'SzGravenQolderse 'ontdelddngsreizigeri Chris Debets moest A frika-reis halverwege afbreken: ■5I S T A R GRAND THEATER GOES 01100*15165 exotische strek Fietsen langs vier molens in Reimerswaal GROENLEER GOES Fiets-Molendag ook op Noord-Beveland De Landelijke Fietsdag, die waar Molenaar Verhage de blau we wimpel heeft uitgehangen om u uit te nodigen om een kijkje te komen nemen. Hij beantwoordt al uw vragen en demonstreert de werking van zijn molen. Mozart te Yerseke op de Walt Disney-toer Muziekvereniging "Mozart" uit Yerseke geeft zaterdag 13 mei haar jaarlijkse uitvoering in De Zaete, aanvang 19.30 uur. Als thema is gekozen voor "De fan tastische wereld van Walt Dis ney". De avond wordt afgesloten met het traditionele Mozart-bal. Zowel de fanfare als slagwerk- groep nemen u mee voor een muzikale verkenning van de wereld van deze beroemde Amerikaanse cartoonist. Wie kent niet zijn creaties als Donald Duck, Mickey Mouse en meer recenter Aladdin en Belle en het Beest en de Leeuwekoning. Op deze uitvoering zullen dan ook muzikale hoogtepunten uit deze tekenfilms ten gehore worden gebracht. Zo spelen de muzikan ten o.a. Disney Fantasy, Beauty and the Beast, The Lion King en nog veel meer bekende num mers. Trouwe bezoekers van de uitvoeringen van "Mozart" weten dat we altijd nog wel een verras sing in petto hebben. Gaggling Ganders naar Barbershop-conventie L 1 9 dg Een ervaring rijker, een illusie armer Zaterdag 13 mei a.s. Nat. Dag weekblad voor zuid- en noord beveland Woensdag 10 mei 1995 47e jaargang no. 19 KURT RUSSELL (AMES SPADER Tel. 01100-12820 FILMPROGRAMMA VANAF DO. 11 T/M WO. 17 MEI LEGE Ml (Van een onzer redacteuren) Uit De Bevelander van begin februari. c Naar de Veluwe? Reishonuer van ‘s-Gravenpolderse onderhoudsmonteur niet te stillen Tweede maal.... De grootste skate-speciaalzaak van Nederland! V44554MC£M MOTORNUMMERS va. 550,- ZITMAAIERS va 2.495,- Noodlot Veelbelovend OPZOEKNAAR H DE WAARHEID M BELANDEN ZE MILJOENEN LICHTJAREN VER. IS ER EEN WEG TERUG? ^9®U0THff^ Overzicht van de stad Zanzibar op het gelijknamige Afri kaanse eiland. r ^9 I 1 n i Bestolen van hele hebben en houwen Bij de foto: De Witte Molen te Rilland. ■-J üj s t o p a. - S3. Meer Avontuur Dan ,1e Ooit Hebt Durven Dromen. £!;:i En toen het weinige dat hij over had, korte tijd later óók nog bijna werd gepikt, had hij zijn zakken vol. Hij keerde spoorslags terug naar Nederland. In het kader van de landelijke nationale fiets- en moiendag kan in de gemeente Reimerswaal wor den gefietst langs vier molens. Tussen 10.00 en 14.00 uur kan worden gestart op vier plaatsen: de oude molen in Kruiningen, molen De Hoed te Waarde, molen De Rozenboom te Krabbendijke en De Witte Molen te Rilland. Deelname 2,50 per persoon. Inl. via tel. 01135-2092. De organisatie is mede in handen van de Toerclub Rilland en de vrij willige molenaars van Reimerswaal. De route is cir ca 30 kilometer lang en voert langs vier verschil lende types molen: een standaardmolen, een Zeeuwse achtkant, een stenen grondzeiler en een stellingmolen. De gemeente Reimerswaal biedt de eerste 100 finishers een herinneringsvaantje aan. De eerste 300 deelnemers ontvangen een zakje volkorenmeel met daarbij een recept voor molen cake of molenpannekoeken. "Op dat moment heb ik subiet besloten om terug te gaan naar huis. Ik vind het niet erg, dat er eens wat van me gestolen wordt. Dat risico moet je incalculeren in dat soort landen. Maar het verve lende is, dat je je niet prettig meer voelt. Je gaat met andere ogen naar je omgeving kijken. Je ziet in elke mens op straat een dief of een zakkenroller. En dan is de lol er gauw af". De Franse luchtvaartmaatschap