Weekkrant voor de Bevelanden Bonnenboekje politie Zeeland Sonore maakt een tour door de provincie 0M1 staat op scherp Zeeuwse energiegebruiker honkvast Jis-aan-huiskranten Weekkrant voo Jan Willem Simons EijsernioW Optiek Informatieavond over de Sloeweg HEINKENSZAND - In De Stenge in Heinkenszand is vanavond een informatie markt over de plannen voor de Sloeweg. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Politie Zeeland arresteert Alzheimercafé zaterdag 20 november Kerstcollecte Maria-Oord koor viert het jubileum hennepkwekers in Krabbendijke Leger des Heils Zeven mille voor brandwonden Show Nicky Noe De Bevelander betaalt uw boete 'T'Y 32SS c. Woensdag 17 november 2004 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 (foto: Jaap Wolterbeek) 14:45 uur Rondtoer door de binnenstad (foto: Dennis Rijsbergen) (Lees verder op pagina 13) 21 BreedUit Regio Achtergrond 13 Pastorale Nisse heeft nieuwe wintertraditie De Bevelander test zwembaden in regio Swingen in het theater voor kinderen I3.I5 uur: Intocht in haven en aankomst. Verwelkoming door de kinderburgemeester I4.00 uur: Ontvangst op bordes door de burgemeester 13.45 uur:Vervoer van Sinterklaas en zijn Pieten naar stadhuis quenties voor het budget dat Zeeland van Den Haag krijgt. Vorige maand bleek dat de poli tie in deze provincie nog zo'n 75.000 boetes tekort komt. Veel automobilisten klagen dan ook Om de kleingebruikers aan zich te binden heeft Delta zijn klan ten een keuze uit drie pakketten aangeboden. En zo'n 56 procent HANSWEERT - Seniorenkoor Maria-Oord Hansweert viert van maandag 22 tot en met donderdag 25 november het twintig jarig bestaan. Het koor is in 1984 opgericht door bewoners van zorgcentrum Maria-Oord in Hansweert. Ook zijn enkele bewoners van de aan leunwoningen en andere oude ren uit het dorp lid van het koor dat onder leiding staat van Tilly den Boer. Er staan verschillende activitei ten op het programma. Het koor treedt zelf ook op en wel op woensdag 24 november in Ma- rio-Oord. Dat optreden is voor alle ouderen uit Hansweert toe gankelijk. Het jubileumconcert begint 14.00 uur en de toegang is gratis. heeft al een keuze gemaakt. De meerderheid heeft gekozen voor een driejarig contract, het zoge noemde Delta Extra-pakket. Dit pakket biedt verschillende voor delen. Zoals een éénmalige korting van maximaal 155 Euro. Maar de klant verliest dan wel de moge- De optredens maken deel uit van een tour. Afgelopen week trad het ensemble op in de Poort van Antwerpen in Rilland. Komende vrijdag staat een concert in de kerk van de Doopsgezinde Ge meente Walcheren op het pro gramma. Dat optreden begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse politie heeft in Heinkenszand en Oost-Souburg vier mannen aangehouden voor het exploi teren van verschillende hen nepkwekerijen. KRABBENDIJKE - In de re creatiezaal van zorgcentrum Ter Weel in Krabbendijke is op donderdaglS november het Alzheimercafé. ELLEWOUTSDIJK/KATS - Het Zeeuws ensemble Sonore geeft op zondag 28 november een concert in 't kerkje van El- lesdiek in Ellewoutsdijk. Op vrijdag 3 december staat So nore in de Katse Kerk in Kats. Daarna maakt het gezelschap een tour langs Oostburg en Zie- rikzee. Het optreden op 28 no vember in Ellewoutsdijk begint om 14.30 uur, dat in Kats om 20.00 uur. Entree kost vijf euro. Kaarten zijn te koop aan de zaal of te re serveren via 0113-213856 of 371182. GOES - Het Goese Leger des Heils houdt van maandag 22 tot en met vrijdag 26 novem ber de jaarlijkse kerstcollecte. Het Leger des Heils gebruikt de opbrengst om activiteiten rondom de kerstdagen te be kostigen. Al ruim 30 jaar een begrip in de optiek Kijk op pagina 5 voor onze grandioze OPENINGSAANBIEDING op 18 november a.s. Veerweg 42, 4493 AT Kamperland, tel. 0113 - 37 37 44 Jeremiasse zorg voor beweging L 25 26 NOVEMBER SPECTACULAIRE