Het ROC heeft welzijn in de benen Collectie Nieuws! Ontknoping van Zeeuwse mini tv-serie in de theaterzaal SMA^Ik SAlIk BABYKAMERSHOW Clowns zorgen voor een mooi moment NU en u profiteert zie pag 3 Goes renoveert OPRUIMING Weekkrant voor de Bevelanden Laatste nacht- Trekkertrek Barbétoernooi in Goes tennist om 27, 28 en 29 augustus w Dorpen hebben veel textiel over Neeltje Jans in American style Wielerwedstrijd in Hansweert trekt tachtig trekkers In verwachting? Yerseke groeit kampioenschap Gratis taxatiedag in bibliotheek markt in Goes Eijsennons Optiek www.eijsermans-optiek.nl De Bel, altijd prijs! DE BEL www.babypark.nl Luegener huls-aan-huiskranten Benefietfestival op water (Lees verder op pagina 5) (advertenties) (advertenties) (Lees verder op pagina 9) (advertentie) Minotti BreedUit Regio 5 Achtergrond 11 Lewedorper naar EK ploegen met oldtimers Kanariegeel houdt toezicht voor kinderen in Cambodja Meevaren op Zeeuws Marifiem Erfgoed Diverse optredens Oude ambachten zie pag 4 De taxatie is tussen 12.00 en 16.00 uur. Verzamelaars en hob byisten kunnen dan hun mun ten, postzegels, bankbiljetten en ansichtkaarten door een des kundige laten beoordelen op waarde. YERSEKE - Op het sport complex Cleijn Moerken in Yerseke is op zaterdag 28 au gustus de tweeëntwintigste editie van het Barbétoernooi voor D-voetbalpupillen. Na 'Blind Date' volgt opnieuw een theateravon- tuur in de verrassende combinatie met televisie. In opdracht van Het Getij schreef Ans Schilders, onder leiding van Haye van der Heijden, vijf scè nes. Dit schrijfproject wordt van 21 tot en met 24 september gepresenteerd in de vorm van een heuse televisieserie op Omroep Zeeland. De ont knoping, oftewel de laatste aflevering van De Lommerstraat, is te bekijken in Theater de My the in Goes. De Lommerstraat is zomaar een straat in zomaar een plaats in Nederland. In de straat wordt naar GOES - Omroep Zeeland begint eind septem ber in samenwerking met Het Getij de mini- tvserie 'De Lommerstraat'. De ontknoping daarvan vindt plaats in Theater De Mythe in Goes. GOES - Het ROC (Regionaal Opleidings Centrum) Zeeland opent met het nieuwe school jaar op 6 september in de Bes- sestraat de nieuwbouw voor de opleidingen CIOS, Educatie, Welzijn en Zorg. Even wat cij fers: Het project beslaat 4.900 vierkante meter en met de bouwsom is 19 miljoen euro ge moeid. Het schoolgebouw biedt plaats aan 2.500 leerlingen voornamelijk uit de regio's de Bevelanden en Walcheren en er werken 250 mensen. ling is om iedere opleiding zo veel mogelijk een eigen plek te geven. In de 'benen' hebben Wel zijn en Zorg hun praktijkloka- len. Het CIOS Goes neemt plaats in de 'kop' en Educatie in de 'romp'." De twee benen lijken Een nieuw modern gebouw huist vanaf september 2.500 leerlingen van het ROC. (Foto: Dennis Rijsbergen) Om 12.00 uur begint de dikke- bandenwedstrijd voor de school jeugd van vijf tot en met twaalf jaar. Dit gebeurt op gewone fiet sen en een helm wordt ter be schikking gesteld, 's Middags is het de beurt aan de vrije renners, die in vier categorieën van start gaan: amateurs-B, starters en plaatselijke renners, veteranen en amateurs-A. De eerste wedstrijd begint om 13.00 uur. De Wielerstichting Hansweert or ganiseert de wedstrijden in sa menwerking met de Stichting Trimbelangen Midden Zeeland. KAPELLE - De Stichting Hu mana heeft in de eerste helft van 2004 in de gemeente Kapel- le 22.914 kilogram afgedankt textiel ingezameld. In de ge meente Borsele werd 12.575 ki logram opgehaald. Net als vorig jaar strijden de deelnemers op een terrein aan de Noordhoekweg om de eer. De eerste trekkers ver schijnen om 13.00 uur aan de start. Meer dan tachtig ma chines zijn op de trekkertrek te zien. Die doen mee in ver schillende klassen vanaf 2,5 ton en verschillende sport- klassen. KAMPERLAND - Wat tot het laatst van de persconferentie over de 44e Delta Profronde een geheimpje moest blijven, werd ergens halverwege al onthuld door de verzorger van de Belgi sche