Borsele maakt traditie van Zwartebessendag Donderdag wordt berco de bevelandér KIEKIERIS HEMELVAARTSDAG De vlag uit bij Excelsior en extra dimensie jeugdcorps Confetti te Goes een feestelijk genoegen! Isintratuin Nationale Groenten Autorijden met een en Fruit Week Campagne Rode Kruis tegen eenzaamheid Moeders voor moeders 2e WEEK VERVROEGDE AFSLUITING GRAND THEATER GOES 0113-215165 Zaterdag 10 mei opening nieuw clubgebouw EN@L«ISH PATIENT fc- de bevelander Ze zijn nu echt in leven, DE 101 DALMATIËRS 9 OSCARS WOENSDAG 7 mei 1997 JAARGANG 49 - NUMMER 19 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Sterke verhalen Zangavond PZC WEEKBLADEN Nederl. gesproken o het is weer Penny Time Aeroclub Zeeland tien jaar in de lucht Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is donderdag 15 mei 12.00 uur advertenties is vrijdag 16 mei 12.00 uur In verband met Pinksteren dient kopij voor de editie van woensdag 21 mei vervroegd aangeleverd te worden. FILMPROGRAMMA VANAF 7 T/M 14 ME11997 GEOPEND Deze avond geven wij 10 GRATIS KAARTEN weg voor Charlie lownoise Mental Theo. DISCOVERVOER voor de heenreis bellen 0113 - 351717 Iedere avond 20.00 uur Mooie hobby Zelden ongelukken THE/' BESTE FILM BESTE REGIE L h Uit is een klassieke film, zoals maar enmaal p0r decennium wordt gemaakt. «W r geïsoleerde I Toen de vereniging in de zo mer van 1996 te horen kreeg dat ze het clubgebouw aan de Edisonstraat moest verlaten, heeft men zich samen met de Gemeente Goes over de ver schillende mogelijkheden ge bogen. Uiteindelijk bleek de verbouw van een bedrijven- De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. Bezorging: (0113) 273000. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. pand aan de Verrijn Stuartweg de beste oplossing. Nadat een bouwbedrijf daar de ruwbouw had verricht, zoals het zetten van muren en leggen van een verdiepingsvloer, begon in de cember 1996 het grote karwei voor de vereniging. Bruikbare materialen werden uit het ou- bezichtigen van het bedrijf. Bij wijnmakerij Boonman demon stratie wijnbottelen en proe ven van de wijn. U kunt hier Tenzij de bliksem je toestel in twee stukken splijt, kun je op het gemakje landen. Als het goed is blijft het toestel ge woon in de lucht hangen en glijdt dan rustig naar bene den. Je moet alleen een mooi weilandje zien te vinden waar je kan landen, maar nog be- langrijker... waar je ook weer op kan stijgen. Anders moe ten die vleugels eraf voor ver voer over de weg. Heel verve lend." 'Uit het oog, uit het hart' is het thema van de zangavond in de Bethelkerk. Zondag 11 mei om 18.30 uur kunnen belang stellenden in dé kerk aan de Tulpstraat genieten van het jongerenkoor Happiness uit Goes. Na afloop is er koffie in de foyer. woensdag 14.00 u. zaterdag 14.00 u. zondag 14.00 u. woensdag 14.00 u. KOUDEKERKE Vlissingsestraat (tussen koudekerke en Vlissingen), tel. 0118-551623. „Op een heldere dag zie je bij het opstijgen Bergen op Zoom al liggen en Zeeland is dan net Madurbdam. Ja, ik heb wel eens boven mijn huisje gevlogen. Heel raar. Zoveel stelt het ook niet voor hoor. Je geeft gas en je vliegt. Voor wie de theorie in zich op kan nemen, is er geen drempel meer niet de lucht in te gaan. Een volks sport wordt het nooit, maar een extra leden zijn altijd wel kom. Is er weer meer concur rentie tijdens de rally's, soort puzzeltochten in de lucht. Da's mooi joh..." BELBIOSj 0900-9363^ lange vorststraat - goes de bev MOEDERDAGTIP Tuincentrum bloembinderij ï7êr^uc/tf Hemelvaartsdag geopend Nwe Rijksweg 49 ‘s-Heer Arendskerke Tel.: 0113-216055 111 i A.s. zaterdag Ie voorronde miss-Kiekieris RCV 3 Zaterdag 10 mei openen Showkorps Excelsior en jeugd- korps Confetti hun nieuwe clubgebouw aan de Verrijn Stuartweg 33 (Poel 1) te Goes. De feestelijke opening is om 19.00 uur en beide korpsen zullen natuurlijk het ge heel muzikaal omlijsten. (van één onzer redacteuren) GOES - Je vliegt op vijfhonderd meter hoogte boven het Zeeuwse landschap. Plots valt je motor uit. „Even naar beneden kijken of je een mooi veldje ziet liggen en daar naartoe glijden", antwoord een nuchtere Ingmar Berman uit Goes. Ingmar vliegt en in de lucht voelt hij zich een stuk veiliger dan op de grond. „Minder kans dat er ie mand achterop je rijdt." Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113)273000 privé: (0118) 642078 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113)273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Op donderdag 8 mei zijn wij ook geopend van 10.00 tot 17.00 uur HET GROENE WARENHUIS De gemeente Borsele houdt zaterdag 10 mei voor de derde maal Zwartebessendag. Een traditie is aan het groeien. Zoals het Schaapsscheerdersfeest van Nisse dat al is. Zwartebessendag betekent vooral fietsen. Een Borsele mikt daarbij op landelijke belangstelling. Tijdens de fietsroute van ca. 30 km kan iedere liefhebber kenni smaken met het mooie Zuid-Be- velandse landschap en de vele bessenvelden langs de route. Naast de fietsroute is er ditmaal ook gedacht aan de wande laars, die kunnen kiezen uit 3 af standen van 7 km, 13 km en 18 km. De routes voeren om Heinkens- zand heen. In verband met de herinrichting van de pleinen naast de kerk is voor start en fi nish uitgeweken naar het ge meentehuis te Heinkenszand (Stenevate 10). Hier kan gestart worden. Deelnemers aan de Al vijf jaar is de Goesenaar re gelmatig in de luchtte vinden. Met kennissen of makkers van Aeroclub Zeeland. Een klein en apart vliegclubje dat medio mei het tienjarige jubileum viert. „Ik geloof dat veel mensen nog een vreemd beeld heb ben van Aeroclub Zeeland. De golfclub, maar dan nog erger. Daar is niets van waar. Het zijn geen kapitaalkrachtige mensen. Ze zijn gewoon ver slaafd aan vliegen. De één heeft een tweede auto voor de deur staan en de ander haalt een vliegbrevet. Met vliegen ben je goedkoper uit." Het vliegen mag voor Ingmar verslavend zijn en hij vindt het ook een prachtige hobby. Voor Ingmar echter geen dro men van 'als ik groot ben wil ik beroepspiloot worden'. „Saai. Een kantoorbaan op tien kilometer hoogte, dat is vliegen met een Boeing. Ze stijgen op, zetten de automati sche piloot aan en steken een sigaar op. De verantwoorde lijkheid is groot, maar meer dan stijgen, controleren en landen is het niet. Bij Aero club Zeeland vliegen we ten minste echt!" ïïï31R Nu moederdag weer voor de deur staat, wil de organisatie Moeders voor Moeders de aandacht vestigen op de vrou wen die geen kinderen kun nen krijgen. Ongewenste kin derloosheid is een pijnlijke aangelegenheid die Moeders voor Moeders voor zoveel mogelijk vrouwen op wil los sen. Uit de urine van zwange re vrouwen wordt een hor moon gehaald. Dit hormoon dit jèar aan de slag met het i uit met Groenten en Fruit'. Met dit les kunnen leerkrachten een project organiseren dat leerlingen op een leuke ma nier aanzet na te denken over hun groente- en fruitcon sumptie. De campagne 'Leef je uit met Groenten en Fruit' (elke dag 2 ons groenten en 2 keer fruit) onderstreept het be lang van groenten en fruit ter bevordering van de gezond heid en het beperken van het risico op kanker en hart- en vaatziekten. Doelstelling is de consument bewust te maken van de lage consumptie van groenten en fruit. In Neder land wordt door het voorlich tingsbureau voor de Voeding aanbevolen dagelijks tenmin ste 200 gram groenten en 200 gram fruit te gebruiken. Mo menteel wordt gemiddeld minder dan 250 gram groen ten en fruit geconsumeerd. kantiewoning te Heinkens zand. Overigens is het moge lijk om op Zwartebessendag een deel van de Zwartebes- senroute per huifkar af te leg gen. vlaggengroep, een kantine en verschillende geïsoleerde ruimtes voor de individuele lessen. De vereniging is erg blij met het gebouw en hoopt hier de komende jaren veel plezier van te hebben. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd om de ope ning, die mede wordt verricht door de Goese wethouder, S. Heijning, met aansluitend een receptie op 10 mei van 19.00 tot 20.00 uur, bij te wonen. de pand gesloopt en er werd begonnen met de afbouw van het pand. Met vereende krachten werd er door zo'n 35 vrijwilligers gewerkt om het pand bruik baar te maken voor de repeti ties van de circa 85 leden tel lende vereniging. Mede dank zij al die vrijwilligers en de steun van o.a. Gévier en Wol ters en Dros-groep, mag het resultaat gezien worden: een gebouw met oefenruimte voor de blazers-, slagwerk- en Opgeven via Cor en Henny Vink, Lewedijk 2, 4455 RX Le- wedorp, tel.: 0113-612390. Op het handboogschietterrein aan Het Dijkje te Heinkens zand (ligt op de route) wordt op 10 mei een "Zwartebes- senschieting" gehouden, toe gankelijk voor alle bij de bond aangesloten wipschutters. Dat de gemeente Borsele veel werk maakt van Zwartebes sendag is niet verwonderlijk. Driekwart van de Nederlandse zwartebessen-productie komt uit de Zak van Zuid-Beveland. En inmiddels begint de Crème de Cassis de Zélande steeds meer bekendheid te krijgen. Voor Ingmar begon het met een verjaardagscadeau voor een vriend. „Ik gaf hem een proefles, maar vond het zelf zo leuk dat ik mijn brevet wil de halen." De jarige vriend heeft het vliegen nooit opge pakt. „Het is alles of niets. Je vindt er niets aan of je vindt het geweldig. Hoor je bij de laatste categorie, zoals ik, dan is het vliegen wel verslavend te noemen ja." Aeroclub Zee land heeft geen eigen vlieg tuigje meer. „Te duur als je slechts tachtig leden hebt. Als leden willen vliegen, gebrui ken ze hun eigen toestel of huren ze een Cessna 172. Vliegt lekker, maar wel een beetje fantasieloos." Even het kanaal oversteken voor een dagje Engeland of een middagje aan het strand in Texel. Uurtje vliegen en je bent er. Het voordeel van een vliegbrevet. En als er iets mis gaat? „Niets aan de hand. Hoe vlieg je in clubverband? Bij Aeroclub Zeeland vliegen clubmaatjes wel eens met el kaar, maar het is ze voorna melijk om de uren daarna te doen. Vrouw- of manlief die thuis zit te wachten heeft toch geen verstand van al die tech nische aspecten. In het begin luisteren ze braaf en tonen in teresse. Daarna wordt het voor beide partijen vervelend. De thuiswachtende snapt het niet en de vlieger wil zo graag vertellen. Ingmar: „Het zijn de sterke verhalen achter de bar die je naar de club brengen. Even luisteren wat de ander ervan vindt. Leerzaam en ge zellig." Gevaar is er volgens Ingmar nauwelijks. „Als je goed blijft kijken, kan je niets gebeuren. Okay, soms schiet er wel eens een straaljager voor je langs. Die gaan redelijk snel, maar je wordt gewaarschuwd dat ze komen." Ongelukken zijn een uitzondering. Daar zijn de re gels van de Rijksluchtvaart dienst ook te streng voor. Elke twee jaar een strenge keuring. Na je veertigste elk jaar door de mangel en heb je twee maanden niet gevlogen dan moet je eerst met een instruc teur omhoog. „De vele regels zijn om gek van te worden, maar het neemt het plezier van vliegen niet weg." Van 12 tot en met 17 mei 1997 c.. wordt in het kader van de leskafèrn 'Leef je campagne 'Leef je uit met Groenten en Fruit' de 'Natio- katern nale Groenten en Fruit Week' georganiseerd. Dit jaar ligt de nadruk op basisonderwijs en beweging. Uit onderzoek blijkt dat met name jongeren steeds minder groenten en fruit ge bruiken. Tijdens de 'Week' worden in samenwerking met diverse or ganisaties vele op groenten en fruit gerichte activiteiten georganiseerd. Om groenten en fruit als lekker en gezond tussendoortje onder de aan dacht van kinderen te brengen wordt tijdens de 'Nationale Groenten en Fruit Week' de Groenten Fruit Break' geor ganiseerd. De 'Break' is er op gericht de leerlingen van een basisschool een week lang el ke dag van groente- en fruit- snacks te voorzien. Bijna 1000 basisscholen gaan krijgen de vrouwen die geen kinderen kunnen krijgen toe gediend. In veel gevallen is het een succes! Urine-inzame- ling is een kleine moeite waar veel mensen het grote geluk mee vinden. Voor meer infor matie kan gratis gebeld wor den naar 0800-0228070. Men sen op Walcheren kunnen te recht op telefoonnummer 0118-611547 en voor de Beve- landen is dit 