15 27 Goes aangeslagen na BP-drama Le Bralde Mer DE BEL Sporipkijzen^f? Ouderenfonds steunt hospice FEESTCAFE KIEKIERIS YORIN FOTOMAIl G-SPOT De Bel, altijd prijs! bekers medailles vaantjes rozetten beeldjes schalen «fietsvlaggen sporttenues relatiegeschenken enz. Klantenservice Een bijzondere kijk op... Poppenkast in Kruiningen Cabaret in De Stenge <u «■M ■M ra CD Concert Elly Rikkert woensdag 21 november 2001 jaargang 52 nummer 47 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie: (0113) 274 020 Uitgebreid colofon: zie pagina 13 (advertentie) RESTAURANT HCC NET Kerstenen u's woningkrant ,1 lil 1 GOES - Voor veel inwoners van Goes en in het bijzonder van de wijk Goese Polder sloeg het nieuws van vrijdagmorgen 9 november in als een bom. ‘De exploitant van het BP-tankstation is gisteravond met geweld om het leven gebracht’, zo meldde de PZC. GOES - Morgen gaat hij in première, de film van Har ry Potter, gebaseerd op het eerste boek van de serie, Harry Potter en De Steen der Wijzen. Nu al een kas succes en naar verwachting zullen ook vele Beve- landse kinderen én volwassenen genieten van deze film. De eeuwige discussie of de film beter is dan het boek is daarmee ook losgebarsten. Echte fans letten op details en zien dan ook ieder verschil met het boek. Voorstraat 42 4486 al Cohjnsplaat TEL 0113 - 695 802 FAX 0113 - 695 802 EMAILADRES: http://www.lebrasdemer.nl Want die gedetailleerde be schrijvingen zijn volgens de kenners de kracht van schrijf ster Joanne K. Rowling. Alles klopt en is zó goed onderbouwd dat het echt lijkt. Als lezer kun je het boek, eenmaal begonnen, niet meer weg leggen en wordt je zonder enige moeite in Har ry’s wereld meegezogen. Dat is pas een knappe tovertruc. De wereld zit vandaag de dag vol met rages. Waren vroeger kinderen jaren en soms zelfs ge neraties lang tevreden met het zelfde, tegenwoordig gaat alles supersnel. We hebben de Fur- by- en de Pokémon-rage gehad, maar Harry Potter is hier niet helemaal bij in te delen. Het concept is al eeuwenoud: een fantasieverhaal met toverkun sten zodanig vertellen dat het echt lijkt. En dat is knap in deze tijd, waarin kinderen steeds minder zijn gaan lezen. Televi sie, internet en computerspelle tjes zijn interessanter. Totdat Harry Potter kwam. Harry is een jongetje van elf, hij heeft een el lendig leven bij zijn gemene oom en tante, waar hij in de kast onder de trap moet wonen. Dan krijgt hij een oproep van Zweinstein, de Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus. Hij En wie Harry Potter inmiddels nog niet kent, is een echte dreu-~ zei (een gewoon mens in onze' taal). Je kunt er momenteel nauwelijks meer omheen. Er is Harry Potter Lego, Harry Potter snoep (Smekkies verkrijgbaar in vele smaken van lekkere aard bei tot aan mosterd of lever en uien aan toe) of Harry Potter sokken van de Hema. Zelfs de brilmonturen gaan weer in de mode komen als het aan de op ticiens ligt. Net zo fantastisch als het ver haal zelf is de aanleiding tot het schrijven door de auteur. Want Agrimarkt Goes klaar Ook de andere delen, De gehei me Kamer, die uitkwam in april 1999, De gevangene van Azka ban van februari 2000 en De Vuurbeker die in december 2000 uitkwam, hebben al vele herdrukken achter de rug. Respect en discipline Inmiddels zijn de Potterboeken na de Bijbel de meest verkochte boeken ter wereld. Maar in te genstelling tot de Heilige Schrift wél gelezen en zelfs meerdere malen door de meeste fans. Als we de schrijfster J.K. Rowling mogen geloven, komen er nog drie delen want bij aanvang van het succes beloofde ze dat voor ieder schooljaar van Harry een deel zal verschijnen. En de op leiding aan Zweinstein duurt zeven jaar. Desalniettemin kun nen velen zich voorstellen dat de druk op Rowling enorm is. Niet alleen worden de boeken steeds dikker, ook verwacht het publiek iedere keer een nog be ter boek dan de vorige. van het hospice is al begonnen. Naar verwachting zullen vanaf 1 juli volgend jaar de eerste be woners ontvangen worden. Dieren op linnen Theaterpoppenkast Tierelijn speelt zaterdag (24 november) Het Ondeugende Logeetje in Ons Dorpshuis te Kruiningen. De voorstelling belooft ouderwets poppenkastplezier in eigentijd se vormgeving voor de hele familie van 4 tot 80 jaar. Podium Reimerswaal heeft elk seizoen een tweetal kinder/fa- milievoorstellingen. In deze eerste raakt het kleine clowntje Spokie, dat bij Jan Klaassen en