De halve wereld thuis GRAND THEATER op het scherm arco Joop Ditzel plukt méér zenders uit de lucht dan de kabel ooit in huis zal brengen: ode HCNEN ha^+ Herman Pieter de Boer en Ine Kuhr in M’burg s Verschoore 3 N Qf)o<zo^. weekblad voor zuid- en noord beveland Woensdag 24 februari 1988 40e Jaargang no. 8 Kolveniershof Open huis van instructie schepen Onderwijsfonds in Zierikzee en Middelburg KLAAR terwijl U winkelt Jazz in café la Strada Hein de Vries kwartet en Ali Ryerson met Chapter Twc V hans Manden haarmode w IÉ’ GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN iMrnciïehuis BidL/or^ Deze week: 1 - i x Goes Lange Kerkstraat 44 Nieuwe collectie! Donderdag Vrijdag De nieuwste film van deTroetelbeertjes ’Besmetting’ Verkoudheden TV-fanaat naderen we langzaam het einde van ’n ongewoon zachte maand februari. De eerste kriebels van de naderende len te zijn voelbaar. Op de tweewieler-RAI werd veel moois getoond voor 'n sportieve lenterit, op de komende Hiswa kunt u uw keuze maken voor 'n hopelijk goed watersport- seizoen en de wintercollecties in de winkels ruimen veld voor de nieuwe lente- en zomermode. Daarover hopen we u in de komende maand maart allemaal uitvoerig te berichten. DE OPWINDENDSTE TIJD VAN JE LEVE GOES 01100-15165 25 feb. t/m 2 maart Zondag.. 14.00 u. Kindermatinee A.L KWALITEITS KLEURENFOTO’S llIrt/f '88 t s h Stwikketenl 20.00 u. 19.00-21.30 u. Zaterd. 14.00-19.00-21.30 u. Zondag19.00-21.30 u. Ma.-Dinsd.-Woensd 20.00 u. A.L. ’n huis vol (Van een onzer redacteuren) GOES - ’’Kijk, dit is de Canadese tv-zender Life Style. Die geeft veel natuurfilms”. ’’Verder geeft dit station veel aandacht aan kok kerellen en fitness. Ook de vrouwelijke Ameri kaanse sexdokter dr. Ruth hebben wij voor het eerst gezien op dit net”. K /j'.rn. het enorme succes van "Dirty Dancing” is de première van AMSTERDAMNED even uitgestetd. Kolveniershof Iedere week aanbiedingen (zie onze winkel) Boven de evenaar Overzicht JENNIFER GREY JERRY ORBACH CYNTHIA RHODES een film van EMILE ARDOLINO L - ZO ZIE JE NOG ’S WAT Joop Ditzel en de tv: onafscheidelijk.... Joop Ditzel is telecommunicatie- specialist. ’Draadloze ontvangst’ is zijn hobby, het is ook zijn werk. landen liggen achter de 'optische horizon’ van de satellieten”. Zo trad zij meerdere malen op met Chico Hamilton, Lou Donald son en Grady Tate. Met verscheidene groepen maak te Ali tournees door Amerika en Canada. In 1986 begon zij haar eerste Europese tournee met het Oliver Jackson Trio. In Engeland maak te zij plaatopnamen met het Mick Pyne Trio. Ali Ryerson speelt in de be- bopstijl. Maar de familie heeft de ruime ontvangstmogelijkheden niet ca deau gekregen. De schotelanten nes moesten eigenhandig wor den voorzien van de mechani sche constructie en van een mo- torbesturing. Daarna kostte het dagen en we ken van richten en uitproberen pm de schotels tot op de millime ter nauwkeurig in positie te bren- Het televisietoestel in de huis kamer van het gezin Ditzel wordt intensief gebruikt. ”Dat toestel heeft het zwaar. Dat wordt niet oud”, zegt Joop. Televisie beheerst zo’n beetje de dagen van vader, moeder, zoon en dochter. Vooral zoon Marco (13) is een tv-freak. Hij draait zijn s Maandagsmiddags ookopen van alle beelden, die naar de telecommunicatie-satellieten wor den opgestraald (en onder een andere hoek weer worden terug gestraald naar een