9 21 17 7 Eerste café voor Zeeuwse dementerenden Punkrock in containers Morgen opent 18 24 13 Kampioenschap trekpaardploegen win *n vrij kaartje voor The Dubliners 22 •f 0.47 Tyite RESTANTOPRUIMING |<onmar knallers! I F ONTMOETINGSPLEK VOOR ALZHEIMERPATIËNTEN (K) Bij Konmar kan 't. I' GEZOCHT Ik ben Fabia. Neuroloog spreekt voor diabetes Wilde Mossels willen winnen Volksdansvereniging zoekt leden europaJuin KEUKENS BADKAMERS Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie: (0113) 274 020 Bezorgklachten: (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 7 i De stichting Alzheimer Nederland houdt sinds jaar en dag in het hele land zogenaamde Alzheimer Cafés. Deze bijeenkomsten zijn bedoeld voor patiënten, familiele den en verzorgers om met elkaar in contact te komen en ervaringen uit te wisselen. Jenny Mott (45) en Aafke Riddersma (49) zijn verantwoordelijk voor het eerste Zeeuwse Alzheimer Café. Deze informatiemiddag wordt op Wereld Alzheimerdag, zaterdag 21 september, in verpleeghuis ‘t Gasthuis in Middelburg gehouden. MIDDELBURG - Kaasboerderij Schellach aan de Prooyenseweg in Middelburg is zaterdag 28 september het decor van het provinciale kampioenschap ploegen met trekpaarden. Naast deelnemers uit de eigen regio zullen ook enkele paarden uit Noord-Brabant, Noord- Holland en België mee doen aan de wedstrijden. NISSE - Jongeren van de Jeugdsoos Nisse hebben voor de tweede keer een punkfestival op poten gezet. Zater dag 21 september klinkt punkrock in alle maten en soorten op het parkeerplein bij de JOP van Nisse. Ze ven punkbands uit heel Nederland jagen er tussen 16 en 24 uur hun repertoire doorheen. Uit Zeeland komen onder andere For The Alliance, Meltdown, NoCode en PUK naar Nisse. NIRC, 5 Years later en The Coffinkids zijn de niet-Zeeuwse punkbands. in de Lange Kerkstraat 23-25, Goes. patiënten moeten zich thuisvoelen... Broodje shoarma halen in Kapelle Lachspektakel- show in Kruinigen donderdag koopavond (korting geldig op aanwezige voorraad, zolang de voorraad strekt) Glazenwasser neemt werk serieus k re Xï Bruidspagina 9' Postcodeloterij Team Smokkelhoek terug in eerste klasse Tuinen Jxbew. ex t i De nieuwe klasse van Skoda. EUROCAR GOES B.V. door Jacco van Maldegem (advertentie Suus Aarnoutse, Jenny Mott en Aafke Riddersma willen met het Alzheimer Café een taboe doorbreken FOTO JAAP WOLTERBEFK GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2D, 0113-215395 (advertentie) ONLY FOTO AD PHERNAMBUQ Zeeuws kampioenschap ploegen met trekpaard. (advertentie) a® 1 (advertentie) Adres: Marconistraat 2, Goes. De bovenstaande aanbieding geldt t/m zaterdag 21 september 2002. i CS 0t95 Kijk snel op de achterpagina voor onze openingsaanbiedingen! Naar verwachting strijden 15 spannen paarden om de titel Zeeuws kampioen trekpaard- ploegen. De twee-, drie- en vier spannen ‘boerenknollen’ moe ten in totaal zeshonderd vier kante meter ploegen. Een des kundige jury beoordeelt het ploegwerk op zeven onderdelen. Zij kijken bijvoorbeeld naar de diepte en de breedte van de vo- ren, maar ook of deze ten op zichte van elkaar in een rechte lijn liggen. Bij de beoordeling van de omwoeling wordt gekeken naar de aanwezigheid van gras of tarwestoppels na het ploegwerk. Ook het publiek mag zijn oordeel over de geleverde arbeid geven. Hiervoor is een publieksprijs be schikbaar gesteld. Na het kam pioenschap zullen alle spannen ren ‘café’ aan het verbrassen van geld of anders wel aan drank. Dat weerhoudt ze er van om te ko men.” Mott denkt dat de naam Alzheimer Café op den duur wel wordt geaccepteerd. „Kijk maar naar de benaming van een inter netcafé. De bezoekers gaan niet voor de drank daar naar toe, in parade een stukje akker ploe gen, wat een uniek moment is voor fotografen en filmers. Vervolgens komen de trek paarden nogmaals in actie bij de trekwedstrijd. Hierbij moeten de paarden een met mensen belaste landslede voorttrekken. De slede wordt elke vijf meter met meer mensen gevuld, waardoor het trekken steeds zwaarder wordt. Het paard die de slede over de langste afstand trekt is de win naar van