Aanslag op kerncentrale is geen fictie o OPEN HUIS Zeeland als spannend jeugdboek Andere auto nodig? IE® Nieuw!!!!!! Jan Willem Simons DE SPOT te ft Bezem door het huis met cursus Zuid-Afrikaan Koor Jubilate Deo zoekt leden voor kerstzang Markt Ter Weel Wandeling voor Spaanse honden praat over bijbel Dancepoint zit voortaan in ROC Eijsernutó Optiek www.eijsermans-optiek.nl I 325SC Woensdag 15 september 2004 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Roemeen leert Palazzoli Huis borderliners (advertenties) Beestenmarkt weert heilige koe i ,1 Gringeldam (Lees verder op pagina 13) allergoedkoopste van Nederland Achtergrond 17 Regio 13 Nieuws agrarisch vak in Lewedorp begint met rouwbegeleiding Nieuwe stichting voor Zeeuwse Ik ben Fabia. beetje autobiografisch.” Schuilplaats Afgelopen week werd duidelijk dat bij een man die verdacht wordt van het beramen van aan slagen in Nederland, ook een plattegrond van de kerncentrale van Borssele is gevonden. Een bewijs, meent Leurdijk, dat een aanslag op een Nederlandse kerncentrale geen fictie is. Ter roristen kiezen volgens hem niet alleen voor ‘makkelijke’ doelen als Schiphol. “Dat er een platte grond van Borssele is gevonden vind ik niet verrassend. Deze ter roristen proberen een zo groot mogelijke maatschappelijke el lende te veroorzaken. Daarbij is een kerncentrale in beginsel een ideaal doelwit.” Van een verhoogde staat van pa raatheid is bij de Borsselse cen trale zo op het eerste gezicht geen sprake. Wandelaars kunnen ongehinderd op de dijk, pal te genover de centrale, kuieren en Op het plein speelt blaaska pel Euphonia van 13.00 tot 13.30 uur en start de literaire fietstocht van vijfendertig ki lometer. Wandelaars komen aan hun trekken tijdens de stadswandeling die om 13.45 en 15.00 uur begint en de bo menwandeling met IVN-gid- sen die om 14.00 en 14.30 uur start. Binnen en buiten ‘t Beest is er ook van alles te doen. Zo speelt straattheater- groep Hilaria van 15.00 tot 16.00 uur de voorstelling Vliegende honden bijten niet. Van 16.30 tot 18.00 spe len muzikale talenten van ei gen bodem en in ‘t Beest draait een speciaal filmpro gramma. Verder is er een ex positie, treedt het Zeeuws Jeugdorkest op en is er ring- rijden op de fiets. GOES - Op de Beesten markt in Goes is er op zon dagmiddag 19 september even geen plaats voor de heilige koe. Het plein is dan vanwege de Autovrije Dag verboden terrein voor het automobiel. “Waarom het verhaal zich in Zeeland afspeelt? Tja, ik kom zelf uit Oosterland en ik heb wat ervaringen uit mijn jeugd ge bruikt. Jongens en meisjes uit Bruinisse en Oosterland gingen op de fiets naar de Prins Mau- ritsschool in Middelharnis en dat betekende elke dag achttien kilometer en twee keer over de “De Drie en de Bende van de Sjacheraar speelt zich af rond Noordkerke en dat zou je kun nen vertalen als Bruinisse”, legt de schrijfster uit. “Het is een leuk, spannend boek voor jon gens en meisjes vanaf tien jaar en ouder”, legt Loura uit. zelfs foto’s van de imposante koepel maken. Een projectiel met een raketwerper vanaf die dijk schieten lijkt dan ook een ei tje. Maar kan een doeltreffende raket een ramp veroorzaken? Een ander scenario: een piloot Bij een man die verdacht wordt van het beramen van aanslagen in Nederland, is ook een plattegrond van de kerncentrale van Bors sele gevonden, (foto: Ellen de Dreu) stijgt met zijn