17 17 ‘iedereen die dat wil moet werk krijgen' natuurgebied blond d R 16 Armoedeproject in Goes is succes Groen licht Concert in knusse ‘huiskamer 23* Kap 1 Bedrijf loost olie in sloot Zuidamerifcaans MARLOES VAN TRIGT IS GOESE KINDERBURGEMEESTER 30 augusWS www.wesdiikhomestyle.nl ij 1 Ei europaIuin autorijden zonder rijbewijs In verwachting? TUSSEN INDUSTRIE EN BORSSELE Maatwerk zonder extra kosten woensdag 27 augustus 2003 jaargang 54 nummer 35 Redactie: (0113) 274 020 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 www.de-bevelander.nl Gemeente Goes Hiswa Business-loop zie pag 9 Micra-fanclub in Borselle Laatste der Mohikanen Muziekhistorie uit Afrika Nieuwe voetbalschool in Zeeland CL 1 I garagedeuren - bedrijfsdeuren - zonwering Goes Kinderstad ■Hl Borstvergroting met natuurlijke vorm Monobloc prothese Bestaat voor 96% uit water v VANAF €50,- J t PER MAAND vices EXTRA SPREEKUUR! GOES: woensdag 3 september 14.00-21.00 uur BORSSELE - Meer dan tien jaar zat het in het vat, deze week is het echter zo ver en beginnen de eerste werk zaamheden voor de aanleg van een groot natuurgebied tussen de Borselse dorpen en het industrieterrein van Oost-Vlissingen. L I MOOI WEER De nieuwe minicruiser www.minicruiser.nl (advertentie) ■MnMM FOTO: DENNIS ROSBERGEN (advertentie) w Magdalenastraat II 4461 AL Goes tel. 0113 - 2.15 436 Blof speelde zondag een thuismatch. GOES - De eeuwenoude pandjes aan de Goese Grote Markt hadden afgelopen zondag eens een andere functie. Ze de den dienst als historische tribunes voor diegenen die het concert van Blof op de eerste rang wilden volgen. Het moet van bovenaf een mooi gezicht zijn geweest, duizenden muziekliefhebbers deinend op de nummers van de oer- Zeeuwse band. Duizenden mensen dromden samen in het hart van Goes. Toch was van massaal geen sprake. Van duwen, trekken en ongere geldheden ook al niet. De Grote Markt was zondag één grote knusse huiskamer waar de sfeer niet vrediger had kunnen zijn. Het was een thuismatch voor Blof, dat gold nog meer voor de band die in het voorprogramma optrad. De Goese band Racoon speelde een foutloze thuis wedstrijd. De vrolijke en aanste- De grootste rijbewijsvrije auto ooit! GEEN rijbewijs nodig, GEEN wegenbelasting, GRATIS rij-instructie het industrieterrein hier kwam, is nagedacht over de aanleg van zo’n gebied”, zegt De Feijter. En de eerste concrete plannen kre gen een jaar of tien geleden vorm. Het gebied dat terug aan de na tuur wordt gegeven, heeft twee functies. Als eerste moet het een groene haag vormen dat de in dustrie op Vlissingen-Oost als het ware verbergt voor de dorpe lingen die in de buurt wonen. Het project strekt zich dan ook uit van het dorp Borssele in de richting van ‘s-Heerenhoek. Daarnaast krijgt het gebied een recreatiefunctie. Het gaat vol gens De Feijter dan vooral om wandelpaden “Maar verder blijft het een rustiek gebied.” Voor met het aanplanten van bomen en struiken en de aanleg van een natte zone begonnen kan worden, moet het een en ander worden voorbereid. Die graafwerkzaamheden beginnen deze week, de officiële start is op woensdag 10 september. De aanleg kost volgens burgemees ter E. Gelok enkele miljoenen euro’s. Het precieze bedrag wil de gemeente nog niet kwijt. Dat geld komt voor een groot deel uit allerlei subsidiepotten. kende nummers en de prachtige ballad I love you more brachten me nig bezoeker in vervoering. De hel dere stem van Bart van der Weide, de sound van de band, menig mond viel open van verbazing. ‘Komen die uit Goes?’ De echte Goese muziek liefhebber wist dat al lang. De vijf euro die men voor een kaartje moest neertellen bleek zondag een waar koopje. Meer waar voor het geld kon de concertbezoeker eigenlijk niet krijgen. Want ook Blof zette zijn beste beentje voor. Vele nummers van oude en nieuwe albums klonken over de Grote Markt. Kleur, geluid en beelden geprojecteerd op een doek completeerden het optreden. Bijkans de hele markt zong uit volle borst mee. Paskal Jakobsen was zijn trouwste fans dankbaar. “Die genen die hier tien jaar geleden ook stonden, bedankt”, riep hij in de microfoon. Het waren de fans die de band groot hadden gemaakt. Twee uur lang bracht Blof num mer na nummer. In de prijs van het toch al goedkope kaartje za ten bovendien nog eens twee toegiften inbegrepen. De op brengst van het concert gaat naar Stichting Sawasdee, de Zeeuwse organisatie die zich in zet voor projecten in Zuidoost- Azië. Burgemeester D. van der Zaag overhandigde tijdens het concert een cheque van 7500 euro aan de stichting. GOES. NIEUWE RIJKSWEG 2D, 0113-215395, DONDERDAG KOOPAVOND En voor volwassenen zonder werk had Marloes ook een pas sende oplossing: “Iedereen die dat wil moet werk krijgen. Maar ze moeten wel een paar keer per week thuis zijn voor de kinderen.” Marloes weet nog niet helemaal wat ze mag doen als kinder- burgemeester. Vlak voor Goes Kinderstad op 30 augustus van start gaat, hoort ze wat haar werk zaamheden zijn. “Ik vind het wel leuk dat het tot die tijd een ver rassing blijft. Ik weet wel dat ik op een golfkarretje door Goes mag rijden om veel dingen te openen:” Eén van de ‘dingen’ die Marloes mag openen op 30 augustus, is ten van een supermarkt en zijn er bedrijven die ons sponsoren.” Ver der heeft de stichting van het bedrijf Glerun een grote koelkast en een computer gekregen en hebben De Dool Drukkerij en Grafisch Bedrijf uit Goes gratis folders en posters ge drukt. Die komen onder andere bij het Leger des Heils te liggen. “Con tact met het Algemeen Maatschap pelijk Werk hebben we ook”, zegt Marinus. “Die sturen mensen die hulp kunnen gebruiken naar ons door.” De nieuwe stichting is nog wel op zoek naar leveranciers van fruit en groenten. “Daar is nu nog een tekort aan", zegt Weulink. Hij verwacht dat de komende tijd nog meer gezinnen zich aanmelden. “In Goes is name lijk veel meer armoede dan dat wij met zijn allen denken.” De olieresten kwamen via een lozingspijp die in verbin ding stond met de wasstraat op het bedrijfsterrein in de watergang terecht. Omdat het waterschap verschillende sloten in de regio gaat uit baggeren is die bezig met on derzoek naar de kwaliteit van de baggerspecie op de sloot bodems. Uit dat water kwaliteitsonderzoek bleek, dat de watergang bij het transportbedrijf een zeer hoog oliegehalte bevatte en dat de bodem plaatselijk ern stig verontreinigd was met olie. Door de olielaag op het water is er geen zuurstof- opname meer mogelijk en ontstaat er zuurstofloos wa ter. Leven in het water is dan niet mogelijk. Justitie tikte het bedrijf op de vingers. De on derneming heeft de boete in middels betaald en een aan nemer is ingeschakeld om de riolering conform de wetge ving in orde te maken. Behandelingen vinden plaats P in (Academische) Ziekenhuizen en in privé-klinieken die aan- gesloten zijn bij de NRPK. De plastisch chirurgen zijn allen lid B van de NVPC. In de voorbije maanden zijn veel ondernemingen onder bezet geweest omdat het vakantietijd was. Alle werkne- Q) CS <D <L> L. ca Als Marloes van Trigt een echte burgemeester was, zou ze veel in Goes veranderen. FOTO: TANNIE DE JONGE GOES - Het project om Goesenaren die onder de armoede grens leven bij te staan met gratis voedselpakketten is een groot