ploeg Quick Step Davita- mon, Dirk Nachtergaele. In een amusant praatje met wieler- speaker Kees Maas liet Nagte- gaal per ongeluk de naam van Paolo Bettini vallen. Inderdaad, de kersverse olympisch kam pioen op de weg. Met Bettini aan het vertrek is de GOES - Wie is de beste ten nisser van Goes? Het Goese Tenniskampioenschap, een initiatief van de tennisclubs binnen de gemeentelijke grenzen, moet dat uitwijzen. Van 18 tot en met 26 septem ber strijden de deelnemers om een plaatsje in de finales. voor meer info: www.smallsail.nl GOES - In de bibliotheek in Goes wordt woensdag 1 sep tember een gratis taxatiedag gehouden. toon wel gezet voor de komende editie van de internationale wie lerwedstrijd over de Bevelanden, Walcheren en Schouwen-Duive- land, die zaterdag 4 september om 12.30 op de Middelburgse Markt van start gaat. Naast de Italiaan, die in Zeeland zijn tweede wed strijd na de Spelen rijdt, komen ploeggenoten Juan Miguel Mer cado (winnaar van een Touretap- pe) en Servais Knaven van het Belgische Quick Step Davitamon mee. De Nederlander zegevierde in 1999 in Goes, waar ook deze keer de finishlijn is getrokken. Wie dacht dat met één oud-win- naar de koek op is, zit er volledig naast. Lotto Domo, ook uit Bel gië, vaardigt maarliefst vier voor malige winnaars af: Leon van Bon (2000), Niko Eeckhout (2001), Robbie McEwen (2002) en Stefan van Dijk (2003). GOES - Op de Grote Markt in Goes is op vrijdag 27 augustus de nachtmarkt. Er staan dan cir ca honderd kramen met uiteen lopende koopwaar. Ook staan er stands waarin kooplieden in Zeeuwse klederdracht Zeeuwse producten verkopen zoals bes senwijn, appeldrank, bolussen en babbelaars. Verder zijn de Zeeuwse bierbrouwers aanwezig en zorgt een Zuid-Amerikaanse muziek- en dansgroep voor de muzikale omlijsting. De markt duurt van 18.00 tot 24.00 uur. 'S-HEER ABTSKERKE - De Stichting trekkertrek 's- Heer Abtskerke houdt op zaterdag 28 augustus de vierde editie van de trek kertrek voor landbouw- tractoren. tuin- serremeubelen NEELTJE JANS - Chroom, ronkende motoren en real American lifestyle zijn op zon dag 5 september te vinden bij Neeltje Jans tijdens de Ameri can Boulevard. tukken geplaatst met een koffie- corner of kopieercorner. De ver wachting is dat dit een van de meest levendige ruimtes wordt waar iedereen bij elkaar komt." "Met deze nieuwbouw worden een aantal opleidingen samen gevoegd in Goes", legt Hennie van den Adel, manager afdeling Facilitaire Zaken uit. "Grofweg gezegd komen alle technische opleidingen in ROC Vlissingen samen, in Ravenstein Middel burg zijn Economie, Horeca en Toerisme en de maritieme oplei ding blijft op de Boulevard in Vlissingen. Er waren al jaren plannen voor nieuwbouw in Goes, om diverse redenen steeds uitgesteld, maar nu is deze gere aliseerd." In april 2003 werd het startsein gegeven voor de bouwactivitei ten van het nieuwe ROC-ge- bouw. Het ontwerp van architec tenbureau Rienks heeft van bo venaf gezien veel weg van een mens zonder armen. "De bedoe- De Faria-Clowns zijn een zusterorganisatie van de meer bekende Clini-Clown, die zieke kinderen vermaken. Vooral met demente ouderen is het moeilijk om contact maken. De Faria-Clowns met hun vrolijk geschminkte gezichten en hun klungelige capriolen lukt het vaak wel, zoals ze wel bewezen in Krabbendijke. (foto: Tannie de Jonge) binnen gekeken op het moment dat zich daar een cruciale situatie voordoet, want immers: ieder huisje heeft zijn eigen kruisje. Kijkers worden geconfronteerd met herkenbare situaties, als lief de, verdriet jaloezie, wanhoop en onmacht. De cast bestaat uit: Belle van Lier, Lara Andres, Marijke Reuser, Peter Boot, Dini Ploegaert, Le- jon van Es, Tijl Frijns, Rosemarie van Nieuwen hoven, Ans Schilders, Erna de Smet, Sjors Pos- telmans, Koen Mijnheer en Marina de Koning, cameraregie is van Margot Schotel, spelregie van Bram Kwekkeboom en toneelregie van Ma rian Pankow. Theater Exploitatie Zeeland hoopt dat kijkers de laatste aflevering zeker