Oud bietenlijntje krijgt opknapbeurt Peter van Vossen en Jurek Dudek op bezoek XOUr Warm lopen voor werk in de chemie I ij Elf Atochem adopteert drie Zeeuwse scholen BL0F I de bevelander "li Qarden Party JAARGANG 51 - NUMMER 14 en sv Apollo 's-Gravenpolder viert vrijdag 9 april zesde lustrum Ook havo Vroeger werden bij het station van Hoedekens- kerke de bieten met de hand in de treinwagons geladen. Een klus die uren in beslag nam. Nu, zeventig jaar later, laadt een kraanmachinist 'Opa Koos' met zijn kraan binnen een paar mi nuten een stuk of vijftien betonnen platen van een treinwagon. Een 'klusje van niets*. Vrijwilli gers van de Stoomtrein Goes-Borsele en echte profs zijn er samen druk bezig om een halve ki lometer oud spoor en een overweg te vervan gen. WOENSDAG 7 APRIL 1999 Kijk voor meer info op 21 april in de Bijlage van De Bevelander Niet winstgevend In ons overzich telijke uitka- tern BREEDUIT weer heel veel informatie over uitgaan in Mid- den-Zeeland en natuurlijk han dige ladders met films, podi umkunsten exposities. Voetballend 's-Gravenpolder viert vrijdag 9 april feest. Het is dertig jaar geleden dat beslo ten werd onder de naam sv Apollo '69 te gaan voetballen. Tevens werd dezer dagen het hon derdste jeugdlid ingeschreven. Reden voor het bestuur van de bloeiende vereniging iets ex tra's te doen. Vandaar dat voor vrijdag 9 april Peter van Vossen en Jurel Dudek zijn uitgeno digd om die dag de jeugd te komen trainen. Slakkegangetje Deze week onder meer aandacht voor Arlington Road: een spannende thriller met in de hoofdrol Jeff Bridges. In Cine City in Vlissingen gaat ook de film Studio 54 in première. De film is geïnspireerd op de discoperiode van de jaren ze ventig en tachtig. In de Piek in Vlissingen speelt zaterdag 10 april de Haagse band Grof Geschut, die onlangs een kleine hit had met de single Moe. In de Stadsschouwburg in Middelburg is dinsdag 13 april de Tibetan Institute of Performing Arts te bewonderen. OP NOORD-EN ZUI D-BEVELAND DSFA SRLONIKI ALL ROUND MUZIEK Duo Garden Party Vrijdag 16 april De chemische industrie in ons land zoekt jon gelui die verder willen in deze bedrijfstak. Stu denten dus die de richting chemie kiezen. Ook in Zeeland is dat het geval, waar Elf Atochem drie scholen voor voortgezet onderwijs heeft geadopteerd. Men wil de leerlingen van scho len op die manier warm laten lopen voor werk in de chemie. CD SPECIAALZAAK |g PZC WEEKBLADEN Actief «g! dóórgum® i MEKKEER ■I RECORDS (advertentie) (advertentie) M De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. van i bezoek lingen te zien tijdens een be zoek aan het bedrijf. zijn, is de samenwerking met de scholen aangegaan. El Atochem ligt in het Sloege- bied en maakt producten voor niets spullen geven of tegen een kleine vergoeding. Voor dit sponsorproject heeft Struk- ton de gehele week vijf man en materieel beschikbaar ge steld. Wij hebben zelf wat voorbereidende werkzaamhe den verricht. Dat stapeltje met zevenhonderd bielzen hebben we met de hand uitgeladen." aangroeiwerende verven voor schepen. Ook gewasbescher mingsmiddelen voor de land bouw en kunststoffen en glas- coatings worden door het be drijf geproduceerd. Er werken circa 190 mensen bij Elf Ato chem Vlissingen b.v. Tibetan Institute of Performing Arts. Topcompetitie U.C.1.1.6 om de Arjaan de Schipper Trofee Zaterdag 24 april 1999. Start: 12.00 uur op de Grote Markt te Goes. Aankomst: ±15.45 uur op de Westhavendijk te Goes De komende jaren staat de on derhoudsploeg nog meer gro te projecten te wachten. Bin nen acht jaren moeten de stukken die er het slechtst aan toe zijn, worden vervangen. Nieuwe bielzen, nieuw rails en nieuwe ballast om alles om zijn plaats te houden. Dat kost enorm veel geld. Geld dat de stichting niet heeft. Hun in komsten krijgen ze van de ge meente Goes, de gemeente Borsele en van de kaartver koop. „We hebben veel te dan ken aan bedrijven die ons-voor Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118) 484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10. postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax:(0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. Leerlingen