ZONDAG 13 JUNI JAARMARKT 's-HEERENHOEK Van Vossen bedankt Zeeuwse voetbal ditioning Les Grecs Nieuwe uitgeverij van kaarten in Goes Danker Jan Oreel tekent de natuur Edah schappen doen?’ 9Binnen een half uur zijn we terug!9 ’Nu nog helemaal bood- Wfflmk. Twintig eendjes op 'n rij lik .Carrier^ Palladioyuin- Serremeubelen Edah is de hele week tot 10 uur ’s avonds open! de bevèlaxidber OPVALLEND ANDERS WIÉ w WOENSDAG 2 JUNI 1999 JAARGANG 51 - NUMMER 22 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Door Anita Hoekman PZC WEEKBLADEN Edah Goes, Marconistraat 2. Free-lance 4 Carrier Griekse LIVE MUZIEK donderdag 10 juni met Zeeland is een nieuwe uitgeverij rijker: Monkey Business. Illustrator Danker Jan Oreel uit Goes gaat zich met deze uitgeverij toeleggen op het uitgeven van kaarten, posters, kalenders en ge legenheidsuitgaven. Oreel heeft de laatste ja- ren in ons land een naam gevestigd als natuur- tekenaar en illustreerde inmiddels zo'n dertig boeken. Profvoetbal Deze week onder meer aandacht aan de roman tische tienerkomedie She's all That, over het Amerikaanse high school leven. Verder drie ex posities met het thema 'hout' in het Zeeuws Bio logisch Museum en een concert van het Middel burgs Mannenkoor in de Concert- en Gehoor zaal. In ons overzichtelijke uitkatern BREEDUIT weer heel veel informatie over uitgaan in Midden-Zeeland en natuurlijk handige lad ders met films, podiumkunsten en exposi ties. Westwal 13 Goes Tel. 0113-215838 E ‘zaterdag tot 20.00uur OFFICIAL Hougkoeling BV HALSTEREN 0164*682254 L De spanning is te snijden tijdens de laatste voorronde van het voetbalkamp van Peter van Vossen. Negentig C- en D-pupillen uit Goes en omstreken willen stuk voor stuk niets liever dan de hoofdprijs winnen, een voetbalstage met Peter van Vossen. Zelfs de meest fervente Ajaxfan loopt zich uit de naad om een week eindje mee te mogen met de Feyenoorder. De topvoetballer ziet alle uitsloverij rustig aan, maar van binnen geniet hij met volle teugen van zoveel jeugdige enthousiasme. Monkey Business (L bij: eflieKS^^^RURflNT SALONIKI Ónmogelijk '■K 7^ ili.t-.- kil r breedUIT (advertentie) De grote eendenfamilie aan de Zomerweg in Kloetinge. (advertentie) advertentie) Reserveren gewenst i* FDEALER E D A H N E U W s o De 3 principes van Edah: Prettig winkelen. Compleet assortiment. Scherpe prijzen De trainers en coaches van de uit. Tegenwoordig moet je al blij zijn dat ze er nog zijn en zich inzetten voor de sport. Ik ben nu zo'n vijf jaar bezig, maar in onze vereniging lopen er mensen rond die zich al der tig jaar met de bal en de jeugd bezighouden. Daar moet je toch bewondering voor heb ben. Ik weet niet hoe lang ik het nog volhoud. Dit, al die voetballende ventjes, vind ik in elk geval prachtig." Maar wat de ouders en bege leiders langs de witte lijnen ook denken. Peter van Vossen stoort zich er niet aan. „Ik doe het niet voor de mensen aan de kant. Ik doe het voor de jon gens op het veld. Ik wil ge woon wat terugdoen voor het Zeeuwse voetbal. Wat mensen van mij denken, kan mij niets schelen. Het gaat om die voet ballertjes!" De gehele training en zelfs tij- ven. De kaarten van Monkey Business zijn in Goes verkrijg baar bij het Paard van Troje, dens de prijsuitreiking kijkt de publieksman van Feyenoord nors. Een lachje kan er niet af. Maar volgens de vrijwilligers geniet hij wel degelijk van de jonge moeder niet toe dat on bekenden 'n hand naar haar kroost uitsteken. Onze foto graaf probeerde een van de kleintjes even liefdevol op te pakken, maar werd onmiddel lijk door de moeder tot de or de geroepen. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. de Koperen Tuin, het Kaarten huis, 't Hartje van Goes en Ci ty. Sinds 1990 werkt Danker Jan (advertentie) Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118) 484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. Het warmlopen en het uitlopen alleen al is een prachtig ge zicht. Topvoetballer Peter van Vossen en keeper Ruud Pen- nings lopen met negentig mi- ni-voetballers langs hun zij de spieren warm. Goes is de plaats waar de laatste voetbal- voorronde gehouden wordt. Binnen zeer korte tijd hebben Van Vossen, Pennings, de Zeeuwse sportraad en het ge hele team vrijwilligers zes voetbaldagen in Zeeland afge werkt en de talentjes er tussen uit proberen te plukken. Een druk schema, maar volgens ie dereen 'zeer de moeite waard'. De winnaars mogen mee op een voetbalweekeinde in Re- nesse. De beste daar mag naar de talentendag van Feyenoord. Van Vossen: „De afgelopen twee weken zijn best zwaar ge weest. Natuurlijk leuk om te doen, maar zwaar. Volgend jaar moe ten we misschien eerder be ginnen met de voorrondes. Ja, volgend jaar zijn we er weer." Zodra Peter van Vossen bij één van de onderdelen komt kij ken, doen de jongens nog meer hun best. Élke bal moet dan perfect zijn. Van Vossen: „Ik weet dat die jongens dan extra hard hun best doen, maar ze worden er ook zenuw achtig van als ik erbij kom staan. Daarom draai ik mij wel eens om naar een ander on derdeel. Van een afstandje be kijk ik dan een andere groep." De nieuwe uitgeverij Monkey Business in Goes start nu, zo als gezegd, met de uitgave van twee series natuurkaarten van Danker Jan Oreel. Zo'n serie bestaat uit een selectie tekeningen uit een van zijn boeken. De illustraties zijn voorzien van korte begelei dende teksten van bioloog Jan Huisenga. Andere teke ningen komen uit de Verkade- albums van 1990 en 1991. Het is de bedoeling dat er re gelmatig werk van verschil lende auteurs wordt uitgege ven bij Monkey Business. Daarvoor zijn diverse illustra toren, striptekenaars en foto grafen benaderd. Een aantal heeft al toegezegd materiaal beschikbaar te stellen of zelfs speciaal daarvoor te maken. Verder zijn er plannen voor iets geheel nieuws: de zoge naamde tijdschriftkaart. Voor zover bekénd zijn die nog niet eerder in Nederland uitgege- ae oev Monkey Business start met een uitgave van twee series natuurkaarten met aquarellen, vervaardigd door de Goese te kenaar. Naast het maken van natuurillustraties heeft Danker Jan méér in zijn creatieve mars. Hij is een aantal jaren geleden begonnen als striptekenaar, werkte vervol gens een aantal jaren voor di verse reclamebureaus. Ook maakte hij werk voor de Pro vincie Zeeland, Black Dec ker en de N.O.T. Hij was des tijds ook de uitgever in eigen beheer van het stripalbum 'Leo'. Verder tekende hij een serie strips over The Rolling Stones, die de 'goedkeuring' kreeg van Mister Mick Jagger himself, werkte samen met Henk Kuipers van 'Franka' en illustreerde toen ook zijn eer ste boeken. Oreel als free-lance illustrator. Zijn werk varieert van illustra ties voor boeken, kranten en tijdschriften tot CD-hoezen, posters en kalenders. Van strips en cartoons tot muur schilderingen en Artist's Im pressions. Momenteel levert hij bijdragen aan publicaties van onder andere Verkade, de Rabo-bank, de Postcodelote rij, Uniepers, Rijkswaterstaat, Vogelbescherming Nederland, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer. Een zeer ge varieerde groep opdrachtge vers dus. Tot nu toe illustreerde hij ruim dertig boeken, vaak over on derwerpen die met de natuur te maken hebben. Recente boekpublicaties zijn: in 1997 Ontdek de Twaalf, in 1998 Ge schiedenis van de weten schap en Natuurlijk in de tuin, in 1999 Nederland Waterland Vogelland en Staatsbosbe heer, 100 jaar natuur voor ie dereen. Ook de illustraties voor de Westerscheldekrant en de les pakketten voor