Adrie Bouwense (73): GCCO GRANDIOZE OPENING I Jeugd Olympische Dag op zaterdag 3 mei te Goes la F GRAND THEATER 4^^/ iMWódefruis k <4 JAN BURGER DANSMIDDAG VOOR OUDEREN IN GOES O J'f i r verhuisd... weekblad voor zuid- en noord beveland Jij De nieuwe stoffencollecties lente ’86 H 51 ’n huis vol mode DÉ FILM VOOR EEN FANTASTISCHE AVOND! „SCHATJES2” EEN cÊjuA (LftJZijCLK produktie SBMM Dinsdag 29 april 1986 - 38e Jaargang no. 18 i 'i Vlees in de kuip Vrijdag f LET’S GET 2 t/m 7 mei Goes - - 01100-15165 automatten en stoelhoezen Stuk voor stuk modieuze kwaliteits-stoffen en erg voordelig! Deze wee/r in de Bevelander Extra aandacht voor de diverse Koninginnefeesten op de Bevelanden. (Van een onzer redac teuren) voor uw exclusieve moederdag- creatie KORTGENE - ”Mag het een onsje méér zijn, mevrouw?” We ken nen allemaal de soms plichtmatig, soms ook wat zalverig gestelde vraag bij de slager. Stille kring Vrijdag19.00-21.30 Zaterdag19.00-21.30 Zondag14.00-19.00-21.30 Maandag-dinsdag-woensdag20.00 A.L. 23.30 Porno 18 jr. Autoshop Vierstraat 14 Yerseke tel. 01131-3073 ZATERDAG 3 MEI a.s. Wie is de eerste met een echte melkkoe? (zie advertentie I bij de autopagina's) r PETER FABER GEERT DE JONG DELHEID ROOSEN RUKDEGOOYER Albert Heijn, Kolveniershof 44, Goes en Paardenmarkt 8, Yerseke. ’s Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Alles zelf Ruud van Hemeht (Mq Echte boter, SüXJ pakje 250 gram J I Nq Perla Mild koffie, huismerk snelfiltermaling vacuüm verpakt, dubbelpak 500 gram J C, J V'Rolyke ftl-OUSONS OF v/ir qÜM". 0)RO£K ih soepele. e fieldt damesmode Yf) Lange Kerkstraat 44, Goes Stoffen FournitureritCnippatronen 1 Slager Hoe was dat dan vroeger? tot het 1 einde A Maar wat Adrie Bouwense be- De Kortgeense slager is nu 73 I- w 1 :'T;' b 1 RATIO 1 tftHin.ru». uit. Slager Bouwense is blij en dankbaar, dat het hem wél over komt. Overigens wordt er niks Adrie vlees wegbrengen bij de klanten. gedrager gemonteerd. werd een vierkant slagersmand- ’’Anderzijds: als de klant dat gave stukje vlees niet wil, snij ik het overwicht eraf. De klant is koning en als de klant 6 ons ”lk ga nog graag met een vee handelaar mee om de kwaliteit van de beesten zelf vooraf te be oordelen. We slachten zelf, we hebben een eigen worstmakerij, we maken zelf de patés en de hammen. Als je dit werk goed wilt doen, moet je veel investe ren. Veel geld, maar vdoral veel tijd en veel moeite. Je moet niet bang zijn van werken. En je moet nooit op de klok kijken”. In iedere provincie van ons land wordt op zaterdag 3 mei een Jeugd Olympische Dag ge houden. Zo ook in Zeeland. De ze sportdag voor de jeugd vindt plaats in Goes. De provinciale olympische jeugddagen zijn bedoeld als voorrondes voor de Nationale Jeugd Olympische Dag, welke op 7 juni zijn beslag krijgt. De finales zijn dan op het Nationaal Sportcentrum Pa pendal. De Jeugd Olympische Dagen werden de eerste keer gehouden onder het motto ’’fair play”. Dit jaar gaat men een stapje verder en zal men vooral het accent leg gen op top-sport. Daarmee geeft de organisatie dus duidelijk aan dat prestaties een grote rol spe len bij het welslagen van deze jeugdolympiade. Een groot deel van de sportactiviteiten in Goes zal zich afspelen in het Sportcen- Kortgene is, zeker in de zo mer, een erg internationaal dorp. Hoe staat het met de vreemde talen? Duitsers, Engelsen en Fransen. De meesten komen van de jachthaven. Sommige van die