Katrijn logeert, door zijn onge hoorzaamheid in grote moeilijkheden. Heeft de eigenaardige Edna Prikkeldraad hier misschien iets mee te maken? De dorpsagent kan helaas geen kijkje gaan nemen, want rondom Edna’s huis loopt een grote sloot zonder brug. Hij is totaal in paniek want hij heeft nooit leren zwemmen en daar schaamt hij zich wel een beetje voor. Gelukkig wil het lieftallige tover- meisje Tierelijntje, het geadopteerde dochtertje van Jan Klaas sen en Katrijn, de agent helpen om Spokie weer veilig thuis te krijgen. Theaterpoppenkast Tierelijn trekt al jaren volle zalen. Ook dit keer brengt het gezelschap een afwisselende en veelzij dige voorstelling met levensechte en kleurrijke poppenfiguren met leuke, speciaal voor dit verhaal gecomponeerde liedjes, naast spectaculaire licht- en geluidseffecten. De kinderen wor den nauw bij de gebeurtenissen betrokken, zodat ze intens mee kunnen leven met Jan Klaassen, Katrijn, het ontroerende tovermeisje Tierelijntje en alle andere figuren. Door het for maat poppen is de voorstelling ook geschikt voor grotere zalen. Men hoeft dus niet bang te zijn dat de kinderen niets zien! De voorstelling duurt twee keer 45 minuten (exclusief de pauze) en is bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar. Kaarten kosten ƒ15 en zijn verkrijgbaar bij het gemeentehuis, het VW kantoor te Yerseke en vanaf een uur voor aanvang aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via de nummers: 0113 551552 (Jacques Boonman) en 0113 395326 (Bureau Burgerzaken). Groepen van 10 personen of meer krijgen korting. Potter in première 5 <D co HEINKENSZAND - Cabaretgroep De Doos speelt vrijdag (23 november) de voorstelling 'Meisjes’ in De Stenge in Heinkens- zand. Barbara Tiggeler en Dorine Wiesma brengen een geva rieerd Nederlandstalig liedprogramma dat zich nog het beste laat omschrijven als licht cabaretesk. Ze verhalen over het trau ma van de beschermde jeugd, het leed dat liefde heet en vele andere autobiografische avonturen uit het stadse meisjesleven. Kaarten zijn voor ƒ15 te reserveren bij het Vrijwilligershuis in Borsele (0113-311 999). Aan vang 20 uur. 15 3 O JQ s o Q. u “Maar voorlopig zal dat de fans een zorg zijn. Want na deze film is het wachten op deel twee en drie, die binnen niet al te lange tijd worden verfilmd. tot een uur ‘s nachts. Ruim voor we openden, verdrongen de ou ders en kinderen zich al voor de deur. Toen we om een uur moesten sluiten, waren de kin deren niet naar buiten te krij gen.” eveltstede en dan vraagt ieder een zich af: ‘wat is er nu weer aan de hand?’.” “Je gaat de dingen anders zien. Zie je een paar figuren die je niet helemaal vertrouwt dan heb je daar je gedachten bij. Je bent wat gerustgesteld nu er twee verdachten opgepakt zijn, tenminste, als het echt de da ders zijn. Zaterdagnacht ston den er ineens vier politie auto’s bij ons in de straat en dan schiet het door je heen ‘Wat nu weer?’ treedt binnen in een andere we reld waar alles wat gebeurt niet echt bestaat maar tegelijkertijd weer zo echt is. „Eigenlijk is het hele verhaal op geen enkel punt onlogisch’, vertelt Manda Hed- dema, eigenaresse van boek handel De Koperen Tuin in Goes. „Alles klopt, de manier waarop de mensen met elkaar omgaan, het politiek systeem, de sport Zwerkbal bijvoorbeeld. Het is dat je er voor op bezems moet vliegen, maar het zou met behulp van de beschrijving uit het boek zo na te spelen zijn.” GOES - Op zaterdagmiddag 15 december geven Elly en Rikkert weer een concert in de Bethelkerk te Goes, dit jaar samen met het kinderkoor ‘Lichterlaaie’ o.l.v. Martha de Bruine. Vorig jaar moest helaas een aantal mensen weggestuurd worden, en om nieuwe teleurstellingen’ te voorkomen raadt de organisatie ie dereen aan kaarten in de voorverkoop te kopen. Dit kan bij de volgende boekhandels: De Fakkel en Hertog in Middelburg, Pelgrim in Goes en De Bron in Kapelle. De voorverkoop begint vrijdag 23 november, een kaartje kost ƒ6,50, inclusief koffie of limonade na afloop. Voor velen in en buiten de wijk was Gilles Bouwer, exploitant van het BP-tankstation, een be kende verschijning die zeer sympathiek overkwam. Zijn ge welddadige dood was voor ve len het onderwerp van gesprek. In de huiskamers, op het werk, bij het winkelend publiek: „Als De Vuurbeker, het laatste deel, werd tijdens een speciale Harry Potter nacht in Nederland len in grote witte letters ge schreven: WAAROM. je