van het Goese Lyceum op bezoek bij Elf Atochem als onderdeel! van het ad- optieproject. breed U afdeling groeide gestaag. Dit seizoen doet sv Apollo '69 in competitieverband mee met teams voor A en C junioren en steeds 2 teams voor D, E en F pupillen met daarbij nog de nodige reservespelers voor sommige teams. Begin dit jaar werd het 100ste jeugdlid aan gemeld bij de KNVB. Vannacht is er tot een uur of een doorgewerkt. Toen zijn de dertien wagons vol ballast, kiezels, naar Hoedekenskerke gereden. Om vijf uur stond de ploeg alweer op het kleine perron om de werkzaamheden voort te zetten. Want zondag moet het stuk spoor weer ge reed zijn voor de ritten van de stoomtrein. Om half acht, als het zonnetje vanachter de dijk opduikt, moet er eerst koffie gedronken worden door de mannen van Strukton. Het kof fiezetapparaat doet er een half uur over om door te lopen en dus is er even 'een lekkere lan ge pauze'. „Wij zijn de harde werkers hier, maar nu is er eerst koffie", wordt er in de keet gegrapt. Alleen de vrijwil ligers van de SGB lopen nog heen en weer. Van de locomo tief naar de overweg en weer terug. Gert van Willigen coördineert dit project. „Van daag wordt de ballast gelost tussen de bielzen. Morgen Elke maand wordt het vijftien kilometer lange traject tussen Goes en Hoedekenskerke na gelopen. Deels door de ge meente Borsele, deels door de vrijwilligers van de spoor- de bev RECORDS wordt het aangestampt en het spoor goedgelegd. Dan zijn we klaar. Enne... wij zijn de ploeg van de harde werkers hoor. Al hebben die andere mannen deze week ook al hard gewerkt. Alleen dat kof fiezetapparaat van hun loopt zo langzaam door." De vrijwilligers van de SGB houden zich normaal bezig met andere werkzaamheden. In hun vrije tijd zijn ze echter bezig met het runnen van een spoorwegbedrijf uit de jaren dertig. „Dat is wat we willen", legt Gert uit. „We hebben nu zo'n 138 vrijwilligers en samen proberen we een spoorwegbe drijf uit de jaren dertig zo goed mogelijk na te bootsen. Als mensen naar mijn hobby vra gen, zeg ik ook altijd: 'Ik werk voor een spoorbedrijf uit de jaren dertig'. Dit is mijn elfde jaar hier. Ik ben begonnen in de rijtuigwerkplaats, maar ik kwam al snel bij de spoor- baanploeg terecht. Wat wil je met twee linkerhanden." baanploeg van de Stoomtrein Goes-Borsele. Zo is er een goed overzicht welke delen van het spoor binnenkort aan vervanging toe zijn. Op de minder goede stukken wordt de machinisten een snelheids beperking opgelegd. De nor male snelheid waarmee de trein door het Zuid-Beveland- së landschap raast is dertig ki lometer per uur. Waar de rails dat niet toelaat wordt vaart ge minderd tot ongeveer tien ki lometer per uur. Een slakke gangetje dus. De halve kilometer waar nu aan wordt gewerkt, ligt vlak voor het eindstation van Hoe dekenskerke. Gert: „Nu moe ten de machinisten al enkele honderden meters van te vo ren vaart minderen. Normaal was dat nooit een groot pro bleem. Binnenkort willen we drie ritten per dag gaan rijden in plaats van twee. Zo hebben we een goede aansluiting op de veerboot die sinds vorig jaar tussen Hoedekenskerke en Terneuzen vaart. Al die snelheidsbeperkingen kosten ons wel tien minuten. Met de vernieuwing van dit stuk rails hopen we een paar minuten tijdwinst te pakken." coaching van jeugd. Kortom sv Apollo '69 is momenteel een bloeiende club. Reden dus om het zesde lustrum te vieren. Met name de jeugd staat daar bij centraal. Vandaar de komst van Feyenoordspeler en inter national Peter van Vossen en diens teamgenoot Jurek Du dek die bij Feyenoord onder de lat staat. Vanaf 15.30 uur zul len zij de jeugd van Apollo '69 trainen. De oefenstof is uiter aard gebaseerd op de voor het Nederlandse voetbal bekende "Zeister-visie". Eén van de oe feningen zal zijn het "afwerken op doel" waarbij de 's Graven- polderse jeugd de kwaliteiten van de Feyenoord keeper op de proef mag stellen. Na afloop van de training (ca. 17.30 uur) zal het honderdste jeugdlid gehuldigd worden en zal er gelegenheid zijn voor fo to's en handtekeningen. Vanaf ca. 18.00 uur wordt de jeugd gedurende een half uurtje in de