5 5 15 K-K^p-^chPig Kinderopvang groeit fors ‘n Bijzondere kijk op... Claus en Julia zijn favoriet De Mythe heeft nieuwe website zweistra wint goud op EK dressuur Stennis bij tennisclub Noord-Beveland ANTA c 3D-stickers op wegdek moeten auto afremmen PAKKER aarends goes i si NAMEN VOOR ORANJEBABY BESTUUR WIL TENNISBANEN COLIJNSPLAAT VAN DE HAND DOEN Zuidatnerikaans EUROPA UIN 5^ 299 In verwachting? Gemeente Goes Rest^rant 05 05 j woensdag 30 juli 2003 jaargang 54 nummer 31 ■HM cctznéZéorup (advertentie) Autopagina Abdijnieuws 1 Magdalenostroat II 4461 AL Goes te(. 0113 - 2.15 436 1 zo moet verlopen. K-Ramp-achtig. Duizenden felicitaties en gelukwensen in de vorm van bloemen, cadeaus, faxberichten, brieven, kaarten, te lefoontjes en nuttige adviezen. Dat alles ontvingen kroonprins Willem-Alexander en Prinses Maxima na de bekendmaking dat de prinses in blijde verwachting is van hun eerste kind. Daar komen nu nog eens ruim duizend tips bij. Het zijn suggesties van lezers van Weg ener Huis aan huiskranten die een naam voor de toe komstige Oranje-telg hebben verzonnen. De favoriete jongensnaam is Claus. Voor een meisje is dat Julia. Volgens W. van Gorsel van Scoop gaat het om schattingen maar is de trend duidelijk. "Landelijk is de groei over het hoogtepunt heen maar hier in Zeeland is die nog volop gaande.” In 2001 boden de Zeeuwse kinderdagverblijven nog In januari zal blijken wie de exacte naam heeft voorspeld. De winnaar (zijn er meerdere, dan wordt geloot) wacht een leuke korte vakantie voor het hele ge zin op één van de bungalowpar ken van Landal Greenparks. Ook zijn er aardige troostprijzen te winnen. De top vijf van namen leert dat bij meisjes ook Alexandra popu- vooral om te doen is, zijn de jeugd leden die op Colijnsplaat een aan zienlijk deel van het totale leden tal vormen. Die kun je onmogelijk zomaar in de kou laten staan of naar Kortgene laten fietsen om daar hun balletje te slaan, meent het comité. “Volgens het bestuur is het financieel niet haalbaar om twee banen aan te houden”, zegt de woordvoerster van het actiecomité die anoniem wil blijven. “Op Kort gene zijn meer senioren en zou er meer een verenigingsgevoel zijn. Dat is flauwekul. De jeugd heeft naast een verenigingsgevoel ook een sportgevoel”. In het clubblad van LTC Noord- Beveland van juni voert het actie comité nog andere redenen aan om de jeugd voor Colijnsplaat te laten behouden. De pagina ‘Wist u dat’ wordt er deze keer volledig voor benut. ‘De jeugd van Colijn die op vrijdagavond sterk verte genwoordigd is, dan maar elders een bezigheid moet zoeken! Is het bestuur soms vergeten dat de jeugd met grote clubactieloten de club jaarlijks financiële steun geeft?’ En: ‘Zijn de seniorleden soms vergeten dat hun kinderen (in hun jeugdjaren) ook fijn op ei gen dorp de tennislessen konden volgen en buiten de lessen om na zo’n 635 plaatsen, dit jaar is dat opge lopen naar zeker 2000, stelt Van Gorsel. De groei op Walcheren is het grootst. Telde Scoop daar twee jaar geleden nog maar 200 plaatsen, nu zijn het er 650. In de Oosterschelderegio, waar de Onveilig vrijen neemt toe De top 5 voor een prinsje: 1. Claus (Claudio, Claude, Claudi us) 2. Willem (William, Wilhelm) 3. Max (Maxim, Maximo, Maxi- miliaan) 4. Alexander (Alex, Alessandro, Xander) 5. Bernhard (Bernardo, Bernard) Veel genoemd zijn ook: Julian, Frederiken Georg(e) of Jorge. Sommige lezers verzonnen wel heel opvallende namen. Wat te denken van bijvoorbeeld Dirk of Diego? Melody of Sunniva? Zelfs Ot en Sien zijn genoemd. Hoewel de kans zeer gering is dat Prins Willem-Alexander en Prinses Maxima daarvoor kiezen. Bevelanden ook ondervallen, is het aantal plaatsen verdubbeld van on geveer 250 naar ruim 500. Het extra geld dat het Rijk via de gemeenten aan de kinderopvang geeft, veroor zaakt de stijgende lijn, meent Scoop. Er zit wel een maar aan de groei. Van Gorsel: “Het is voor het eerst dat we in ons onderzoek ook commerciële instellingen hebben betrokken. Die leveren eenderde van het aantal plaatsen op kinderdagverblijven. Zou je die commerciële instellingen Clausina) Ook veel genoemd: Emma, Maria, Sophi(e) (a), Anna en Wilhelmina. De top vijf van meisjes- en jongens namen kan nog veranderen. Wie schooltijd een balletje konden slaan zo dicht bij huis! Waarom dan nu de jeugd naar Kortgene sturen?’ Bij een definitieve sluiting van de tennisbanen in Colijnsplaat dreigt een regen van afmeldingen van het lidmaatschap. 'Tets dat weg is, komt niet meer terug”, zegt het ac tiecomité. Waar het werkelijk op uitdraait, moet blijken bij de ledenvergadering in september. Volgens het actiecomité valt daar weinig eer te behalen. “Dat is al De Oosthavendijk loopt tussen Kamperland en Geersdijk door de kern Stroodorp. De huizen in Stroodorp staan vlak langs de weg en de bewoners ondervinden veel overlast van het verkeer. Omdat de bewoners en het waterschap niets voelden voor drempels op de weg, heeft het waterschap besloten om een proef te doen met de stickers. Vanuit de auto lijkt het alsof er een wegversmalling met beton nen blokjes is. Het waterschap hoopt dat de illusie snelle auto mobilisten afremt. Elders is al vaker met dergelijke GOES - Theater de Mythe in Goes is geopend, althans virtu eel. Want op de nieuwe website van het theater kan de bezoeker alles te weten komen over het programma en de prijzen van de kaartjes. Hij kan zelfs een virtu eel kijkje nemen bij de bouw van de schouwburg. Op de site www.theatergoes.nl staat verder informatie over de voorzieningen van het nog te openen theater, de zaalverhuur, catering en arrangementen. Door op het knopje Mythologie een beklonken zaak. Het wordt een vergadering met stemrecht en dat heeft de jeugd niet.” Om te voorkomen dat het bestuur van ETC Noord-Beveland zijn plan nen doordrukt, heeft het actieco mité onlangs een handtekeningen - te klikken wordt het archief ge opend. Daarin staat de geschie denis van de oude schouwburg Prins van Oranje en de historie van het bestaande gebouw waarin de Mythe zit. actie gehouden. Deze zak met een kleine zeshonderd handteke ningen is overhandigd aan wet houder Schippers van Sport zaken van Noord-Beveland. Ech ter, Schippers kon nog niets toe zeggen. American Spare-Ribs opent in Goes SAUMUR - Amazone Thamar Zweistra uit Schore heeft op het Europees Kampioenschap dres suur in het Frans Saumur de gouden plak behaald. De Zeeuwse kwam uit in de ca tegorie Young Riders tot en met 21 jaar. Op haar paard Hexagon’s Kyrain reed ze afgelopen zondag “Toen ik deze verkeersspiegel te genkwam, wist ik dat dit een Bij zondere kijk op was”, schrijft fo tograaf Willem Woznitza uit Kruiningen. Hij maakte deze ar tistieke compositie van de kern- FOTO: WILLEM WOZNITZA centrale in Borssele. Heeft u ook zo’n bijzondere plaat? Aarzel dan niet, stuur hem op naar de redac tie van De Bevelander, postbus 5, 4460AA in Goes. Wie weet staat uw foto volgende week op deze plaats. Museumtrein op stoom van 1 februari 1953. ;e met aanwezigheid en tijdschriften wer- lair is. Bij de jongens doet Willem het als vanouds goed. De top vijf van meisjesnamen ziet er als volgt uit: 1. Julia (Juliana, Juliette, Juliane) 2. Alexandra (Alexandria, Alexis, Alexima, Alexia) 3. Maxima (Maxi, Maximilian(e)(a), Maxiana) 4. Beatrix (Beate, Bea, Beatrice, Beat rijs) 5. Claudia (Claudette, Claudine, wil kan op één van de genoemde namen stemmen (zowel meisje als jongen). Dat kan schriftelijk door een kaartje te sturen aan Baby?, postbus 342,2501CH Den Haag, of te mailen aan Baby@WHK.Wegener.nl. Nog mak kelijker is een SMSje naar nummer: 2255. U begint uw bericht met ‘baby’ ge volgd door een spatie en dan de naam (maximaal 150 tekens, nor maal SMS tarief). Eind augustus wordt de definitieve top vijf in deze krant gepubliceerd. 0) x. <U O 8 MOOI WEER ^-T*^ vernieuwd en tranen vloeiden. Het zal in die periode ge weest zijn dat het idee ontstond om alle hulpverleners van de Ramp, die dat zelf ook wilden, bijeen te laten komen om collectief te bedanken voor gedane inspanning. Een mooi initiatief dat in Molenvlied in stad Tholen zou plaatsvin den. Wie zin had om te komen, kon zich aanmelden voor die grote dag. Dat sloeg aan, de belangstelling was enorm en ruim 1500 personen meldden zich aan voor die ontmoetingsdag. Wie had dat verwacht? De organisatoren zeker niet want Molenvlied biedt plaats aan 600 personen. Er komen al 200 genodigden, zodat er slechts voo.r 400 hulp verleners plaats is. Reactie: “Dan krijgen 1100 mensen een briefje dat ze niet kunnen komen wegens plaatsgebrek." Zeeland op z’n smalst, Zeeland op z’n zunigst. Je zou na tuurlijk ook