Sloepoort Op de bakbrommer naar Zuid-Beveland Cup houdt alles bij oude Andere auto nodig? I Al Ajax draait warm in Zeeland 70% korting I I Groene fee ook in Zeeuwse schappen j- Bijbelweek zet deuren open voor kinderen YERSEKE - Het scoutingge- bouw aan de Burenpolderweg in Yerseke opent van 16 tot en met 20 augustus haar deuren voor de jaarlijkse vakantiebij- belweek. Optiek Toernooi als Hansweert viert opwarmertje 30 jaar vakantie Marktconcert SMWO start groep voor verwerking Skeelerwedstrijd Emergis breidt uit met plek voor autisme Orgelconcert in Grote Kerk Goes Verkiezing miss Zeemeermin Cursus Engels Ipp Üb hl' De Bel, altijd prijs! DE BEL Weekkrant voor de Bevelanden Kerk Colijnsplaat viert Dagen mee wegener huls-aan-hulskranten Woensdag 4 augustus 2004 wk 32 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 huisdieren op Theo van Gogh sneed zijn oor af onder invloed van de groene fee. (foto: Jaap Wolterbeek) ...lees verder op pagina 3... Breeduit 13 Informatie 9 Beveland De gemeente Goes informeert het publiek Amivedi spoort verloren Kinderen mogen gratis naar het circus Alle kinderen in de basisschool leeftijd zijn welkom. De organi satie van de vijf dagen is in han den van de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Gemeente, de Hervormde -deelgemeente Re- hoboth en de Vrije Evangelische Gemeente. Zij zorgen ervoor dat de kinderen kunnen spelen, knutselen zingen. Verder is in de avonden steeds een kampvuur en is er iedere ochtend een pro gramma rond een bijbelverhaal. Als het aan wedstrijdsecretaris Peter de Vos ligt, verandert er in 2005 wel wat. Vanwege het weg- NIEUWDORP - Vorig jaar gin gen er geluiden op dat de opzet van de Borsele Sloepoort Cup wel aan restyling toe was. Ook de commercieel directeur van de hoofdsponsor laat weten voor vernieuwing te voelen. Toch is er anno 2004 niets ver anderd aan het voorbereidings- toernooi voor Zeeuwse voetbal ploegen op de competitie die in het eerste weekeinde van sep tember start. Het eerste duel is vrijdag (6 augustus) op sport park Oosterloo in Domburg. Dan mogen de Zeeuwse jonkies het proberen tegen de Ajax- jeugd van Blind. De wedstrijd begint om 19.30 uur. WESTKAPELLE - Voor het derde achtereen volgende jaar strijkt de Al-selectie van Ajax neer in Zeeland. De ploeg van oud-Souburger Danny Blind speelt twee oefenwedstrijden te gen Walcherse selecties. De Zeeuwse teams zijn samengesteld uit Walcherse ploegen. Er is een lokale ploeg met voetballers jonger dan 23 jaar en één met ouderen. Ze richt zich op mannen en vrouwen waarvan de partner is overleden en die moeite hebben om dit verlies een plaats te geven. Uitwisse ling van ervaringen kan na melijk helpen bij het ver werken en verkrijgen van nieuwe perspectieven. De tien bijeenkomsten wor den gehouden in het ge bouw aan de Zonnebloem- straat in Goes en zijn op donderdagmiddagen tussen 14.00 uur en 16.00 uur. Illonka Hannewijk van Domini- cus Slijters in Goes en Hildernis- se in Middelburg heeft al enkele vragen gehad na de uitspraak van de rechter. Ze voegt er aan toe dat het om een drank gaat met een 'hèèl hoog alcohol- en verslavingspercentage': wel ze ventig tot tachtig procent. "Van de groothandel begreep ik dat we deze week een lading kunnen verwachten." WOLPHAARTSDIJK - Vele wegen leiden naar Zuid-Beveland. Dat ondervond de familie Stoppelenburg uit Waddinxveen (bij Gouda) toen die haar vakantie naar de kustprovincie uitstippelde. Omdat de broers en hun gezinnen graag per bakbrommer reizen, kostte dat net even wat meer tijd dan voor de meeste vakantiegangers. Over de de organisatie. "Dus we zullen wel meegaan." En dat meegaan is een hot item. Beide slijters denken namelijk dat het een hy pe wordt die weer over gaat. J. Stassen van het Productschap Dranken onderschrijft de stelling op de site van nu.nl, dat na de hype er een 'normaal' consump tiepatroon zal ontstaan. Zeélandbrug mochten ze niet; daar mogen bakbrommers alleen 's nachts overheen. Daarom koos de familie voor de route via Neeltje Jans. De rit