o 9 13 15 21 *n Bijzondere kijk op... 10 12 aan wegen waterschap werkt e Golden Tulip Van lesgeven tot bouwen Is OPRUIMING Miele STEUTEL ERA WEMELDINGSE HELPT INDONESISCH DORP Jaar in Goes! korting op de /O gehele collectie! AANBIEDING SHIRTS 10% 20% 30% GOESENAAR BEGINT VOEDSELPROJECT VOOR ARMEN Totale Uitverkoop (i.v.m. verbouwing) Grote kortingen Delscher Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607 8 4 Ik ben Fabia. I 2 3 OPEN HUIZEN ROUTE PER 1-12-03 *5 m Wolter Dros naar Heinkenszand jMarktconcerten gaan van start NIEUW AAN DE KUST. In verwachting? Prijswinnaars Wereldwinkel Expositie beelden woensdag 18 juni 2003 jaargang 54 nummer 25 ■IO A M E R S KE De nieuwe klasse van e-mail info Skoda. EUROCAR GOES B.V. (advertentie) CC T Q Hair Body Bruidspagina Tweewielers 4 21 juni 2003 www.era.nl ïbéf.’nl, www.debel.nl Weulink is niet altijd een mens geweest die zich het lot van anderen aantrok. “Voor mijn huwelijk reisde school InHolland naar de gordel van smaragd. Claudia beseft dat het geen strand- en palmenvakantie wordt. En behalve de betoverende sawa’s zijn er ook gammele hutjes waarin ze moet slapen, gaten in de grond waarin ze haar behoeften dient te doen en een bak met water in Weulink en zijn vrouw denken dat er in Goes genoeg mensen in stille armoede leven. Die bereiken is moeilijk. “Er is veel schaamte. Je vertelt je buurman niet zo maar even dat je flinke schul den hebt.” In samenwerking Motergeweld in Wemeldinge Hoewel Weulink en zijn vrouw pas zijn begonnen, hebben ze al twee klanten. Een echtpaar met drie jonge kinderen dat door allerlei ziekenhuisellende met een flinke huurschuld kampt. “En een weduwe die het niet meer kan bolwerken. Ze krij gen een paar halve broden per week en daar zijn ze heel blij mee.” Weulink wil wel kritisch blijven. “Ik ga het eten persoonlijk brengen. Zie ik dat er drie kratten bier in de keuken staan, of dat de persoon in kwestie aan de drugs is, dan gaat het niet door. Kun je kratten bier kop of drugs dan kun je ook brood kopen.” Verder is het de bedoeling dat Weulink iedere klant twee maanden helpt. "Daarna moeten ze het weer zelf pro- met zijn kerkelijke gemeente stuurt Weulink de komende tijd brieven naar instanties als het Leger Des Heils, maatschappelijk werk en de sociale dienst. “Die weten welke mensen hulp kunnen gebruiken.” Mensen die van het gratis voedsel gebruik willen maken, hoeven zich bij Weulink niet te schamen. “Ik heb zelf ook armoede ge kend. Ik kom uit een heel arm gezin van zes kinderen.” Zeeuwse herinneringen in Indonesië beren te rooien.” Projecten als die van Weulink zijn al va ker opgestart en weer een stille dood gestorven. Nie mand wilde namelijk ‘twee dehands voedsel’. Maar tij den zijn veranderd denkt Weulink. “De werkloosheid is in jaren niet zo hoog geweest als nu. Bovendien zijn veel mensen door de euro in pro blemen gekomen.” Deze week een harmonieus moment in ‘n Bijzondere kijk op... “Joery en Noa ver delen na een vermoeiende stranddag het laatste pakje drinken", schrijft Licelle van de Linden ons. Heeft u ook zo’n bijzondere plaat? Aarzel dan niet, stuur hem op naar de re dactie van De Bevelander, postbus 5, 4460 AA in Goes. Wie weet staat uw foto vol gende week op deze plaats. De Caisson heeft nieuwe eigenaar Normaal komt weer naar Zeeland o CD -o Wiellerronde Goes Zeêlandhallen), 0"é95, 0) •w O S HEINKENSZAND - Ingenieursbureau Wolter Dros B.V. opent een vestiging in Heinkenszand. De eerste paal van het nieuwe kantoor met een totale oppervlakte van tweeduizend vierkante meter, is op dinsdag 17 juni de grond in gegaan. Het kantoor komt op het bedrijventerrein De Noordzak, langs de A58. GOES - De serie Marktconcerten op Zeelands grootste orgel, dat van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, begint op 