13 17 7 15 Trekpaarden in actie Kloetinge en Hoek om Amstel Cup 0.47 19 Yerseke verwelkomt eigen zeevrucht 10 Kope'sed°9 0.99 14 Meevaren op Small Sail BON 1 ÖNLIGHT CRUISES De Bel, altijd prijs! 3*1 augusWS M2 32sS' C MAAR ZONDER GRATIS MOSSELEN LEZERSACTIE Beachvolleybal in 's Heerenhoek ‘s-HEERENHOEK - De Heerenstraat in ‘s-Heerenhoek wordt zaterdag 24 augustus omgetoverd tot een strand waar een groot aantal ploegen strijd om de eer tijdens een beachvolleybaltoernooi. Ludieke kleding is daarbij niet on belangrijk. Het begint om 19 uur en gaat door tot in de kleine uurtjes. (g) Bij Konmar kan 't. Kindboeren in Wolphaartsdijk □Rommelmarkt en open kerk Jeugdvoetbaltoernooi voor Zambia Jeugd Wissenkerke bouwt op Rectificatie Stichting Mosselrock DGroepsfietstocht senioren woensdag 7 augustus 2002 jaargang 53 nummer 32 Tel.; 0113 214291 of 06 10730321 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie: (0113) 274 020 Bezorgklachten: (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 15 www.smallsail.com Back to school Noord-Beveland Verspruij nieuw in Goes Personeel Een avond vol gezelligheid, amusement, eten en varen YERSEKE - De prijs van de Zeeuwse mossel stond de afgelopen weken behoorlijk onder vuur. De schaarste is volgens de mosselvissers zó groot dat het traditio nele gratis bakje op de Mosseldag in Yerseke er dit jaar (17 augustus) niet meer af kan. Voor het eerst wordt, zij het een kleine, bijdrage aan de massaal toestro mende bezoekers gevraagd. Zaterdag 10 en zaterdag 17 augustus Prijs 33.50 op het Veerse Meer d-vaartochten op de 'lady Madeleine' KAMPERLAND - Maar liefst 23 Zeeuwse trekpaarden verzorgen dinsdag 13 augustus in Kamperland een his torische oogstdemonstratie. Dat gebeurt aan de Sint Felixweg, de weg van Kamperland naar Goudplaat. Voor de organisatie tekent de stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland. De locatie is gekozen vanwege de ligging, direct aan het Veerse Meer aan de rand van een natuurgebied. Tussen 16 en 21 uur is de demonstratie te bewonderen. Het Small Sail festival Vlissingen, dat dit jaar voor de vijfde keer ge houden wordt, zet Vlissingen van donderdag 15 tot en zondag 18 augustus springlevend in de branding. Vier dagen lang bruist de havenstad van maritieme en culturele activiteiten. Gelijktijdig met het Small Sail festival vindt ook de Maritieme Dag plaats, is er een bijzondere expositie over de PSD in het Arsenaal en is er het muzikale theaterspektakel ‘De Vliegende Hollander’. Ge noeg ingrediënten dus voor een waar maritiem feest dat opnieuw tienduizenden mensen naar de provincie zal lokken. Niemand hoeft zich tijdens Small Sail te vervelen. Wie wil, kan zelfs mee op één van de moderne of Kloetinge ontvangt dan op het Wesselopark de andere Zeeuwse deelnemer aan deze beker- competitie Hoek. Dat beide trai ners nog bezig zijn om het juiste elftal neer te zetten zal niets af doen aan de ambitie er een aan trekkelijke en spectaculaire wed strijd van te maken. Beide trai ners zullen nieuwe spelers inpas- Wat blijft is de gratis vaartocht op de Oosterschelde en de sfeer van een gezellige feestdag in Yerseke. In het dorp is tijdens de Mosseldag genoeg te doen. Tussen 9.30 en 15 uur is de Mosselveiling open en er is elk uur een rondleiding met film vertoning en demonstratie. Er is een braderie langs de havens en de oesterputten, vrijmarkt bij de Prins Willem-Alexander- haven, kermis bij