ander deel van de aarde). zo kan hij alle stations onder scheppen, die uitzenden via de 4 satellieten Telecom, Intelsat, ECS I en ECS II. m TJ rnTH Grote Markt 7, Goes rU I U lel 01100-16159 gen. ”lk heb wat afgeleden in de tuin. Wat heb ik een verkoudhe den opgelopen”, aldus Joop. Maar nu hebben ze dan ook een ware ’wereldontvangst’, waarbij de zenderkeuze op de toekomsti ge Goese kabel slechts kin derspel is: ”De kabel wordt hier dan ook niet aangesloten. We hebben nu al méér zenders dan de kabel ooit kan bieden. Waar om zouden we dan?” A X "Als kind al zaten zij graag in een doos”: aldus de ietwat ongewone titel van het theaterprogramma waarmee Herman Pieter de Boer en Ine Kuhr door ons land trekken. Het Nationaal Toernee Theater waarvan beiden deel uitmaken, komt er vrijdag 11 maart a.s. mee naar de Schouwburg van Middelburg. Vanaf 4 maart zijn kaarten voor de voorstelling in voorverkoop verkrijgbaar bij "Uit in Zee land”. De avond begint om acht uur. Het gaat om een avondvullend programma met literaire verhalen, gedichten, sketches, liedjes, klassieke muziek, mime en andere "variété-littéresque”. Aan de pi ano zien we Andreas Balke en de samenstelling en regie is in han den van Hemmo B. Drexhage. De voorstelling staat in het teken van de Nationale Boekenweek 1988. Harmonisch en ritmisch zit haar fluitspel goed in elkaar en zij heeft zich kunnen scharen bij collega’s als Frank Bess, Buddy Collette, Herby Mann en Hubert Laws die met hun dwarsfluit een belangrij ke plaats innemen in de heden daagse jazzmuziek. Bij haar Nederlandse tournee wordt Ali Ryerson terzijde gestaan door de Belgische pianist Johan Clement, Koos - Flairck - Wiltenburg op contrabas en Fred dy Krens (Introduction). Sinds kort treedt dit trio op onder de naam Chapter Two en heeft diverse Amerikaanse gastsolisten begeleid. Het optreden van Ali Ryerson met Chapter Two begint om 21.00 uur en de toegang is 5.-. in Goes-Oost opgevangen wor den. De plaatjes (d.w.z. Meteosat-foto’s) met verschui vende wolkendekken, die het KNMI ons elke avond in het Journaal laat zien, zijn in huize Ditzel desgewenst elk kwartier te bekijken. Goed of slecht weer: ze zien het al van verre komen! hij een 'tv-schotel-besmetting' op. Hij is er nog altijd niet van hersteld. De schotels, die hij zelf bouwde, zijn wondertjes van techniek, waarmee hij elk tv-signaal, dat in de lucht hangt, kan opvangen. Tv-stations als plukrijpe appels... Zijn schotelantennes zijn vooral Hij is al lange tijd radiozendama- bestemd om te kunnen genieten teur, maar twee jaar geleden liep Hedenavond, woensdag wordt er weer een jazzavond in het Goese café ”La Strada” gehouden. Het Hein de Vries-kwartet zal dan een optreden verzorgen. In La Strada wordt elke laatste woensdag van de maand - in sa menwerking met de Stichting Jazz Club Goes - live jazz optre dens georganiseerd. De toegang voor deze avonden is altijd vrij en de aanvang is om 21.30 uur. Maar er is nog meer jazz in la Strada. Op dinsdag 1 maart zal de Ameri kaanse fluitiste Ali Ryerson (Westchester County, 1952) met Chapter Two optreden. Ali Ryerson speelt fluit en piano. Als fluitiste heeft ze in New York en omgeving een stevige reputa tie opgebouwd in jazzkringen. Op zeer jeugdige leeftijd kreeg Ali muziekles van o.m. Harold Ben net en Julius Baker. Ali is een dochter van de be roepsmusicus Art Ryerson, die