Culturele brunches in Poort van Antwerpen breed UIT Seniorencursussen ncÜ Zeeuwse Ringlijders te kijk Audities bij Stichting Dansz Braakballen pluizen bij MEC LACOR KOOPZONDAG VLISSINGEN a.s. zondag 30 januari 0113-381133 i STERTEL -XU I NIEUWE COLLECTIE GLASHANDEL ’MOERSTEE’ CL JAARGANG 51 - NUMMER 4 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND door Ellen de Dreu s KORTINGEN J IEDERE LAATSTE ZONDAG VAN DE MAAND MEER DAN 80 WINKELS GEOPEND!! Goes Lange Kerkstraat 44 Glorie 7/27 17 KRUININGEN 9 Filosofie. boekdrukkunst en boekwetenschap, F surfen op Internet. Het zijn slechts drie van de zeven cursussen voor Zeeuwse senioren die de komende maanden op initiatief van de stichting Zeeuwse Senioren Academie worden gehouden in de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is leen tentoonstelling te zien over de oer- Zeeuwse sport ringrijden. Aanleiding voor de tentoonstelling is het vijftigjarig bestaan van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. De ten toonstelling bestaat onder meer uit oude en nieuwe foto's en bijzondere wedstrijdbekers. Kapucijners KQnMar Hollandse grove uien Net 2 kilo NU q Indonesië Uniek KOSMar i CX f^e Stichting Dansz werkt ook dit jaar aan Lr een aantal dansprojecten. Voor een aantal projecten is de stichting nog op zoek naar Zeeuws danstalent. Daartoe wordt zondag 30 januari een auditie gehouden in het MIKV-insti- tuut aan de Kuiperspoort 18 in Middelburg. |n De Poort van Antwerpen in Rilland wordt zondag 30 januari een culturele brunch ge houden. Aan de eettafel zal in elk geval schrijf ster Yvonne Keuls plaatsnemen. Wil Alma van de organiserende stichting Orca: „We zijn van plan maandelijks zo'n culturele brunch te hou den". LJef Milieu Educatie Centrum MEC De Beve- 1 landen houdt woensdag 9 februari een braakballenpluismiddag voor de jeugd. Aan vang 14 uur. WOENSDAG 25 JANUARI 2000 LX^bew. O Blw w- Ar ya, SY S| AFVOERVERSTOPPINGEN DAKGOOTREINIGINGEN T z Dat Ring rijden: onlosmakelijk verbonden met Zeeland. foto Ko Jan Provoost (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) op de gehele collectie Goes: Marconistraat i Kijk snel naar de advertentie verderop in deze krant! Dinsdagavond 1 februari van 18.00- 21.00 uur staat in het teken van de internationale keuken met o.a. meesterkok Cas Spijkers. HELE HOGE Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: Thai-Bo is een uit de Verenigde Staten overgewaaide ra ge die hand over hand ook steeds meer beoefenaars krijgt op de Bevelanden. Correspondente Marja Minnaert sprong een rondje mee. De kapel is inmiddels in de Nieuwe Kerkstraat 29 Kapelle-Biezelinge Telefoon 0113-341688/342817 (0113) 273 000 (0113) 273 020 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes Alleen in februari 20% korting op spiegels en glasmeubelen pag. pag. CIVIEL-EN GROEN- TECHNIEK UIDB.V. pag. oude glorie hersteld en voor zien van een podium. „Eigen lijk is de kerk helemaal terug gebracht naar de originele staat. Moet je voorstellen dat er hier concerten gegeven worden, dat is toch prachtig". Zelfs de biechtstoelen zijn in de originele staat aanwezig. Maar ook aan de rest van het pand wordt hard getimmerd en gezaagd. Een deel van het complex wordt omgetoverd De Poort van Antwerpen werd aan het eind van de negen tiende eeuw gebouwd als klooster van de orde van Ka pucijners. Wil Alma: „Wat dat nu precies voor monniken wa ren, weet ik niet. Wel weet ik dat ze hier in de buurt goed bekend stonden en dat ze veel goed werk verrichten". Behal-, ve een kapel bouwden de Ka pucijners een fruitboomgaard en hielden ze enkele dieren, zodat ze volledig zelfvoorzie nend werden. Topstuk is de zilveren wissel- beker die koningin Wilhelmina beschikbaar stelde en door de oprichter van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging, Piet Brasser, in 1921 in eigendom werd gereden. De expositie is te zien op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek en duurt tot 4 maart. stand kwam het voormalige kloosterterrein in handen van twee projectontwikkelaars. „Die zijn in 1997 begonnen met het renoveren van de ka pel", vertelt Wil Alma. „Want