32S5 van fraassen DUBBELPUNT NT M| Split speelt Abel •f Inferno 1. Bijlmer BmiEMM Tennisvereniging ’’Kapelle verwelkomt 400e tennislid m//v r weekblad voor zuid- en noord beveland I’ Aktiviteiten Groenewoud Kapelle in herfstvakantie Kinder-Vakantieochtenden in de Goese Polder Concert van Roger Braun in Goes Snuffelmarkt Vlissingen EL AL-Jumbo ramt flats ’’Dooie sloffen...” GRAND THEATER GOES 01100-15165 FILMPROGRAMMA VANAF 22 T/M 28 OKTOBER r Woensdag 21 oktober 1992 - 44e Jaargang no. 43 HOLLAND INTERNATIONAL EIIIHOIIRPHYISTERKLEOOE! EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF M' KREUKELMARKT 2, GOES Tel. 01100-31131 Deze week: In de herfstvakantie: I/1 9 5 Schoonheidssalon Reisburo is verhuisd van Voorstad 18 naar FOTO Willy, Marjo, Anja, Lisette en Tilly Speelgoedbeurs Exposeren HIJ SPEELT HETIKIII«E\... IIIIRÉÉURIIIH SLUTTERIIi. WALT DISNEY KLASSIEKER VERSCHOORE Alle schoonheidsbehandelingen Acne behandeling van o.a. Hayoun Elektrisch ontharen, harsen Speciale bruidsmake-up Pedicure, kunstnagels qei naiis: Body-skinlift o.o. ter behandeling van rimpels Lichaamsbehandelingen Afslanken en effektieve figuurkorrektie d m v. Transion, 1 e behandeling gratis!! Zonnebank met gezichtsbruiners Videofilm Onveilig? E II II I E tji i ti i’ ii i Schrijven met Amnesty Int. Concert in Nieuwdorp i Na de ramp: de krantekoppen. Goes, Grote Markt 7 Depositair van: Babor, Juvena, John. v. G. Hayoun en Biodermal El Al-ramp kwam ook in ”lk heb toen een Boeing-747 vrachttoestel (type 200F) van bin nen mogen bekijken en ik heb sterk de indruk, dat uitgerekend dat vliegtuig nu in de Bijlmer is neergestort. Ik weet het niet zeker, In de loop der jaren heeft Johan Weststrate goede contacten opge bouwd met de luchtvaartmaat schappij El Al. In 1988 was hij in Israël zelfs enkele dagen te gast op een vliegshow van de maat schappij. ’’Maar alle vliegtuigmotoren voor de Boeing-747 worden zodanig gemaakt, dat ze van de vleugels af vallen, als ze te heftig gaan tril len. Dat soort trillingen kunnen voortvloeien uit een 'aanvaring' met een vogel of een stuk vuil. maar het kan haast niet anders. El Al heeft weinig Jumbo 200F’s als vrachttoestel (voor de kenners: de meeste El Al vrachttoestellen zijn Jumbo-200C’s) en het nu neergestorte vliegtuig was in 1988 al in gebruik bij El Al”. Schuttershof 23, Telefoon 01100-14445 Donderdag 22 oktober, morgen, wordt in Heinkenszand op het adres Van Cittersstraat 3a een speelgoedbeurs gehouden. Men treft er speelgoed, kinderboe ken, spelletjes, schaatsen e.d. Openingstijden van 9.00-11.00 uur. Men wordt vriendelijk ver zocht de kinderen thuis te laten. Afgezien van de schok van her kenning op die rampzalige 4e ok tober (”lk stond aan de grond genageld, toen ik het hoorde”), is Dan kan één van de ronddraaien de lamellen in de straalmotor af breken. Door die instabiliteit kan de motor ontzaglijk gaan trillen. Het hele vliegtuig begint dan te schudden. Als dat schudden té erg wordt, moet de motorophan- ging afbreken, en wel op de spe ciale breekpunten. Dat is bij de El Al Jumbo volgens verwachting gebeurd (zo ver nu bekend). Het ongeluk heeft me weer eens be paald bij de gedachte, dat er aan de veiligheid van vliegtuigen nog veel te werken valt”. Hij moest onwillekeurig terugden ken aan het moment, dat hij op de asfaltbaan van vliegveld Gilze- Rijen zijn zelfgebouwde, radiogra fisch bestuurbare Boeing 747 - die zijn ouders tot wanhoop drijft. Hij wil het huis niet uit, wat ze ook maar proberen. Het fami liedrama loopt uit de hand wan neer zoonlief met medewerking van zijn moeder stilletjes een t.v. binnensmokkelt en ook nog ver liefd wordt op zijn eigen zus. Het stuk is geschreven door Alex van Warmerdam en