Zeeuwse treinmodelbeurs groeit Gilde zoekt kennis Nu ook elke geopend! Telegroup 1633 Belangrijk nieuws! OUTLET h zaterdagavond tot 20.00 uur beroo KIEKIERIS Poppen voor de kinderafdeling i It’s Penny Time! vrijdag 19 november Streekmueows' Het wordt steeds leuker bu Jan half 11 en half 3 S0KIKI§G» 3. Goedkoop bellen met ALBERTINA (Winnares van ae Sound Mix Show) PASSOU AVON» ROCKBAND BLUNT (covers van o.a. Alanis Morrisette, Live, the Scene, Skunk Anansie GRAVEREN DOEN WIJ GRATIS i JAARGANG 51 - NUMMER 46 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND BW Wist u dat? Beukenhof 1, Goes (Zuid) Binnenkort zijn wij ook op internet te vinden!!! I Super You Magdalenastraat 13 - Goes daarom extra MODESHOW Nieuwe party merkkleding extreem geprijsd. Zaterdag 20 november van 10.00 tot 17.00 uur. USA Engeland België Duitsland Spanje Australië N. Antillen Suriname Schoonheid Gezondheid f 0,13 f 0,12 f 0,16 f 0,17 25 11 U bent van harte welkom lange vorststraat - goes BEW'. f 0,26 f 0,29 f 0,74 f 1,39 Grote werk Jong begonnen /the very SPECIAL SALES OF BENNETON!^ i 0 F\e Zeeuwse Trein- U modelruilbeurs houdt zaterdag 20 no vember een bijeen komst in Kapelle. Twintig kinderen van Basisschool De Twee- I master te Goes bezochten kort geleden de kinderafdeling van het Oosterscheldezieken- huis in Goes. Niet omdat ze ziek waren. Wél om twee prachtige poppen af te leveren die door het ziekenhuis kunnen worden gebruikt om zieke kinderen voor te bereiden op operatie of onderzoek. WOENSDAG 17 NOVfJMBERJSSS biblio^. In Nederland f 0,09 (piek) f 0,05 (dal) bellen naar GSM f 0,50 (piek) f 0,40 (dal) Nobelweg 2-38 (naast de Zeelandhallen) 4462 GK Goes Tel. (0113) 221 792 - Fax (0113) 270 695 prwin Simpelaar uit Goes heeft met z'n 21 ja- Cren al flink wat van de wereld gezien. Niet omdat hij zo reislustig is. Méér vanwege zijn sportieve prestaties. Erwin heeft zich de laatste jaren ontpopt als een getalenteerd atleet en zijn specialiteit is kogelstoten. Hij is momen teel intensief in training om mee te kunnen doen aan de EK, later mogelijk zelfs te worden uitgezonden naar de WK. De Cios-student com bineert zijn training met zijn studie en heeft vanwege zijn goeie sportprestaties wat meer tijd van de sportacademie gekregen om zijn studie af te ronden. Hij volgt het zogenaamde 'topsport-rooster'. Zeilde de Bevelanden zoekt niet alleen v3 mensen die gebruik kunnen maken van de ervaring en kennis van zijn vrijwillige me dewerkers. Ook wordt continu contact ge zocht met ouderen die hun kennis en erva ring willen overdragen aan anderen en dat is in de meeste gevallen de jongere generatie. Binnenkort wordt daartoe een openbare ad viseursbijeenkomst belegd. 13:00 uur Kade Goes Zaterdag 20 november intocht St. Nicolaas 4 i r Remax gaat opvallend van start in Zeeland. Commedia dell 'arte in Goes. Meer faciliteiten voor flexwerkers. Uitgebreide informatie in zakelijk kort. Zeeuwse computers naar Slowakije. Sportdag met asielzoekers. pag. o (advertentie) van 08.00 tot 20.00 uur (advertentie) (ind. BTW) (advertentie) (advertentie) foto: Audiovisuele dienst Oosterscheldeziekenhuizen. (advertentie) (advertentie) Plaats: (advertentie) Zondag 28 november Zondag 21 november fietsvlaggen tenue's enz. enz. Ja, ik wil graag gebruik maken van Telegroup 16331 Naam en voorl.:OM V Adres: Posted: Tel. fax nr(s).: Datum:Handtekening: Onze algemene voorwaarden zijn van toepassing (worden op verzoek toegezondr-n) Zaterdag 27 november Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: Goes Lange Kerkstraat 44 Modeltreinliefhebbers kunnen in Kapelle weer volop ideeën op doen tijdens de beurs. een mooie huid voor 60% van binnenuit komt, en maar voor 40% van buitenaf! Hierbij machtig ik Telegroup maandelijks de telefoonkosten van mijn onderstaande bank/girorekening af te boeken: Bank naam:Bank/giro nr.: Gratis naar de feestelijke première van de nieuwste James Bondfilm? Knip de bon uit, vul hem in en stuur 'm op! En nog veel meer streeknieuws, verdeeld over drie