dat was een soort opberghok geworden, helemaal vol met rommel". ze het voedsel in één keer door. Toch kan ook de uilen maag al die haren en botjes niet verteren. Daarom spuugt de uil deze later weer uit, in nette pakketjes van ongeveer vijf muizen tegelijk. Zo'n pak- door het Zeeuws Documenta tiecentrum en de Zeeuwse ketje heet een braakbal. Wie zo'n braakbal uit elkaar pluist kan alle botjes van de gegeten muizen weer terugvinden. Door een speciale braakbal- lentabel kunnen kinderen zo ontdekken welke muizen op de menukaart van de uil prij ken. Behalve muizen eten ui len ook andere kleine dieren zoals ratten, kikkers, vleermui zen en mollen. Opgave: 0113 252 628. Het Zeeuws Documentatie centrum vulde vijf panelen met historisch materiaal als foto's, prentbriefkaarten en tijdschriftartikelen. In enkele vitrines zijn bijzondere wed strijdbekers, zilveren medail les, pollepels en een gouden zweep te bewonderen. sus die vanaf 21 maart wordt gegeven door PABO-docent drs. H. Schalken. De cursus omvat onder meer bezoeken aan het Grafisch museum in Wouw met een demonstratie middeleeuwse lettergieten, museum Plantijn-Moretus in Antwerpen en het Drukkerij museum in Etten-Leur. Moderne theologie wordt na der beschouwd tijdens een cursus die wordt geleid door drs. J. D. van Biemen en maandag 21 februari begint. De overige drie cursussen hebben te maken met de com puter. Vanaf woensdag 29 maart vertelt HEO-docent P. J. M. Hopmans alles over surfen op Internet. Op dinsdag 15 fe bruari begint een introductie cursus computergebruik die eveneens wordt verzorgd door Hopmans en vanaf dins dag 15 februari presenteert deze docent een introductie cursus Word '97. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie of aanmel ding voor een van de cursus sen telefonisch contact opne men via 0118-489151. De expositie over vijftig jaar ringrijden is samengesteld In de Vlissingse bioscoop Cine City gaat de film Ameri can Beauty in première. Een film waarin duidelijk wordt dat voor ultieme vrijheid ook een ultieme prijs moet worden betaald. In de Stadsschouwburg in Middelburg is dinsdag een extra voorstelling van de musical Fame te zien. De musical is gebaseerd op de gelijknamige film en televisieserie. De culturele brunch is een nieuw fenomeen op de Beve landen. De eerste wordt ge houden rond de schrijfster Yvonne Keuls, die zelf ook aanwezig is. Wil Alma: „Zij zal spreken over haar leven, maar ook over haar werk. Haar laat ste boek Mevrouw Mijn Moe der gaat over het leven in In donesië en zal veel mensen aanspreken". Wanneer de volgende culture le brunch is, is nog niet be kend. „We willen er een maandelijks terugkerend iets van maken. Deze keer met een schrijfster, maar je kunt zoiets natuurlijk heel breed maken. We denken bijvoorbeeld aan een brunch met klassieke muziek of een jazztrio. Maar ook valt te den ken aan kleinkunst. Een brunch met Engel Rein- De Stichting Orca, die de pro grammering in De Poort van Antwerpen voor haar reke ning neemt, werkt met vrijwil ligers. Wil Alma is daar één van. „Zodra ik de kapel zag, was ik verkocht", vertelt ze. „En dan vind je het ook niet zo erg om veel tijd te steken in het organiseren van dingen. De ruimte hier is gewoon echt uniek". De culturele brunch is overi gens niet in de prachtige voormalige kapel. „We heb ben behalve de kapel nog een aantal zalen waar we wat mee doen. De brunch wordt gehouden in de Palmenzaal, die ook heel mooi is". foto Anton Dingemanse tot multi business center. „Hier kunnen jonge startende bedrijven een plaatsje vin den", legt Wil Alma uit. „We hebben wat vergaderlokalen en er is backup in de vorm van kantoorpersoneel aanwe zig". Verder wordt hard gewerkt aan het realiseren van zestien hotelkamers. „Zodat we in de toekomst ook echt congressen kunnen gaan doen". in Kruiningen". De Stichting Dansz is met name op zoek naar jong Zeeuws talent. „In het kader van de Labyrinth show willen we bijvoorbeeld een jongerendans op het Ab- dijplein in Middelburg opvoe ren. Maar daar hebben we wel jongeren voor nodig". Wie een kans wil wagen kan zich aanmelden door een briefje met naam, adres, tele