0113-220890. plaats. Maar soms staat het Rode Kruis wèl in de schijn werpers. Bijvoorbeeld wan neer. er een ramp uitbreekt. Op zo'n moment blijkt hoe be langrijk het is dat er een orga nisatie is als het rode Kruis. Goed opgeleide vrijwilligers die elke dag paraat staan om hulp te verlenen. Het Rode Kruis in Zeeland is systeem- verantwoordelijk voor Opvang en Verzorging- van niet ge wonde slachtoffers van ram pen en calamiteiten. Op vrij dag 25 april j.l. zijn de vrijwilli gers voor de derde keer inge zet tijdens de bomruiming in Breskens voor Opvang en Ver zorging. Tijdens de campagne wordt uw steun ook gevraagd voor internationale projecten als b.v. gezinshereniging. Zo zijn duizenden kinderen in Afrika hun ouders kwijtge raakt. Het Rode Kruis helpt om gezinnen weer bijeen te brengen. WILLEM KRISTIN H®jCHE DAFOE SCOTT THOMAS BjftnninTRacx nu verkrijgbaar in oe platenzaak muamax Detroit News Een meeslepend romantisch epos ïfiaarvan de liefdesparen hand in hand pietjIiFnit ZHIVAGO en GEJAAGD DOOR a^JlND de geschiedenis in zullen gaan. ingtieHa kan bewonderd worden om zijn lef om In deze tijd een epos met ouderwetse allure te maken. Wint moeiteloos de prijs voor de meest romantische film van het jaar. Trouw BEN JE BINNENKORT JARIG? Vier dan je verjaardag eens anders. Eerst ga je met al je vriendjes en vriendinne tjes naar de film, waar de jarige een verrassing krijgt. Na de film ga je met zijn allen naar Pannekoekhuis ’TSTROOPVAT”, waar je onder het genort van een drankje, een pannekoek of poffertjes kan eten. Dit kan allemaal voor 15,- per persoon. Voor meer informatie of reserveren, kun je bellen naar het GRAND THEATER: 0113-215165 fiets- en wandelroutes kunnen zich daar aanmelden en voor 5,- per groep of persoon een routebeschrijving en een stempelkaart krijgen. Met de ze stempelkaart kunt u bij een aantal bedrijven in de route gratis proeven van de zwarte- bessenproducten. - Op het bedrijf van de familie Goense aan de Louisepolder- weg 3 te Ovezande wordt uit leg gegeven over de gebruikte machines en de teelt zelf. - Het ambachtelijk bedrijf 't Siepje" aan de Werrilaan te 's- Heerenhoek gunt u letterlijk en figuurlijk een kijkje in hun keuken, waar zij o.a. jams en chutneys van de zwarte bes bereiden. Men kan daar de producten proeven. - De wijnmakerij Boonman, Stoofweg 10 te Nieuwdorp heeft een videofilm van "bes tot fles" en gelegenheid tot diverse zwartebessenproduc- ten kopen. Dit kan ook aan het eind van de route bij Slijterij "De Koe bel" in de Dorpsstraat te Hein kenszand. Typische zwartebessenpro- ducten zijn: jam, (fruitbeleg), chutney, bonbons, wijn, bier, crème de cassis, paté, vlaaien etc. Deze producten kunnen los gekocht worden, maar ook in een doos tegen een geredu ceerd tarief. Verkrijgbaar in de tent bij het gemeentehuis. Stops wandelroutes: J. Rijk, Nisse Zandweg 4, Heinkens zand, L. Vermue, Boerendijk 7, Heinkenszand. Na het volbrengen van de fiets- of wandelroute krijgt u na het inleveren van de stem pelkaart een herinneringsme- daille. Tevens is er een vragenformu lier, waarmee u deelneemt aan een wedstrijd met gezelli ge prijzen, zoals een mid weekarrangement in een va- De lokale projecten van het Rode Kruis staan tijdens de collectecampagne van 4-10 mei en 18-24 mei extra in de schijnwerpers. Met slogans als "om de hoek gaat iemand kapot aan eenzaamheid" vraagt het Rode Kruis extra steun voor de hulpverlening dicht bij huis. Het Rode Kruis speelt hiermee in op een toe nemende en veranderende hulpbehoefte bij de meest kwetsbaren. We staan er vaak nauwelijks bij stil, maar ook in Zeeland zijn er mensen die om verschillende redenen niet meer de deur uitkomen. Het aantal eenzame mensen neemt jaarlijks toe. Ook is er een groei te constateren in het aantal mensen dat vanwege ouderdom, langdurige ziekte of invaliditeit aan huis gekluis terd is. In Zeeland bezoeken vrijwilligers jaarlijks rond de 850 mensen aan huis. Veel van de Rode Kruis-activiteiten vinden vrij onopvallend

Bevelander | 1997 | | pagina 1