pagina's. maandag en dinsdag van 08.00 tot 20.00 uur woensdag t/m vrijdag r zaterdag (advertentie) ■i “j Coupon opsturen naar: Telegroup 1633 agentschap <TS’ Kloetingseweg 5, <1444 AC 's-Heer Abtskerke (tel. 0113-" Speciaal voor lezers van de PZC Huis-aan-Huis Kranten zijn vijftig stoelen gereserveerd. (0113) 273 000 (0113) 273 020 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes pag. pag. Wij bekijken uw huid van binnenuit 0113-222704 W' deljev 20%! Momenteel bereidt hij zich dus voor op 't nog grotere werk. De EK senioren en als Het lichtende voorbeeld in zijn atletiekloopbaan is voor Erwin Simpelaar zonder meer Eric de Bruin. Zijn eerste trainin gen kreeg Erwin bij Bert de Jonge. Die begeleidt hem nog steeds. Al op heel jonge leeftijd bleek de Goesenaar 't prima te doen. Vanaf zijn juniorentijd twaalf jaar is hij doorlo pend Nederlands kampioen in beeldjes schalen rozetten (een groot deel van de kollektïes) van 08.00 tot 21.00 uur modelruilbeurzen vertelt: „Het is en blijft een hobby waar je nooit mee uitgebouwd raakt. De afgelopen jaren hebben bovendien bewezen dat op onze beurs ruilen geen huilen hoeft te betekenen. Er is een een testtafel aanwezig waarop locs en wagons kunnen wor den getest. Treinfanaten krijgen op onze beurs steeds de kans om ideeën met elkaar uit te wisse len om zo uiteindelijk een droombaan te realiseren". Tij dens de beurs in De Vroone te Kapelle worden videofilms vertoond door de firma Van de Burg. De beurs is geopend van 10.00 tot 15.30 uur. soonlijk te gaan sponsoren. Een vrij unieke zaak voor een Zeeuwse baanatleet. Later hebben zich nog meer men sen gemeld die hem willen steunen, zoals Jan van Win gerden van Boetiek 't Rondje in Goes en de Goese Edel smid Marc de Regt. En natuur lijk de mensen die hem indi rect steunen door speciale trainingsfaciliteiten te geven. We hopen door deze spon soring Erwin samen met z'n trainer Bert de Jonge een stuk verder te helpen op z'n weg naar de top, hopelijk zeker de Europese!" het allemaal mee blijft zitten eventueel nog eens de WK. Zijn zakelijke coach Marius Dek: „Voor Zeeland is Erwin een uitstekende atletiekam- bassadeur. Iemand die voor deze tak van sport in onze provincie heel belangrijk is en nog belangrijker kan worden. Vandaar dat we hem ook ma terieel op allerhande manie ren proberen te steunen. En kele weken geleden tijdens de opening van 't Badhuys in Ka pelle ontmoette ik de eigena ren: Jan Peter Flikweert en Rob Maassen. Die verklaarden zich bereid om Erwin per- Openings tijden: Het aanbod van materiaal is dermate groot dat er een tweede zaal bij is getrokken. Dat betekent dat er twintig ta fels meer zullen zijn dan ge woonlijk. Niet alleen de mo deltreinen en aanverwant ma terieel nemen daarvan een groot gedeelte in beslag, ook het aanbod van modelauto's groeit, met name van de schaal 1 op 87. Jan van 't Veen van de stichting Trein- Wie drinkt die wint!!! voor een groot gedeelte bij Flex Fitcenter aan de Zuster straat in Goes. Eigenaar Pa trick Visser van dit fitnesscen ter is één van degenen die hem sponsoren. Hij kan er kostenloos krachttraining doen. Erwin: „Daar ben ik erg blij mee, want om bij de top te komen is 't ondoenlijk om zelf voor alle kosten op te draaien. Ik heb 't geluk dat ik thuis kan wonen. Verder dat ik in Goes m'n studie kan doen en daar naast vlakbij huis gemiddeld negen trainingen per week. Ik denk dat trainingen, 't reizen en goede voedingssupple menten alleen al zo'n duizend gulden per maand kosten". pioenschappen in Sydney. Hij werd daar op kogel zeventien de. Zelf denkt hij dat er een betere prestatie mogelijk was geweest, maar de zenuwen speelden hem parten. Ook nam hij deel aan wedstrijden door heel Europa.Hij behaalde bronzen medailles tijdens de Europese jeugdkampioen schappen en de Jeugd Olym pische Dagen. De twee reusachtige poppen zijn een schenking van de kin deren van de Tweemaster. Af gelopen zomer hield deze openbare basisschool een sportdag met sponsorloop. De opbrengst daarvan zou be stemd worden voor