Geen opvolger Rozen en komkommers kijken voor groot deel ondernemers Bisschop zegent monnikenwerk DE8EL de Bevelander Zeeuws taalproject Bazar krijgt prestigieuze prijs van Taalunie i De Bel, altijd prijs! bekers medailles vaantjes rozetten beeldjes schalen fietsvlaggen sporttenues relatiegeschenken enz. GRAVEREN doen wij GRATIS! DE BEL Sportprijzen'^f? Praatavond Slachtoffer van overval overlijdt Borsele stelt cultuurprijs in Goes zoekt burgemeester Gefopt! Spreekuur voor whiplashpatiënt over buslijn door Schore SSV *65 speelt tegen Feyenoord Eijserni^W Optiek Sloepenshow Weekkrant voor de Bevelander aarends goes Agrimarkt bij top drie Nederland VERVROEGDE AFSLUITING KEUKENS BADKAMERS NIEUW ADRES!! 2* PAASDAG OPEN Luegener huls-aan-hulskranten Wateroverlast Techneuten van Ruim 2200 ondernemers in de pro- (foto: Jaap Wolterbeek) advertenties de kruisweg van Yerseke. advertenties Regio Nieuws 17 Achetrgrond 11 tuin- serremeubelen Woensdag 7 april 2004 wk 15 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 I Vrachtwagens geven Zeeland een beter imago plaagt bewoners bungalowpark de toekomst op Open Doe Dagen In verwachting? zie pag 18 De bejaarde zakenman en zijn vrouw werden midden in de nacht gewekt door glasgerinkel. Polder man ging poolshoogte nemen, maar werd door de overvallers overmeesterd en zwaar mishan deld. De inwoner van Hansweert lag de afgelopen weken in een Rotterdams ziekenhuis waar hij dit weekend de strijd om zijn leven verloor. De daders zijn drie Roe men die na een klopjacht door de politie bij Schore zijn opgepakt. Ze hebben inmiddels bekend. GOES - Zeeuwse ondernemers die met hun zaak willen stoppen, hebben vaak de grootste moeite om een opvolger te vinden. Dat blijkt uit een onderzoek van de Kamer van Koophandel, die spreekt van een zorgelijke ont wikkeling voor de Zeeuwse werkgelegenheid en economie. HANSWEERT - De tachtigjari ge Leen Polderman is zaterdag bezweken aan de verwondingen die hij twee weken geleden op liep bij een gewelddadige overval in zijn woning. Bazar is het meest vernieuwende en doelmatige initiatief om via onderwijs de Nederlandse taal te promoten onder scholieren, zo is de Taalunie van mening. Een flinke pluim die de deelnemen de Zeeuwse organisaties op hun hoed mogen ste ken. Bazar is uitgegroeid tot een project vanuit de Zeeuwse bibliotheken voor vmbo-scholen in GOES - De Goese bibliotheek, het Buys Ballot College en de toenmalige Groot Stelle startten drie jaar geleden met de uitvoering van het leesbevorderingsproject Bazar. Afgelopen *week kende onderwijsminister Van der Hoe ven de Taalunie Onderwijsprijs toe aan dat project dat in de Oosterschelderegio intussen een groot succes is geworden. En daarmee liet Bazar achtentwintig andere projecten uit Ne derland en Vlaanderen het nakijken. vincie willen binnen nu en vijfjaar stoppen met hun bedrijf. Dat is der tien procent van het Zeeuwse be drijfsleven. Zouden al die bedrijven ophouden te bestaan dan komen elfduizend banen op de tocht. Ze stig procent van de stoppende on dernemers heeft nog geen idee wie de zaak wil overnemen. Vooral voor detailhandel- en horecabedrij ven zijn nauwelijks opvolgers te vinden. Het grote aantal onderne mers dat wil stoppen komt volgens de Kamer van Koophandel door de naoorlogse babyboomgeneratie die nu een pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Opvallend is dat Zeeuwse ondernemers nog steeds erg afhankelijk zijn van hun fami lie. In driekwart van de gevallen gaat de zaak over van vader op zoon, dochter of ander familielid. Landelijk ligt dat percentage op 45 procent. Volgens M. Volleman van de Kamer van Koophandel denken te veel ondernemers te laat na over hun opvolging. Via advies en een speciale 'makelaarswebsite' pro beert de Kamer van Koophandel het tij te keren. Aan de prijs is een geldbedrag van 750 euro en een beeldje ver bonden. Het is de bedoeling dat de Cultuurprijs Borsele voor de eerste keer in oktober wordt uit gereikt. De kandidaten moeten in de gemeente wonen of gebo ren zijn. Verder moeten de pres taties op cultureel vlak aanspre kend zijn en origineel zijn. Voor al culturele prestaties die natio naal of internationale hoge ogen hebben gegooid, komen in aan merking voor de prijs. Tot 1 juni kunnen kunstenaars, musici en gezelschappen zich aanmelden bij de Culturele Raad Borsele, Postbus 14450 AA