oorspronke lijk bedoeld voor een film. De film is één van de meest beke ken Nederlandse films geweest in 1986. Theater Split kreeg als eerste de rechten om de film te bewerken voor toneel. De to neelbewerking is gemaakt door Emmy Langenberg. van verlichting over 3 banen en automatische beregening, staat (gezien het bovenstaande) de ”lk heb maandagavond 5 oktober die videofilm gepakt en ’m hele maal afgedraaid. Ik wilde mezelf er met eigen ogen van overtui gen, dat El Al vrachtjumbo’s (zelfs in modeluitvoering) écht veilig kunnen landen. Ik heb bij mezelf een enorme emotionele betrok kenheid geconstateerd....”. realisering van een 6e baan no. 1 op de prioriteitenlijst van de Tennisvereniging ’’Kapelle”. Op de vraag, of zijn supermodel El Al Jumbo ondanks de vlieg ramp toch weer bij diverse gele genheden geshowd gaat worden, antwoordt Johan bevestigend. Van 20 tot 25 november staat het vliegtuig in de Amsterdamse RAI op een show van Adria Nederland (caravans). ”lk had daarover al toezeggingen gedaan aan Adria, vóórdat het ongeluk gebeurde. Dan kan je moeilijk terugtrekken. Ik hoop, dat eind november de ergste wonden weer al enigszins geheeld zullen zijn bij de bezoe kers van die show”. Uw weekblad De Bevelander inclusief de maandelijkse autokrant met veel redactionele informatie uit de auto wereld. Er is momenteel veel nieuws, aangezien het 't seizoen is van de grote internationale Autosalons, waarop de fabrikanten tonen wat ze voor komend jaar te bieden hebben. Ook regionale informatie van de Goe- se Merkendealers. In Heinkenszand gaat verder dezer dagen een winkelactie van start. U leest er alles over in dit nummer van De Bevelander. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag Woensdag Zondag... 14.00 u. Woensd.. 14.00 u. 20.00 u. 19.00-21.30 u. 19.00-21.30 u. 19.00-21.30 u. 20.00 u. 20.00 u. Op maandag 26 oktober wordt van 13.00-16.00 uur een grote instuif gehouden in het zwembad en de sporthal voor de jeugd tot en met 12 jaar. Op woensdag 28 oktober wordt van 10.00-12.00 uur speciaal voor de zwemmers van 50 jaar en ouder de mogelijkheid aangebo den rustig baantjes te zwemmen in extra verwarmd water. Op don derdag 29 oktober is het van 9.30-11.15 uur baby-, peuter- en kleuter- zwemmen in extra verwarmd water. Er wordt 3 x 20 minuten begelei- ding/les aangeboden. Op donderdag 29 oktober is het van 18.45-20.15 uur familiezwemmen met live-muziek. Uw kleurenrolletje twee keer afgedrukt op Kodak Royal Paper voor maar 3,75 in plaats van 7,50 extra? luist! 'klfl riH III) K'H/nMHj iihv ntmnM liiillil^ii bh Ah k,‘HKfr/l iHii'Un ftfs.ikuiimiiHt i llllk: lli'nnlimil HmI/I LH.rjhm, h' Hrfifff Hn kmuiiilmUil i "Bij de beoordeling van die vraag concentreer ik me na dit ongeluk vooral op de motoren. De Boeing-747 (het grootste vracht en passagiersvliegtuig in de bur gerluchtvaart) kan worden uitge rust met motoren van Pratt Whitney, Rolls Royce of General Electric. De gecrashte Boeing-747* was voorzien van Pratt Whitney- motoren. De pen-constructie van die soort motoren staat nu erg ter discussie. Ik vind die discussie ietwat overbodig, omdat de ande re motoren die pen-constructie ook kennen. Hij zit alleen op een andere plek”. ”lk heb vertrouwen, dat niemand me zal kwalijk nemen, dat ik op verzoek van de organisatoren van de caravanshow mijn El Al-model toon. Ik veronderstel, dat de meeste bezoekers wel sympathie of medeleven voor El Al kunnen opbrengen, nu de maatschappij op zo’n dramatische wijze een vrachttoestel is kwijtgeraakt met zulke gruwelijke gevolgen voor de mensen op de grond, en voor de mensen in de cockpit natuurlijk”. >1 '1 u I i 11 |i|| geldig Vm 51 okl. '92 J* V O (Van een onzer redacteuren) KRABBENDIJKE