Spannende dagen voor Paree en Hubro J breed UIT Jazzy Music in Flaauwers Rommelmarkt in Tirolersfeer 4 K 'i [I Naakt, niet gekaderd KIEKIERIS L Oh Cheque voor De Wisselplaats s, BOKKIGS» 3 HENK WIJNGAARD MARJOH VAN IWAARNEN HORROR HIOHT OUTLET MERKKLEDING tot 80% korting CARVE SKI? - BOARD? 3255- C VLISSINGEN GOES GRAVEREN DOEN WIJ GRATIS o| A A JAARGANG 51 - NUMMER 44 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND door Ellen de Dreu i i 1 Goes Lange Kerkstraat 44 UNITED COLORS OF BENETTON. Walstraat 52 Grote Kade 40-42A 11 9 Rotaract Club Goes is een serviceclub LJvoor jongeren van 18 tot en met 30 jaar. Ook dit jaar heeft de club zich weer ingezet voor speel-o-theek 'De Wisselplaats' in lazzy Music in Flaauwers, is de titel van een KJ muzikale avond die zaterdag 13 november wordt gehouden in café de Heerenkeet op de Oosterscheldedijk nabij Moriaanshoofd. De mu ziek wordt verzorgd door de Misty Jazz Band uit Goes. Burton - Nitro - Rossignol - Flow - Booster - Elan - Dalbello - Nidecker - North wave In Zorgcentrum Randhof aan de 's-Heer Els- Idorpweg te Goes is zaterdag 6 november een grote rommel- en hobbymarkt. Geen ge wone. Want de markt staat in het teken van Tirol en dat komt onder meer tot uitdrukking door het serveren van goulashsoep, apfelstrü- del en glühwein, terwijl ook stamppot op de menukaart staat. Jet zÜn spannende dagen voor Paree Elektro I len Telecom uit ‘s-Heerenhoek en Hubro Vleesproducten uit Goes. Beide Bevelandse be drijven zijn genomineerd voor de Beste Onder nemers Visie (BOV-)trofee Midden-Zeeland. Vrijdag (5 november) wordt bekend gemaakt wie met de jaarlijkse prijs van serviceclub de Junior Kamer naar huis gaat: één van boven staande Bevelandse bedrijven of de Walcherse Echte Bakker Piet Daane. In de hal van het ge- I meentehuis van Ka pelle is nog tot 19 no vember een serie van twintig schilderwer ken te zien, gemaakt door Peter van de Kreeke uit Wemeldin- ge. Het gaat om naaktstudies en de ex positie draagt de naam 'Naak, niet ge kaderd'. Uniek V' jSA WOENSDAG 3 NOVEMBER 1999x I JX^BEW. EX^x^M de bev i KLW) -V I y x r J De week van het Zeeuwse Boek ƒ7 Vervolg: zie pagina 11 (advertentie) .X Misty Jazz band. 1 (advertentie) k I 2.000,- voor De Wisselplaats (advertentie) November: elke zondagavond live-muziek Zaterdag a.s. - Magdalenastraat 13 - Goes Zaterdag 6 november Zaterdag 13 november Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: fietsvlaggen tenue's enz. enz. Zondag 7 november Er is de laatste maanden veel materiaal ingezameld Een indruk van de winter- markt die afgelopen jaar in Randhof werd gehouden. Eén van de naakten die te zien zijn in de hal van het Kapelse raadhuis Het bedrijf begon in 1979 ach ter de slagerij van vader Hu- gense in Domburg. Een kleine zeven jaar later volgde een verhuizing naar Goes, waar een echte fabriek werd ge bouwd. „Onze kracht is echter dat we heel ambachtelijk zijn blijven produceren", vertelt DA-Drogisterij Looijen uit Kapelle: de beste drogisteri t van het jaar 1999 In Cine City gaat deze week Random Hearts in première. In deze nieuwste film van Syndey Pollack speelt Harrison Ford de rol die hem het beste ligt: die van geharde politieagent. Verder aandacht voor de cabaretgroep Creme Fraiche, die vrijdagavond optreedt in De Meiboom in Krabbendijke. Dealer Schade Associatie te Goes slaat eerste paal voor