24 juni en loopt tot en met 5 augustus. De concerten zijn op iedere dinsdag. Organist Jan de Viet organist van de Grote kerk in Bergen op Zoom speelt het concert van 24 juni. Hij brengt werken van Buxtehude, Bach en Krebs ten gehore.Op 1 juli is het de beurt aan Rinus Verhage, organist van de Nieuwe kerk in Zierikzee, en speelt wetken van Bruhns, Böhm en Bach. Het marktconcert van 8 juli wordt gegeven door Oud-Goesenaar Marcel Breel. Op zijn programma staan werken van Sweelinck, Bach en Homilius. De concerten beginnen om 12.30 uur en zijn gratis te bezoeken. Het eerste zaterdagavondconcert is op 12 juli. Organiste Petra Veenswijk uit Delft vertolkt dan werken uit de Duitse Barok en de Franse Romantiek. GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden is begonnen met werkzaamheden aan verschillende plattelandswegen ver spreid over het hele gebied. Het gaat veelal om asfalteren. De werken duren tot half juli. De wegen die een oplapbeurt krij gen, zijn gesloten voor alle verkeer. De afsluitingen kunnen slechts een dagdeel duren maar ook enkele we ken. Het waterschap heeft alterna tieve routes met borden aangegeven. De wegen die aangepakt worden zijn: Zuid-Beveland: Schengeweg, Noordweg, Noord Kraaijertsedijk, Vlaamseweg, Sluisweg, Nieuwe Kraaijert-sedijk, Deeweg, Werrilaan, (advertentie) zie pag 1 8 Naast de broden van de Gou den Korenaar zoekt de Goesenaar ook andere leve ranciers. “Bijvoorbeeld boe ren die ons groenten geven WEMELDINGE - Wat bezielt je? Bij velen zal die vraag opborrelen als de 22-jarige Wemeldingse Claudia Sies haar plannen uit de doeken doet. Met geld uit eigen zak een duur vliegticket kopen naar een akelig warm land om daar in een dorp in de rimboe bruggen te bouwen en openbare toiletten aan te leggen. De studente maat schappelijk werk en dienstverlening haalt de schou ders op: „Het is leerzame ervaring.” Door Dennis Rijsbergen Het project heet met dure termen Community Outreach Project. Maar de opdracht voor de deel nemers is vrij simpel, help arme dorpen in Indonesië de leef omstandigheden te verbeteren. Op 10 juli vertrekt een vliegtuig met twintig studenten van Hoge- GOES - Jacky Harthoom (6 jaar)zijn zusje Marieke (8 jaar) en Andrew van Vliet (12 jaar) hebben de wedstrijd die gehouden is op de Euro pese Wereldwinkeldag op 17 mei, gewonnen. In de Wereldwinkel aan de Waterstraat in Goes namen ze hun prijzen in ontvangst. Elk jaar is er de Europese Wereldwinkeldag om aandacht te vragen voor eer lijke handel. KATS - In de tuin van De Katse Kerk aan de Kerkstraat 3 in Kats is van vrijdag 20 tot en met donderdag 26 juni een expositie van stenen beelden te zien. De kunstenaar is Theo Dekker uit Wolphaartsdijk. De tentoonstelling valt samen met het Cultureel Weekend in het kunstenaarsdorp Kats. Redactie: (0115) 274 020 Bezorgklachten: (0113) 274 000 www.de-bevelander.nie ik zes jaar met de kermis mee. Ik leefde in een totaal andere wereld.” Maar het leven had een verrassing in petto. “Ik ben christen geworden. Dat was het keerpunt. Nu kan ik liefde geven. Vroeger kende ik geen liefde. Ik ging over lijken.” De Goesenaar beseft dat hij zich heel wat op de hals haalt. Het project in Bergen op Zoom is een doorslaand succes, dat in Rotterdam geheel uit de hand is gelopen in een grote orga nisatie waarbij vele vrijwilli gers werken. “We beginnen in Goes. Mocht het groter wor den, dan zien we dat dan wel weer. Ik heb Bosman ontmoet. Misschien dat we in de toe komst kunnen samenwerken.” Jurjaneweg, Groenendijk, Rababogerd-seweg, Zuiddijk, Nieuwe Hoondertsedijk, Franseweg, Kloetingseweg, Zanddijk Parallelweg enA58 Parallelweg. Noord-Beveland: Strodorp, Provincialeweg, West- molenwegen Oude Dijk. Walcheren: Veerseweg, Vrijburgstraat, fietspad Valkenis-seweg, Prelaatweg, Kame- melk-sebaan, Geitekots-wegeling, fietspad