9 23 Sinterklaas bezoekt Beveland 3 STUKS 15 22 H Jeugd Reimerswaal praat met gemeente 17 19 Bekroning meest vitale en inven tieve Zeeuwse onderwijsinstelling •«till Eerste tolhuisje geplaatst de belJ£ ^eij De Bel, altijd prijs! *TDK i KOMST ADRIAANSENS GEEFT ROOSEVELT ACADEMY IMPULS c» a 3-PACK VIDEO TAPE E-180HS '5 E 3 CU Tentoonstelling postduiven Playbackers gezocht zegelactie en koopavonden Nieuwe eigenaar voor Nonnekes nhpplz VERHUEERS 1 1 IX verhuizers ggrends goes Tempo-Team huldigt medewekers woensdag 13 november 2002 jaargang 53 nummer 46 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie: (0113) 274 020 Bezorgklachten: (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 19 deling Burgerzaken. (advertentie) Beste service, laagste prijs! Heinkenszand Yerseke i www. autoschadeteam. nl Hij wil echter niet te vroeg juichen. Zo is er nog een niet ingevuld fi nancieel gat van ruim een miljoen euro. Van den Bout denkt dit te vullen met bijdragen vanuit het bedrijfsleven, de Hogeschool Zee land en wellicht andere Zeeuwse gemeenten dan Middelburg. Het bestuur van de provincie hoofdstad heeft namelijk al ruim 1,3 miljoen euro toegezegd. Voor- vakkenpakket aanbieden. Naast een van de drie hoofdrichtingen die de student volgt, krijg' hij of zij ook vakken uit de andere afstudeerrichtingen. Te vens moet iedere student academi sche vaardigheden, als logisch re denen, presenteren en het geven van toespraken, aanleren. De pit tige inhoud van het onderwijs programma is de reden dat niet ie dereen zal worden toegelaten op de Roosevelt Academy. „We mikken op de slimme, enthousiaste en am bitieuze jongeren,” aldus Van den Bout. Geïnteresseerde studenten dienen een Engelstalig essay te schrijven die ze ook nog een keer in de Engelse taal moeten toelich- dat Van den Bout ‘reële opties’ zo als Delta Nutsbedrijven benaderd, moet hij naar eigen zeggen nog eens goed achter de oren krabben. „Financieel gezien is het veel snel ler gegaan dan we hadden gedacht. De plannen moeten nog aantrek kelijker gemaakt worden, zodat be drijven zo veel mogelijk baat heb ben bij een Roosevelt Academy.” Arno Slabbekoorn op nieuwe race motor klaar voor seizoen Omroep Zeeland, probeert het geheel in goede banen te lei den. De uitkomsten worden verwerkt in een activiteiten plan, wat de gemeente op korte termijn vast gaat stellen. De universiteit gaat de studen- De vraag is nog waar die campus komt te staan. Vele locaties zijn de revue al gepasseerd. De Kloven iersdoelen, het schoolgebouw in De naam Roosevelt Academy is volgens Van den Bout een spon- ...veel sneller dan gepland... het tolplein staat. In het tol huisje komt straks de ‘tol gaarder’ te zitten, die de con tante betalingen verwerkt. Op het tolplein wordt verder hard gewerkt aan de loopbrug. Het frame van deze brug is ge- Daar is het dan een drukte van belang. Kinderen, burgemeester van Reimerswaal A. Verbree en muziekgezelschap Concordia zin gen uit volle borst een welkomst lied. Na een kort welkomstwoord - het is per slot van rekening de eerste keer dat Sinterklaas inge haald wordt in Krabbendijke - ver trekt de Sint voor een rondgang door het dorp. Bij het dorpshuis Graveren c Bas Mar de Jager, 40 jaar baanbrekend inrichten 's-HEER ARENDSKERKE - Postduivenvereniging De Uiver uit ‘s- Heer Arendskerke houdt 15 en 16 november een tentoonstel ling in het Heer Arendhuis. Vrijdagavond toont Kees Donker uit Bergen op Zoom een film waarin winnende duivenmelkers uit leggen hoe zij hun duiven tot topprestaties brachten. De zater dag staat in het teken van de keuring van een kleine 150 post duiven. GOES - Wijkvereniging De Goese Polder is op zoek naar kinde ren en jongeren die graag willen optreden voor publiek. Een goede stem is daarbij niet echt nodig, want de wijkvereniging zoekt juist jeugd die graag playbackt. De playbackshow wordt zaterdag 23 november gehouden. Opgeven kan nog tot en met 20 november via 0113 - 218 361. HEINKENSZAND - Winkeliersvereniging Winbela uit Heinkenszand houdt van 16 tot en met 30 november weer een Centrumzegelactie. Klanten ontvangen centrumzegels bij aan kopen. Volle boekjes geven recht op een fles douchegel of een badhanddoek. Van 30 november tot en met 4 december kunnen de centrumzegels ingeruild worden tegen een banketstaaf, door