pij Air France begreep dat ook wel en zorgde ervoor dat het vliegticket Harare-Parijs-Schip- hol (Chris zou oorspronkelijk vanuit Zimbabwe terugvliegen) werd omgezet in een ticket van uit Dar-es-Salaam (Tanzania). "Alles werd moeiteloos geregeld. Ik hoefde zelfs geen omboe- kingskosten te betalen", aldus Chris. oorden. Dat was mogelijk door telkenmale zijn vakantiedagen van twee jaar op te sparen. De plaatsvindt op zaterdag 13 mei a.s., biedt dit jaar maar liefst 222 routes van 30-35 km met 365 startplaatsen verspreid over het hele land. Op Noord-Beveland kunt u vanaf heden voor 5,- een routebe schrijving kopen bij de VVV Noord-Beveland. Op 13 mei kunt u dan tussen 9.00 en 13.00 uur starten bij de VVV Noord-Beve land te Wissenkerke, waar voor de kinderen die meedoen een leuke verrassing klaar ligt die hen wordt aangeboden door de Nationale Postcodeloterij. Even als de 21 voorgaande jaren fietst u ook in 1995 voor een goed doel. Een deel van de opbrengst gaat naar de Nederlandse Hart stichting. Het is de bedoeling van de VVV's en de ANWB-vestigingen om u een dagje uit aan te bieden. Het gaat dus niet om de kilometers, maar om de ontspanning. Direct na de start in Wissenkerke komt u bij molen "de Onderneming", boven het rif, in een prachtige paradijselijke natuur. Muziekvereniging Mozart heeft op dit moment een groot aantal jonge leerlingmuzikanten voor fanfare en slagwerk en zij heb ben speciaal voor deze uitvoe ring dan ook een aantal num mers ingestudeerd, waarbij ze hun leeftijdgenootjes die mis schien ook best een instrument zouden willen bespelen kunnen laten horen wat ze na trouw repeteren kunnen spelen. De uitvoering begint om 19.30 uur in dorpshuis "de Zaete" aan de Korringaweg te Yerseke, de zaal is open om 19.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij het V.V.V. kantoor aan het Kerkplein te Yer seke en op 13 mei vanaf 19.00 uur aan de zaal. Entree 10,-; voor donateurs 5,-. Terug in 's-Gravenpolder is Chris de ergste teleurstelling Zif scheurde ze uit elkaar. De legende begint. 20.00 uur ,21.30 uur .21.30 uur .21.30 uur .20.00 uur .20.00 uur het over twee jaar misschien tóch weer Afrika". Mevrouw Den Ridder ...goedkoop, compleet en gezellig!" stallen komen op ons eiland niet voor". n Ceèslribvmd duur Cnlumbid IriSlar lilas (Hnlhnd) b t NEDERLANDS GESPROKEN Albert Plesmanweg 5 - 4462 GC Goes Ind.terrein De Poel 1 - 3e bedrijf rechts ■i Zaterdag open tot 15.00 uur Zo kwam er een vervelend einde aan een avonturenreis, zoals Chris (43) er al diverse heeft gemaakt. Elf weken zou hij weg blijven, maar na vijf weken stond hij terug op Schiphol. Een erva ring rijker, een illusie armer. (ve« w» “S-QRAVENi’Ót-B&h - tertsset» >zl het.»! oietr.af'tJ rfxrft je wtso wtrete y, ft f De onfortuinlijke wereldreizi ger uit 's-Gravenpolder heeft aanvankelijk nog geprobeerd zijn reis voort te zetten. Hij voer nog per boot naar Dar-es- Salaam (Tanzania), maar het 'opbouwen' van een nieuwe reisuitrusting was nauwelijks mogelijk omdat er geen geschikte rugzakken te koop waren. En tja, toen in de druk te op straat, óók nog een poging werd gedaan om zijn broekzakken leeg te halen, was voor Chris de maat vol. BBUEC MEES Dit jaar zou de reis door Oost- Afrika gaan. Van een verrassen de ontmoeting tussen Chris Debets en de ex-Kapellenaar en ex-horlogemaker Jaap Auperlé in Kenia maakten we op 26 april melding. Op het moment dat dat verhaal in de krant stond, had Chris al besloten zijn reis af te breken Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag Woensdag 8 Jaar geleden kwam mevrouw Den Ridder naar West- Brabant. Vanaf die tijd is ze enkele keren per week bij Jan Bruijns