Squaredance met Delta Swingers ©HMMBlKIQKI DISCOUNT de bevtótóèer JAARGANG 51 - NUMMER 35 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Super You in grotere jas Reimerswaal op theaterbezoek in Brussel o door Joep Bremmers Deze week in de Woningkrant: 1 Goes Lange Kerkstraat 44 De molen is één van de meest gezichtsbepalende kenmerken van Kloetinge. Sinds een paar weken staat deze te koop. Eigenaar P.H. Mans is er te oud voor geworden, zegt hij zelf. Verder aandacht voor het slaan van de eerste paal van de stadswo ningen aan het Molenwater in Middelburg. UNITED COLORS OF BENETTON. WOENSDAG 1 SEPTE BiBLlQT^ ZEELANDHALLEN zat. 4 SEPT. Port Ellewoutsdijk wordt een weekend lang f ingenomen door de muze. Van vrijdag 3 tot en met zondag 5 september zijn de kille kaze matten, binnenterrein en nabijgelegen bouw put van de Westerscheldetunnel decor voor het Festival van Zuid-Beveland. "Een avontuur", al dus Rinus Knuit die de zakelijke leiding over het Bevelands festival heeft. "Spannend ook", aldus Chris Tangelder die het festival artistiek heeft opgebouwd rond het thema "Verbeel ding". In de bioscopen Cinecity in Vlissingen en het ISchuttershoftheater in Middelburg wordt van dinsdag 14 tot en met zondag 19 september het eerste Zeeuwse filmfestival 'Film by the Sea' gehouden. EMBER 1999 foor de Square- en Rounddanceclub Delta V Swingers te Goes begint het nieuwe sei zoen. Om de club meer bekendheid te geven worden binnenkort enkele open avonden ge houden. Sponsoring Jeugd 's-Gravenpolder opent soos PZC WEEKBLADEN Geluidslijn Kantoorapparatuur vindt weg naar Letland BEW. EX^^/XJ e bev L" ...- WfM. r De Muze bezet Bevelands fort breedUIT X (advertentie) (advertentie) Squaredance met Delta Swingers Midden Zeeland In ons overzichtelijke uitkatern BREEDUIT veel in formatie over uitgaan in Midden-Zeeland en handi ge van dag tot dag overzichten met het uitgaans- aanbod op het gebied van film, muziek, theater en exposities. Het filmfestival maakt onder deel uit van de Zeeland Nazo- merfestivals en zoekt wat be treft de programmering een balans tussen grote commer ciële films en art-films die met De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. bezig met de artistieke kant, ik probeer het zakelijke gedeelte in goede banen te leiden". Point Black, Hope and Glory en Deliverance, met die we reldberoemde scene met een zwak begaafde jongen die grote productie gaat kijken en de volgende keer net zo lief naar een art-film". tion. Wie de avonden wil be zoeken en vooraf meer infor matie wil hebben, kan bellen naar 0113-228194. Anne de Kok-Postma van Del ta Swingers vertelt: „We tre den regelmatig op met de mo's en workshops op de Be- GOES 10-16 UUR Mensen in Nood CARITAS NEDERLAND DÉ COMPUTER KOOPJES BEURS COMPUTERS HARD- SOFTWARE TEGEN BODEMPRIJZEN organisatie: Interexpo Media - Holland www.interexpo.nl (Elders in dit nummer van De Bevelander kunt u uitvoeriger informatie vinden over het programma van het Festival van Zuid-Beveland). meesterlijk op de banjo speelt. Deze films worden ook alle maal vertoond en voor het eerst is ook de laatste film van Boorman te zien: The General. Vreemd genoeg is deze film in Nederland niet in distributie gegaan". Andere filmfestivals volgen de plannen van de Zeeuwse stichting inmiddels op de voet. „Er zijn in Nederland maar drie grote festivals", weet Leo Hannewijk. „Wij willen Film by the Sea daaraan toevoegen en het ziet er naar uit dat we daar ook in slagen. We horen van hotels in de omgeving dat er al flink gereserveerd wordt en verschillende bladen bieden velanden en Walcheren. Maar de Delta Swingers geven op verzoek ook een vrolijke squaredansshow met country- en westernmuziek op uw fa- milieparty of personeelsfeest. Deze optredens, waarbij men ook zelf kan meedansen, wor den al enkele jaren in de openlucht of in een feestzaal gegeven. We willen de club graag grotere bekendheid ge ven. Vandaar de open avon den. Deze zijn op de vrijdagen 10, 17 en 24 september tussen 20.00 en 22.30 uur. beren vrij et maken. En dan hoef je heus niet alleen te denken aan Zuid Beveland. Ook voor Walcheren en ande re delen van Zeeland en zelfs daarbuiten zou je interessante voorstellingen kunnen geven. Er is veel sfeer. En bovendien hebben we aan reacties van de optredende en exposeren de kunstenaars gemerkt, dat ze een