niet willen missen. Kaar ten zijn dan ook te reserveren via 0900-3300033. Nadere informatie is te vinden op de website www.theaterverkoopzeeland.nl. De bezoeker kan zich vergapen aan Harley's en Amerikaanse au to's maar er zijn ook kinderattrac- ties, films, optredens en western rijden. Bovendien zijn ook de re guliere attracties geopend. Kin deren tot en met 12 jaar krijgen die dag vijftig procent korting. Met de opbrengst van de verkoop van kleding worden ontwikke lingsprojecten gefinancierd op het gebied van Aids-preventie, medische zorg, kinderhulp en het starten en stimuleren van onder wijs in de landen Angola en Zam bia. Sportprijzen's*7f< Woensdag 25 augustus 2004 wk 35 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 I F e s 11 U a I Vlissingen Historische schepen Sloepen race Stadsfeesten De grootste keus tegen de scherpste prijs! NIEUW IN GOUDA!!! 200 Babykamers 500 Kinderwagens De grootste babyspeciaalzaken van Europa KESTEREN HOOGEVEEN ENTER GOUDA voor meer info 0488 - 48 88 88 HANSWEERT - De Wieler stichting Hansweert houdt op zaterdag 28 augustus een wed strijd voor vrije renners en dikke-bandenrijders. normale gangen waarin les wordt gegeven, maar het sterke van de constructie is de overkap ping. "Hierdoor kan men vanuit het middendeel naar het A-deel lopen, via de trap van vide naar vide. Er zijn steeds verbindings- Het is voor de eenentwintigste keer dat de Goese tennisver enigingen het toernooi organi seren. Elk jaar is er een tennis vereniging binnen de gemeen te Goes die het evenement op zich neemt. Dit jaar en vol gend jaar valt de eer aan de De Puije en De Schaepskooi. Doel van het kampioenschap is dat de tennissende inwoners van Goes op een sportieve wijze met elkaar in contact komen. Het is een gezellig- heidstoernooi en heeft dus geen consequenties voor de ranking. Kenmerkend voor het evenement is dat behalve leden ook niet-leden mogen meedoen. Op de finale, zon dag 26 september is het bo vendien gratis mosselen eten. De inschrijving sluit op 5 sep tember. Tot die tijd kunnen belangstellenden zich aanmel den via www.toernooi.nl of via een inschrijfformulier dat bij de verschillende tennis clubs in de gemeente Goes te krijgen is. Voor verdere infor matie: 0113-561114 of 567818. Het aantal deelnemende ploe gen is dit jaar uitgebreid naar zestien teams. Deze worden in gedeeld in vier aanvangspoules. In poule A: NAC Breda, Excel sior, Sparta Rotterdam en Roda JC. Poule B: RBC Roosendaal, Kloetinge, RKC Waalwijk en MVV Maastricht. Poule C: Zeeuws elftal, ADO Den Haag, Fortuna Sittard en PSV. Poule D: Yerseke, FC Den Bosch, Ale mannia Aachen en Ajax. De wedstrijden worden geleid door een Belgische scheids- rechtersgroep. De eerste wed strijden beginnen om 10.00 uur. De winnaars- en verliezerspou- les zijn vanaf 13.20 uur en de finalewedstrijden beginnen rond 16.30 uur. De prijzen worden uitgereikt tussen 17.30 en 17.45 uur. In formatie is verkrijgbaar via: 0113-571716. Lx^bew. exJxJ KRABBENDIJKE - Een doorbreking van de dagelijkse sleur was het zeker. Want afgelopen donderdag stond zorgcentrum Ter Weel, locatie Krabbendijke, op zijn kop. Clowns van de stichting Faria-Clowns zorgden voor een glimlach op de gelaten van de bewoners. Het leverde vele mooie momenten op. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 Olympisch kampioen in profronde ZUIDWEG 20A ZONNEMAIRE. 0111-401318. WWW.INTERIEUR-PAAUWE.nl 4 4 A 1 i Minotti-Held. Italiaans design in optima forma. Deze fauteuil biedt zowel in zitcomfort als in uitvoering een ongekend BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE ...aantrekkelijke zonnebril kortingen... v.d. Goeskade 49 4461 BH Goes 0113-227107 www.sunshinegoes.nl bekers medailles vaantjes rozetten beeldjes schalen fietsvlaggen sporttenues relatiegeschenken enz. GRAVEREN doen wij GRATIS! Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle Tel. 0113 270 695 (industrieterrein de Smokkelhoek) DE Sunshine

Bevelander | 2004 | | pagina 1