duurde ruim anderhalve dag. Ze zijn de komende week nog te zien met hun bijzondere vakantievervoermiddel, maar zater dag wordt de terugreis aanvaard (foto: Jaap Wolterbeek). T/M 29 AUGUSTUS HANSWEERT - Op de weide aan de Boomdijk/Zeedijk in Hans weert wordt van 23 tot en met 27 augustus weer een vakantiespeel- week gehouden. Het is de dertig ste keer dat de kindervakantie- week plaatsvindt in Hansweert. Burgemeester A. -Verbree opent de week maandagochtend om 9.30 uur. Thema van dit jaar is 'Feest'. Inschrijven kan maandag 23 augustus om 8.30 uur in de feesttent. Vragen en inlichtingen via infokwv@xs4all.nl GOES - Ijsclub De Poel houdt za terdag 14 augustus weer een skee lerwedstrijd gehouden.. Het is de vijfde wedstrijd om de Azurri Cup, waarin allerlei favorieten aan de start verschijnen. Bij de C-rij- ders gaat Marco van de Meulen uit Oostburg aan de leiding. De Belg Jan-Luc Ostyn staat boven aan bij de veteranen. Olivier Goud uit Waarde ligt aan kop bij de juni oren. Het startsein klinkt om 19.30 uur aan de Stuartlaan, de fi nish is voor de tennishal. Vooraf (om 18.00 uur) is er een dikke- banden-wedstrijd voor de jeugd. HEINKENSZAND - SV Hein- kenszand is zaterdag 7 augustus gastheer van het Zeeland Assu- rantiën-toernooi. Dit jaarlijks evenement is bedoeld als opwar mertje voor de voetbalcompeti tie die in het eerste weekeinde van september begint. Naast SV Heinkenszand verschijnen Kloe- tinge, Goes en 's-Heer Arends- kerke aan de start. Hooghe HUI Dinsdag 10 augustus spelen de Walcherse voet ballers van boven de 23 jaar tegen Ajax AlDeze wedstrijd wordt om 19.30 uur gespeeld op sport park D'n Hooghe Hill in Zoutelande. Het wordt daarmee een druk weekend voor de pu pillen uit Amsterdam. Tussen de twee wedstrijden door speelt Ajax namelijk zondag nog een Super- cup-wedstrijd in de Arena. Dan zijn het leeftijds genoten van Feijenoord die aantreden. De selectie van Blind verblijft en traint van 6 tot en met 11 augustus in hotel Zuiderduin. 'Liever bij jeugd' Trainer Blind werd overigens nog gepolst voor een trainersfunctie bij Ajax 2, toen zeker was dat Marco van Basten en Johnny van 't Schip de Am sterdamse club zouden verlaten. De oud-Soubur- ger gaf aan liever bij de jeugd te willen blijven. KLOETINGE - Donderdag 21 oktober wordt de woonwerk- voorziening voor volwassen mensen met autisme bij Emer gis officieel in gebruik geno men. Op deze dag wordt de wens van vele ouders, van wie enkelen verenigd zijn in de initiatief groep, eindelijk vervuld. Vanuit Emergis is door de sector lang durige zorg en wonen de uitda ging aangegaan om volwasse nen met autisme zorg te geven. GOES - De serie orgelconcerten op het Marcussenorgel van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes gaat zaterdagavond (7 au gustus) door met een osptreden van Andreas Meisner. Hij is orga nist van de Dom in Altenberg en gaf concerten in heel Europa. Meisner stelde een programma sa men met werken van Walther, Bach, Mendelssohn, Regel en Karg-Elert. Het optreden begint om 20.00 uur. zomercollectie EU ROPaJuIN GOES - De serie dinsdagse or gelbespelingen op het orgel van de Grote Kerk van Goes loopt 10 augustus af met een concert van Kees van Eersel. De vaste orga nist van de Grote Kerk improvi seert over wereldlijke en geeste lijke liederen die vijf minuten voor aanvang worden genoteerd. Aanvang 20.00 uur. vallen van de Delta Cup, waar on der andere Hoek, Terneuzen en Kloetinge aan meededen, heeft De Vos goede hoop dat er vol gend jaar weer bij zijn. "We wil len de kwaliteit van het toernooi opkrikken, vergelijkbaar met zo'n vijfjaar geleden." De Borsele Sloepoort Cup (voor ronden op 17, 18, 19 en finaledag op 21 augustus) wordt zoals van ouds afgewerkt in drie poules van vier elftallen. Groep A wordt ge vormd door Zeelandia/Middel- burg, Breskens, Zaamslag en GPC Vlissingen en deze team ko men 17 augustus vanaf 18.45 uur in actie op de voetbalvelden van SV Nieuwdorp, de vereniging die samen met Lewedorpse Boys de Borsele Sloepoort Cup jaarlijks op poten