mensen komen hier al 10 tot 20 jaar in de winkel. Dan heb je geen taalbarrières meer, hoor. Duits leren: och, dat ging van zelf, hè? Voor Engels hoef ik ook geen moeite te doen. Eén van mijn broers is slager in Ame rika. Ik ben daar wel 's geweest. Dan leer je ook een heleboel. Ik doe dat graag: Duitsers en En gelsen in hun eigen taal te woord staan in de winkel. Met Frans heb ik méér moeite. Maar ik kom d’r wel uit, hoor, da’s geen punt. Dan ontwaakt de koopman weer in me, hè? Als Enkele personen uit de Vredes beweging zullen a.s. zaterdag 3 mei van 11-11.30 uur een stille kring vormen voor het stadhuis op de Markt te Goes. Als bijzon derheid (niet gebruikelijk bij stil le kringen) kan na afloop, om 11.30 uur een gesprek gevoerd worden over het ’’waarom” van deze stille kring. ”Ja, natuurlijk. De afgelopen tien jaar zijn de wensen van de klant héél anders geworden. Ge hakt is bijvoorbeeld een groot artikel geworden, omdat het goedkoper is dan de andere vleessoorten. Nou, dan moet je als slager zorgen voor méér va riëteiten en méér soorten in ge- Slaat dat ook op de wensen van de klant? ”Nou, in de ’’wilde tijd” kon je de biefstukken niet aangesleept krijgen. De prijs speelde geen enkele rol. D’r werd niet eens naar de prijs gevraagd. Dat is nu wel even anders”. En wéér ontplooit zich op het rood-ronde gezicht van slager Bouwense die brede, ondeugen de, maar vriendelijke glimlach. Hij kent de situatie, dat is duide lijk. ”Er staan veel toneelspelers achter de toonbank, maar er verschijnen ook veel acteurs/ac- trices vóór de toonbank. Inder daad klagen dames soms wel eens erg nadrukkelijk over ”die taaie biefstuk” van vorige week. Maar ik verkoop geen taaie biefstuk. Dat weet ik zélf als beste. Tja, en wat doe je dan? Dan leg ik uit, dat niet elke koe hetzelfde is. en ik probeer ook héél voor zichtig te laten doorklinken, dat ook niet elke dame even goed biefstuk kan bakken....”. Hij kijkt me aan met een blik, die geen ruimte laat voor tegen spraak. Dan een gebaar, dat moet betekenen: ”Zo is het nu eenmaal”. Adrie Bouwense, al 73 jaar een mens van vlees en bloed, al 60 jaar gaat het hem als slager naar den vleze. Als het aan hem ligt, komen daar nog heel wat jaartjes bij. Slager tot het einde.... Soms durven de dames wel eens te zeggen: ’’Slager, het vlees was de vorige keer niet zo lekker”. Ze sturen dan duidelijk aan op een stukje gratis vlees. Wat doet u dan? Mevr. Joke de Bert een interna tionaal dansprogramma voor ouderen worden afgewerkt. Alle ouderen uit Goes en omgeving zijn die middag van harte welkom in de kantine van de sociale werk plaats ”De Betho”, Klein Frank rijk 2, Goes. De deelnemers kosten zijn f3.50 per persoon. Voor nadere informatie kan men bellen met Mevr, de Bert tel: 01102-2689. Ook het folklore en- 11-16 uur: Judo in sportcentrum Goes. 10.30 - 15.30 uur: Tafeltennis in sportzaal ”De Poel”. 10.30 - 16 uur: Tennis in de TSI-hal. 14 -15.30 uur: Voetbal op sport park Het Schenge. 13.30 - 15.30 uur: Wielrennen: start en finish Kattendijksedijk na bij de Hollandsche Hoeve. 