foonnummer, geboortedatum, motivatie, eventuele danser varing en een recente pasfoto op te sturen naar de stichting Dansz, postbus 2092, 4460 MB in Goes. Lia Sorber: „De audi ties staan open voor iedereen vanaf twaalf jaar. Ervaring is een pre, maar niet noodzake lijk. Iemand die echt heel geta lenteerd is kan door het vol gen van extra veel lessen al heel snel op een behoorlijk ni veau gebracht worden". De VVV-kantoren uit Tholen en Zuid-Beveland zijn sa mengesmolten tot de nieuwe regio-VVV Zuid-Beveland en Tholen. Kersverse directeur Lillian Ausems toont zich opgetogen over de fusie. Ringrijders Vereniging. De ringrijders hebben vijf pane len ingericht met recente kleu renfoto's, gemaakt door Ko Jan Provoost uit Domburg. lingen die we al een paar jaar in Goes hebben gedaan". Dat wil zeggen: bijzondere dansen in bijzondere gebouwen. Lia Sorber legt uit: „Zo doen we in de Nieuwe Kerk in Middel burg de Labyrinth-dans. Op de grond wordt een echt laby rinth getekend, van waaruit gedanst wordt. In de Lange Jan, een hele hoge smalle to ren, wordt een dans opge voerd die vertelt over het ge voel van opgesloten te zijn. Dat past dus prima bij elkaar. Verder zijn we nog bezig met een avondvullende voorstel ling die we 18 maart houden De Zeeuwse Senioren Acade mie verzorgt onderwijs op academisch niveau voor men sen van vijftig jaar en ouder. Toch is voor het volgen van de cursussen geen speciale vooropleiding vereist. De stichting gaat er vanuit dat cursisten het vereiste ontwik kelingsniveau bereikten door zelfstudie of werk- en levens ervaring. De cursussen worden gehou den wanneer zich minimaal tien senioren aanmelden. Donderdag 27 januari begint een cursus filosofie, die wordt gegeven door dr. J. Vos. Tij dens de lessen staat denken en intuïtie, gericht op de toe komst, centraal. Klassieke mo tieven in literatuur en kunst worden door docent dr. L. F. van Driel belicht tijdens de cursus Icaros en Orfeus, die dinsdag 21 maart van start gaat. Thema's uit de klassieke literatuur worden gevolgd in hun ontwikkeling tot de twin tigste eeuw. De geschiedenis van de boek drukkunst en boekwetenschap staat centraal tijdens een cur- houdt bijvoorbeeld, spreekt ook erg aan". s f GOES: Marconistraat Wil Alma in de kapel van De Poort van Antwerpen. In 1966 vertrokken de monni ken uit Rilland. „Er was toen al een probleem met de in stroom. De kloosterorde ver ouderde en er diende zich slechts sporadisch een jonge ling aan". Het gebouw werd verkocht en huisvestte vanaf 1967 bejaar den en langdurig zieken onder de naam Huis ter Weel. Inmid dels is Huis ter Weel verhuisd en na een periode van leeg- Lia Sorber is artistiek leidster van de Stichting Dansz. Zij vertelt over de projecten die dit jaar zullen worden ge danst. „Op het moment zijn we natuurlijk heel hard bezig met de Goese Operette Ver eniging, waarmee we de voor stelling over het leven van Zacharias Jansen maken. En verder gaan we dit jaar een Labyrinth-show doen in Mid delburg. Die is op dezelfde leest gestoeld als de voorstel- De Poort van Antwerpen, zo als het oude Kapucijner-kloos- ter inmiddels heet, wil een cultureel centrum worden. „We doen hier ook al regel matig avonden organiseren", vertelt Alma. „Zo hebben we tot nu toe bij voorbeeld al een Ierse, een Portugese en een Cajunavond gehouden die zeer succesvol waren. Maar ook rock en roll en country en western doet het goed, wellicht dat we die avonden ook maandelijks la ten terugkeren". Uilen jagen meestal als het begint te schemeren en 's nachts. Ze eten voornamelijk muizen, soms wel een stuk of tien per nacht. Omdat uilen geen tanden en geen kiezen hebben zoals mensen slikken Eigenlijk sta je er liever niet bij stil en denkt “het gebeurt altijd een ander”. Toch kan het iedereen overkomen en dan is het goed dat je een verzekering hebt waar je altijd op kunt rekenen! Een verzekering waarvoor je bovendien honderden guldens per jaar minder premie betaalt. Een autoverzekering van ZLM dus! Vraag snel een offerte bel (0113) 238 880. gewoon goed geregeld V Lange Kerkstraat 41 Goes Telefoon 0113 270025 e bev

Bevelander | 2000 | | pagina 1