6* Met de PZC Weekbladen naar Engeland Eerste Zeeuwse taxateur numismatische voorwerpen Zeeuwen zoeken zeker zonnetje UW BELASTINGAANGIFTE EEN PROBLEEM^ jfl I ill 32SSC Kijk voor een PZC WEEKBLADEN oplossing op pagina 22 /j^pDELBJjS^ «o. 'Z STA-PREST f J J v.a. 99?5 JAARGANG 51 - NUMMER 9 door Anita Hoekman door Joep Bremmers reserveringsbon t BEW. EX^zX We staan bekend als de provincie met de meeste zonne-uren van het land. Maar het lijkt wel of we al het vertrouwen in het Zeeuwse zonnetje hebben verloren. Reisbureaus worden platgelopen door zonneaanbidders. Nog nooit was de vakantiegekte zo groot als dit jaar. Reisbureaus spreken over een 'stormloop'. Studie In ons overzichtelijke uitkatern BREED UIT weer heel veel informatie over uit gaan in Midden-Zeeland en natuurlijk handige ladders met films, podiumkun sten en exposities. Stormloop Promoveren reserveringsbon i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i WOENSDAG 3 MAART 1999 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND Alsmaar wachten GOEDKOPER WAS U NOOIT IN ENGELAND Het arrangement Vakantiestress Voor onze lezers organiseren wij een uniek ar rangement naar Engeland, in samenwerking met Thames Travel, de Zeeuwse Groot-Brittan- nië specialist. Al vanaf 125,00 per persoon kunt u genieten van het voorjaar in Engeland. i reserveringsbon i Stadhuisplein 14 4382 LG VLISSINGEN -'Al - NIEUW de verrassend nieuwe F JEANS MIDDELBURG - VLISSINGEN - GOES 501 JEANS 501 COLORS 119.95 (Tl de ev r (advertentie) Kenteken: vertrektijden Oostende tm. 13/5 08.00 13.00 16.00 en 20.00 V. t Tijd: Tijd: Aantal deelnemers: De studiekeuze van Wil van „Als kind spaarde ik alles", herinnert Van Moll zich. „Post zegels, muntjes, sigarenband jes: noem maar op. Maar ik ben me al vrij snel gaan spe cialiseren in geld. Doordat ik De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. goede literatuur en deskundige mensen tegenkwam wist ik er al vrij snel veel van. Toen dacht ik natuurlijk dat ik alles wist, maar dat viel achteraf nogal mee". Van Moll raakte in de ban van zijn hobby. Van de munten en vooral ook de pen ningen probeerde hij nauw keurig de herkomst te achter halen en vooral ook het ver haal achter het voorwerp. „Dat is één van de interessante din gen van deze liefhebberij", legt Van Moll uit. „Je moet niet al leen veel van de munten en penningen weten maar ook een flinke kennis van de ge schiedenis hebben". Als voor beeld laat Van Moll een aantal op zijde gedrukte Duitse bank biljetten zien. „De bedragen op die biljetten zijn erg hoog. Dat Bij Holland International heb- „Het was een behoorlijk pittig examen. Een commissie be staande uit de directeur van het Koninklijk Penningkabinet in Leiden en de directeur van veilinghuis Laurens en Schul man hebben mij zwaar onder vraagd over dertig objecten. En dat waren voorwerpen van zeg maar zevenhonderd jaar voor Christus tot nu van over de hele wereld. Het was een genlijk wel aan drie weken va kantie toe! Echt hoor. Ik ben het ermee eens als mensen zeggen: 'Last-minute is lekker spannend'. Dat klopt. Maar het is niet spannend waar je naar toe gaat. Het is spannend of je sowieso wel weg gaat." bijt en diner) in het hotel van Uw keuze te gebruiken. De re servering van het hotel kunt U ofwel zelf doen of (gratis) la ten verzorgen door Thames Travel. Arrangementsprijzen per persoon auto met 4 inzittenden 125,00 auto met 3 inzittenden 150,00 auto met 2 inzittenden 175,00 breedUIT Het grote probleem van de va kantiegekte waren echter niet de rij wachtenden in de reis- bureau's zelf. Die kwamen re delijk snel aan de beurt en konden plaats nemen achter een kopje koffie om hun wen- senlijstje te presenteren. Het echt grote probleem lag bij het