succes. Dat zeggen de initiatiefnemers Marinus en Corry Weulink. In de twee maanden dat het project bestaat hebben al zestien gezinnen van de hulp gebruikt gemaakt. Marinus Weulink die zelf ook ar moede heeft gekend, startte het project nadat hij op televisie een programma had gezien over een voedselproject in Bergen op Zoom. Al snel meldde bakker John van Dommelen zich voor het project aan. Wekelijks levert hij gratis brood. Inmiddels hebben Marinus Weulink en zijn vrouw een stich ting opgericht met de naam De Helpende Hand. Sinds die tijd is er veel gebeurd ver telt Weulink. Nog twee bakkerijen, De Zoete Inval en Dick Bunt, zijn bij het project gekomen. Verder kan Weulink eierhandelaar Louwerse, uienhandel Jansen uit Kruiningen en groenteboer De Vie uit Middelburg tot zijn leveranciers rekenen. “En zo nu en dan krijg ik pakket- GOES- Met het opstel ‘Als ik burgemeester van Goes was dan...’ liet de twaalfjarige Marloes van Trigt honderdvijftig dolenthousiaste basisschoolleerlingen, die ook kinder- burgemeester wilden worden, achter zich. Er was geluk kig nog wel plaats voor twee loco-burgemeesters: Sheila van Broekhoven en Nicole Bakker. Marloes die net terug is van een vakantie in Italië, heeft er “heel veel zin in.” Door Albert Budding Ze is ontzettend blij dat ze kinder- burgemeester is geworden. “Het opstel dat we moesten schrijven om uitgekozen te worden voor kinderburgemeester was niet zo heel moeilijk”, zegt Marloes. “Ik heb gewoon op papier gezet wat ik zou willen veranderen. Voor kinderen zou ik graag willen dat ze toneelstukjes opvoerden en die laten zien in het ziekenhuis voor andere zieke kinderen.” Ook vindt ze dat er te veel bomen en groen wordt weggehaald in Goes. Gratis advies mogelijk in Amsterdam, Arnhem, Assen Eindhoven. Goes. Maastricht en Ridderkerk goed bekend in Vlaanderen, maar Twerpen? Misschien zo’n weggestoken bedevaartsoord waar hij nooit geweest was. Hij kreeg het telefoonnummer: “En wil je ook de postcode, Kees? Dat is 2000 AN.” Bij Kees viel het kwartje, ‘dat is AN Twerpen’. Hij probeerde dat aan Margot uit te leggen maar daar was geen speld tussen te krijgen. Twerpen ligt in België. Punt uit. Ten einde raad vroeg hij naar haar haarkleur. "Blond. Hoe zo?” speld meer tussen krijgen. Zo kon het gebeuren dat een van de salesmanagers (vroeger: reiziger, vertegenwoor diger) door Margot op zijn mobieltje gebeld werd; zij had een nieuwe klant voor hem, in België nog wel. “Hier is het adres Kees. Lange Nieuwstraat in Twerpen." Kees was bussines, maar ook op kantoren. Het is voor scho lieren eigenlijk een goede pré-stage voor later. Kunnen ze alvast zien hoe het er in een bedrijf toegaat in de hectische vakantieperiode. En na tuurlijk de sfeer proeven of dat soort arbeid, waar je bovendien voor betaalt krijgt zodat je met een paar weken er zelf tussenuit kan, wel tot vol doende arbeidsvreugde leidt. In dat Goese bedrijf met relaties in de hele Benelux was tijdens afwe zigheid van een van verkoop medewerksters binnendienst, zij zat op Corfoe, een scholiere plaatsvervangend. Margot (17) was vriendelijk, warme lach en hoewel zij zelf alleen uit een flesje water dronk voorzag ze de overgebleven collega’s spontaan van koffie en rookte in de speciaal daar voor bestemde ruimte een filtersigaretje met hun. Op de computer en aan de telefoon was zij vaar dig en enthousiast. Had zij eenmaal iets opge zocht dan was dat een feit en daar kon je geen mers gingen een paar weken van een welverdiende rust genieten. Rust betekent geen post, telefoon en vragen. Lekker voor je tentje, op het strand, een wandeling door de bossen of de bergen. Jezelf vergapen aan de piramide van Gizeh of de prachtige monumenten in Ephese, of een avontuurlijke duiktocht in kristalhelder water. De geneugten van een zomerse tocht. Maar op de werkplek die je achterliet gaat alles zonder jou gewoon door. Er zijn vakantiekrachten aangeworven en heus niet alleen op campings, conservenfabriek, in de schelpdieren bel voor meer nfo: 0111 - 41? 