ZEEUWSE WINKELWEKEN HEINKENSZAND 16 T/M 30 OKTOBER TOTO MeWem i.. Iconen lezingen reis naar tentoonstelling DAKO WONEN Baggerwerk Westvest Goes begint JU Een reis door Zuid-Afrika Het wordt steeds leuker bil Jan Les Grecs Vers gebakken suikerbrood Heerlijke Appelflap ambachtelijk bereid Oude bekende 20 Echte Zeeuwse bolussen 3.0<> ^Istuks I 0 0 -JVOOR Grand Foulard beu? |wnnii 22I23I24 Zie pagina 24 en 25 r y.A* 3\\ f 1.95 FV WOENSDAG 13 OKTOBER 1999 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND door Silke Heddema Winkelweken in Heinkenszand Sportherfstweek voor Goese jeugd Woonbijlage met accent op keukens Veel korte informatie en andere sport voor SS donderdag 14 oktober vrijdag 15 oktober zaterdag 16 oktober JAARGANG 51 - NUMMER 41 Griekse LIVE MUZIEK zondag 17 oktober met Inloophuis Oase Goes: rustpunt, maar ook oase voor actieve mensen Deze week in de 'Woningkrant: In Vlissingen is onlangs de Nieuwe Haven fees telijk in gebruik genomen. In de volksmond zijn de markante bouwwerken beter bekend als de ‘Dobberende Dozen Nu 200,- korting op een nieuwe bank bij inlevering van uw oude Grand Foulard Let op! Alléén geldig in de maand oktober Keizersdijk 4 Goes Tel. 0113-227174 Mi Ml l.v.m een drukfout in onze folder van deze week, vindt u hieronder de juiste aanbiedingen van Bakker Bunt Bakker Bunt trakteert Tijdens de herfstvakantie 20 t/m 24 okt. Zeelandhallen Goes 10e Zeeuwse gezinsbeurs o.a. modeshows, keukens, woninginrichting, fietssport normaal 2.95 Is 't aan de Junior Kamer de Bevelanden ZAligt, kunnen zieke kinderen in de toekomst vanuit het ziekenhuis in Rotterdam dagelijks beeldcontact hebben met het thuisfront. Met de vriendjes op school. Met thuis. Afgelopen vrijdag is het opmerkelijk project gepresen teerd. Men wil via sponsors in Midden-Zeeland camera's en geluidsapparatuur gaan aanschaf fen waarmee de beeld- en geluidsverbindingen tot stand kunnen worden gebracht tussen Zeeuwse kinderen die in het Sophiaziekenhuis in Rotterdam moeten verblijven en hun ver trouwde omgeving. Tot en met 30 oktober is in Lunchcafé Stad- I huis te Goes een expositie te zien van olie verfschilderijen van Marlou Pluymaekers uit Kapelle. Thema: Afrika, waarbij met name een reis door Zuid-Afrika als inspiratiebron diende. |Wabnamro bij: SALONIKI zijn wij klaar met verbouwen, verhuizen en inrich ten. Vanaf 11 oktober zijn we, Super You Trends hop en Super You Babes, samen gevestigd aan de Grote Kade 42 A in Goes. 300m2 gevuld met trendy kleding, in-line skates, skateboards, kick-boards, snowboards, carve- skies. Technische en modische wintersportkleding Om dit te vieren krijgt iedere klant t/m eind oktober bij de kassa een kraslot met korting kado. Grote Kade 42A Goes Klinkende namen cheque f /500,~ aangeboden door: In de tweede week van oktober starten de voorbereidingen voor het baggeren van de drie waterpartijen, die samen bekend staan als de Westvest in Goes. De meest noordelijke van het drietal wordt het eerst onder handen geno men, de meest zuidelijke als laatste. Het totale project zal tot eind april volgend jaar duren. de bev r Live contact met het thuisfront voor Eind vorige week kwamen de initiatiefnemers voor het unieke project bijeen in Goes om de contracten te ondertekenen. Wmiiiigkraiif (advertentie) (advertentie) Rectificatie!!! 1 (advertentie) EINDELIJK Reserveren gewenst (advertentie) Midden-Zeeland 14-22 uur 12-18 uur JAN BRUUNS V A Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreide colofon: v r In ons overzichtelijke uitkatern BREEDUIT veel in formatie over uitgaan in Midden-Zeeland en handi ge van dag tot dag overzichten met het uitgaans- aanbod op het gebied van film, muziek, theater en exposities. Deze week aandacht voor de bloedstollende thriller The Haunting van Jan de Bont, de 13th Warrior en de Neder landse kinderfilm De Bal. Verder: Frans Bauer in Zeeland- hallen, opera Dido en Aeneas. Uiteraard