furore maakte als begeleider van Bill Haley, Elvis Presley, New York Metropolitan Opera, Nelson Riddle en Frank Sinatra. Deze brede georiënteerdheid valt ook op bij dochter Ali, die zich echter de laatste jaren meer toe legt op de jazzmuziek. komen er in één keer 17 com merciële programma's bij. We hebben dus iets om naar (uit) te kijken....” Grote Markt 6. Goes Tel 16015 hand niet om voor 3 uren tv op een door-de-weekse dag en 12 uren op zaterdag of zondag. Joop: "Televisie beheerst de hele dag, maar dat wordt als positief ervaren. Iedereen is hier gek op tv. Dat maakt het makkelijk. De strijd is hier dan ook nooit: ’’Kij ken we?”, maar altijd: Waar kij ken we naar?” ’’Alleen als we be zoek hebben, gaat het toestel uit”. Voorlopig hebben de Ditzels nog een leuke gebeurtenis om naar uit te kijken: de lancering van de Europese Astra-satelliet. Die wordt in mei in Frans-Guyana (naast Suriname) in een baan om de aarde gebracht met behulp van een Ariane-draagraket. Joop: "Als de lancering lukt. en mcde&eum&le "Kijk, en dit is het Amerikaanse station Cable News Network (CNN): 24 uur per dag nieuws voor de troepen in Europa. Het programma is in heel Europa te ontvangen. Ook in internationale hotels wordt het soms (via de ka bel) doorgegeven”. Joop Ditzel (37) drukt op kastjes en knopjes en tovert in zijn huis kamer allerhande tv-zenders op het scherm. In een handomdraai werkt hij het hele programma- aanbod af. Hij kan zowat de hele westerse wereld "uit de lucht plukken”, zijn geheim: de satel lieten en zijn schotelantennes. We hebben gevraagd, of we eens op bezoek mochten komen om de sensatie mee te maken, die binnenkort de bewoners van Goes kunnen beleven. Druk maar op de knop en elke gewenste Ne derlandse, Belgische, Duitse, Franse en Engelse tv-zender ver- b1 Zowel in Zierikzee als in Middel burg wordt begin volgende week belangstellenden de kans gebo den een kijkje te nemen op in- structieschepen voor Rijn- en Bin nenvaart. Maandag legt de Prin ses Beatrix aan te Zierikzee, dins dag 1 maart houdt de Prinses Christina open huis in Middel burg. De instructievaartuigen ma ken deel uit van de opleidings- vloot van de stichting Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. Op de instructievaartuigen varen de leerlingen van de Scholen voor de Rijn- en binnenvaart, de kustvaart en het baggerbedrijf ge durende enkele weken per jaar. Het lager binnenvaartanderwijs is niet zo een bekende vorm van la ger beroepsonderwijs. Vreemd is dat niet. In Nederland zijn maar vijf van deze scholen, t.w. in Am sterdam (prot.chr.), Delfzijl (neutr.), Harlingen (neutr.), Mook (kath.) en in Rotterdam (neutr.). De school te Delfzijl heeft buiten de opleiding voor de Rijn- en bin nenvaart tevens een opleiding toegespitst op het baggerbedrijf. De opleiding duurt vier jaar en sluit aan op het basisonderwijs. Afhankelijk van vooropleiding en leeftijd is plaatsing in alle leerja ren mogelijk. Zoals al eerder vermeld waren de leerlingen van bovengenoemde Koningstraat 8 - Goes 01100-14859 jb mui I schijnt op het scherm. Want Goes wordt dit jaar bekabeld. Het radio- en tv-aanbod wordt sterk uitgebreid. Talloze ouders voelen wel voor die uitbreiding van mogelijkheden (voor 10 15 gulden per maand extra). Maar ze vrezen tegelijkertijd een toena me van de tv-verslaafdheid van hun kinderen: zóóóóveel zenders... Voor het