•fill 7 11 15 17 MOSLIM IN EEN CHRISTELIJK DORP Afscheid veerdiensten in estafettevorm 10 FEESTCAFÉ KIEKIERIS Siberië op Beveland De Bel, altijd prijs! 5 J i g STEÜTEL ALTIJD LAZERUS dn-tt o Bevolking Goes blijft groeien Excelsior klaar voor nieuw seizoen Meetwagen voor provincie Opening psychiatrisch centrum Succesvolle actie voor Chipembi aarends goes Bekend van het feestteam zaterdag 18 januari: BART HEZZ top 40 act zaterdag 25 januari: PATRICK KICKEN woensdag 3 Januari 200i jaargang 54 nummer 02 $fe8&B IriQjy. ij GRATIS! www.autoschadeteam.nl Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie: (0113) 274 020 Bezorgklachten: (0113) 274 000 Uitgebreïd colofon: zie pagina 7 zaterdag II januari: UITVERKOOP Breeduit Yerseke l i •S GOES - De Vaarwel PSD-estafette op zaterdag 15 maart, een eerbetoon aan de Provinciale Stoombootdiensten, gaat definitief door. Afgelopen weken hebben zich reeds tientallen deelnemers gemeld bij het organise rend comité. Opvallend daarbij is dat de belangstelling om mee te doen aan de estafette vooralsnog aan Mid- den-Zeeuwse kant groter is dan in Zeeuws-Vlaanderen. Dat kan de komende weken nog veranderen. Nog tot eind januari kan iedereen zich aanmelden voor de estafette. Big Chief Sugar presen teert nieuwe cd in De Piek Vlissingen Nieuwe vriend helpt Manon Thomas over scheiding heen raggen re XJ +-» cu o o Marktstraat 16 - 's-Heerenhoek - 0113-351717 bezoek ons ook eens op internet: www.kiekieris.nl Kom met de stopperstaxi. Tot 23.00 uur gratis entree rttengggyv.ngaftjei Dig Vleugel op de b'^c voor gehandicapt voetbal re GGD waarschuwt voor reizen zonder vaccinaties KRABBENDIJKE - Voor veel mensen was 2002 een be wogen jaar. Voor Abdullah Haselhoef (34) zeker. Het neerleggen van zijn imamstatus, de ziekte van zijn zoon, het afblazen van zijn politieke droom en dan nog, zoals hij het zelf omschrijft, de terreur in zijn woon plaats Krabbendijke. Toch kijkt hij niet zonder voldoe ning terug op het afgelopen jaar. „Wat je niet doodt, maakt je enkel sterker,” meent Haselhoef, filosoof Nietzsche citerend. ik ben een kleine, eenvoudige imam die het beste voor heeft met alle mensen... Zoekertjes ...door te vertrekken sapparatuur gele- uit Krabbendijke geef mijn uitspraken je de daders alleen maar hun zin... Gemeente Goes Nobelweg 2 - 38 Goes (naast Zeelandhallen) Tel. 0113 270 695 (advertentie) Het sombere jaar van Abdullah Haselhoef Abdullah Haselhoef in zijn achtertuin met een van de weinig overgebleven huisdieren. (advertentie) FOTO JAAP WOLTERBEEK t ken, staakte hij zijn poging om met de Gemeenschapspartij in de Tweede Kamer te komen. „Het is jammer dat alles zo gelopen is, maar achteraf is het verstandig ge weest niet mee te doen. Het zal wel een hoger doel dienen,” aldus Haselhoef. 3 "U CU (V x. m ‘Zeeland presenteert’ is het cen trale thema op die dag. Zowel in Breskens als in Vlissingen kunnen kunstenaars, hobbyisten en an deren die iets willen laten zien hun werk tonen. Ook verenigin gen zijn welkom. Ook in Oost- Zeeuws-Vlaanderen en Beveland gebeurt het een en ander. Het veer Kruiningen-Perkpolder vaart die dag voor het laatst. De verbin ding Vlissingen-Breskens wordt vanaf zaterdag 15 maart onder- ters gestolen en vervolgens is het lievelingspaard van mijn vrouw mishandeld, waaraan het dier is overleden. Bovendien zijn al onze veertien kippen binnen een half jaar of levend verbrand of ver moord.” Het meest verontrustend aan de hele zaak vindt Haselhoef het feit dat de daders nog steeds niet zijn gevonden. „De politie zegt er nog altijd aan te werken, maar kan mij nog niets vertellen. Overi gens heeft het college van B&W lange tijd gedaan of er niets ge beurd is.” Eind deze maand volgt een tweede gesprek met burgemeester A. 