de kinder afdeling van het Goese zie kenhuis. De dag bracht maar liefst 6060,- op. En dat was meer dan genoeg. Want er konden van dat geld niet al leen de twee speciale Ameri kaanse voorbereidingspoppen worden gekocht. Ook kon nog een grote veerwip worden aangeschaft voor de kinder speeltuin van het ziekenhuis. Erwin Simpelaar: hard in training voor de weg naar de Europese top. zijn leeftijdsklasse geweest op zowel de nummers kogelsto ten als discuswerpen. De laat ste tijd is hij zich nog verder gaan specialiseren in kogel stoten. Hoewel: ook zijn ande re sportieve prestaties mogen er zijn. Zijn tijd op de honderd meter sprint ligt rond de elf seconden. Volgens insiders heeft hij veel plezier van zijn snelheid bij het kogelstoten, want daardoor kan hij explo sieve kracht ontwikkelen. Zoals gezegd is Erwin on danks zijn leeftijd al een zeer bereisd sportman. Hij deed mee aan de wereldjeugdkam- len, instellingen en organi saties. Zo is het Gilde recen telijk gevraagd mee te gaan werken in de voorzieningen voor de 'één-loket'-construc- tie van het Bondenberaad Groot Goes van de geza menlijke ouderenbonden. Het spreekt vanzelf dat, ge zien de vraag, een breed aanbod van Gilde-adviseurs op peil dient te worden ge houden. Het bestand be hoeft voortdurend aanpas sing, uitbreiding en vervan ging. Het Gilde heeft momenteel dringend behoefte aan des kundigen die verantwoorde rechtskundige- en notariële adviezen willen geven. Ook heeft het scholenproject minstens twee schaakmees ters nodig om aan de vraag van scholen (bij voorkeur een uur per week/ per schooljaar, via apart con tract) tegemoet te kunnen komen. Voor informatie: 0113- 233084. Of bezoek de open bare adviseursbijeenkomst op 23 november van 13.30 tot 16.00 uur aan de Kuyper- laan 17 in Goes. De twee poppen die worden afgeleverd in het Oosterscheldezie- kenhuis bekers medailles vaantjes Bespaar tot 50% buitenland -> Uw telefoonnr. blijft gelijk Gratis gespecificeerde nota Géén abonnementskosten Nederlandse klantenservice -> Géén minimumverbruik Erwin Simpelaar stoot door Enkele mensen in zijn omge ving proberen Erwin bij zijn sportieve carrière zoveel mo gelijk te helpen. Eén hunner is Marius Dek uit Goes. Hij is trainerscoördinator bij AV '56, de Goese atletiekvereniging die thuis is op sportpark 't Schenge. Hij vertelt: „Je kunt wel zeg gen dat Erwin niet de eerste de beste is. Hij is op dit mo ment de enige senior baanat leet van Zeeland die mee draait met de Nederlandse top. En ik denk dat Erwin nog meer rendement kan bereiken nu hij sinds kort bezig is om zijn stoottechniek aan te pas sen". Erwin daarover: „Jaren lang heb ik gewerkt met de aanglijtechniek. 'n Paar weken ben ik overgestapt op de 'draaitechniek', zoals die ook wordt gebruikt door de laatste wereldkampioen kogelstoten C.J. Hunter". Deze omschakeling heeft hem weliswaar een knieblessure opgeleverd, maar daar is hij momenteel ver overheen. Vandaar dat de trainingen in volle hevigheid zijn hervat. Die trainingen vinden plaats op de buitenbaan, maar ook Het Gilde is, anders dan een Gilde in vroeger tijden, een vrijwilligersorganisatie die bestaat uit mensen van vijf tig jaar en ouder. Zij stellen hun kennis, ervaring en des kundigheid, opgedaan in studie, werk of hobby, be schikbaar door op afroep gratis te adviseren. Het Gil de heeft geen zakelijke doel stellingen en doet daarom bijvoorbeeld niet aan een 'klussen-team'. Wel wordt een vergoeding voor reis- en materiaalkosten ge vraagd. Gilde-adviseurs kun nen u op weg helpen bij het begrijpen en toepassen van allerlei gebruiksaanwijzin gen. Zij maken u wegwijs in het gebruik van computer, geluids- en keukenappara ten, kaartjes- of andere auto maten. Andere Gilde-advi seurs helpen u greep te krij gen op een taal, uw admini stratie, leren ontspannen, een hobby, 'doe-het-zelf', enz. Het is niet verwonderlijk dat deze schat aan kennis niet alleen door particulieren, maar ook steeds vaker wordt gevonden door scho- j -Co» V’ vf ■Q@

Bevelander | 1999 | | pagina 1