ook de wekelijkse uitkalender ontbreekt niet. Mevr., Slief: kwartjes, guldens. De reis naar de tentoonstelling met Russische iconen is georga niseerd door Van Fraassen Holland International Reisburo in Vlissingen, Middelburg en Goes. Woensdag 20 oktober en vrij dag 5 november staan de trips naar Utrecht in de agenda. De reis kost f 69,50. Inbegrepen zijn entreeprijs. Koffie met gebak op de heenreis, thee met cake in het zilverstadje Schoonhoven en een koffietafel in Harmelen. Er kan nog worden geboekt. ;hcque vw.v. f 7500, wigetoden door: @uvanei bv (0113) 273 000 (01 13) 273 020 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes voo-’ donderdag 21 14-22 uur cheque aangeboden <toc- hebben we een aantal promi nente mensen aangeschreven om deel te nemen aan het co mité van aanbeveling." Dat comité bestaat uit mensen met klinkende namen: Freek de Jonge, de bandleden van Bkf: Ir. P. Stoter van Delta i-lut redrijven, Drs. N.J. Gin- werden in Goes de sponsor contracten officieel getekend. „Twee keer per jaar zullen we een blad uitgeven: Kamerge noot. Hierin komen de laatste ontwikkelingen te staan. Het blad richt zich op gebruikers, sponsors en donateurs," zo vertelt Leo Cleiren. „Verder het aan kan en of het bevor derlijk is voor het proces waar het in zit. Natuurlijk kunnen ouders aangeven dat ze ge bruik willen maken van de ap paratuur. Dat geldt ook voor de scholen. Maar uiteindelijk beslist het ziekenhuis. En dat is ook goed. Ouders en kinde ren hoeven overigens niks te betalen om mee te doen. Op deze manier moet het gebruik van het systeem voor iedereen binnen bereik zijn." De geschatte hoeveelheid te verwijderen vervuild slib en puin be draagt 18.000 m3. Net als bij de Oostvest zullen de oevers direct na het baggeren verstevigd en opnieuw ingericht worden. Tot nu toe lozen nog twee riooloverstorten op de Westvest. Deze wor den door de gemeente in oktober afgesloten. Elk van de water partijen heeft zijn eigen overslagplaats waar verontreinigd bag ger vanuit de drijvende bakken in vrachtauto's wordt gedepo neerd. De keuze van deze laadplaatsen en de afvoerroutes rich ting OLAZ zijn in nauw overleg met de gemeente en de politie gemaakt. Waterschap Zeeuwse Eilanden is de opdrachtgever. Oranjewoud bv te Goes is de aannemer die het werk gaat uitvoe ren. SGS-Ecocare te 's-Gravenpolder voert namens het water schap de directie en houdt toezicht. De methode van werken zal hetzelfde zijn als bij de Oostvest: zoveel mogelijk vanaf het water, zodat zo weinig mogelijk overlast ontstaat. Het project kost in to taal vier miljoen gulden, inclusief btw. Hiervan betaalt het rijk via de provincie Zeeland negentig procent. Het resterende deel wordt gelijk verdeeld tussen de gemeente en het waterschap. Het waterschap hield kort geleden voor de omwonenden en andere belangstellenden een informatie-avond over dit saneringsproject. Olifantenvrouwen: een van de schilderijen die Marlou Pluymae kers maakte na haar reis doorZuid-Afrika Een van de fraaie waterpartijen in Goes die deel uitmaken van de Westvest. foto Beppy Everaers Voordat de lezers van de PZC Huis-aan-huis kranten op de bus stappen voor een bezoek aan de Russische ico nen, kunnen zij alvast wat meer informatie halen bij de werkgroep liturgische vormen in Domburg. Daar ver zorgt Thom Breukel zondag 17 oktober een lezing over iconen. Dat gebeurt in de protestantse kerk aan de Markt in Domburg, aanvang 19 uur. I hétïira wx f ?s®o.