zwarte Piet thuisbezorgd. Extra sinterklaaskoopavonden zijn er ook: dinsdag 3 december (tot 21 uur) en woensdag 4 december (tot 21 uur). Donderdag 5 december sluiten de winkels om 17 uur. GOES - Bouwbedrijf Nonnekes is onlangs overgenomen door J. den Hollander, J.K. Klap enA. van den Berge. Het driemanschap, dat voorheen als medewerker aan het bedrijf verbonden was, wordt aangevoerd door directeur A. van den Berge. Het aan Nonnekes gelieerde installatiebedrijf Verwalo gaat zelfstandig verder. Uw huis Bij Cine City deze week: Pietje Bell, Enough, Halloween, en My big fat Creek wedding Win het boek "Terug keer naar Santiago" van het echtpaar Guus en Nel Schipper kerstmenu's ten. Op basis van dit gesprek krij gen ze al dan niet een plaatsje op de Middelburgse universiteit. De toelating betekent voor studenten ook een kamer op de campus. Het dicht bij elkaar wonen heeft, naast de gemoedsrust van ouders, grote voordelen denkt Van den Bout: ,,Op die manier vorm je een hechte wetenschappelijke ge meenschap. Dit samen met de re latieve kleinschaligheid (maxi maal 200 studenten, red.) komt de prestaties enkel maar ten goede.” www.geijtenbeek.com In de categorie primair on derwijs strijden basisschool Schuttevaer uit Hansweert, CBS De Regenboog uit Hoedekenskerke en PCBS De Regenboog uit Nieuwdorp (gezamenlijk), ‘t Honk uit Kapelle, Prinses Margriet- school uit Kats en De Wissel uit Vlissingen om de eer. In de KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat de wensen en behoeften van jongeren tussen de twaalf en achttien jaar op sportief gebied inventariseren. 'Sport en bewegen, Reimerswaal in beweging’ is het thema van het derde jeugddebat wat de gemeente voor woens dag 20 november om 19 uur heeft georganiseerd in het dorpshuis in Kruiningen. ELLEWOUTSDIJK - Op het Zuid-Bevelandse toplein van de Westerscheldetunnel is maandag het eerste tolhuisje geplaatst. In totaal staan er in maart bij de opening vijf huisjes aan de Bevelandse zijde van de tunnel. GOES - Maan, stoomboot, pepernoten en taai-taai: het is weer tijd dat Sinterklaas op bezoek komt. Krabbendijke heeft dit jaar de primeur. Zaterdag (16 november) halen de kinderen van Krabbendijke, Oost- dijk en Waarde de goedheiligman op van het NS-station. wordt Sinterklaas weer opge wacht door een dweilband. Heinkenszand haalt de goed heiligman volgende week woens dag (20 november) binnen. In De Stenge wordt vanaf 13.30 uur ge zongen, gedanst en gesnoept. Aan het eind van de middag deelt Sint handjes uit. De sinterklaasintocht van Goes wordt 23 november gehouden. taan idee. „Gaandeweg het traject zijn we er achter gekomen dat deze naam deuren in binnen- en bui tenland deed openen. Vandaar wordt het ook de definitieve naam van de Zeeuwse universiteit.” Een groot struikelblok is het werven van een staf van hoog niveau, denkt Van den Bout. De komst van Adriaansens is om deze reden enorm van belang. „Hij zit al jaren in de we tenschappelijke wereld en weet wat er te koop is.” aldus de direc teur van Scoop. Adriaansens kan ook een rol spelen bij de totstand koming van samenwerkingsver banden met andere universiteiten. MIDDELBURG -De Roosevelt Academy opent in septem ber 2004 haar deuren. Dick van den Bout, secretaris van de stuurgroep Roosevelt Academy en in het dagelijks le ven directeur van Scoop, heeft het volste vertrouwen in het tijdsschema. „Al moeten we nog gigantisch veel werk verrichten voordat we daadwerkelijk van start kunnen gaan.” Met de aanstelling van Hans Adriaansens als dean, de rector magnificus van de opleiding, is de opening in ieder geval weer een stap dichterbij gekomen. Helemaal geloven kan Van den Bout het nog niet. Een jaar na een toevallige ontmoeting tussen hem en Adriaansens ‘staan’ de plannen voor een Zeeuwse universiteit. „Het is bijna een onvoorstelbaar verhaal dat deze provincie vanuit het niets binnen drie jaar over een heuse universiteit beschikt.” De directeur van Scoop denkt dat er sprake is van een unieke samen loop van omstan digheden. „Het ...hechte wetenschap- was■hetgoedemo- pelijke gemeenschap... Ten een breed ment, we hebben de juiste personen benaderd en het kwam de overheden allemaal goed uit. Was bijvoorbeeld het ka binet-Balkenende eerder gevallen, dan was het al een stuk moeilijker geworden.” De jury