10.30 - 16 uur: Zwemmen in het Gemeentelijk zwembad van Goes. 10.30 -16 uur: Volleybal in Sport centrum Goes. 10.25 - 16 uur: Handbal in spor thal Goes. 10.30 -15.30 uur: Paardrijden op de oude crossbaan aan de Kat tendijksedijk. Rond vier uur ’s middags wordt de dag afgesloten en zullen de namen bekend zijn van degenen die naar de finale op 7 juni op Pa pendal gaan. DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY THEO VAN DE SANDE SCENARIO. REGIE MUZIEK RUUD VAN HEMERT MONTAGE WIM LOUWRIER C0 00 co 00 da gersknechtje de zaak van zijn vader binnen. Dat was in 1926. Daar begon toen een onafgebro ken carrière van 60 jaar je je brood verdient in de handel, moet je met iedereen kunnen omgaan, vind ik. Zo eenvoudig is dat. Anders ben je geen goe de handelsman”. De meeste klanten knikken zwij gend, maar sommige klanten reageren geïrriteerd: ”lk heb 6 ons besteld en geen 7 ons”. Ze verdenken de slager ervan, op een slijmerige manier méér te willen verkopen en sneller rijk te willen worden. Zaterdagmiddag 3 mei a.s. zal de volksdansvereniging Goes de jaarlijkse dansmiddag voor oude ren in Goes organiseren. Deze jaarlijks terugkerende aktiviteit vindt plaats op de eerste zater dag in mei. Om twee uur ’s middags zal het volksdansbal worden geopend door de voorzitter van de goese vereniging dhr. G. van Damme. Daarna zal onder leiding van Aan het begin van deze eeuw kocht pa Toon Bouwense een huis aan de Kaaistraat en liet dat verbouwen tot winkeltje. Hij in stalleerde er de eerste snijma chine (voor broodbeleg) op Noord-Beveland. Het merk: een Van Berkel. Ook toen al.... Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 3 mei a.s.. tevens kunt u bij ons terecht voor 'n mooie kollektie bruidskleding tegen aantrekkelijke prijzen. Kreukelmarkt 15, Goes, tel. 01100-23680 Slager Bouwense: ”O, dat is geen probleem. Zolang de Zandkreekdam er ligt, komen hier behalve Nederlanders ook jaar, maar nog lang niet van plan om zijn werk te stoppen. ”lk kijk wel uit, ik beschouw al mijn klanten als mijn vrienden. Als ik stop, ben ik mijn hele vriendenkring kwijt. En wat moet ik dan gaan doen? Hobby’s heb ik niet. Ik eet en leef bij de gratie van mijn klanten. Dat houden we zo. Hoe lang? Ja, dat weet ik ook niet. Ik heb wel eens ge zegd: ik voel me slager tot ik er niet meer ben. Ik blijf slager tot het einde. Zó zal het worden”. trum Goes nabij de Hollandsche Hoeve. Voor tafeltennis kan men beschikken over sportzaal ”De Poel” en tennis in de hal van TSI op het industrieterrein in Goes-Zuid. Overigens zullen ook diverse tak ken van sport buiten het genoem de Sportcentrum aan de orde komen: atlethiek en hockey op sportpark Het Schenge, wielren ner nabij de Kattendijksedijk en zwemmen in het nabijgelegen zwembad. In grote lijnen iets over het pro gramma: om half tien ’s morgens wordt de Jeugd Olympische Dag in Goes officieel geopend. Om half elf starten de wedstrijden. 10.30 -15.30 uur: atlethiek op de sintelbaan van sportpark Het Schenge. 13.30 - 14 uur en 14.15 - 15.30 uur: Hockey op Het Schenge. Zoon Adrie nam veertig jaar ge leden de zaak over. Hij helpt nu nog dagelijks de klanten in de winkel in het plezierige besef, dat ook voor hem onder zijn eigen "vlees en bloed” al twee opvolgers gereedstaan: zijn zoons Toon (38) en Piet (36), die het vak op exact dezelfde wijze voortzetten als hun vader het hen geleerd heeft, t.w. vol- ambachtelijk. Slager Adrie Bouwense in zijn element, d.w.z. in zijn winkel. Het beruchte "onsje méér” komt pas aan het eind van de avond ter sprake. Aan het eind van een paar uur praten met sla ger Adrie Bouwense (73) uit Kortgene, die deze maand een bijzonder jubileum vierde: hij was 60 jaar slager, aan één stuk.... L DE NIEUWE REM VAN hakt. Tegenwoordig worden ook de populaire vleessoorten