MAGAZIJNVERKOOP! De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Voor meer informatie: Riet van Steveninck, zorgcentrum Vredelust in Yerseke, 0113- 576200 en Anja Lambrechtse, zorgcentrum Ter Weel in Krab bendijke, 0113-503240. GOES - De Nederlandse Brandwonden Stichting heeft tijdens de collecte van 10 tot en met 16 oktober in de gemeente Goes 7091 euro opgehaald. De arrestaties zijn het hoogte punt van een drie maanden du rend onderzoek naar enkele hen nepkwekerijen op Walcheren en Zuid-Beveland. Op verschillen de adressen zijn invallen gedaan. De vangst in een bedrijfspand de Ampèreweg in Middelburg was het grootst. Hier troffen agenten ongeveer 1.600 hennepplanten aan. De arrestanten zijn mannen, in leeftijd variërend van 26 tot 41 jaar en afkomstig uit Hein kenszand en Oost-Souburg. De politie zet het onderzoek voort en sluit nog meer aanhoudingen niet uit. Daihatsu Cuore De zuinigste auto van Nederland De Zeeuwse energiegebruiker is loyaal. Dat is de voornaamste conclusie van Prop. Terwijl over het hele land ongeveer vier pro cent van de energiegebruikers is overgestapt naar een andere le verancier is Delta na 1 juli nog geen procent van zijn klanten kwijtgeraakt. Prop: "Er zijn wel acties van concurrenten,, maar de loyaliteit is groot. Mensen willen graag alles in één pakket. En het netwerk blijft van Delta, ook als je een andere energieleverancier kiest. Daarnaast levert Delta ook water, milieudiensten, radio- en televisiesignalen en internet via de kabel. Verder zijn de prijsver schillen zo klein dat het mensen niet veel uitmaakt. Belangrijker is dat het product betrouwbaar is." Het Alzheimercafé is een tref punt voor mensen met dementie, maar ook hun partners, familie leden en vrienden zijn welkom. Verder is de bijeenkomst be doeld voor hulpverleners. De gasten praten met elkaar over de dingen die ze meemaken met de mentie en over hulp. Er draait die dag ook een videofilm over dementie. Omwonenden en andere belang stellenden krijgen op de infor matiemarkt de voorlopige resul taten van de haalbaarheidsstudie in het kader van de milieuefiect- rapportage van de Sloeweg (N62) Óm 18.30 uur is er een presenta tie, die om 19.30 en 20.30 uur herhaald wordt. Op de bijeen komst kunnen omwonenden via formulieren hun reactie geven. Tot 1 december kunnen bewo ners ook een brief sturen of via e-mail reageren. Formulieren zijn op www.zeeland.nl/sloeweg te downloaden. 2 dagen lang profiteert u van onze leegverkoop van gebruikte rollators, rolstoelen, scootmobielen, bedden etc. voor spectaculair lage prijzen! GOES - De parkeerwachter kende geen pardon. De bon ging gewoon achter de ruiten wisser. Cardioloog A. Zimmer man heeft er maar één term voor: "Belachelijk." De arts kreeg terwijl hij oud-vetera- nen naar de herdenking van de bevrijding in Vlissingen bege leidde, een boete voor foutpar- keren. "Ik moest mijn auto met reanimatiekoffer zo dicht mogelijk bij de veteranen par keren voor het geval iets zou gebeuren. Ja, hij stond op de stoep." Bijna honderd oud-strijders to- GOES - De energiemarkt is sinds 1 juli geliberaliseerd en moeten leveranciers van gas en stroom strijden om de gunst van de consument. Mensen kunnen zelf kiezen bij wie zij hun gas en licht inkopen. Pais Prop, directeur bij het Zeeuwse energiebedrijf Delta, maakt een voorlopige balans op na vier maanden concur rentie. YERSEKE - Bij Nicky Noe Fas hion in Yerseke is op vrijdag 26 en zaterdag 27 november een modeshow. Tijdens openingstij den laten modellen de nieuwste trends zien. Behalve kleding wordt ook aandacht besteed aan accessoires. Nicky Noe Fashion is te vinden aan de Noordzand- straat 28. (advertenties) In verwachting? zie pag 16 Al meer dan dertig jaar voert de stichting strijd tegen littekens veroorzaakt door brandwonden. De stichting maakt campagnes om brandwonden te voorkomen, doet onderzoek naar verbetering van behandelmethodes