van de Onderwijsprijs Zeeland heeft bekend gemaakt welke scholen dit jaar kans maken op deze provinciale onderscheiding. De winnaars ontvangen een speciaal ontworpen trofee en gaan door naar de landelijke finale van de Nationale Onderwijsprijs 2002 in Utrecht. De tolhuisjes worden als com plete units op het tolplein af geleverd. Alleen de ramen en elektrische apparatuur wor den ter plaatse geïnstalleerd. Het uiterlijk is gebaseerd op het ontwerp van het bedieningsgebouw dat ook op (0113) 230 230 Sportprijzen categorie voortgezet onder-, wijs wordt de prijs betwist door Praktijkschool Het Bol werk uit Middelburg en de CSW uit Middelburg. Gedeputeerde voor onderwijs, Lous Coppoolse, reikt woens dag 13 november in het Statencomplex van het Provinciehuis in Middelburg Afgelopen voorjaar heeft Reimerswaal samen met de buurgemeente Kapelle een aanvraag bij het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) ingediend. De ge meentes kregen op basis van de stimuleringsregeling Breedtsportimpuls in totaal een bedrag van bijna zeven ton. Een groot gedeelte van de subsidie zal de gemeente be steden aan de ondersteuning van verenigingen en gym lessen voor basisschool kinderen. de Olmenlaan en het lacob Rogge veenhuis bleken stuk voor stuk en om verschillende redenen niet de oplossing voor het huisvestings probleem. „We voeren regelmatig overleg met de gemeente en woningcorporaties en gaan op dit mc^nent uit van vier tot vijf com plexen verspreid door de stad,” legt Van den Bout uit. De universi- teirwordt in ieder geval gevestigd in het huidige stadhuis en het daar achter gelegen gebouw van de af- de Zeeuwse Onderwijsprijzen uit. Alle inzendingen maken deel uit van een tentoonstel ling die op de middag van de uitreiking te zien is. Initiatiefnemer van de Onderwijsprijs is het Instituut voor Nationale Promotie (INOP) uit Nijmegen en is in gesteld om de creatieve kan ten van het Nederlandse on derwijs voor het voetlicht te brengen en te laten zien dat het vitaal en inventief te werk gaat. In het kader van deze prijs werkt het INOP samen met tal van organisaties, waaronder de twaalf provinciebesturen. 1 De bedoeling van het jeugd debat is een Lagerhuis discussie tot stand te brengen tussen jongeren, politici en sportverenigingen. Eric Holm, bekend als presentator van De Universiteit van Utrecht, de huidige werkgever van Adriaansens, speelt nu al een rol. „De Roosevelt Academy gaat vol gens hetzelfde principe als het University College Utrecht (UCU) werken,” weet Van den Bout te vertellen, „We leren van hun fou ten en voegen goede dingen toe. We gaan het wiel niet zelf uitvin den.” De Zeeuwse universiteit praat inmiddels ook met de Belgische universiteiten van Gent en Antwerpen. „Samenwerkings verbanden van een internationale school mogen en kunnen natuur lijk niet beperkt blijven tot onze regio of Nederland,” is Van den Bout van mening. GOES - Tempo-Team viert 15 november de Dag van de Cateringmedewerker. Alle flexwerkers die voor het uitzendbu reau in de cateringsbranche zitten, worden feestelijk op de ves tiging aan de Piet Heinstraat ontvangen. Als klap op de vuurpijl krijgt iedereen nog een cadeautje. plaatst, maar het loopgedeelte en de luifel moeten nog afge bouwd worden. Aan weerszij den van de brug staan lift schachten. In de westelijke buis van de tunnel wordt deze week de eerste laag asfalt gelegd. Voor kerstmis moet de tweede laag erin liggen. Hierin worden de detectielussen voor het snelheidsonderschrijdingsysteem geïnstalleerd. hyenWijl GRATIS! r* helemaal rond, maar wel dichtbij Dick van den Bout is er van overtuigd dat de Roosevelt Academy in september 2004 van start kan Het Bevelandse tolplein krijgt steeds meer vorm. 4 AlJIOSCHAt,, II AM bekers medfrfl beeldjes *i si sporttenues M ■u o> O> X- ca IS*" normaal 11/95 K UB Gom* Marconistraat 4 Holst Zoet eva art 8 MWcMborg Beenhouwerssingel 3 MWMhMob Spui 2 Oostborg Veerhoeklaan 5 Totooomo Kennedylaan 94 VNssiogoo Hennesweg 23 ZforikxM* Varremarkt 2 M44K KANS OP DE NIEUWE FORD FUSION HONDERDEN door Jacco van Maldegem 1 1 C) erkende FOTO ELLEN DE DREU Nobelweg 2 - 38 Goes (naast Zeelandhallen) Tel. 0113 221 792 Foto Jaap Wolterbeek Zeeuwse universiteit nog niet tljatén yjeUvhqg^M" 1 e I a tteg é£t Hé n ken

Bevelander | 2002 | | pagina 1