naar de supermarkt in De Spinne gaat dan voel je dat, en hoor je dat de mensen er over spreken. En als je iemand aanspreekt dan gaat het daarover”, zegt mevrouw de Mey, „Waar gaan we naar toe? Waar zijn we mee bezig om onschuldige mensen zo maar neer te steken. Ik voel me daar niet erg veilig bij. Je kunt je het niet voorstellen dat sprinklers te testen in de Roos- dit zo maar gebeurt. Vaak ging ik er tanken, het was een aardi ge, vriendelijke man. Ik kan er maar niet over uit”. oen ze aan deel een begon. To taal berooid keerde ze als al leenstaande moeder terug uit Portugal naar Edinburgh, de hoofdstad van Schotland. Om aan haar bestaan als bijstands moeder te ontvluchten, begon ze het verhaal dat ze jaren daar voor al bedacht had, vast te leg gen. En zo als dat met iedere beginnende schrijver gaat, kon zij ook geen uitgever vinden, geïntroduceerd. Ook De Kope ren Tuin deed daar aan mee. „Een compleet gekkenhuis”, herinnert Manda Heddema zich. „We hadden toestemming om geopend te zijn van twaalf Speurwerk Vorige week werd na buurton derzoek door de politie en de beelden van de bewakingsca mera duidelijk dat het om twee daders zou gaan, vermomd en rond de twintig jaar. Deze gege vens en speurwerk van de poli tie leidde er toe dat woensdag 14 november twee verdachten aangehouden werden. Inmid dels heeft het tweetal de laffe moord bekend. Vorige week woensdag werd Gillis Brouwer onder grote publieke belang stelling begraven op de algeme ne begraafplaats in Goes. „Het zijn echt vreemde tijden zo vlak in je omgeving”, laat een buurtbewoner weten, „als er maar wat gebeurt sta je nu op scherp. Vorige week was er een grote brandweer oefening om Waarom Voor het BP-tankstation ont stond in de loop van de week een ware bloemenzee, briefjes en beertjes werden neergelegd, stille getuigen van medeleven en sympathie. Op een publica tie bord zijn diverse reacties te lezen en op de straat bij het tankstation staat meerdere ma- Decemberpakjes Graveren doen wij GRATIS! KRABBENDIJKE - De stichting Ondersteuningsfonds Oude renzorg Krabbendijke heeft 30 duizend gulden toegezegd voor de inrichting van het nieuw te bouwen Hospice Middelburg. Alhoewel het fonds met name subsidies verstrekt voor activi teiten ten behoeve van Rei- merswaalse ouderen, wordt het hospice in Middelburg een warm hart toegedragen. Het hospice is een huis waarin vijf kamers komen voor mensen die stervende zijn, maar niet in de gelegenheid zijn deze laatste levensfase thuis verzorgd of verpleegd te worden. De bouw Bezorgklachten: (0113) 274 000 GOES - Schitterend, deze zons opkomst. Jacqueline Koelewijn uit Goes kon het dan ook niet laten even een fotootje te ma ken. „Soms heb je van die ge lukzalige momenten als je sim pelweg vanaf je dakterras het uitzicht op de watertoren staat te bewonderen”, schrijft Jac queline Koelewijn. „Dat is zo mooi, ‘s avonds als hij verlicht Het eerste deel Harry Potter en de Steen der Wijzen werd uit eindelijk in augustus 1998 voor Joanne Rowling verkeerde in het eerst uitgegeven en is in kommervolle omstandigheden middels toe aan de 25e druk. N.V. DELTA Nutsbedrijven 0800 5150 (gratis) is of zoals hier, wanneer hij af steekt tegen een roze gekleurde lucht. Op zulke momenten voel je je een echte bofkont met zo’n uitzicht!’’Heeft u de laatste tijd ook zo’n mooie foto ge maakt? Stuur hem dan op naar de redactie van De Bevelander, postbus 5, 4460 AA in Goes. Wie weet staat uw foto dan volgen de week op deze plaats. Jobs moe regio (advertentie) BIBL,g7^N ^JJEW. EX/^>X WELCOME TO THE FUTURE PARTY zaterdag 15 december: TIROLER APRES SKI PARTY t'-T 7 N8HIB •73^****-**^ zaterdag 24 november: zaterdag I december: zaterdag 8 december: Harry Potter verovert de wereld door Marja Minnaert Scene uit de film die donderdag in première gaat. Veel bewoners legden bloemen neer bij het tankstation. FOTO TANNIE DE JONGE door Léon Janssens Kijk snel op www.adslspeciaal.nl supersnel internet zonder tikken mét speciale voordelen... FOTO BERKT FOTOGRAFIE rrrx stream NU met 325,- korting Nobeiweg 2-38 Goes (naast Zeelandhallen) Tel 0113 221 792 maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 20.00 uur zaterdag van 09.00 tot 13.00 u»r gesloten 15 en 22 december 2001 i speciaal Marktstraat 16 - 's-Heerenhoek - 0113-351717 bezoek out ook eens op internet: <ww.kiekierii.nl Kem net ie itiffentui i t-t ■life.'

Bevelander | 2001 | | pagina 1