dergelijke locatie als een uitdaging zien. We heb ben dat trouwens ook ge merkt aan de sponsors die je voor een dergelijk festival no dig hebt. Die reageren en thousiast. Er zitten nogal wat Tussen natuurmonumenten als eigenares van het fort en de mensen van het Nazomer- festival Zuid-Beveland zijn de laatste tijd hechte banden ont staan. "Een heel leuke ontwik keling", aldus Rinus Knuit. "Van beide kanten hebben we ons gerealiseerd dat we er be lang bij hebben dat er in de ren naar het festival in Vlissin gen en Middelburg. „Bij veel van de premières zijn acteurs of regisseurs van de film aan wezig", doet Hannewijk uit de doeken. „Dan moet je niet denken aan een acteur van het kaliber van Clint Eastwood, maar bijvoorbeeld van de Deense film Mifune is de hele cast aanwezig. Tijdens het fes tival besteden we ook nog en kele dagen aandacht aan de combinatie ouderen en films. bedrijven bij uit Vlissingen- Oost en van de Borselse in dustrie". Chris Tangelder: "Waarom er zo'n enthousiasme is bij dege nen die komen exposeren en optreden? De schoonheid van de locatie en vooral de lichtin val in het fort vinden ze erg mooi. Het past allemaal mooit bij ons thema van het festival: Verbeelding. Een deel van het Festival van Zuid-Beveland speelt zich af in de nabijgelegen bouwput voor de Westerscheldetunnel. Tussen fort en bouwput zullen bezoekers van het festival een 2400 meter lange geluidslijn aantreffen. Ze kunnen via die lijn, wandelend van de ene naar de andere voorstelling of expositie, muziek horen. Een bijzondere belevenis, al wan delend langs de Inlaag 1887, een van de mooiste natuurge bieden die Zeeland rijk is. Mu ziek van bijvoorbeeld Simeon ten Holt, gespeeld door Kees Wieringa. De laatste opent het festival vrijdagavond met Solodui- velsdans 3. "Zijn werk wordt wel omschreven als roman tiek van de 21e eeuw", aldus Chris Tangelder die afgelopen winter vanuit Borsele is bena derd om de artistieke opbouw van het festival te begeleiden. Tangelder is jarenlang de ar tistieke motor geweest van Podium "t Beest te Goes en heeft ervoor gezorgd dat Zee land jarenlang kon proeven van eigentijds theater van ni veau, opmerkelijke concerten ook. De organisatie var. dit IMofkranf Het fort in Ellewoutsdijk werd in 1839 gebouwd. Er is echter nooit een schot uit gelost. Normaal ruist er het geluid van wind en zee. De laatste ja ren is het in handen van Na tuurmonumenten. Een week end lang is het nu decor voor beeldende kunst, theater en concerten krijgen. Rinus Kn uit, in het dagelijkse leven be leidsmedewerker bij de ge meente Borsele, heeft de laat ste weken overuren gedraaid. Hij vertelt: "Sinds december zijn we bezig met de voorbe reiding van het festuval. De gekozen locatie spreekt veel mensen aan. Dat hebben we de laatste tijd gemerkt. Niet alleen bij het publiek dat be langstelling heeft voor het fes tival als dit, maar ook bij de genen die er exposeren of op treden. Van de andere kant komt er organisatorisch heel wat voor kijken. Je merkt, naarmate je zo'n festival op bouwt, dat je een compleet nieuwe infrastructuur moet opbouwen. In een normale theaterzaal heb je toiletten, de nodige stroomvoorzieningen, sanitai re voorzieningen. Dat ontbrak allemaal. Het betekent dat we al weken niet alleen bezig zijn met de opbouw van het festi val zelf, maar ook met de meest elementaire voorzienin gen. Chris houdt zich daarbij een aanzienlijk minder ruim budget zijn gemaakt. In totaal worden er in de twee Walcher- se filmhuizen zo'n vijftig films vertoond waarvan meer dan de helft nog niet eerder in Ne derland op het witte doek te zien is geweest. De Stichting Film by the Sea verwacht dat ongeveer vijftienduizend film liefhebbers op het festival af komen. Het festival Film by the Sea is de waardige troon opvolger van het Filmfestival Zeeland dat de afgelopen veertien jaar tijdens het nasei zoen is gehouden. Eén van de oprichters van het filmfestival 'oude stijl' is Leo Hannewijk. Ook bij de oprichting van Film by the Sea is filmfanaat Han newijk weer van de partij. „Het oude festival trok eigenlijk nauwelijks bezoekers van bui ten Zeeland", vertelt Hanne wijk. „Het was een heel leuk festival maar landelijk was het nauwelijks bekend". De komst van de grote bioscoop Cineci ty in Vlissingen heeft ervoor gezorgd dat het Zeeuwse film festival meer allure kon