het afsluitende onder deel. De wedstrijden beginnen om 12 uur en de middag duurt tot ongeveer 17 uur. Toegang en parkeren is gratis. Bij extreme weersomstandigheden, zoals hevige regenval of onweer, gaat het evenement niet door. maar om te internetten. Onze mensen bezoeken het ‘café’ om over Alzheimer te praten.” Niet alleen mensen die iets met Alzheimer te maken hebben, zijn zaterdag welkom. Riddersma: „De bijeenkomst is ook bedoeld als voorlichting voor mensen die niet direct bij de ziekte betrokken De opening van de Jeugd Ont moetingsplaats Nisse in septem ber 2001 vormde de aanzet voor een eerste festival. Bij de twee containers op de parkeerplek achter de tennisvelden traden toen al vijf Zeeuwse punk- groepen op. Het JOP-openings- feest sloeg aan en de jeugd ging aan de slag om voor een tweede eiditie. De keus viel weer op punkmuziek omdat er in dit genre in de omgeving geen echte festivals zijn en het 'punkgevoel' goed aansluit bij de doelgroep van 15 tot 20 jarigen. Voor het programma is gekeken naar de verschillende punkst- ijlen. Iedere band brengt een ei gen invulling van de op drie accoorden gebaseerde punkrock ten gehore. Uitzondering vormt zijn.” Mott benadrukt dat een groot deel van de bevolking her senziekten zien als een ver-van- mijn-bed-show, maar iedereen kan het krijgen. „Kijk naar prin ses Juliana. Zij heeft fantastische toespraken gehouden, maar is nu bijna niet meer in staat een normale zin te formuleren!” mende tijd een reünietournee. Lezers van De Bevelander maken kans op een vrijkaart voor het concert van 5 oktober in De Stenge te Heinkenszand. Kijk snel op de Breeduitpagina hoe de kaarten te winnen zijn. -Tuinmeubelen 50% kassakorting -Tuinmeubelkussens 50% kassakorting - Barbeques en accesoires 30% korting - Diverse heesters en fruitbomen 50% kassakorting -Vele vaste planten 50% kassakorting Nobelweg 2-38 Goes (naast Zeelandhallen), telefoon 0113 - 270 695, e-mail info@debel.nl, www.debel.nl Open op: dinsdag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur, zaterdag van 10.00- 16.00 uur, donderdag koopavond 19.00-21.00 uur de Zeeuwse band NoCode die meer de richting van de experi mentele rock beoefend. De band stond daarme in de finale van de Zeeuwse belofte. „Met punk kun je tegenwoordig veel kanten op. Het aardige van deze muziek is dat de basis ligt in verschillende muziekstijlen van rockabilly tot de surfmuziek uit de jaren zestig. Sinds de grote doorbraak in de jaren zeventig met ondere an dere de Sex Pistols is het scala aan punk alleen maar uitgebreid. Alhoewel het een van oorsprong anarchistische levensvisie uit straalde, bestaan er nu ook al va rianten met ballads en love songs. Wat blijft is een levenstijl en visie die typisch voor be paalde jeugdgroepen is. Ze bele ven punk als een soort label op CU «n re m 3 TJ <U 0) k. CQ C V re E c o o u w GOES - De afdeling De Bevelanden van de Diabetesvereniging Nederland houdt dinsdag 1 oktober een ledenbijeenkomst met neuroloog A.M. Boon, die een inleiding houdt over het onder werp Diabetes en Neuropathie. De informatieavond begint om acht uur in kamer 57/60 van het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Ook komen bestuursmededelingen op tafel en kunnen vragen worden gesteld aan Boon. KORTGENE - De acht dames begonnen gewoon voor de lol. En toen ze hadden ontdekt dat ze na een paar maanden razendsnel tijdens de sloepenrace naar een derde bij de mosselrace in Yerseke roeiden, besloten ze naast lol ook over een wedstrijd- mentaliteit te beschikken. Inmiddels hebben ze ook een naam: Sloeproeiteam De Wilde Mossels. DeVeerse Meer Dag Nachtrace zaterdag 21 septem ber, de derde editie van deze race over zestien kilometer over dag en 7,5 kilometer ‘s nachts is hun volgende mikpunt voor een topprestatie. Een thuiswedstrijd dus voor De Wilde Mossels. De dagrace start om halfdrie en de nachtrace om 20.30, tegen het vallen van de duisternis. De verrichtingen zijn te volgen tegen over restaurant Het Zoet van Zout bij Camping De Paardenkreek. De sloepen zijn ‘s avonds verlicht. De roeiersgroep die zich het