Toen op zondagavond 4 oktober de El Al-Jumbo verongelukte in de Bijlmermeer te Amsterdam, stortte het reusachtige vliegtuig óók een beetje neer in het leven van Johan Weststrate. De 50-jarige inwoner van Krab- bendijke is in het bezit van een enorm schaalmodel van een Boeing-747-200, dat hij geschil derd heeft in de kleuren van de Is raëlische luchtvaartmaatschappij El Al. Zaterdag 24 oktober zal de pia nist Roger Braun een recital ver zorgen in de Villa (muziek school) te Goes. Dit zal het eer ste van een serie klassieke con certen zijn die dit jaar opnieuw georganiseerd zullen worden na het succes van het afgelopen seizoen. Roger Braun kreeg zijn eerste pianolessen op vijfjarige leeftijd van zijn vader. Op diverse concoursen was hij eerste prijswinnaar waaronder in 1984 op het Avro-concours en in 1987 op het Steinway-concours. In 1987 was Roger tevens prijs winnaar op het Eduard Flipse- concours in Rotterdam. Roger treedt regelmatig op als solist en kamermuziekspelen. Hij hoopt dit jaar het diploma Uitvoerend Musicus te behalen aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam, waar hij nu studeert bij Jan Wijn. In Goes zal Roger werken van Beethoven, Chopin en Debussy ten gehore bren gen. De aan vang van het con cert is om 20.00 uur en het vindt plaats aan de v.d. Spiegelstraat 4 te Goes. Toegang bedraagt f 7,50 en voor mensen met een 65+ pas of CJP f 5,—. Theatergroep Split zet op 22 ok tober a.s. in ’t Beest het to neelstuk ’’Abel” opnieuw op de planken. Het is een voorstelling die voorbehouden is aan de deelnemers van het Regionaal Educatief Centrum in het kader van de lessen Nederlands en al gemene vorming. De avond be gint om 20.30 uur. Voor de eerste maal zal op zater dag 24 oktober a.s. een zeer groots opgezette snuffelmarkt worden gehouden in sporthal De Baskensburg aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Omdat de sporthal van de zee vaartschool aan de Van Hogen- dorpweg in Vlissingen moest wij ken voor nieuwbouwwoningen diende organisatieburo "Zuid west Nederland” te Goes - na ruim zes jaar gebruik te hebben kunnen maken van deze sport hal - uit te zien naar een andere geschikte lokatie. Alhoewel het op Walcheren moeilijk is een goede (te verwarmen) hal te vin den voor het houden van evene menten meent het organisatie buro hierin geslaagd te zijn met sporthal De Baskensburg die dichtbij de Miro is gesitueerd. Parkeergelegenheid is er voor de bezoekers meer dan voldoen de. De schitterende verwarmde accommodatie aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen zal op zaterdag a.s. geheel gevuld zijn met ruim 100 kramen waar achter opgewekte partikuliere kooplui zullen trachten hun koopwaar - overgehouden van een verhuizing of schuur of zol- deropruiming - voor een redelijk bedrag van de hand te doen. Verzamelaars van postzegels, munten, dinky-toys en noem maar op kunnen zaterdag weer aan hun trekken komen. Ook voor de liefhebbers van antiek en curiosa zal er weer veel te koop zijn. Vanzelfsprekend is er ook weer gezorgd voor het natje en droogje. De snuffelmarkt van zaterdag a.s. in sporthal De Bas kensburg te Vlissingen is voor de bezoekers geopend van ’s morgens 9 tot 's middags 5 uur. 200C mocht uitproberen. Van de perfecte start, de rimpelloze vlucht en de onberispelijke lan ding werd toen een videofilm ge maakt. U kunt bij ons terecht voor Wij werken alleen met de beste natuurcosmetica bestaande uit o.a peeling, pakking en massage 10x30min. ƒ75,- maandabonnement 90.- onbeperkt zonnen Snel bruinet f 15,-per keer, bruin m± 5 keer ook mogelijk: combinatiekuur 4x snelbruiner en 6x zonnebank 100.