1e shirt 20% 2e shirt 30% 3e shirt 40% jes rozetten .enken enz. GOES - Het inwonersaantal van de gemeente Goes nam het af gelopen jaar toe met 238. De stad telt nu 36.285 inwoners. De stijging komt vooral doordat veel mensen van buiten Goes zich in de stad vestigden. In 1985 woonden er 31.422 mensen in Goes. GOES - Showkorps Excelsior uit Goes maakt zich op voor het nieuwe seizoen. De show waarmee het korps dit jaar Europees hoge ogen hoopt te gooien omvat thema’s uit Carmen, The Mask of Zorro en Malaga. Overigens is Excelsior op zoek naar nieuwe brass-leden. Geïnteresseerden zijn welkom op de repetitie- avonden. Meer informatie: 0113 - 233 528. MIDDELBURG - Milieugedeputeerde A. Poppelaars stelt vrij dag (10 januari) de nieuwe meetwagen ‘geluid’ voor de direc tie Ruimte, Milieu en Water officieel in gebruik. De wagen is ingericht met moderne geluidsmeetapparatuur en wordt ge bruikt door de afdeling Milieuhandhaving en Metingen. Er worden voorschriften in de vergunningen en geluidszones rond industrieterreinen mee gecontroleerd. Ook kan de wa gen worden ingezet bij de behandeling van geluidsoverlast. De oude apparatuur was bijna twintig jaar oud. KLOETINGE - Burgemeester D. van der Zaag van Goes opent donderdag (9 januari) het nieuwe Centrum voor Ouderen- psychiatrie in Kloetinge. Het nieuwe centrum biedt plaats aan 22 cliënten en is een ontwerp van architectenbureau Mecanoo uit Delft. Met de uitbreiding van zestien bedden en zes plaat sen voor dagbehandeling verwacht de sector Ouderen- psychiatrie beter te kunnen inspelen op de toenemende be hoefte uit de samenleving en de specifieke hulpvragen die daarmee samenhangen. GOES - In Chipembi in Zambia wordt binnenkort begonnen met de bouw van twee klaslokalen. Geld voor deze school klassen komt voornamelijk uit onze contreien. De werkgroep Zeeland voor Zambia, de basisscholen De Regenboog en De Octopus en de Quarles-linedancers wisten met verschillende acties de afgelopen maanden zo’n zevenduizend euro bij el kaar te brengen. Dat bedrag werd door het NCDO en de Wilde Ganzen aangevuld tot 18.000 euro. De landbouwschool en de basisschool in de Zambiaanse stad krijgen er nu elk een lo kaal bij. m CM 8 CM có 8 z o o UJ UJ w UJ o 0 w LU 0 z 3 Inzendingen, vergezeld van een korte beschrijving en argu mentatie, kunnen ingeleverd worden bij Stichting Het Klaverblad Zeeland, ter atten tie van de ZIF-jury, postbus 2054, 4460 MB in Goes. Inzenden is mogelijk tot 24 januari. etappe op Bevelandse kant, naar de pont in Kruiningen, is ‘ge claimd’ door een groepje Zeeuwen in klederdracht. „We hebben nu reeds rond de tachtig estafettedeelnemers. Ik hoop dat er de komende weken nog de no dige bijkomen.” MISSE - De foto lijkt zo overgenomen uiteen reisboek over de toendra’s van Siberië. Toch lopen de Castlemilk Moorit-schapen gewoon hier in de Zak van Zuid-Beveland. Eigenaar Piet Huige houdt ze als hobby. Foto graaf Jaap Wolterbeek maakte er een sfeervol winters plaatje van. Wat de man zichtbaar het meest roert, is de gezondheid van zijn zoon. Met een zachte, liefdevolle, ietwat berustende toon vertelt hij dat zijn veertienjarige aan taai- slijmziekte lijdende kind het naar omstandigheden goed maakt. „Eind november, een dag na zijn verjaardag, werd Abdurrauf be wusteloos het huis uit gedragen,” beschrijft Haselhoef de angstige momenten, „Je eigen, niet meer ademend kind, op die manier af gevoerd zien worden raakt je diep.” De kleine Haselhoef heeft drie weken lang in het Antwerpse Kinderziekenhuis aan de beademing- door Jacco van Maldegem niet. Heel Ne derland moest gewoon een beetje wennen aan Abdullah Haselhoef en zijn manier van doen,” zegt hij met een schamper lachje. Hij vond en vindt het belangrijk om de moslim gemeenschap te