te vinden. ”Ik heb hier als kind ook gewoond. Als je dan terugkeert naar je oude vertrouw de omgeving zoek je natuurlijk het eerst contact met je vriendinnen van toen. Die adviseerden me hier de boodschappen te halen. Nu na al die jaren is er eigen lijk niets veranderd. We doen allemaal onze bood schappen bij deze supermarkt. En keer op keer wordt ik weer bevestigd in de juistheid van mijn keuze: goed koop, compleet en gezellig!” Onze gesprekspartner is, zoals ze zelf te kennen geeft, niet echt heel prijsbe wust. Maar..., zo zal blijken, dat is ook niet nodig! ”We hebben nog één kind thuis. Een jongen van 22. Zo’n grote eter. En niet te vergeten een hond. Ook die mag je niet laten verpieteren. Dus als het gaat om brokken en dergelijke, dan is ook hij aan Jan Bruijns overgeleverd. Een volle winkelwagen per week is minimaal. Meestal moet er tussentijds nog wat worden bijgehaald. Toch kijk ik niet zo naar de prijzen. Als je een paar keer naar een andere winkel bent geweest, weet je dat je hier het goedkoopst uit bent. Je betaalt nooit teveel bij Jan Bruijns en dat kan van andere supermarkten niet altijd gezegd worden!” Unieke service Honderden skates van topmerken in voorraad Alle onderdelen uit voorraad leverbaar Ook verhuur BOULEVARD PLAZA TEL. 01184-31001 Zondagmiddag geopend "Want als je 20 dollar voor een nacht in een hotel kunt beta- nog geen week thuis, of ik zat len, ben je in hun ogen steen- weer op de kaart te kijken. Ik heb rijk. Wat ze gedaan hebben, toch het gevoel, dat ik iets niet keur ik niet goed, maar ik kan heb afgemaakt. Daarom wordt het wèl begrijpen". 'S-GRAVENPOLDER -- Het is triest maar waar: Chris Debets heeft zijn 'ontdekkingsreis' door Afrika moeten afbreken. Toen ongeveer de helft van zijn reis eropzat, werd hij bestolen van zijn hele hebben en houwen. VOOR DE VIERDE MAAL MAANDENLANG OP TREKTOCHT: X/ Het noodlot sloeg toe, toen hij weer terugkeerde naar Zanzi- bar-Stad en daar zij intrek nam in een (voor plaatselijke begrippen duur) hotel. De eer ste de beste nacht was het daar direct 'prijs'. De 'directie van het hotel was uitermate hulpvaardig bij het ver lichten van de pijn. Maar op het politiebureau was dat compleet anders. "Iedereen kan wel komen vertellen, dat hij bestolen is", zei men daar. "Maai' uw ver haal kan gewoon niet, want dief- Het was een treurig einde van een avonturenreis, die zo veel belovend was begonnen. In De Bevelander van 2 februari j.l. werd al beschreven, dat de 's- Gravenpolderse onderhouds monteur (bij Pechiney) in het ver leden vaker maandenlange rei zen had gemaakt door exotische het kampioenskwartet van de vrouwenorganisatie 'Hol land Harmony1 en het kam- pioenskoor IJsselstein Chorus van de vrouwenorganisatie 'Sweet Adelines'. Het belooft een schitterende show-avond te wor den. The Gaggling Ganders Gang doet mee met een koor van 25 leden. Dirigent is Tjakko Hoekstra. Het koor is opgericht in 1986 en viert dus volgend jaar haar 10-jarig bestaan. Tijdens de vorige conventie te Veldhoven behaalden de Ganders een eer volle zesde plaats. De familie Helsloot ontvangt u graag op hun bedrijf, dat is aan gegeven met het bord "De Boer Op". Hier komt u alles te weten over I het leven en werken op een vee- teelt/akkerbouwbedrijf. In Colijnsplaat vindt u naast bij de Oude Molen het dorpshuis in de Havelaarstraat, hier wordt een expositie georganiseerd over molens, buiten worden Oud-Hol- landse spelletjes georganiseerd, binnen kunt u terecht voor koffie met gratis koek. Ook is er deze dag een Open Dag van de Groene Aspergete- lers. De lijst met adressen vindt u bij de route. Als u na deze heerlijke buitendag vóór 17 uur moe en