krij gen. Hannewijk: „Zowel de di recteur van Cinecity, Ad West- strate, en ik wilden dat het Zeeuwse filmfestival op de kaart zou komen te staan in Nederland. Daar is Film by the Sea uit geboren". Onder voor zitterschap van Hedy d'Anco- na is de Stichting Film by the Sea in het leven geroepen die de organisatie van het festival ter hand heeft genomen. En het programma dat voor het festival van formaat is sa mengesteld liegt er dan ook niet om. Filmliefhebbers uit Zeeland en ver daarbuiten worden getrakteerd op ruim vijftig films. Ongeveer dertig van deze rolprenten zijn nog niet eerder in Nederlandse theaters vertoond. „We willen op het festival een mix tussen commerciële films en art-films maken", legt Hannewijk uit. „Die grens wordt zeker voor het publiek steeds vager. Vroe ger had je een uitgesproken Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118) 484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. De open avonden, die gratis toegankelijk zijn, worden ge houden in schoolgebouw De Tweern aan de Lijnbaan 14 te Goes. Het gaat om het ge bouw van de vroegere Konin gin Wilhelminaschool bij het Parkeerterrein bij het NS-sta- Kinderen horen te spelen en niette over leven. Daarom steunt Mensen in Nood met lokale hulpverleners overal ter wereld pro jecten gericht op kwetsbare groepen in de samenleving. Wilt u het werk van Men sen in Nood steunen, maak dan uw bijdrage over op GIRO 667, Den Bosch. Doe het van daag nog. Speciale aandacht is er tijdens het filmfestival voor Ierse films. Hannewijk: „In Ierland zijn belastingmaatregelen ge nomen die het voor investeer ders interessant maakt om hun geld in films te investe ren. In Nederland worden in de toekomst vergelijkbare maat regelen genomen en het is leuk om te zien wat daaruit komt. Ierland is niet alleen voor muziekliefhebbers maar ook voor filmliefhebbers inte ressant". Een ander thema dat op Film by the Sea nader wordt gelicht is het werk van de in Ierland wonende regis seur John Boorman. „Die naam zegt misschien niet ie dereen iets", verduidelijkt Leo Hannewijk. „Het is de regis- publiek voor art-films en bio- seur van succesvolle films als scoopgangers die liever een commerciële productie zagen. Nu zie je steeds meer dat een filmkijker de ene keer naar een Rinus Knuit en Chris Tangelder aan de buitenkant van Fort Ellewoutsdijk, dat komend weekende het festival voor Zuid-Beveland gastvrijheid biedt op binnenplein, in de kazematten en andere ruimten. X- toekomst wat wordt gedaan aan de infrastructuur van het fort. We hebben nu alle appa ratuur om een dergelijk pro gramma te kunnen brengen, moeten huren, 't Zou natuur lijk prachtig zijn wanneer str aks na afloop van het festival iedereen concludeert dat Fort Ellewoutsdijk een ideale plaats is om vaker iets op cul tureel gebied te ondernemen. Daarmee zou je dan een basis hebben gelegd voor een nieuw, unieke podium voor de toekomst. Daarin zou je dan kunnen gaan investeren, gelden pro- Premieres en sterren op filmfestival Dan komt in elk geval Willeke van Ammelrooy naar Vlissin gen. Ze gaat dan in gesprek met een jongere collega, waarschijnlijk Kim van Koot- en". De in Zeeland opgeno men rolprent Wilde Mossels is ook al op het festival te zien, hoewel de film pas in decem ber af is. Hannewijk: „Er wordt een ruwe versie van de film vertoond. Ook van deze film is de regisseur aanwezig en hij zal na het vertonen van de film met het publiek in gesprek gaan en eventuele suggesties kunnen nog in de montage verwerkt worden". Het definitieve programma van Film by the Sea verschijnt begin september onder meer als extra bijlage bij het Alge meen Dagblad en weekblad de Nieuwe Revue. Deze week onder meer aandacht voor Austin Powers: The Spy Who Shagged Me. Deze onorthodoxe komedie draait deze week als voorpremière in Cine City in Vlissingen. Le zers van De Be velander kun nen erheen met de kor tingsbon, die recht geeft op een kassakor ting van maar liefst vijf gul den. Blader snel verder en lees er alles over! Bevelands Festival ligt hem wel. Daarover: "Ik heb al wel te horen gekregen dat het pro gramma mijn signatuur draagt". De in Zeeland opgenomen speelfilm Wilde Mossels wordt in een nog niet definitieve, twee uur durende, versie vertoond op het filmfestival. foto René de Haan kV 'Ie ii m - .g: Z2

Bevelander | 1999 | | pagina 1