sportvliegtuigje op van vliegveld Midden-Zee- land en boort zich enkele minu ten later in de centrale; houdt de betonnen koepel dat? Een derde en sinds 9-11 geen ondenkbaar doemscenario: kapers laten een De bende van de Sjacheraar heeft een schuilplaats in het ou de stoomgemaal gemaakt. “Bij ons in de polder stond bij Viane groot passagiersvliegtuig op de kerncentrale neerstorten. Wat dan? M. Linger, woordvoerster van de kerncentrale houdt de lip pen stijf op elkaar. “Ik kan en mag hierover niets zeggen.” Ook de Nuclear Research en Consul- zo’n stoomgemaal en ik vond dat als kind altijd heel griezelig. Zoiets gebruik je in je verhaal. Verder heb ik het verhaal ver zonnen en op eigen inspiratie ge schreven.” tancy Group in Petten die de overheid adviseert, wil zijn vin gers niet aan de vragen branden. “Daar hebben wij geen gegevens over”, zegt een woordvoerder te gen beter weten in. (Lees verder op pagina 3) GOES - In de oude Beatrix- school aan de Tomatenstraat 2 (ingang aan de Wilgenstraat) in Goes is op dinsdag 28 sept- meber en 12 oktober een cur sus opruimen. De foundation nodigt voor de strandwandeling alle hondenbe zitters uit. Deelname aan de wandeling kost vijf euro. Deel nemers krijgen daarvoor ook een kop soep. De opbrengst van de wandeling gaat naar de Spaanse Greyhounds en Galgo’s. Om de ze racehonden bekommert nie mand zich in Spanje. Na hun raceloopbaan worden de vier voeters vaak als oude vuil afge dankt. Heel wat van die mishan delde dieren komen in de op vang in Schore terecht. De wandeling begint om 11.00 uur bij strandpaviljoen De Zees ter aan de Strandweg in Koude- kerke. Opening!!!!! 21 september En...DI-ZIJN met o.a. Koziol, Room, Handed By en Gewoon!!!!! Calluna iji hi /m BORSSELE - Het christelijk koor Jubilate Deo uit Borssele zoekt nieuwe leden voor het gelegenheids(kerst)koor. Veel mensen kampen met ruim tegebrek in hun huis. Spullen stapelen zich op en al gauw is door de bomen het bos niet meer te zien. De cursus leert de deel nemers op een gestructureerde manier de bezem door het huis te halen, de administratie bij te werken en orde aan te brengen. Aan bod komen verschillen op- ruimmethodes. Elke cursist gaat ook aan de slag met een eigen huiswerkopdracht. Docent is Hisca Weggeman uit Rotterdam. De cursus bestaat uit twee och tenden van 10.00 tot 12.00 uur en kost inclusief cursusmap vijf tig euro. Voor meer informatie 06-29203734. Voor aanvraag van de folder met opgavebon: 06-22593317. KRABBENDUKE - In Zorgcen trum Ter Weel in Krabbendijke is op zaterdag 18 september van 10.00 tot 16.30 uur een jaarmarkt plaats. Op de markt zijn kaarten, bloemstukjes, fruit en armbanden te koop. Een palingroker en een babbelaarbakster zijn ook van de partijVerder is er een rad van for tuin en live muziek. De opbrengst van de rommelmarkt is voor acti viteiten en evenementen voor de bewoners van het zorgcentrum aan de Willem Kosterlaan. SCHORE - De Galgo Reho- ming Foundation uit Schore houdt zondag 3 oktober een strandwandeling in Koudeker- ke. De opbrengst van de wan deling is bestemd voor de mis handelde honden in Spanje. Papegaaistraat 7 Goes Nieuwe merken!!!!! Maar ook klassiekers!!!!! Wintersport kleding!!!!! Snowboards!!!!! Nog nooit zoveel skateboards!!!!! GOES - Francois Carr, nationaal coördinator van Revival Congres ses South Africa, spreekt op maandag 20 september in Goes