Waterland Neeltje Jans zijn van zijn hand. En of dat nog niet alles is: momenteel werkt hij aan een kinderboek én een spel over de Vaderlandse Geschie denis van Nul tot Nu. Een veelzijdig tekenaar dus. avond. „Hij vindt dit net zo mooi als de voetballertjes zelf. Hij laat het misschien niet zo snel merken, maar hij vindt dit fantastisch!" aanwezige voetbalverenigin gen zijn zeer te spreken over het voetbalkamp van Peter van Vossen. Frank van Osselaer, is jeugdtrainer bij sportvereni ging Heinkenszand en naar ei gen zeggen 'op een gezonde manier fan van Feyenoord'. „Het is mooi dat Van Vossen zijn Zeeuwse afkomst niet ver loochent. Hij is een rasechte Zeeuw en wil graag iets terug doen voor het voetbal hier. Dat kan ik alleen maar toejuichen. Het plan is om de jongens te laten proeven van het prof voetbal." Van Vossen wil met deze voet- balactie ook de jeudtrainers en begeleiders een eindje op weg helpen. Ook daar kan de jeugd- secretaris van sv Heinkenszand zich in vinden. „Zo gemakkelijk is het niet om vrijwilligers te vinden. Of het nu goede of slechte trainers zijn, maakt niet leerd. Dan pik je ze er zo uit. Peter geeft ook zijn mening over de keepers. Meestal heb ben we dezelfde op het oog, maar ik beslis over de keeper die mee mag naar Renesse. Peter kiest de rest uit." Langs de lijn snappen ze niet dat Van Vossen uit zo'n negentig jon gens de 'echt goede spelers' kan plukken. Een ouder: „Ik heb al best wel wat jongens gezien die goed zijn, die er een beetje uitspringen. Maar het lijkt mij een onmogelijke taak om uit een kleine honderd jon gens er twaalf te kiezen." Na bijna zes jaar met de Zeeuwse voetbaljeugd bezig te zijn, heeft Van Vossen er echter geen moeite mee om de bes ten eruit te pikken. „Binnen een half uur heb ik er al vijftien op papier staan. Vervolgens is het kijken wie er overblijft. Het is niet zo moeilijk om ze eruit te halen. De goede vallen snel op." Veel ouders staan wel trots langs de zijlijn, maar er zijn er maar weinig die denken dat hun jongen gekozen wordt. „In zijn eigen team kan hij goed mee", zegt Jaap wiens zoon bij Kloetinge speelt. „Maar hij is lang geblesseerd geweest en als ik de concur rentie zo eens bekijk, wordt het heel lastig voor hem." Magdalenastraat 5, Goes Tel. 0113-215715 Aan de Zomerweg in Kloetin ge is het aantal bewoners sinds kort met sprongen om hoog gegaan. Een eenden- paar bij het fruitbedrijf van de familie Adrie Hoogstrate heeft dezer dagen niét minder dan 21 jonge eendjes gekregen. De eendjes zijn alle afkomstig uit hetzelfde nest. Moeder eend heeft dus broedend meer dan haar best gedaan. De grote eendenfamilie heeft in goede gezondheid de eer ste uitstapjes in de omgeving gemaakt. Vorige week toen onze fotograaf in de buurt was, bleken nog negentien eendjes in goede gezondheid te verkeren. Uiteraard moeten evenveel bekjes worden ge voed. Omwondenden, onder wie de familie Hoogstrate, zijn daarbij dan ook te hulp ge schoten en helpen dagelijks met bijvoeren. Ondanks het grote aantal kinderen, laat de I ventjes kijken al weken naar deze dag uit. Die kunnen er ge woon niet van slapen. We ma ken het mee dat ze voor de training over moeten geven, zo zenuwachtig zijn ze. Meestal is dat snel voorbij als Peter een knipoog naar ze geeft. Dan staan ze binnen een mum van tijd weer op het veld." Keeper Pennings heeft verge leken met Van Vossen een ge makkelijke taak bij het selecte ren. Hij kan kiezen uit een stuk of tien keepertjes. „Ik heb al snel door wie er goed is en wie wat minder. Ik kijk hoe ze nu keepen en wat ze met mijn aanwijzingen doen. Op het laatst combineer ik alles wat ik ze in die korte tijd heb aange- 4 (1 Natuurkaarten van Danker Jan Oreel j 3 HOKKI

Bevelander | 1999 | | pagina 1