en bevor dert de nazorg en begeleiding van slachtoffers. De opbrengst van de collecte wordt aan die drie doelen besteed. GOES - Klachten zijn er ge noeg. Overal politieauto's achter de bosjes, een bon nenregen daalt neer op Zee land. Maar, zo vraagt de re dactie van De Bevelander zich af, zijn het sterke ver halen of is de politie inder daad met het bonnenboekje aan het wapperen? Daarom een oproep. Oranje is in de ogen van de agent rood en hij staat bij de meter te popelen om meteen bij het verstrijken van de tijd een boete uit te schrijven. Heeft u het als lezer van De Bevelander meegemaakt? Stuur uw verhaal dan naar de krant. Heeft u een in uw ogen onzinnige bekeuring gehad, laat het ons weten. In januari 2005 beslist de redactie wie van de inzenders de meest on terechte of absurde boete heeft gehad. De krant neemt die bekeuring voor zijn reke ning. De spelregels zijn sim pel: de bekeuring moet in Zeeland zijn uitgeschreven en de inzender moet bewijzen dat hij die bekeuring ook inder daad heeft gehad. Stuur uw inzending naar Redactie De Bevelander, postbus 5, 4460 AA in Goes of red.bevelan- der@whk.wegener.nl. Ano nieme tips zijn ook welkom via www.de-bevelander.nl. Naast vieringen met ouderen en zieken zorgt het Leger des Heils voor kerstcadeautjes voor zieken en alleenstaanden en voor le vensmiddelenpakketten voor mensen die op de armoedegrens verkeren. Vorig jaar zijn er, in samenwer king met andere Goese kerken, ruim 450 van die pakketten ver strekt. Het Leger verwacht dit jaar veel meer pakketten te moe ten uitdelen. ders. "Die prestatiecontracten liggen er nu eenmaal. Dus het verbaast me niet dat er meer boe tes uitgeschreven worden", zegt R. Meijer van de politievakbond ACP in Leusden. M. Tol van de gen afgelopen woensdag naar Vlissingen voor de herdenking. Drie artsen zorgden voor de be geleiding. "Die mannen zijn ge middeld tachtig jaar oud", vertelt Zimmerman. Óm bij calamitei ten hulp te bieden had de arts ap paratuur in zijn auto. Die par keerde hij op de stoep. "In de omgeving was geen enkel par- keerplekje vrij." Achter de ruit van de auto legde de cardioloog een bord met daarop de medede ling dat hij als arts verbonden was aan de herdenking. Zimmer man rekende op clementie van een eventuele agent of parkeer wacht. Het mocht niet baten. "Vijfenveertig euro", verzucht Zimmerman. Omstanders en deelnemers praatten als Brugman, maar de parkeerwacht bleef bij zijn be sluit. Het voorval past in de ont wikkeling bij politie en het Rijk waarbij boetes de kas moeten spekken. Zo heeft de Zeeuwse politie met het Rijk afgesproken 250.000 verkeersboetes uit te schrijven. Haalt het korps dat aantal niet, dan heeft dat conse- lijkheid om snel over te stappen naar een ander energiebedrijf. Bijvoorbeeld als de tarieven voor gas en elektriciteit daar veel la ger blijken te zijn. Die situatie lijkt zich op het moment echter niet voor te doen. v.a. 7.899,- ANWB vindt dat een kwalijke zaak. "Optreden is nodig om de verkeersveiligheid te verbeteren, het mag niet zo zijn dat bonnen worden uitgeschreven om het bonnen schrijven." dat de Zeeuwse politie een hek senjacht is begonnen. Korpschef F. Goudswaard ontkent het in de regionale pers in alle toonaarden. De politievakbonden zien het an- AUTO RIJK GOES de Poel III on uw i volgende ww j kard otfpr qfe ZEELAND 4 de zou I loa x en irfeer moeken, bedankje de Bevelander DAIHATSU Door Erik van Bostelen Verrijn Stuartweg 43 4462 GE Goes •Tel.: (0113) 21 12 74 www.care2move.nl OPTIEK k Vanaf €1OO.- Arcof Care2Move, Van Breugel Care2Move, Breva Care2Move, Jeremiasse Care2Move, Ligtvoet Care2Move Let op! Deze occasionverkoop is éénmalig en op op! www.eijsermans-optiek.nl BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE [3 [3 (Openingstijden: do./vrij. 09.00 - 17.00 uur) J. Weyermanweg 19 (0113)25 19 19

Bevelander | 2004 | | pagina 1