= 1. (advertentie) Ze vertelt: „In 1998 maakte ik een reis van Johannesburg naar Kaapstad. Ik werd daar geïnspireerd door de rode aarde, de mensen en het land- schap. Mijn schilderijen kenmerken zich door summier verfge- bruik, dat wil zeggen: een dunne verfhuid. Ik koester en verken het schilderij. Er is al tijd het verlangen om zó ach teloos te schilderen, dat het lijkt of er geen moeite voor is Op zaterdag 6 november gaat in de Grote Kerk te Goes het project officieel van start. Symbolisch wordt dan een te- levisieverbinding tot stand ge bracht tussen kinderen in het Sophia-Kinderziekenhuis en hun leefomgeving. In dit geval Goes. Door mensen van de Junior Kamer is een speciale stichting in het leven geroe pen: de stichting Junior Kame ra. Met een extra a-tje dus. Leo Cleiren van de project commissie: Het is niet zo dat we ieder ziek kind van een der gelijk pakket kunnen voorzien. De apparatuur is heel duur en het is nog een experiment. Vandaar dat we starten met één pakket en we willen dit uitbreiden naar drie pakketten. Wanneer blijkt dat het systeem voorziet in een behoefte dan gaan we er natuurlijk mee ver der. Maar in principe is het een project van drie jaar". Ig- nace Wigman vult aan dat het ziekenhuis bepaalt welk kind mee kan doen. „Het systeem moet bijdragen aan het welzijn van de kinderen. Het zieken huispersoneel kan de juiste in schatting maken of een kind Magdalenastraat 5, Goes Tel. 0113-215715 gedaan. Altijd probeer ik weer te geven waar het werkelijk om gaat. Het belangrijkste is wel om datgene uit te beelden dat niet te zien, maar wel voelbaar aanwezig is. Ik ga daarbij uit van 'gewone beelden': het landschap, het lichaam, de mens, de zee, het gezicht. Het zijn voor mij beel den die altijd blijven en een wezenlijke, tijdloze betekenis herbergen." cheque aangelxxlen ScWppCT f Accountante tg - i -■ f T' De Junior Kamer heeft een aparte stichting "stichting Ju nior Kamera" in het leven ge roepen om het project de sta tus van rechtspersoon te ge ven. Voor het project zijn ver schillende bedrijven gevraagd deel te nemen als partner. Dit betekent dat het bedrijf mini maal 7500,- beschikbaar moet stellen. Partners zijn: ABN Amro, Bas en Mar de Ja ger, Bakon food equipment, IBZ installatiebedrijf Zeeland, Roompot Recreatie, Van Dis sel en Oostinga notarissen, Schipper Accountants en Re- creanet. Deze laatste is verant woordelijk voor het techni sche gedeelte van het sys teem. Deze verzorgt de plaat sing en eventuele reparaties en onderhoud. Naast deze partners zijn er ook nog ande re sponsors betrokken bij het project. Afgelopen vrijdag breed U Mevr. Slief en haar 3-jarig dochtertje Britt ontmoeten we bij de ingang van de winkel. Daar waar Jan Bruijns zijn klanten ver welkomt met een keur aan handige en uiteraard goedkope aan biedingen. Zelfs de kleine Britt bestudeert de aanbiedingen en wijst met haar vingertje naar de bakken. "Ik woon nu 2 jaar in Goes en daarvoor bezocht ik Jan Bruijns ook al in mijn vorige woon plaats. Een oude bekende kun je dus zeggen. Maar ook een be kend assortiment en wat mij erg opvalt, het winkelpersoneel is overal even behulpzaam en even vriendelijk. Wat de winkel dubbeltjes, betreft kan ik alleen maar en thousiast zijn. Sinds we kinderen hebben en ik niet meer werk, zijn we wat prijsbewuster gaan leven. Dan ga je winkels en prijzen vergelijken. Al gauw kom je dan op dit adres terecht, of je wil of niet. Want neem nu artikelen als afwasmiddel, slasaus, brood, melk, frisdrank, chips, kleine drinkpakjes voor de kinderen, je bent altijd voordelig uit. Waar kun je bijvoorbeeld een brood ko pen voor 0,99. Dat moet je bij een bakker maar eens probe ren. Wat ik hier trouwens ook altijd kocht toen de kinderen wat kleiner waren, zijn de pampers, nergens zo goedkoop! Het zijn steeds al die dubbeltjes, kwartjes en guldens die ervoor zorgen dat je bij het afrekenen aan de kassa het gevoel hebt datje waar krijgt voor je geld. Dat is voor mij met plezier boodschap pen doen. Dat kan alleen bij Jan Bruijns!" 14-22 uur vrijdag I zaterdag I zondag 12-22 uur jaar Maas, voormalig Staats secretaris van Onderwijs en Tweede Kamerlid Drs S. Buijs. „Dat deze mensen zit ting hebben genomen in het comité geeft duidelijk het be lang aan van het project", al dus de mensen van de stich ting Junior Kamera. l.mior Kamer* normaal H

Bevelander | 1999 | | pagina 1