- van buiten Goes-noord liggen er kleurplaten en puzzels klaar op de eerste ochtend. De laatste ochtend worden de winnaars be kend gemaakt. Wilt u meer infor matie? Van maandag tot en met vrijdag na 18.00 uur kunt u 01102-42780 bellen. Begin februari volgend jaar (6-7 febr.) is het enorme Jumbo- 4. ij NEDERLANDS GESPROKEN in de dagen daarna een aantal El Al-woordvoerders op de televisie geweest, die voor Johan West strate ’bekende gezichten’ zijn. Dat gold onder meer voor public relationsman annex sales mana ger Joachim Nachmann. ’’Tijdens mijn verblijf in 1988 bij El Al heeft de man me vrijwel constant bege leid. Hij heeft me alles laten zien. En hij heeft me ook rondgeleid in de Jumbo, die in C-inspectie was. Elk jaar stuur ik Nachmann met Nieuwjaar nog een kaartje. En ik krijg ook altijd wat van hem te rug”. Op de maandag na de crash in de Bijlmer kon de Krabbendijkse modelvliegtuigbouwer eigenlijk nóg niet geloven, wat er allemaal gebeurd was. Zijn medeleven met de slachtoffers in de Bijlmer en zijn sympathieën voor El Al stre den om de voorrang. Nog altijd is Johan Weststrate bij zonder onder de indruk van wat hij bij die gelegenheid gezien heeft. Immers, het toestel werd toen onderworpen aan de z.g. C- inspectie (een algehele inspectie), waarbij alles wat draait of be weegt wordt gedemonteerd. "Zelfs de binnenbekleding van de vliegtuigwand gaat eruit om via een vloeistofinspectie en/of een infraroodinspectie te controleren, of de vliegtuigramp geen haar scheurtjes vertoont”. De desastreuze ramp met de El Al Boeing, die in de Bijlmer zo’n 70 mensen het leven kostte, heeft bij de modelvliegtuigbouwer uit Krabbendijke veel vragen losge maakt. Uiteraard. De belangrijk ste: hoe veilig is een vliegtuig nou eigenlijk? Wat deed kreupele Dit kan toch alleen Snelle opvang Boeing boven stad? maar in film? gewonden AMSTERDAM. Eett he.U ïnicnuK Huwen fwtw flMtfte.kwuwett neer 7 u rn nr x I U S H 1 H -* H "‘r t Speciaal voor kinderen van 4-8 en van 9-12 jaar organisatie de Geref. Bond binnen de Herv. Kerk een paar gezellige ochten den. Evenals vorig jaar zijn kin deren uit Goes en omgeving welkom in het gebouw van de Voetsius Scholengemeenschap, Klein Frankrijk 19 in Goes. Maandag, dinsdag en woens dag kunnen de kinderen van 9.30 uur tot 11.45 uur allerlei leu ke dingen doen zoals knutselen, kleuren, plakken, spelletjes doen, zingen enzovoort. Er wor den ook verhalen verteld. Het thema voor deze vakantie is: 'de dag van je leven’. Voor de jongste groep is er een kleur- wedstrijd, de groteren kunnen een puzzel oplossen. Kleurplaat en puzzel zitten in de folder die in Goes-noord huis-aan-huis wordt verspreid. Voor kinderen schaalmodel weer te zien in de ’alles wat met modelbouw te ma- Zeelandhallen te Goes, als daar ken heeft’ (organisatie: Ko Koster een manifestatie plaatsvindt van uit Hansweert). De El Al-Jumbo is het 'topstuk' van alle 36 vliegtuigmodellen, die hij in zijn leven heeft gemaakt. Het staat in modelbouwerskrin- gen bekend als het grootste Boeing-747-vliegtuigmodel, dat ooit in Europa door een amateur is gemaakt. Het is 5,50 meter lang en de spanbreedte is ook 5,50 meter. En het kan nog echt vlie gen óók (zie De Bevelander van 29 april j.l.). Tussen al het winkelende publiek ontmoeten we Peter Koch. Huisman van beroep, vaste klant en daarom wekelijks van de partij. Deze keer dus een man over Jan Bruijns: "We wonen op zo’n 10 km afstand, maar dat is geen bezwaar. Ik hou van gemakkelijk winkelen, met goede parkeergelegenheid en een ruim assortiment. Dat is hier geen probleem, dat begrijpt U. Voor onze twee kinderen heb ik natuurlijk het nodige in huis te halen. Vooral de jongste, die is namelijk pas 8 maanden. Luiers, pap, melkpro- dukten en ga zo maar door. Want hoe klein ze ook zijn, ze hebben al heel wat