origineelste verlicht, ontvangt een prijs. GOES - Dansvereniging Oberon in Goes is gestart met het nieuwe seizoen en zoekt nog nieuwe leden voor het internationaal-volks- dansen. Belangstellenden kunnen voor meer informatie terecht op de website van Oberon (www.oberon.ontheweb.nl) of con tact opnemen met (0111-1415362. Ik ben te zien en te berijden bij: J. Weyermanweg 9 4462 GB Goes (0113) 25 19 19 Dame met hondje getuige van incident op zat. 20-09-2001 op parkeerplaats tussen Hema en V&D te Goes zijnde Keizeradijk Br. ond. nr. ZW00476-VHW Pb 5, 4460 AA Goes alle seizoenen groen Vers uit eigen bakkerij voelde. Enkel omdat hij met lot genoten had kunnen praten. Het leuke was trouwens dat hij ook De Rijke heette,” zegt ze nog nagenietend. Bezoekers van het Alzheimer Café zijn niet verplicht om met anderen te praten. Zij kunnen ook samen met hun partner of verzorger rustig naar muziek luisteren of een spelletje spelen. „Ze moeten zich thuis voe len en niet het gevoel hebben vreemd te wor den aangekeken omdat ze een ziekte onder de leden hebben,” zegt Riddersma, „Daarnaast kan er informatie worden ingewon nen bij deskundigen die aanwe zig zullen zijn, zoals het hoofd van de dagbehandeling in ‘t Gasthuis, een maatschappelijk werker en mantelzorgers.” De reden dat een dergelijk initia tief niet eerder in Zeeland is op gezet wijt Mott aan het woord ‘café’. „Oudere Zeeuwen associé- Mott en Riddersma zijn van me ning dat ook Zeeuwse patiënten behoefte hebben aan een ontmoetingsplek. „De bijeen komsten zijn vaak een opluch ting voor veel patiënten, want ze realiseren zich dan pas echt dat ze niet de enige zijn,” aldus Riddersma. Praten over de ziekte geeft zowel de zieken als hun ver zorgers een steuntje in de rug, denkt Mott. „Vaak schamen mensen zich voor hun ziekte en durven er niet over te praten. Wij willen dat ta boe doorbreken, juist door te praten.” Suus Aarnoutse (62) heeft als mantelzorgster, zij helpt mensen met bijvoorbeeld Alzheimer, veel ervaring met dementerende pa tiënten. Zo kent zij een al wat oudere man die na veel aarzelen de stap heeft genomen om een Alzheimer Café te bezoeken. „Hij vertelde mij na afloop dat hij zich na die middag een stuk rijker n D De Bevel j der hun levensstijl”, vertelt mede organisator Theo Zonnevijlle uit Nisse. De Amersfoorte punkband 5 Years Later opent het Container tripfestival met zogenaamde fast skate punk. Na de grunge- en emopunk van Meltdown komt de Utrechtse groep Nirc met een andere variant van de emo- punk. Nirc draait al heel wat ja ren mee en loerde met onder andere The Apers en Green Lizard. Na NoCode komen twee bands uit Schouwen; Puk en For The Alliance. Van de eerste band verschijnt eind dit jaar een eer ste cd met hun muziek die ze zelf omschrijven als stoner en grunge For the Alliance begon in 1998 en legden hun 'pretpunk’ inmiddels op twee cd’s vast. The Coffinkids uit Roosendaal sluiten met hun punkrock de tweede container trip af. Overigens hoeft vervoer van en naar het festival geen probleem te zijn. Bussen vervoeren het pu bliek gratis van Goes naar Nisse en weer terug. Opstappen in Goes (vd Spiegelstraat) om 15.15 en 15.45 uur. De bus terug ver trekt ergens tussen 24 en 00.30 uur. Het vervoer is een ‘experi ment festivalvervoer’ van Connexxion ism de gemeente Borsele op initiatief van de jeugd in Nisse. GOES - De legendarische Ierse folkgroep The Dubliners bestaat veertig jaar en dat jubileum zal op een bijzondere manier ge vierd worden. Onder de naam The Dubliners Celebrating 40 Years houdt de groep de ko- Het Alzheimer Café is zaterdag 21 september geopend van 14 uur tot 16.30 uur. De initiatiefne mers zullen die dag enquêtes uit delen om te inventariseren of er ook in de toekomst behoefte is aan dergelijke bijeenkomsten is. Voor meer informatie www.alzheimer-ned.nl. Mosselfeest bij Konmar’ Kom op vrijdag 20 september en zaterdag 21 september van 11.00 uur tot 18.00 uur naar uw Konmar in Goes om GRATIS mosselen te proeven! Stokbrood groot alle soorten per stuk met 50% korting O**» V hip ff »Yf vV .s’* ,s

Bevelander | 2002 | | pagina 1