grote uitbreiding Ook in Zeeland aandacht voor vroeghulp aan jonge kinderen Verhalen over de oorlog in de Zeeuwse Bibliotheek (0118) 484 316 (0118) 484 276 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes pag- 15/21/27 pag. pag- ken warm vlees van", weet de directeur. Goes, een speel-o-theek voor kinderen die zich 'anders' ontwik kelen. Met diverse acties hebben zij 2.000,- bijeen gebracht om aangepast speelgoed aan te schaffen. Naast de uitleen van speelgoed biedt de speel-o-theek ook ruimte om het speelgoed uit te proberen. Er wordt tevens informatie gegeven over spe len en speelgoed. De speel-o-theek is gevestigd in de Populie renstraat 27 te Goes. Voor meer informatie over de aktiviteiten van De Wisselplaats kan men kontakt opnemen met mevrouw C. van Laere, telefoon 0113-211850. i VI V trekken, er is een grabbel ton en de naam van een beer kan worden geraden. Ook worden oliebollen ver kocht. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij de Pupekop en Delta Discs in Zierikzee, ta veerne d'Ouwe Smisse in Zonnemaire en café de Hee- renkeet. De muzikale avond begint om 21.30 uur. Grensverleggend, innoverend, onderscheidend, klantvriende lijk en financieel solide. Zo omschreef voorzitter van de BOV-commissie van de Junior Kamer, Frank Bijleveld, eerder in deze krant de eisen waar aan genomineerden voor de trofee in elk geval moeten vol doen. Paree Elektro en Telecom is een bedrijf dat zich, zoals de naam al doet vermoeden, be zighoudt met telefoonnetwer ken en industriële automatise ring van productieprocessen. Het bedrijf heeft vestigingen in Breda, Middelburg en ‘s- Heerenhoek. Directeur Peter Paree: „Het bedrijf is feitelijk opgedeeld in twee takken: het elektro- en het telecomgedeel- te. Voor wat betreft het eerste: we automatiseren productie processen. Daarbij zijn we toonaangevend in de frites- branche". beeldjes schalen rozetten Hugense. „De meeste van on ze concurrenten zijn alles ma chinaal gaan doen. En die hebben we dan ook één voor één over de kop zien gaan. In Noord-Europa zijn nog maar twee serieuze concurrenten". den hebben een prima instru- mentbeheersing en spelen met aanstekelijk enthousias me. Hun repertoire varieert van mainstream en blue note jazz tot bebop, waarbij traditionele composities worden afgewis seld met minder bekende ti tels. Daarbij maakt Misty Jazz band gebruik van eigen arran gementen. De vijf musici heb ben een conservatoriumoplei- ding. Het zijn Tiaco Oostdijk (drums), Hugo Dirkson (con trabas), Richard Ockense (gi taar), Rik Mol (trompet) en Mateja Tops (piano). Bij het rad van avontuur zijn mooie prijzen te winnen. De opbrengst is voor de 'Vrien den van Randhof Deze stichting doet aan fondswerving met het doel spullen te kunnen aanschaf fen voor de bewoners van Randhof, waarvoor binnen het normale buget geen ruimte is. De expositie omvat een se lectie van schilderijen die Pe ter van de Kreeke in de afge lopen twee jaar maakte. En omdat dit studiejaren waren, worden ook enkele studie werken getoond. Op deze manier laat hij de bezoeker meekijken door de ogen van de schilder. Peter van de Kreeke is op zoek naar een toegang tot het abstracte. De mens afgeslo ten van zijn omgeving en al leen met zijn eigen gedach ten, is daarvoor een dankbaar onderwerp. Reden waarom het model vaak in zichzelf gekeerd is weergegeven. De twintig 'beelden' verdie