zet. Tweedeklasser Zaamslag lijkt licht favoriet om dat de andere drie in de derde klasse uitkomen. ...lees verder op pagina 3... Negentiende eeuw Absint was in de negentiende eeuw razend populair. Talrijke verhalen omgeven het groene drankje. De Zeeuwse slijters kennen die verhalen, maar ze weten ook dat in de moderne ab sint nog maar een klein percenta ge van de hallucinerende stof thujon zit. U vindt ‘m in het Zeeuws Autojournaal (voorheen ADC) Dit weekend weer in uw brievenbus gg Voor meer inlichtingen en opgaven kunnen mensen zich wenden tot SWMO maatschappelijk werk. k g NEELTJE JANS - Waterland Neeltje Jans staat zondag 8 au gustus in het teken van de ver kiezing van titel Miss Neeltje Jans 2004 voor 'zeemeermin nen'. Kinderen van 4 tot en met 15 jaar kunnen er aan meedoen, mits zij over voldoende zee- meerminkwaliteiten beschikken. De verkiezing is verdeeld in de leeftijdscategorieën: 4-7 jaar, 8- 11 jaar en 12-15 jaar. De deelne mers worden door een jury be oordeeld op originaliteit, creati viteit en kennis van het zeemeer minnenleven. Opgeven voor deelname kan via 0111-655663 of e-mail events@neeltjejans.nl. De verkiezing begint om 15.00 uur. I 00.30 uur: GROOTS VUURWERK GOES - Engels leren of lang ver geten kennis weer opfrissen: in september begint instituut English 4 You uit Goes weer met nieuwe cursussen. Behalve voor de taal gaat de docent in op het land, de tradities en cultuur. Kandidaten kunnen zich opgeven bij mevr. Huige: 0113-251621 tuinmeDÊM Hot item Rianne Goudzwaard van Gall&Gall in Bruinisse denkt dat er bij haar ook wel enkele fles sen zullen worden aangevoerd. Ze heeft er over gehoord binnen - Sportprijzen'wX< GOES - SWMO maat schappelijk werk start vrijdag 4 november met een groep rouwverwerking voor inwoners van de Be- velanden. GOES - Niet dat iedereen in rep en roer is in de Zeeuwse slijterswereld, maar ietwat ge reserveerd wordt toch gekeken naar de komst van absint. De rechtbank in Amsterdam schreef 24 juli namelijk ge schiedenis door de Absintwet buiten werking te stellen. Vanaf deze week is deze drank, dank zij zijn kleur en hallucinerende bijwerking ook wel groene fee genoemd, in de schappen van slijterijen te vinden. /<BEW. EXJXj COLIJNSPLAAT - Ook de NH Kerk in Colijnsplaat doet zaterdag 14 augustus mee met de festiviteiten in het Noord- Bevelandse dorp. Zo is er een markt met allerhan de artikelen op het pleintje tus sen het 'Zaaltje' en de NH Kerk. Behalve meubels zijn boeken, platen, serviesgoed en prullaria te koop. De rommelmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De kerk zelf is zaterdag tussen 14.00 en 16.00 open voor pu bliek. Het orgel wordt voor de gelegenheid bespeeld door vaste organist A. Verhorst en gast J. Heystek uit Goes. Verder wordt uitleg gegeven over de geschiedenis van het godshuis. 'W -C '- (advertenties) (advertentie) (advertentie) Door Ad Hanneman Diverse tuinmeubelen waarop u heerlijk kunt ontspannen en genieten in uw tuin. Goes Lange Kerkstraat 44 UNITED COLORS OF BENETTON. 21 jaar Midzomer— nachtmarkt boulevard 2 km standplaatsen a.s. vrijdag 6 augustus, aanvang: 20.00 uur met honderden marktkramen en bekende standwerkers^ alle seiroenen groen Mocht u het Zeeuws Autojournaal niet hebben ontvangen bel dan 0113 274014 •r en, Ver. Vrienden v.d. Boulevards, Stichting Moerman Promotie Vlissingen en Stichting MAR Georganiseerd door Stichting Speciale Markten Z-W Ned. www.eijsermans-optiek.nl BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Wegens vakantie t/m 16 augustus even gesloten. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 bekers medailles vaantjes rozetten .-js.- beeldjes schalen fietsvlaggen sporttenues relatiegeschenken enz. GRAVEREN doen wij GRATIS! 1 Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle Tel. 0113 270 695 (industrieterrein de Smokkelhoek) de Bevelander 110-30% KORTING^ GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2D, 01 13-215395, DONDERDAG KOOPAVOND 'v* ti A’»?? - few» F 'f in

Bevelander | 2004 | | pagina 1