bevestiging van de vakan tie. An: „Wij moeten inbellen bij touroperators om te vra gen of er nog plaats is. De wachttijden hiervoor liepen op tot een half uur tot een uur. En de gehele tijd krijg je een wachtmuziekje te horen. Ge lukkig konden we ook veel za ken regelen via de computer." Woiiiiigkal De vakantiegekte is begonnen in december toen de zomer- boeken in de schappen kwa men te liggen. Sinds die tijd hebben de reisbureaus op vol le sterkte moeten draaien. „Het was alle hens aan dek", zegt Rosa van Reisbureau Ro sa uit Goes. „Ik moet zeggen dat we wel goed voorbereid waren op een grote drukte. De mensen willen nu toch zeker zijn dat ze een mooie zomer krijgen. Vorig jaar viel het weer in Nederland tegen en Deze week onder meer aandacht voor de nieuwe speelfilm Stepmom met in de hoofdrol Julia Roberts. Payback is een harde thriller waarin alleen haat telt. In de Middelburgse Stadsschouwburg is dit weekend een optreden van 'oude rot' Boudewijn de Groot. In De Piek in Vlissingen treedt jong talent aan onder de naam The Kids are Allright. In het Arsenaaltheater in Vlissingen zet Fiesta Flamenca een zi- geunerbruiloft op de planken en in 't Beest wordt woens dag 3 maart de voorstelling 'Kikker, er zijn schone dagen' van Theater Anna's Steen gespeeld. In het Middelburgse Minitheater gaat zaterdag de voorstelling Verf van het Mid delburgs Theater in première. Als eerste in Zeeland is Wil van Moll uit Middelburg beëdigd als taxateur munten, penningen en papiergeld. Al sinds zijn kindertijd is Van Moll in de ban van deze numismatische voor werpen. „Het,is begonnen met het verzamelen van munten", vertelt Van Moll. „Op mijn twaalfde wist ik al van alle konink- rijk-munten sinds 1830 precies uit mijn hoofd hoeveel er van el ke jaargang geslagen waren". Van Moll's hobby groeide uit tot een omvangrijke studie van geld in het algemeen en pennin gen uit de sociaal-economische geschiedenis. Danielle gaan. We hadden al dikke pret bij het doorblade ren van de vakantieboeken. We wilden weg naar de zon. Meer eisen hadden we niet. Lekker bakken en bruin wor den. Regen en wind zie ik al genoeg de rest van het jaar." „Danielle had wel eens iets gehoord van last-minute rei zen en dat je dat veel geld kon besparen. En omdat het ons niet uitmaakte waar we te recht zouden komen als het maar warm was, besloten we nog niet te boeken en daar op te wachten. In gedachte zagen we ons al voor een paar hon derd gulden in Jamaica liggen bakken, maar dat vjel een beetje tegen. Zoveel keus was er niet meer. Het leek wel of iedereen ineens op vakantie wilde. Het slechte weer ont vluchten. We zijn uren op zoek geweest naar een vakantie en uiteindelijk is het ons gelukt. Acht dagen bakken onder de Spaanse zon, maar met al die stress van te voren was ik ei- Telefonisch, of door insturen van onderstaande reserve ringsbon kunt u een boeking maken voor een 5-daags re tour naar Engeland voor een auto met maximaal vier inzit tenden. U heeft hierbij de keuze tus sen een passage per super snelle veerboot van Oostende naar Dover en een 'onder- doortje' per Eurotunnel van Calais naar Folkestone. dan boeken ze het jaar daarna eerder een zonvakantie. We hebben extra vakanties inge kocht, dus we hadden nog wel uitwijkmogelijkheden, maar we hebben wel iedereen in moeten zetten en tot laat in de avond doorgewerkt. We heb ben zelfs iemand die normaal de klanten verwelkomt achter een reisbalie gezet." Ook reisbureau Rosa had te kampen met lange wachttij den. „We werden ook regel matig uit de computer ge gooid. Het net was overbelast en bellen ging ook niet ge makkelijk." Carolien: „Als reisbureau ben je afhankelijk van je tourope rators. Als je een half uur aan de telefoon zit te wachten, kun