méér verkocht dan vroeger, bijv, de runderlappen en de kar bonades”. semble van de vereniging heeft ook dit jaar weer een druk pro gramma af te werken. Enkele we ken geleden verbleef het ensemble gedurende een week in Engeland. Zaterdag jl. danste het ensemble op het museum plein in Goes ter gelegenheid van de opening van het museum. Woensdag 23 april zal een voor stelling worden verzorgd voor toeristen van een cruise schip, dat die avond zal afmeren in Vee- re. Zaterdag 26 april zal 's mor gens om 10.00 uur een voorstelling worden gegeven op de goese kade in een muziektent, tijdens de feestelijkheden rond de opening van de nieuwe sluis in Goes. Zaterdag 3 mei zullen en kele leden van het ensemble me dewerking verlenen bij olympische sport aktiviteiten in het sportcentrum in Goes. Van 17 tot 20 mei zal het ensemble naar St. Martin in Duitsland reizen en daar een voorstelling verzorgen voor de duitse televisie. 16 A 1.99 Toen hij 10 jaar was, werd er voor de kleine Adrie Bouwense een kinderfiets gekocht. Aan de vlees op de gram nauwkeurig af voorkant werd daarop een baga- te snijden. Geen enkel varken, gedrager gemonteerd. Daar geen enkel rund, geen enkel stuk vlees is hetzelfde. Dat zijn je opgezet en zó leerde kleine dus praktische problemen. Maar er zijn ook gevoelsmatige aspecten. Stel je voor, dat een klant om een rundlap van zes Toen voor hem de lagere school ons vraagt. Je snijdt een prach- eindigde (dat was destijds nog in tig stukje af en het weegt bijna april) stapte hij officieel als sla- zeven ons. Dan moet je gaan snikkeren aan dat mooie lapje. Nou, dat gaat me aan het hart, want je tast de hele vorm van ken carrière dat lapje vlees aan. Daarom durf slager-zijn. ik in dat geval best te vragen, of het een "onsje méér” mag zijn. Vriendenkring Ik verkoop nu eenmaal graag een gaaf stukje vlees”. geleden, dat de heer en me vrouw Bouwense trouwden en de zaak van pa Bouwense overnamen. Slechts weinig mensen, en ze ker niet slagers, oefenen hun beroep 60 jaar lang vakmatig wil, krijgt hij 6 ons en geen 7 ons. Maar je leert na 60 jaar je pappenheimers wel kennen”. gevierd. Vorig jaar was er feest Tafelmesje.... in het gezin en in de slagerij van Bouwense. Toen was het 40 jaar Eigenlijk is Adrie Bouwense al veel langer dan 60 jaar werk zaam in het slagersbedrijf. Zijn vader was ook slager op het dorp en al van kindsbeen af moest hij (als de één na oudste uit een gezin van 8 kinderen) flink aanpoten in het slachters- en slagersbedrijf van pa. ’’Eerst treft, weet Kortgene al 60 jaar moesten we goed toekijken, la- wat voor vlees het in de kuip ter moesten we meehelpen. Dan heeft. Dat geldt ook voor het weet je al vroeg van aanpakken, "onsje méér”. Er verschijnt een Als klein kind hielp ik al mee, de brede glimlach op het gezicht koeien te villen. Met een ta- van de bedaagde slager. Hij wil felmesje....”. met groot plezier zijn hart eens luchten. "Om te beginnen is het verba zend moeilijk, om een lapje ’’Zeker op een dorp weten de klanten goed te waarderen, dat je alles zelf maakt en dat ons voor de klanten niks teveel is. Al onze eigen worst is nèt wat lek kerder dan de fabrieksworsten en ze hebben nèt een ander smaakje. Ik moet alleen een uit zondering maken voor snijworst en salami: dat verliezen we van de fabrieken....”. IN AQUA-ftLAUV/ SATYN KAToE-N Grote Markt 6. Goes Tel 16015 r Dit laatje niet schieten -O.

Bevelander | 1986 | | pagina 1