de Julia- historische schepen op een heer- lijk tochtje over de machtige Westerschelde. En voor lezers van De Bevelander is zo’n tochtje extra aantrekkelijk: wie onder staande bon inlevert, krijgt per gekocht kaartje 1 euro korting (max. twee personen per bon). Kaarten voor een vaartocht zijn Kinderen centraal in centrum Goes vanaf 6 augustus te koop bij VW /ANWB Vlissingen of te bestellen via de website www.smallsail.com. De organiserende stichting be oogt de kennis van het werken met trekpaarden als cultureel erfgoed te behouden. De deel nemers gebruiken hun paar den nog steeds, soms bij het werk van hun biologisch-dyna- mische landbouwbedrijf. Ge demonstreerd wordt het werk met zelfbinders, authentieke boerenwagens voor het ver voer van de schoven, een ros molen wordt aangedreven door een paard, een dors machine is te zien en er wordt Topatleten aan de start geploegd, geëgd en gezaaid. Vrijwilligers die vroeger nog met paarden hebben gewerkt, laten zien hoe de schoven wor den op ‘stuuken’ worden gezet, hoe graan wordt gemaaid met de sikkel en hoe het ritme van de vlegeldorsen is. Ook is er een hoefsmid en de bezoekers kunnen het gewicht van een merrie met veulen ra den. Kinderen kunnen meerijden op een boerenwagen. Een speaker vertelt achtergronden en geeft nuttige informatie. Roompot recreatie (0113- 374000) geeft informatie voor als het weer niet standvastig is. Knus circus strijkt neer in de zak Horoscoop en andere wetenswaardigheden ca cc k. speelt Kloetinge de tweede bekerwedstrijd tegen RBC 1. Deze wedstrijd wordt in Roos endaal gespeeld. Vervolgens speelt Kloetinge don derdag 15 augustus om 18.30 uur tegen Oostkapelle in Vlissingen het Delta Cup toernooi, om 20.30 uur speelt Terneuzen tegen Hoek. Zaterdag,17 augustus worden de finale wedstrijden gespeeld: om de 3e/4e plaats aanvang 16.30 uur; le/2e plaats aanvang 19.30 uur. Dinsdag 20 augustus volgt in Breda de derde wedstrijd om de Amstel Cup tegen Baronie (18.30). TJ E ra ai WOLPHAARTSDIJK - De speeltuin in Wolphaartsdijk wordt in de week van 13 tot en met 16 augustus omgebouwd tot een boeren hofstee. Dat gebeurt in het kader van de kinder- vakantieactiviteiten in die plaats. Ter afsluiting is er een bar becue, dagelijks zijn er bijzondere activiteiten. COLIJNSPLAAT - Voor iedereen is er wel wat bij, meent de kerkvoogdij van de hervormde kerk in Colijnsplaat. Vrijdag 9 en zaterdag 10 augustus zijn er weer rommelmarkten op het plein tussen het zaaltje en de hervormde kerk. Verder is de kerk zaterdag vanaf 13 uur open voor bezichtiging. De orga nist A. Verhoest bespeelt dan het orgel. NIEUWDORP/LEWEDORP - Onder het motto ‘Zeeland voet balt voor Zambia’ wordt tussen 17 en 24 augustus een voetbal toernooi gehouden op de velden van Lewedorp en Nieuwdorp. Maar liefst 88 jeugdteams doen mee in de leeftijd van vijf tot zeventien jaar. UiivaartmTwrybig Alexandru dflarltuMe sen en is de vraag hoe snel dat lukt. Bij Kloetinge geldt dat voor Pieter de Graaff, Micha Lekawaël, Merlijn Swennen en Erwin van derWoerdt. Daarnaast is het de vraag hoe snel de ove rige spelers hun plaats weer in het elftal innemen. De westrijd op het Wesselopark begint om 14.30 uur. Dinsdag 13 augustus nahaven (waar ook de mossels geproefd kunnen worden) en beachvolleybal op het parkeer terrein bij de Jachthaven. In het centrum van Yerseke zijn verder terrassen met live mu ziek en culinaire presentaties, kunstmarkt, straattheater, dweilbands