je niet verder. We hebben op een gegeven moment zelfs re serveringen op de fax gezet en het duurde vreselijk lang voor we antwoord kregen. Ie dereen denkt altijd dat we het maar mooi voor elkaar heb ben in de reiswereld. Ze den ken dat we veel verdienen aan de reizen die we verkopen. Dat beeld klopt niet. We ver dienen er echt niet veel op. Zeker niet met al die telefoon tjes van een paar uur. Mis schien moeten we bij de tou roperator is aankloppen voor een telefoonvergoeding. Ik ben blij dat het krokusvakantie is. Eindelijk even rustig aan." Moll blijft voorlopig werkzaam als docent, alhoewel hij graag van zijn hobby zijn beroep wil maken. „Ik ga naast mijn werk op school in ieder geval aan de slag als taxateur. En dan moet ik maar zien hoe het loopt". Van Moll verwacht zijn werk zaamheden niet alleen voor particulieren uit te voeren maar ook voor verzekerings maatschappijen, notarissen en deurwaarders. ,Met de komst van de Euro zullen er veel mensen munten gaan sparen, dus wat dat be treft zit ik in elk geval goed", besluit Van Moll. Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118) 484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10. postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113)273010 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (Verkoopleider) (0113)273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. Elise en Rob Janse hebben vorig jaar zoals ze dat zelf noemen zo'n 'vakantieblauw- tje opgelopen'. Voorgaande jaren gingen ze altijd samen op vakantie. Ruim van te vo ren boeken en er dan naar toe leven. Vorig jaar liep het ietsje anders. Elise: „Rob wilde niet mee. Ik kon wel eens een keertje met vriendinnen gaan. Hij zou zich wel vermaken met het WK-voetbal ofzoiets. Ik zou samen met mijn vriendin Wil van Moll, de eerste taxateur munten, penningen en papiergeld in Zeeland, foto Jaap Wolterbeek Moll werd mede bepaald door zijn hobby. „Door het verza melen ben ik eigenlijk op mijn studiekeuze gekomen: econo mie en sociologie. Nu ben ik docent in deze vakken". Van Moll bleef doorgaan met ver zamelen en bouwde zo niet al leen een omvangrijke collectie op maar ook een enorme hoe veelheid kennis. „De verzame ling heb ik niet in huis", ver telt de Middelburger. „Dat is wel jammer maar het zijn na tuurlijk waardevolle voorwer pen. Die liggen veilig bij de bank in de kluis en thuis heb ik alleen alles op foto's". Tijdens zijn zoektochten naar de verhalen achter zijn mun ten, penningen en papiergeld kwam Van Moll in aanraking met andere deskundigen op het gebied van numismatiek. „Toen kwam ik op het idee om taxateur te worden". Van Moll is onlangs geslaagd voor het examen taxateur numismati sche voorwerpen van de Fe deratie Taxateurs, Makelaars en Veilinghouders in Roerende Goederen. Afge lopen maandag is hij door ir. L.A. van Gelder, voorzitter van de Kamer van Koophandel Zeeland, officieel beëdigd. Geniet van de lente in Kent, de 'garden of England', wan del tussen de 'bluebells' in Sussex, ontdek de 'moors' in Devon, het ruige Cornwall of de groene weelde van Wales. Het arrangement is gebaseerd op reizen met eigen vervoer in de periode tussen 1 april en 30 juni. Omdat het een arran gement op individuele basis is heeft U maximale vrijheid in de keuze van Uw data en is het doorgaan dus gegaran deerd. Benut deze kans voor een welkome voorjaarsvakantie en Engeland voor een wel zeer bijzondere lenteprijs... komt door de geldontwaarding in Duitsland in de jaren voor de oorlog. Nu is dit een rede lijk bekent voorbeeld maar je komt toch ook veel vreemde dingen tegen. Je kan eigenlijk de geschiedenis bestuderen aan de hand van objecten". Bij uw reservering ontvangt U het Europass hotelboek, waar in U ruim 