vertegenwoordi gen, maar als een echte theoloog heeft hij zich nooit gezien. „Ik heb het gevoel dat ik een hele kleine, eenvoudige imam ben geweest, die het beste voor heeft met alle mensen.” Wat in zijn visie ook onbegrijpelijk het dorp kunnen be ginnen.” De vier do minees die het dorp rijk is, hadden vol gens hem bij wijze van spreken de deur plat moeten lopen. Voor de inwoners van Krabbendijke heeft Haselhoef niets dan lof: „Ik houd van mijn dorpsgenoten.” Of die is, is de manier waarop de kerken in het christelijke Krabbendijke met de Haselhoefjes omgaan. „Het christelijke geloof stuurt sinds jaar en dag haar volgelingen naar het diepste van Afrika om de mensen daar de blijde bood schap te verkondi- liefde wederzijds is weet hij niet. Het aantal steunbetuigingen na het mishandelen van zijn paard, kippen en konijnen, lijkt die vraag een klein beetje te beantwoorden. gen. „Zijn ziekte in combinatie met een klaplong en zijn dunne, verzwakte lichaam, maakten hem erg kwets baar.” De ‘terreur in Krabbendijke’ zoals Haselhoef de gruweldaden tegen zijn huisdieren noemt, heeft het afgelopen jaar samen met de ziekte van het oudste kind de diepste sporen na gelaten in het gezin. „Eerst is het konijntje van een van mijn doch- Jules van Mulken, zelf PSD’er, heeft de coördinatie van de ma rathon op zich genomen. Om 10 uur ‘s morgens wordt in de tent op het veerplein in Breskens het officiële startsein gegeven. Pre cies zes uur later, om 16 uur, zal de laatste loper met de Zeeuwse vlag het veerplein oprennen, toegejuicht door mogelijk dui zenden toeschouwers. Hij/zij wordt de laatste kilometers wor den begeleid door vele tiental len en mogelijk zelfs enkele hon derden lopers. Van Mulken: „Er hebben zich tot nu toe zo’n der tig lopers aangemeld, maar ook vijftien fietsers en een tiental skeeleraars. Verder hebben we toezeggingen binnen van een aantal motorrijders en old timer-bezitters.” De laatste Meerdere keren brengt Haselhoef het ‘LPF-woord’ demonisering ter sprake. „Telkenmale zijn mijn uit spraken door de media verkeerd uitgelegd,” zegt de oud-imam. Hij denkt de verklaring hiervoor in middels te hebben gevonden. „Ze begrepen de nuances bij FOTO TANNIE DE JONGE Verbree van de gemeente Reimerswaal, waar Krabbendijke toe behoort. Dit gesprek moet duidelijk maken in welke mate de burgervader de veiligheid van het gezin Haselhoef kan garanderen. „We hebben even het idee gehad te verhuizen. Weg uit Krabbendijke.” Maar Haselhoef ziet dit niet als oplossing: „Op die manier geef je de daders waar schijnlijk alleen maar hun zin.” Toch blijft hij onverminderd po sitief. „Tegenslagen zijn niet be doeld om te pesten, maar om er rijper uit te komen,” denkt Haselhoef te weten. De toestand van zijn zoon was voor Haselhoef reden om zijn po litieke aspiraties tijdelijk in de ijs kast te zetten. „Juist in die periode had ik bergen werk moeten ver zetten om in januari mee te kun nen doen aan de verkiezingen." Om meer tijd voor zijn gezin en in het bijzonder zijn zoon vrij te ma- houden door een fiets-voetveer. Iedereen kan die dag gratis mee varen. Wie zich nog wil aanmelden voor de manifestatie ‘Zeeland presenteert’ of de estafette kan mailen naar info@vaarwelpsd.nl. Het telefoonnummer van estafettecoördinator Jules van Mulken is 0117-371500. Klaverblad vraagt nominaties GOES - Stichting Het Klaverblad Zeeland houdt jaarlijks de wedstrijd Zeeuwse Integratieprijs Voor Mensen Met Een Functiebeperking. Zowel individuen als instellin gen die zich dit jaar inzetten voor het beter functione ren van gehandicapten kunnen genomineerd worden. In aanmerking komen regio- vernieuwend zijn en waarvan nale projecten die origineel en een voorbeeldfunctie uitgaat. bi K

Bevelander | 2003 | | pagina 1