Heinkens- zand. Een driekoppige jury be paalt uiteindelijk welke van de voorgedragen kandidaten met de Cultuurprijs aan de haal gaat. de Oosterschelderegio. De provincie Zeeland trok de subsidiebuidel er voor open. Vmbo- leerlingen maken in het project gedichten in tekst en beeld. Het blijft dus niet alleen bij dichten, de scholieren ontwerpen ook covers voor tijdschriften en storten zich op film en toneel. Het resultaat van hun vlijt is te zien in exposities op scholen, de bibliotheken en in etalages van Goese ondernemers. OVEZAND - Monnikenwerk, dat is het enige en juiste woord voor de restauratie van de kruis weg uit de Sint Annakerk in Yer seke. Dat godshuis sloot vorig jaar de deuren. De liturgische voorwerpen verdwenen naar el ders. De veertien staties echter krijgen een nieuw leven in de kerk van de parochie Onze Lie ve Vrouw Hemelvaart in Ove- zande. En dat nieuwe leven be gon zondag meteen goed met een inzegening door bisschop Muskens van Breda. Verguld zijn ze in Ovezande met de veertien gipsen beelden die de lijdensweg van Jezus uitbeelden. Maar de beelden verkeerden niet in geweldige staat. En dus scha kelde het parochiebestuur de hulp in van meester-schilder André Ver meulen van de firma Franse uit Kwadendamme. Dat bedrijf knap te eerder een vergelijkbare kruis weg van de kerk in Kwadendam me op. KAPELLE - Elk jaar openen honderden glastuinbouwers in heel Nederland hun kassen. Het publiek kan dan zien hoe het hele jaar door producten als tomaten, komkommers, paprika's en aardbeien uit de Hollandse bodem groeien. Kom in de Kas trekt al jaren vele bezoekers. Ook rozenkwekerij Otte aan de sultaat mag er wezen zegt vice- voorzitter van het parochiebestuur A. Schenk: "Het was een echt monnikenwerk dat met veel des kundigheid en liefde voor het werk is aangepakt. Dat straalt er gewoon van af." Zondagochtend. De kerk van Ovezande zit vol. Niet alleen met de eigen parochia nen. Ook heel wat Yersekenaren zitten in de banken, de nostalgie kriebelt in hun hart. Bisschop Muskens zegent de kruisweg in Dijkwelseweg in Kapell zette afgelopen zaterdag deuren wijd open. Bezoekers konden zich vergapen aan de rijen en rijen ro zen. En natuurlijk was er gelegenheid om even ruiken. die in oude luister is hersteld. De aanwezigen zijn het over een ding eens: het is goed dat de veertien staties voor Zeeland behouden zijn. ■W" ■W De wedstrijd tegen de Rotterdam mers krijgt nog een speciaal tintje. Want voor de wedstrijd worden Kees van Wonderen en Gerard de Nooijer in de bloemen gezet. Zij vertrekken dit seizoen bij de Rot terdamse club. Wie de wedstrijd wil bijwonen kan kaarten bestellen door geld over te maken aan de Fortis Bank Goes, rekeningnummer 84.92.62.577, ten name van Sponsorstichting SSV'65. Een kaartje kost voor een volwassene twaalf euro, kipderen tot en met dertien jaar betalen vijf euro. De kaarten worden automa tisch thuisgestuurd. GOES - Het grote Feyenoord treedt dinsdag 18 mei aan tegen SSV'65 uit Goes. Kaarten voor de wedstrijd zijn vanaf vandaag te bestellen bij de sponsorstich ting van SSV '65. Ook de vleeswarenafdeling van Agrimarkt viel in de prijzen. De jury vond die de derde beste vleeswarenafdeling van Neder land. De van oorsprong Zeeuw se supermarktketen won eerder al de eerste plaats bij de Zeeuw se verkiezing. Een onafhankelijke jury be zocht afgelopen najaar de hon derd genomineerden en beoor deelde de winkels op klant vriendelijkheid, hygiëne organi satie, personeelsbeleid en sfeer en teamgeest. Agrimarkt nam sinds de heropening in 2001 voor de tweede keer deel aan de verkiezing. Ook de vorige keer wist de Goese supermarkt een plaatsje te veroveren bij de lan delijke top drie. Wekelijks vin den dertigduizend klanten de weg naar de Goese Agrimarkt. De keten heeft zes winkels in Zeeland en West-Brabant. In to taal werken er 365 mensen. HEINKENSZAND - De ge meente Borsele reikt dit jaar voor het eerst een culturele prijs uit. Met deze Cultuur prijs wil de gemeente kunste naars, gezelschappen op het gebied van dans, muziek en to neel en organisaties die zich inzetten voor het behoud van het cultureel erfgoed een hart onder de riem steken. GOES - In het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes is op don derdag 15 april het maande lijkse inloopspreekuur voor whiplashpatiënten Whiplash- patiënten kunnen van 10.00 tot 12.00 uur terecht met juridi sche en medische vragen. Het spreekuur is gratis. Voor meer informatie: 0167-567860 of 0165-511869 of w-i-e@ho- me.nl. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 Succes Nadat het succes op het Buys Ballot en Groot Stelle bleek, sloten ook het ROC, de Kunstuit leen, 't Beest, de Kunstbende, RPZC en ver schillende boekhandels zich aan bij het pro ject. Verder hebben het Goese Lyceum, het Groen College en het Calvijncollege Bazar omarmd. Ook in de rest van Zeeland lijkt het initiatief nu van de grond te komen. GOES - Tijdens de nationale finale Supermarkt van het Jaar 2004 in Oosterhout is de Agrimarkt uit Goes be kroond met de titel Top 3 su permarkt van Nederland. De brood- en banketafdeling van de Goese super werd zelfs verkozen tot Nederlands bes te. Liefde Afgebroken handjes, hoekjes en ornamentjes. De restaurateur moest secuur te werk gaan. Met mallen werden alle ontbrekende delen met gips nagemaakt. Het re- -L- - De gemeente Kapelle houdt de avond omdat er veel klachten zijn over de bus die door Scho re rijdt. Zo zou de bus vaak te hard rij den, is er trillingshinder en een gevoel van verkeersonveilig heid bij voetgangers en fiet sers. Omdat de herinrichting van de Frisostraat dit jaar op de plan ning staat, wil de gemeente van die gelegenheid gebruik maken om met de inwoners van het dorp over de buslijn van gedachten te wisselen. Zo denkt de gemeente aan een busroute langs het dorp, via de Westelijke Kanaalweg met één of meerdere bushaltes. Tijdens de praatavond, waar ook wethouder Jon Herselman aanwezig is, kunnen burgers hun licht laten schijnen over een eventuele nieuwe route. De inloopavond is van 19.00 tot 20.00 uur. OfJ weg. /arrrrrrec dat'betraap te/ W IW vi GOES - Goes is op zoek naar een nieuwe kinderburgemeester. De termijn van de zittende kin derburgemeester Marloes van Trigt, loopt in september af. Kinderen kunnen zich vanaf nu inschrijven voor de 'job'. Op za terdag 4 september is Goes weer een Kinderstad. Dan wordt de nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd. De gemeente is op zoek naar een nieuwe kandidaat die een jaar lang evenementen mag bijwonen en openen. Kandidaten moeten elf of twaalf jaar zijn. En ze moeten goede ideeën hebben. Wat zou jij als at tractie of evenement organise ren, als jij het voor het zeggen had, staat er op de promotiepos- ters te lezen. Kinderen kunnen hun ideeën naar de gemeente sturen of mailen naar info@goespromotie.nl. Een jury kiest het beste idee en dus de nieuwe kinderburgemeester. GOES - De meeste lezers hadden het natuurlijk gelijk door. Maar toch hebben we vorige week met ons 1-aprilbericht over de Wes- terschelde-kabelbaan honderden mensen om de tuin weten te lei den. Voor alle duidelijkheid: het Platform Toeristische Ontwikke ling Zeeland en diens woord voerder Gerlach Stapelman be staan niet, commissaris van de koningin W. Van Gelder moest donderdagmiddag gewoon het Oosterschelde-kreeften-seizoen openen en de aanleg van een ka belbaan over de Westerschelde is door alle scheepvaart absoluut onmogelijk. Alhoewel wij als re dactie na vorige week overtuigd zijn van de economische haal baarheid ervan... Vrijdag 9 en zaterdag 10 april 10:00 uur tot 17:00 uur De mooiste sloepen van Zeeland De inzegening door bisschop Muskens betekent de start van een tweede leven in Ovezande voor (foto: Jaap Wolterbeek) z<CbEW. exX SCHORE - De bus door Schore of langs het dorp? Die vraag staat centraal tij dens een praatavond op woensdag 14 april in het dorpshuis van Schore. Kijk ook op www.autoschadeteam.ni I I 1 ZK O TOSCHADETEA Wl v.d. Goeskade 49 4461 BH Goes 0113-227107 www.sunshinegoes.nl In verband met Pasen dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 14 april uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie: donderdag 8 april 09.00 uur advertenties: donderdag 8 april 16.00 uur Hensonweg 10 4462 GV Goes 0113-271010 www.vliesnautic.nl Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle Tel. 01 13 270 695 (industrieterrein de Smokkelhoek) www.eijsermans-optiek.nl IN APRIL: JUNIORBRILLENWEKEN ~s=rx:.---r— Scottweg 2 (De Poel II) 4462 GS Goes Tel: 0113 -215567 Fax: 0113 250251 aaajgljggg Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle (Industrieterrein de Smokkelhoek) tel. (0113) 27 06 95, fox (0113) 27 06 94 '4* J g »i— w

Bevelander | 2004 | | pagina 1