en winkelmarkt van de plaatselijke winkeliers. Verder is er de traditionele Mosselsloepenrace. De start is om twaalf uur in de Ooster schelde bij de Julianahaven. Muziekvereniging Mozart zorgt voor de dweilbands en orkes tjes, de padvinderij geeft aan wijzingen voor parkeren. Jaarlijks weten zo’n 40.000 mensen het mosselfeest te vin den. Meer informatie is te vinden op de website www.mosseldagyerseke.nl VLISSINGEN - Lezers van De Bevelander genieten nog meé^van Small Sail 2002. Want wie onderstaande bon meeneemt, mag met korting mee op één van de au thentieke schepen. KLOETINGE - De voorbereiding voor het nieuwe sei zoen is kort voor de mannen van Diederik Hiensch. Afgelopen zaterdag is de A-selectie van w. Kloetinge op het veld van de v.v. Kats begonnen met de eerste aanzet om een mooi seizoen te gaan draaien. Zaterdag volgt de eerste wedstrijd om de Amstel Cup. Graveren doen wij GRATIS! WISSENKERKE - De jeugd in Wissenkerke kan van 12 tot en met 16 augustus lekker tekeer gaan. In die week wordt name lijk een speelweek gehouden in die Noord-Bevelandse plaats voor kinderen van vier tot dertien jaar. Bouwen, bouwen en nog eens bouwen en dan geheel naar eigen inzicht, staat cen traal in deze speelvakantieweek. Voor de organisatie tekent de Vereniging Dorpsgemeenschap Wissenkerke. Wie trouwens wil meedoen kan zich aanmeleden bij Lianne Wagemaker, 0113-371 163. YERSEKE - De organisatie van Mosselrock op 17 augustus is in handen van Stichting Mosselrock en niet zoals, vorige week gemeld werd, van Podium Reimerswaal. GOES - De Stichtingen Welzijn Ouderen Goes en Noord Beveland hebben de handen ineengeslagen voor een groeps- fietstocht voor senioren. De groep krijgt zo’n vijfentwintig ki lometer van rustig trappen voorgeschoteld. Het gebeurt alle maal donderdag 15 augustus. Vertrek is om 13.30 uur vanaf de parkeerplaats aan de Nieuwe Rijksweg in ‘s-Heer Hendrikskinderen. De deelnemers komen onder meer in Kattendijke en Wemeldinge. De Mosseldag in Yerseke trekt jaarlijks behoorlijk wat toeris ten naar de regio. J. van Velzen van het organiserend Comité Zeeland Presenteert verwacht niet veel mensen zich zul len laten ontmoedigen door de kostprijs van het bakje zee vruchten. „Gelet op de schaarste vragen wij een euro, meer als een symbolische prijs. De marktwaarde ligt veel ho ger”. Tegen inlevering van deze bon bij VW/ANWB Vlissingen ontvangt u 1 euro korting op een bootkaartje tijdens Small Sail 2002 (maximaal 2 per persoon). I I I I I I I 1 p* 4 ■I f i X MER Nobelweg 2 - 38 Goes (naast Zeelandhallen) Tel. 01,13 221 792 Een bakje mosselen kost voortaan een euro in Yerseke. ■M ■MMHMMMMKMM (advertentie) ■MM (advertentie) Adres: Marconistraat 2, Goes. Deze acties gelden t/m zaterdag 10 augustus 2002. F M 1 A Reserveer nu en bel: Rederij Dijkhuizen tel. 01 18-419367 Dag en nacht bereikbaar zowel voor begraven als cremeren op Walcheren en de Bevelanden www.uitvaarttnzeeland.nl infrxg'iutvaartinzeeland.nl Z) ■o cu QJ X UI N E ra in 4 Vers uit eigen bakkerij Stokbrood groot alle soorten per stuk I Cwnpleie dienstverlening hij uitvaarten in Zeeland Filet Américain diverse soorten bakje 150 gram bekers medailles vaantjes rozetten beeldjes schalen fietsvlaggen sporttenues relatiegeschenken enz. Boer Mol uit Waarde gebruikt zijn trekpaarden niet alleen voor folkloristische doelen. FOTO AD PHERIMAMBUCQ Thé*. (advertentie)

Bevelander | 2002 | | pagina 1