gelegenheid gesteld om vragen af te vuren aan beide Feyenoord spelers. Dit zal plaatsvinden in de kantine op het sportcomplex van Apollo '69. De training is uitsluitend bestemd voor jeugdspelers van de vereniging, maar als toeschouwer is iedereen (jong en oud) van harte welkom. De entree is gratis. De algehele coördinatie voor deze middag is in handen van Leo Wisse. Deze middag wordt mede mo gelijk gemaakt door bijdragen van Rabobank Borsele Oost, Snackbar De Brandpit en Deku- ra Kunststoffen uit 's Graven- Bij ons altijd 34,95 Naakt onder de hemel 34,95 Helder/live 34,95 - XXL 29,95 Nieuwe CD van Skunk Anansie (37,50) GEGARANDEERD DE KLEINSTE EN GOEDKOOPSTE CD WINKEL VAN ZEELAND WALSTRAAT 20 (richting Arsenaal), Vlissingen Informatie: 0118 - 441 552 Magdalenastraat 5, Goes Tel. 0113-215715 presenteert met Reservering gewenst 0113 - 215 715 Het project is dermate goed aangeslagen, dat overwogen wordt om ook een dergelijk programma op te zetten voor leerlingen van 4 Havo en dan met name degenen die be langstelling hebben voor scheikunde. Overigens staat dit adoptieproject van Elf Ato chem, welk bedrijf is te vinden te Vlissingen-Oost, niet op zichzelf. Het maakt deel uit van een landelijke campagne van de Vereniging voor de Ne derlandse Chemische Indus trie. De laatste jaren is het aantal chemiestudenten in ons land teruggelopen. Om ervan verzekerd te zijn dat er ook in de toekomst voldoende vakbekwaam personeel zal „Eigenlijk zouden we meer materieel moeten hebben" zegt een van de vrijwilligers. ■Een kraantje zou mooi zijn. Of zo'n grote slijptol om de rails door te slijpen. Maar daar heb ben we het geld niet voor. Het runnen van een spoorwegbe drijf uit de jaren dertig is niet erg winstgevend." Sedert 1967 beschikt 's Gra venpolder over een eigen voet balvereniging. In de aanloopfa se werden afspraken gemaakt met zondagclub vv Kwaden- damme voor het spelen van de thuiswedstrijden van wat toen nog heette de sv 's-Gravenpol der (ofwel afgekort: SVG). Al spoedig werden contacten aangeknoopt met vv Beren uit Baarland-Oudelande, hetgeen als gevolg van een teruglo pend ledental van deze laatste club in 1969 heeft geleid tot een fusie. Op 18 april 1969 werd de eerste gezamenlijke bestuursvergadering gehou den, gevolgd door een gecom bineerde ledenvergadering op 12 juni 1969 waarna V.V. Beren en S.V. 's-Gravenpolder verder gingen onder de naam sv Apollo '69. Sinds die tijd ging de club sportief steeds hoger op met als hoogtepunt in 1998 het kampioenschap in de vier de klas en dus promotie naar de derde klas K.N.V.B. In diver se reserveklassen zijn 3 senio renteams actief. Ook de jeugd- Wij leveren alles DE NIEUWE CD BOVEN VAN De drie Zeeuwse scholen wer den geadopteerd zijn het Goe se Lyceum, Scheldemond te Vlissingen en de scholenge meenschap Nehalennia te Middelburg. Kort geleden brachten de bij het project be trokken leerlingen van het Goese Lyceum een aan Elf Atochem. Dit in het kader van een les programma dat door Elf Ato chem werd ontwikkeld in sa menwerking met de scheikun- dedocenten van genoemde scholen. Leerlingen van zes VWO ma ken tijdens de lessen „indus triële chemie" kennis met een chemisch proces bij Elf Ato chem. Zij krijgen eerst theorie, ver volgens voeren zijn in de practicumles het proces uit op laboratoriumschaal. Hoe de praktijk werkt krijgen de leer- Vele mensen zijn bij de club actief. Zo is vorig jaar door vrij willigers de kleedaccommoda- tie verbouwd en uitgebreid en zal dit jaar de vernieuwing van de kantine ter hand worden genomen. Ook wordt gespro ken over de aanleg van nieuwe verlichting en een nieuwe grasmat voor het trainings veld. Op het sportieve vlak zijn onder de trainers en begelei ders voor de jeugd een groot aantal spelers uit het eerste elf tal actief. Ook de trainer van het eerste elftal, Wim Davidse, mag in dit rijtje genoemd wor den. Hij verzorgt, na daartoe zelf het initiatief te hebben ge nomen, voor de begeleiders en trainers van de jeugd een cur- polder, Café Matisse, ADP-Pro- sus over trainingsaanpak en ducties en Auto Adria uit Goes. nder j e; 1 DUO taanaa i 4* V til Li u

Bevelander | 1999 | | pagina 1