naar een andere locatie kunnen zoeken. Mid den in het voormalig rampgebied liggen de plaatsen Zie- rikzee en Goes met beiden een enorme kerk die veel men sen kan herbergen. De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes die tegenwoordig zeer multifunctioneel is, kan aardig wat gasten bergen. Parkeren op het transferium en met de bus voor de kerkdeur. De Zeelandhallen kunnen ook aan heel veel mensen gastvrijheid bieden. Maar de pap zal al stickers gewerkt. Volgens het waterschap zorgen ze niet altijd voor snelheidsvermindering maar is wel de ervaring dat de stickers goed opvallen en dat automobilisten daardoor beter opletten. Voordeel is dat de stickers geen geluids- en trillingshinder ver oorzaken. Dit najaar bekijkt het water schap samen met de bewoners wat de effecten van de driedimensionale stickers zijn. Blijkt het een succes te zijn dan verschijnen ze ook op andere wegdekken in Zeeland. In een brief aan de leden schetst Pieter de Fouw, voorzit ter van LTC Noord-Beveland, de huidige situatie. Hij schrijft: 'De gesprekken over het even tueel concentreren van de club in Kortgene hebben intussen een traag verloop maar lijken een gunstige wending te ne men. De voetbalclub in Colijnsplaat heeft namelijk be langstelling voor één van de twee banen daar.' Volgens de in Kamperland woonachtige preses van de tennisvereniging betekent de verhuizing naar Kortgene dat enkele ruimteproblemen van de gemeente Noord-Beveland worden opgelost en dat de club in staat is de toekomst wat ze kerder te maken door nog maar één terrein te hoeven ex ploiteren. Bovendien blijft een baan in Colijnsplaat bestaan als de voetbalclub daadwerke lijk een van de banen over neemt. ‘De benodigde euro’s voor een verplaatsing kunnen nog een obstakel worden. Maar als alle partijen hun voor deel inzien, moeten we daar uit kunnen komen’, zo besluit De Fouw zijn brief. Waar het actiecomité het Bergers slepen boot naar Vlissingen buiten beschouwing laten dan is er nog een grote stijging waar te nemen.”Met de groei van het aan tal plaatsen in kinderdagverblijven groeit ook het aantal kinderen dat er gebruikt van maakt. Van 1200 be- zoekertjes in 2001 in heel Zeeland steeg dat getal naar ongeveer 2000. Er zijn dan ook nog steeds wacht lijsten, maar zo zegt de Scoopwoordvoerder, de wachttij den zijn gering. “Het gaat om hoog uit een paar weken.” zs Zoekertjes STROODORP - Waterschap Zeeuwse Eilanden houdt bij Stroodorp op Noord-Beveland een proef met driedimensionale stickers op het wegdek. Door de stickers lijkt de weg smaller waardoor automobilisten minder hard moeten gaan rijden. GOES - Het aantal plaatsen in kinderdagverblijven op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland is fors ge groeid. Dat blijkt uit het rapport ‘Kinderopvang in tel’ van het Zeeuwse welzijnsinstituut Scoop. ondanks het stormachtige weer een goede individuele kür. Daar mee bleef ze haar naaste concur rent enkele punten voor en be haalde de eerste plaats op het po dium. Twee dagen eerder legde de 21 -jarige amazone uit Schore met het Nederlands team al beslag op het zilver. Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie: (0113) 274 020 Bezorgklachten: (0113) 274 093 www.de-bevelander.nl (advertentie) jaixMe-l dat oud icoié OKzicdtéaarï id! zie pag 3 COLIJNSPLAAT - Bij de Lawn Tennis Club Noord- Beveland in Kortgene én Colijnsplaat, heerst grote on rust. Het bestuur wil voortaan nog maar één tennis park in Kortgene exploiteren. Maar met de sluiting van de twee banen in Colijnsplaat staan de jeugdleden daar in de kou, vindt een onlangs opgericht actiecomité. I Vanaf oktober vindt u ons aan de Scottweg 2 HHH in Goes. -X Door Peter Codrie De jeugd in Colijnsplaat wil dat de tennisbanen blijven en biedt wethouder Schippers handtekeningen aan. FOTO: TANNIE DE JONGE GELDIG T/M 5 AUGUSTUS 2003, ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. AUTOSCHADETEAM wordt het Claus of Julia? FOTO: WEGENER GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2D 0113-215395, DONDERDAG KOOPAVOND E QJ UI 3 TJ QJ ca Adres tot oktober o.s.: Dirk Dronkerweg 15 4462 CA Goes Tel: 0113-215567 Kijk ook op vmw.autoschadeteam.nl Fax: 0113 -250251 ND i PHLOX PANNICULLATA Prachtig bloeiende borderplant. In diverse kleuren.! b ja’

Bevelander | 2003 | | pagina 1