voldaan bij het eindpunt aankomt wacht u een mooie herinneringsmedaille. Het eind van het liedje was, dat de gedupeerde Hollander wel een verklaring kon krijgen, dat hij iets miste en niet wist hoe dat gekomen was, maar een aangif te van diefstalnee. Want op Zanzibar wordt immers niet gestolen MARIO KASSAR noottnoN n «socunw mi» CAHOLCO PICTURES INC. iw/to byROLANDEMMERICH Concord» Entortolnmont Group De diefstal van zijn complete bagage deecf zich voor op Zanzi bar, een eiland voor de oostkust van Afrika. Daar klom een onbe kende inwoner van het eiland 's morgens vroeg om half vier door het slaapkamerraam naar bin nen en reikte alle 'Nederlandse' bagage aan aan een medeplich tige die op een afdakje stond. Juist toen de man zich uit de voeten maakte, werd Chris wak ker. Te laat! Hij zag de dief nog juist uit het raam stappen.... Alle bagage was verpakt in de 2 gestolen rugzakken. De kostbare foto-uitrusting (Chris is een ver woed fotograaf, zoals de lezers van De Bevelander intussen weten) werd ook meegenomen. "Ik had het geluk, dat in de kamer een paar kleren te drogen hin gen. Anders had ik zelfs geen kleren meer gehad". Een geluk bij een ongeluk was, dat alle kostbare documenten (paspoort, vliegticket) én het reisgeld niet werden gestolen. "Die bewaar ik altijd uitermate zorgvuldig. Overdag draag ik ze in een draagriem op mijn lichaam, onder de kleding. En 's nachts liggen ze onder mijn kus sen. Als daar iemand aan komt, ben ik direct wakker". M v CLu BRAD PITT ANTHONY HOPKINS flinke hoe veelheid show, kleur en bewe ging. Op zaterdagavond wordt een hoog gehalte aan show voorgeschoteld aan elke bezoe ker die van barbershop houdt en degene die er mee wil kennisma ken. Dan treden alle winnaars van de koren- en kwartetten competitie op in een spetterend spektakel dat als visitekaartje voor het Nederlandse barber- shop-zingen zal dienen. In die show zijn ook te zien en te horen de kampioenen van vorig jaar van de mannenorganisatie Zondag14.00 uur Woensdag ...14.00 uur Vrijdag19.00 uur Zaterdag19.00 uur Zondag19.00 uur 1 PHONY HOPKINS/ AIDAN QUINN The Gaggling Ganders Gang uit staat garant voor een flinke hoe- 'DABS', het kampioenskw Goes gaat naar Barbershop-con ventie die vrijdag 12 en zaterdag 13 mei a.s. in De Doelen te R'dam wordt gehouden. Ruim vierhonderd barbershoppers nemen eraan deel. De conventie, tijdens welke de koren en kwartetten met elkaar wedijveren, is geschoeid op Amerikaanse leest. De deelne mers worden beoordeeld door een Amerikaans-Engelse jury van gekwalificeerde deskundi gen. De onderdelen zijn Muziek, Zang en Presentatie. Dat laatste De ontmoeting met Jaap Auperlé werd gevolgd door een weekje strand aan de oostkust van Kenia, in de badplaats Malindi. "Maar dat had ik al gauw gezien. Die plaats was tamelijk toeris tisch en dat is niet bepaald wat ik zoek", aldus Chris. De oversteek naar Zanzibar deed hij per vliegtuig. Hij kam peerde er een weekje op een noordelijk strand en snorkelde er en irritatie al weer te boven. "Ik heb het in Dar-es-Salaam moeilijk gehad. Ik had toch een flinke geestelijke opduvel Op de vraag of hij de daders van gekregen. Maar het gevoel 'is de diefstal niet eens flink onder er nog wel iemand te vertrou- handen zou willen nemen, wen?' heb ik déér achtergela- reageert hij vrij mild. "Welnee, ik ten. Ik kan er nu weer vrij neem die daders niks kwalijk. Als nuchter op terugkijken". ik in hun situatie zou verkeren, zou ik misschien ook een rijke "Ik heb aanvankelijk tegen westerling bestelen", mezelf gezegd: ik hoef niet meer zo nodig, ik ga volgend jaar maar naar de Veluwe. Maar ja, ik was w >- k i ..~s

Bevelander | 1995 | | pagina 1