over de ware bijbelse herleving. Het Revival Congresses South Africa is al meer dan tien jaar werkzaam om in de kerken van Zuid-Afrika meer bekendheid te geven aan de boodschap van de bijbelse herleving. Een gevolg daarvan is het ontstaan van ge bedsgroepen. Can is op maandag 20 september om 19.30 uur aan wezig in de Oosterkerk aan de Bergweg in Goes. Informatie is verkrijgbaar via: 0113-381360. GOES - Balletschool Dancepoint is afgelopen week verhuisd naar de nieuwe dansstudio in het ROC in de Bessestraat in Goes. Gestart in de Thorbeckelaan en vervol gens via een tijdelijk onderkomen in de Rommerswalestraat, heeft Dancepoint nu een dansruimte van 175 vierkante meter tot de be schikking. Voor meer informatie over Dancepoint: 0113-649812. 5 f? ZATERDAG 25 SEPTEMBER 2004 Jubilate Deo staat onder leiding van J. Ruijsink en wordt bege leid door S. Littel. Het gelegen heidskoor hield vorig jaar voor het eerst een volkskerstzang. Dit jaar wordt het optreden op 17 december gehouden. In okto ber, november en december oe fent het koor op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur in het Dorps huis Vijverzicht in Borssele. Iedereen die graag zingt, met of zonder koorervaring, is welkom om met het koor mee te zingen. Informatie is verkrijgbaar via: 0113-548520. BORSSELE - De dreiging van een terroristische aanslag op de kerncentrale van Borssele moet zeer serieus genomen worden. Dat vindt terrorisme deskundige D. Leurdijk, van het Clingendael Instituut in Den Haag. “In Nederland heerst een laconieke houding en is er een mentaliteit van eerst het kalf verdrinken en dan pas de put dempen.” Weekkrant voor de Bevelanden 1 Grevelingendam.” Deze dam stond model voor de griezelige Gringeldam in het boek, ‘“s Zo mers is het daar druk, ‘s winters is het daar stil. Zelfben ik in de polder bij Oosterland opge groeid en ging ook naar die school en zo is het boek een europaTuin Airpack B.V. ygx Groeneweegje 19 en 25 J Tel. 0111 - 415455 ILL. I Loura van den Berge-Goudzwaard gebruikte haar eigen jeugdherinneringen voor haar jeugdboek, (foto: Tannie de Jonge) ‘S-GRAVENPOLDER - ‘Een onverwachte ontdekking', zo heet het eerste hoofdstuk van het jeugdboek De Drie en de Bende van de Sjacheraar, van Loura van den Berge-Goud- zwaard uit ‘s-Gravenpolder. Een onverwachte ontdekking slaat evengoed op haar schrij verstalent, want het half juli uitgegeven boek prijkt op de derde plaats van de boeken top-tien van augustus. U. 1^1. Jl ~~*ui (advertentie) U vindt ‘m in het Zeeuws Autojournaal (voorheen ADC) Komend weekend weer in uw brievenbus De nieuwe EUROCAR GOES B.V. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 i www.europatuin.nl Prijsmeetwagen Marconistraat 2, Goes JUMBO supermarkten klasse van Skoda. Langbloeiende struikheide. 0 10.5 cm. Per stuk 1.49 O. 0 o Z LU z H D UI O BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE .aantrekkelijke zon nebri I korti ngen Om te laten zien hoe interessant techniek is! Van 13.00 tot 17.00 uur Ik ben te zien en te berijden bij: J. Weyermanweg 9 4462 GB Goes (0113)251919 de Bevelander Elders goedkoper geilen? j| Bel 211704 1 GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2D, 0113-215395, DONDERDAG KOOPAVOND alle seizoenen groen 4301 RN Zierikzee v irpcicK 7 Mocht u het Zeeuws Autojournaal niet hebben ontvangen bel dan 0113 274014

Bevelander | 2004 | | pagina 1