gezin Ditzel in Goes- Oost brengt de kabel echter niks nieuws. Zij hebben het al lemaal al gezien. Pa plukt BBC, ZDF en RTL immers moeite loos uit de lucht. Al jaren! "Die satellieten hangen op zo’n 36.000 km hoogte boven de evenaar. Televisiebeelden worden naar de satellieten op gestraald en naar een andere uithoek van de aarde terug gestraald. Op die manier bestaat er geen hinder van de ronding van de aarde", aldus Joop Ditzel. "Alles tussen de Indische Oce aan en Amerika kun je zodoende opvangen. In beginsel kan ik alles ontvangen, wat wordt op gestraald naar een satelliet. Ik zou ook Afrikaanse zenders kun nen ontvangen, maar die stralen nooit wat op. Ze hebben er geen geld voor en er is geen vraag naar”. "De tv-stations uit bijv. Australië, Nieuw-Zeeland of Hawai kunnen wij hier dus niet ontvangen: die We geven even een klein over zicht van de tv-stations, die re gelmatig bij het gezin Ditzel over het scherm schieten. Via ECS II kunnen binnen ko men: Super Channel, Sky Chan nel, TV5, RTL Plus, Filmnet, RAI Uno (Ital.), 3 SAT/Europa TV, SAT I (Duits) en Teleclub (Zwit serse betaal-tv met 4 films per avond). Een greep uit de Intelsat-zenders, die in huize Ditzel veel worden bekeken: - CNN (Amer), 24 uur nieuws per dag - Screen Sport (Amer.), uitsluitend sport - Première (Amer.), 3 speelfims per avond ("Meestal hebben we die films al eens ergens gezien. Toch werkt het verslavend. Dat hebben we gemerkt! In het week einde vliegt de dag voorbij met Première"). - Life Style (Canad.), veel natuur films, koken, fitness, korte series. - Children’s Channel (Amer.), he le dag tekenfilms. Héél opmerkelijk is het Eurovisie- kanaal, waarop Europese televisie-stations ’s morgens nieuwsbeelden uit de hele wereld uitwisselen ten behoeve van de Journaals ’s avonds. De buiten landse beelden, die het NOS- Journaal ’s avonds brengt, kun nen de Ditzels ’s morgens om 11 uur al zien. Boven op het nieuws! Een andere bijzonderheid: ook de weersatelliet Meteosat kan De "Prinses Beatrix” is open voor bezoek op: 29 februari te Zierikzee - lig plaats Ponton stadszijde van 18.30 tot 20.30 uur. en de "Prinses Christina" is open voor bezoek op: 1 maart 1988 te Middelburg - i ligplaats Loswal stadszijde van 18.30 tot 20.30 uur. De aanwezige leerlingen en me dewerkers zullen de bezoekers l een rondleiding over het schip 1 geven en alle gewenste inlichtin- j gen verstrekken. ^j«******** (exclusief disk, rolfilm en rapid). FOTO -VIDEO D /V computers r K CnmbiFOlO Sl Jacobsstraat 27 Vhssmgen 01184-12300 1 Korte Geere 17 Middelburg 01180-37772 Lange Kerkstraat 31 Goes 01100-27324 vott JOHN MORRIS -ottoutnn KENNY ORTEGA ongmeiesou.xitrao’ nc/1 motos Onioas»«»w»>;* Nuawwo rtCHMCtxoa scholen enkele weken per jaar op de instructievaartuigen. Hetgeen ze op school geleerd hebben kunnen ze op het schip in praktijk brengen. Na afloop van de school staan er voor de leerlingen twee wegen open: gaan werken en via het leerlingstelsel en schriftelijke cur sussen hun vakdiploma’s beha len of verder leren aan de Middel bare School voor de Rijn- en bin nenvaart te Rotterdam. Om belangstellenden de gele genheid te geven kennis te ma ken met de bedrijfstak en met de opleiding voor de Rijn- en binnen vaart heeft het KOF de instructie vaartuigen opengesteld voor bezoek. r Kodak Express Quality control service

Bevelander | 1988 | | pagina 1