nodig”. Prijsbewust, vragen we? ”Ja, dat kun je wel zeg gen. We houden de advertenties altijd goed bij en voor ik om boodschappen ga, maak ik een lijstje zodat ik in ieder geval weet wat ik zeker niet mag vergeten. Natuurlijk wijk ik daar vanaf als ik hier ben, want bij de ingang lagen van die handige kaastrommels. Nooit weg en zeker niet voor die prijs. Nog geen vier gulden. Die heb ik dus meege nomen”, aldus Peter Koch. We vragen hem vervol gens of onze indruk klopt dat hij het leuk vindt om boodschappen te doen? "Hier wel ja. Ruime pa den, zoals ik al zei een groot assortiment en als je heel vroeg gaat lekker rustig. Ik houd ervan om op m’n dooie sloffen boodschappen te doen. Om rustig rond te kijken, zoals hier bij de wijnen. Wat dat betreft heeft Jan Bruijns z’n zaakjes goed gere- Peter Koch: 'We houden de geld!” advertenties altijd goed bij". Krabbendijke hard; aan In de maand oktober organiseert Amnesty International een aan tal schrijfaktiviteiten. In Kruiningen is de schrijfavond op woensdag 21 oktober a.s. van 19.30 tot 21.00 uur in de Gerefor meerde Consistorie aldaar. In 's-Heer Arendskerke is de schrijfmorgen op donderdag 29 oktober a.s. vanaf 9.30 uur bij fam. Lamper, Landweg 14 aldaar. In Heinkenszand is de schrijf morgen op donderdag 29 okto ber a.s. vanaf 10.00 uur in de Ganzestraat 41 en Vinkehof aldaar. De schrijfavond in Heinkens zand is op donderdag 29 okto ber a.s. van 20.00 uur tot 21.30 uur in de Kerklaan 35. In Goes is de schrijfavond op woensdag 28 oktober a.s. vanaf 20.00 uur in het Informatiecen trum, Abert Joachimkade 5, aldaar. Voorbeeldbrieven zijn aanwezig. Contactadressen: ’s-Heer Arendskerke, Mevr. Hoogerland, 01106-3003. Heinkenszand, Ca- rolien Zwiers, 01106-3396. Krui ningen, Conny v.d. Berge, 01130-83221. Goes, Jet de Regt, 01100-15973. Enige tijd geleden meldde zich het 400e lid bij de TV. Kapelle. Reden om aan dit feit, tijdens de feestelijke afsluiting van het zo merseizoen 1992, aandacht te schenken. Mevrouw Duijse mocht zich de gelukkige prijzen. Er werd haar een mooie bos bloemen over handigd. De tennisvereniging heeft de laatste jaren een sterke groei doorgemaakt. In 1982 waren er 300 leden. Dit jaar ging het le denbestand van 170 naar inmid dels al 404 leden. Gezien het nog steeds toene mende aantal inwoners van Ka pelle en de levendige belangstelling voor de ten nissport, verwacht de TVK de komende jaren nog groter te zul len worden. Na de verwezenlijking dit jaar Johan Weststrate bij het schaalmodel van zijn El Al Boeing 747-200, dat hij in een periode van drie jaar (met onderbrekingen) maakte. Een vliegtuig van dit model stortte neer op de Bijlmer Vorig seizoen werd het to neelstuk al diverse malen gespeeld, maar Split haalt het opnieuw uit de kast voor specia le voorstellingen. Het succesvol le stuk handelt over een contactgestoorde volwassene Always ready for your take-off Gemengd koor ’’Good News” organiseert zaterdag 31 oktober a.s. in de Gereformeerde Kerk te Nieuwdorp een Concert. Als ge- legenheidsjongerenkoor in 1989 begonnen, is ’’Good News” in middels uitgegroeid tot een vol waardig gemengd koor van 30 leden in leeftijd variërend van 16 tot 46 jaar. Medewerkenden zijn "Good News” o.l.v. dhr. J. Ruijsink uit Nieuwdorp; ’’Happiness” o.l.v. dhr. G. Hollestelle uit Goes. Er zal een gevarieerd programma gebracht worden van populair Christelijke liederen en Gospelsongs. U bent van harte welkom in de Gereformeerde Kerk vanaf 19.00 uur. Aanvang programma 19.30 uur, toegang gratis. Aan het eind van de avond zal een Kollekte worden gehouden t.b.v. het dorp Balauseri Roeme nië, waarvoor Lewedorp- Nieuwdorp momenteel een hulp- aktie voorbereiden.

Bevelander | 1992 | | pagina 1