150 hotels vindt in geheel Britain. Met de bijbe horende hotelvoucher kunt U dan 3 nachten gratis verblij ven in het hotel van Uw keu ze. De hotels, welke in de gids vermeld staan variëren van eenvoudige herbergen tot luxe klassehotels. U dient ove rigens wel de maaltijden (ont- Deze week in de Woningkrant: de PZC Weekbladen en de wo ningcorporaties op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland pre senteren vanaf woensdag 3 maart het aanbod huurwoningen op Walcheren en Beveland op internet. Via http:llzeeland.woon- keuze.nl kunnen woningzoekenden een actueel overzicht krij gen van het aanbod. De watertoren van Goes wordt omge bouwd tot high-tech monument. In de oude watertank wordt een kantorencomplex gerealiseerd. In Vlissingen is begonnen met de aanleg van de nieuwe wijk Lammerenburg. De wijk is ruim opgezet met veel groen en water. In totaal worden er twee honderd woningen gebouwd en zijn er zesenvijftig kavels voor de bouw van particuliere vrijstaande woningen. r Naam: l Adres: Postcode en Woonplaats: I - Telefoonnummer: Gewenste route: Oostende - Dover (ferry Hoverspeed)* Calais - Folkestone (Eurotunnel)** Datum heenreis: I Datum terugreis: 1 Merk auto: I I 1 vertrektijden Oostende v.a. 14/5 08.00 11.45 14.30 18.15 en 21.00 I* vertrektijden Dover t.m. 13/5 I I .4 - Zeeuwen geloven in 1999 niet meer in een warme zomer waar ze lekker met de kinde ren naar het strand kunnen gaan. De vraag naar zonvakanties was nog nooit zo groot. Het Zeeuwse strand wordt ingeruild voor Spaans en Grieks zand. heel erg zwaar examen, daar om ben ik extra blij dat ik het gehaald heb". Van Moll mag zich nu de eerste taxateur nu mismatische voorwerpen in Nederland noemen, daarmee is hij de zesde in Nederland. „Maar ik ben nog niet hele maal klaar", verklaart de Mid delburger. „Ik ben ook nog be zig met een onderzoek naar de maatschappelijke betekenis van de circulatie van vreemd geld in de Nederlandse grens streek in de negentiende eeuw. Daar hoop ik in 2000 mee te promoveren aan de Katholie ke Universiteit Brabant". Van ben ze de afgelopen maanden ook erg hun best moeten doen om mensen een ticket naar de zon te kunnen geven. Voor mensen die met hun vrije dagen konden schuiven waren nog wel plaatsen, maar voor mensen die vast zaten aan hun vakantieperiode is flink gezocht en hard gewerkt. In Goes kwam bij die enorme drukte ook nog eens een grote verbouwing. An van reisbu reau Fraassen is dan ook blij dat de grote drukte en het grootste gedeelte van de ver bouwing eindelijk achter de rug is. „De topdrukte viel sa men met het slopen van wat muren. Het was vreselijk. Ik heb wel eens dagen gehad dat ik het niet te doen vond." Carolien van reisbureau De Campagnie is het daar mee eens. De drukte was erg. Een stormloop, een gekkenhuis." De slechte zomer van 1998 wordt als de grote zondebok aangewezen. De Zeeuwse zon liet het volgens de meeste mensen te vaak afweten en om een teleurstelling dit jaar te voorkomen, boeken ze lek ker vroeg een mooie vakantie. Zo zijn ze zeker van een zon netje. Carolien van De Com pagnie weet te vertellen dat veel mensen die op het laatst moment nog weg wilden te gen heel wat problemen aan zijn gelopen. „Iedereen wilde plotseling weg en veel men sen zijn de dupe geworden van de populariteit van de last-minute-vakanties." 07.30 10.30 15.30 en 18.30 vertrektijden Dover v.a. 13/5 07.30 10.30 14.00 17.00 en 20.30 per Eurotunnel kunt U ca. 3 x per uur vertrekken in beide richtingen en U kunt zelf de gewenste vertrektijd invullen. Reserveren telefonisch bij reisorganisatie Thames Travel (0118-440 444) schriftelijk, door de reserveringsbon op te sturen naar Thames Travel U.K. - de nieuwe kleuren - 1 v

Bevelander | 1999 | | pagina 1