270 showroonni: kerkring 15» Nicuwcrkerk De aanleg van het natuurge bied is inmiddels een jaren lang project. Verschillende procedures en het verzet van twee landbouwers bleken nogal tijdrovend. Het was uiteindelijk de rechter die vorige week het licht op groen zette. De twee land bouwers die middels een kort geding de eerste werk zaamheden wilden stopzet ten hebben van de rechter hun zin niet gekregen. De werken kunnen nu doorgaan al moet officieel de gemeen telijke commissie begin sep tember het bestemmings plan nog goedkeuren. Een formaliteit zo lijkt het. Het nieuwe natuurgebied omvat in eerste instantie bijna honderd hectare, legt J. de Feijter van de gemeente Borsele uit. “In een later sta dium komt daar nog eens honderd hectare bij.” Die extra honderd hectare moet nog verworven worden. De aanleg gebeurt op initiatief van de gemeente Borsele en de Vereniging Natuur monumenten die na de aan leg het beheer van het ge bied op zich neemt. “Zodra BORSSELE - Jarenlang heeft een transportbedrijf uit de ge meente Borsele een water gang vervuild met olie. Dat kwam aan het licht door een onderzoek waterschap Zeeuwse Eilanden. Justitie heeft het bedrijf een boete van 3500 euro gegeven. Boven dien moet de ondernemer milieumaatre-gelen nemen. Anemone hybrida Winterharde herfstanemoon. In drie vrolijke kleuren. (advertentie) - Dagopname Röntgendoorlaatbaar - Geen zichtbare littekens - Operatie mogelijk binnen 1 week BEHANDELING MOGELIJK Oranjestraat 34A. 2983 HT Ridderkerk tel. (0180) 487215/(020) 6449423 www.bodyservlces.nl Bod 2smices info@bodyservices.nl Door Dennis Rijsbergen “i on ■■E BMs een trottoir met mozaïektegels. Ook krijgt ze op de Vlasmarkt die dag haar ambtsketen omge hangen. Ze heeft zelf over het ontwerp mogen meedenken. “Ik heb op school een spreek beurt gehouden over kinder rechten en daar wilde Mare de Regt (edelsmid, red) wel iets mee doen voor de ketting." Op de ketting komen in ieder geval drie voorbeelden van kinderrechten die Marloes be langrijk vond. Alle kinderen zijn gelijk, alle kinderen hebben recht op zorg en liefde, en kin deren mogen hun mening zeg gen. Ook het lieveheersbeestje, het teken tegen zinloos geweld, wilde Marloes in de ketting ver werkt zien. De verdere invulling van de ketting komt van Mare de Regt. Ook heeft Marloes al een hoed gekregen tijdens de offi ciële bekendmaking van kinder burgemeester. “Ik vind hem wel een beetje groot, maar hij is wel mooi.” Voor de rest qua kleding weet ze nog niet wat ze aan krijgt of moet doen. “Misschien nog een soort jas met pinguïnflap”, zegt ze. De bekendheid van de kinder burgemeester in Goes is schijn baar al groot. “Er komen nu zelfs al mensen naar me toe en die zeggen: ‘Jij bent toch kinder burgemeester?’ En dan stel len ze een vraag of ik wat voor ze kan doen. Nieuwe skatebaan of een skeelerbaan.” Marloes is ook al gevraagd om een sympo sium te openen. ‘Goes Onderwijsstad’ in het nieuwe theater De Mythe. “Maar daar heb ik mijn toespraak nog niet klaar voor”, zegt ze lachend. Joosten Minicruiser Dorpsstraat 12, Heinkenszand tel.: 0113-567205 I Grootste dealer van Zeeland met als enige 3 merken in huis Albizia, Eke, Barooder TC

Bevelander | 2003 | | pagina 1