nen zeker niet de kwalificatie 'schilderij'. Het zijn 'Niet ge kaderde' studies van het 'naakt'-model, geplaatst in haar omgeving. Van de Kreeke voltooide dit jaar de opleiding Hogere Graad schilderkunst aan de Stedelijke Academie voor Schone Kunsten van de stad Sint-Niklaas. De opleiding duurde vier jaar, waarna nog nen. Als ze daar een probleem hebben waar ze niet uitko men, hoeven ze maar even naar ons te bellen. Wij loggen de computer in en repareren de zaak vanuit 's-Heerenhoek. Dat is toch uniek?" Ook op het gebied van tele communicatie heeft Paree voornamelijk grotere bedrij ven als klant. „We doen echt het hele gebeuren om tele communicatie gaat", vervolgt Paree. „Mobiele netwerken, nummerverstrekking, het in stalleren van complete tele foonnetwerken, noem maar op. Waar we dan heel innovatief in zijn is het koppelen van de link tussen telecommunicatie en computer. Want dat is de toekomst", weet hij. Truckers opgelet I (ex 2-Unlimited) met medewerking van Ricardo's Horror Magic Show Don't be afraight of the dark Jazzy Music in Flaauwers is een initiatief van Rob Vaillant en Frank de Vos die eerder muzikale dansavonden orga niseerden in Theater Mondra gon in Zierikzee. Met de Hee renkeet kozen zij voor een kleinere en meer intieme loca tie, waar ook minder bezoe kers terechtkunnen. De Misty Jazz band is een vijf- mans formatie die ongeveer een jaar geleden werd opge richt in Goes. De groep speelde onder meer tijdens festival Pastorale au Parvis in Nisse en de kade- feesten in Goes. De bandle- Paree mag McCaine, maar ook andere grote frietfabrikan- ten, tot zijn klantenkring reke nen. „We installeren machi nes, maar onderhouden ze ook. Daarbij speelt de compu ter een belangrijke rol. Zo is er bijvoorbeeld een grote frites- fabriek in Polen die wij bedie- Hubro Vleesproducten uit Goes is de laatste uit het rijtje. Evengoed maakt het familie bedrijf, geleid door drie broers Hugense (Hubro is een samentrekking van Hugense Brothers), een zeer reële kans op de overwinning. Grensver leggend is ook hier weer het trefwoord. Letterlijk dit keer, want er wordt flink geëxporteerd naar Duitsland, Frankrijk, Groot- Brittannië, België, Italië, Span je en Rusland. Jcs Hugense: s t I I een kunstwerk en is dus van wezenlijk belang voor het zichtbaar maken van het beeld, dat wel bij de kun- stemnaar aanwezig is, maar nog niet geconcretiseerd. voor de rommelmarkt. Ver der treffen bezoekers een grote boekenkraam, hobby- kramen en attracties in ker- missfeer. Zo kan men enveloppen- „Waar we dan heel innovatief in zijn is het koppelen van de link tussen telefoonnetwerk en computer. Want dat is de toekomst", weet Peter Paree. Foto Anton Dingemanse ,,\Ne zijn een heel export-ge- niet zo geliefd. In andere lan- richt bedrijf, vijfenzeventig den geldt het stukje vlees ech- procent van onze - verdwijnt naar het I Dat komt voornarr ons belangrijkste p ambachtelijk gepr rundertong". De rundertong is in Nederland bekers medailles vaantjes Nobelweg 2-38 (naast de Zeelandhallen) 4462 GK Goes Tel. (0113) 221 792 - Fax (0113) 270 695 twee jaar 'Specialisatie Graad' volgt. Tijdens die op leiding krijgt men kennis van de te bewerken materialen, zoals verf, olie, dragers, enz. De materie is de drager van Verhuur Carve ski, stok en schoen (alle ski's zijn 2000 modellen) 10 dagen 185,-**»»*

Bevelander | 1999 | | pagina 1