Wulpenburgseweg, Kruis weg en Wattelsweg. Voor informatie: 0113-241000 tijdens kantooruren. (advertentie) (advertentie) van de reepe 5CK0ENM0DE I I I D T W lehele collectieI R Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Vorig jaar hielpen de studenten van het COP-project ook met lesgeven. Bakker John van Dommelen (rechts) geeft Marinus Weulink twee keer per week een bak brood. Ook is Weulink op zoek naar een goede computer waarop hij de administratie kan bijhouden. Wie Weulink wil helpen, kan bellen met: 0113-226199. stuk stuk stuk plaats van een douche. „Toen ik dat hoorde dacht ik: ‘Jeetje’. Ik ben iemand die allerlei crèmetjes op haar gezicht smeert en elke dag douchet. Vooral in het begin zal het afzien zijn, maar op den duur zal het wennen. Hoop ik.” Het project wordt georganiseerd vanuit de school waar ze studeert in sa menwerking met de Universiteit van Surabaya. De studenten worden verdeeld over verschil lende dorpen. Claudia verblijft vijf weken lang samen met twee andere meiden in een kleine kampong op Oost-Java. „Het leuke van het project is dat je bij een gastgezin verblijft. Ie stapt in een totaal andere cultuur. Je leeft hun leven.”In overleg met de dorpsoudste wordt bekeken hoe de studenten hun steentje kunnen bijdragen. We gaan helpen met lesgeven en we ko pen nieuwe schoolmaterialen. Maar we doen eigenlijk alles. Van het bouwen van bruggen, tot het opknappen van gebou wen en het bouwen van open bare toiletten.” De studenten betalen alles in principe uit ei gen zak. De tickets, de bouwma terialen, nieuwe schoolboeken, alles. Om zo veel mogelijk uit het project te halen, zoeken de studenten wel sponsors. „Dat geld is puur voor de aanschaf van materialen niet voor vlieg tickets en het verblijf”, legt Claudia uit. En toch blijf die ene vraag rondspoken: wat bezielt je? Claudia denkt diep na. „Je leert over verschillende normen en waarden en culturen én je leert jezelf kennen. Dat is alleen maar handig voor later.” Wie Claudia Sies en het project wil steunen, kan haar bellen op: 06- 29335879 of mailen naar cocce@zeelandnet.nl. GOES - “Ik ben gezegend. Ik heb werk.” Marinus Weulink uit Goes beseft zijn geluk. Want er zijn mensen die tot hun oren in de schulden zitten en dat als een loodzwaar geheim meedragen. Voor die mensen is Weulink samen met zijn vrouw Corry een voedselproject begonnen. Door Dennis Rijsbergen Het begon allemaal door een programma op de tele visie. Het project Tussen Wal en Schip van Jan Bosman uit Bergen op Zoom kwam aan de orde. Iemand die bij bakkers, groenteboeren en super markten voedsel lospeutert om het vervolgens te verde len onder bijstands moeders, arme ouderen en jonge gezinnen die finan cieel in de penarie zitten. “Dat programma heeft me geraakt”, zegt Weulink. Later kwam hij bij bakkerij de Gouden Korenaar in Goes en opeens schoot het pro ject van Bosman door zijn hoofd. Weulink vroeg bak ker John van Dommelen of hij wat brood kon missen. “We zijn toen rond de tafel gaan zitten. En uiteindelijk kreeg ik zijn steun.” BEW. EX. Nobeltómg 2^58~Goes4nfi r FOTO: Theo Dékker LU LU FOTO: PR F I A Papegaaistraat 8 Goes www.vandereepe.nl Ik ben te zien en te berijden bij: J. Weyermanweg 9 4462 GB Goes (0H3) 25 19 19 0) o ca Westduin 1 - 4371 PE Koudekerke (Vlissingen) E westduin@zeelandnet.nl I www.westduin.nl T (0031)-(0)-118-552510 - F (0031)-(0)-II8-552776 ■M T» Lange Kerkstraat 41 Goes Telefoon 0113 -270025 c MAKELAAR WESTDUIN KOUDEK ERKE/7LISSINGEN w - st. JacobspaBSaS* 10 VLISSINGEN I E 3 R E. E. FOTO: DENNIS RIJSBERGEN die de veilingen niet willen. Verder hoop ik dat fruittelers zich aanmelden. Tommy Hilfiger, Hugo Boss, Arrow, John Miller, State of Art, Riverwoods 'ik heb zelf ook armoede gekend z

Bevelander | 2003 | | pagina 1