DANSLES Luisterliedjes van Kevin Village (Kees van Vredegem) momenteel intensief op radio en televisie OPENING GIGANTISCHE FOTO IOORE scoren H Is ROCK ROLL SPECIAAL WISSELENDE DIENSTEN EN WERKTIJDEN ZELF MODE MAKEN REKEN MAAR! PARFUM BIEMEN I Lover”: over ’n gevaarlijke vrouwtjesspin, die haar minnaars doodt. Les Caprices (ftChanel ’’Black Widow Let op binnenkort in Goes jïilp df K U bent van harte welkom bij: De Villa We zien wel Tevens ook weer Zwarte weduwe voor mensen met De kater Heeft U ook sin in de lente of in iet» nieuws, misschien een andere make-up? Wij kunnen L) dit geven Want de nieuwe Voorjaarskleuren van Chanel zijn er Teven» is er eert specialiste van Chanel aanwezig en wel op woensdag 22 en donderdag 23 februari. Zij geeft U vrijblijvend een huid- en make-up advies. En voor iedere klant hebben wij een huidverzorgingsset cadeaux (Zolang de voorraad strekt) Laat deze kans niet voorbij gaan Bamaby Tijdrovend Ontroerend Postbode Hele nacht In dienst Veelbelovend B TALBOT V ODE DEZE WEEK LANGE KERKSTRAAT 44, GOES Nieuwe kollekties, Nieuwe kleuren Nieuwe stoffen Schrijf in, NU VOOR HET TE LAAT IS Knippatronen: BURDA en SIMPLICITY met de nieuwste modellen ’84 Al’J Scheme hHpen. UtteebreMe iworifcAftbsg. Verkrijgbaar bij: P TA. Ooss,1Si. #11004 Peugeot - Talbot - Dsftfar i iiswrb—e— L 4 de doorbraak? Het inzMtgen ven eon demo-cassette in het eigen studtootje op zolder. (Ven een onzer redacteuren) 3 Kees toe "Het heett een sterk Amerikaans karakter Ik mik dan ook duidelijk op de inter nationale markt. Er bestaan al plannen om de plaat ook uit te brengen in Duitsland en Italië. We zien wel"-. Zoals het er nu naar uitziet, zal het met Kees van Vredegem zelf beter aftopen GOES Nog niet zó lang gele den overwoog hij serieus, zijn muzikale carrière at te breken. Nu Is hl] bijna elke dag wel oen keer op de radio te horen met zijn laatste grammofoonplaat. "Toen viel er een leegte", ver- anneiiss van der po»l kkxsiraaf 10 90M 01100 27473 I suddenly felt the thick thread she spun very thight and after she was satisfied she really got a strong appetite cruel bride, you're so sty Verder vervolgen we de lijst niet We zeiden al: dit was slechts het begin. In elk geval wordt de betere luistermuziek van de Goese postsorteerder en -besteller openlijk vergele ken met de muziek van Ameri kaanse artiesten, zoals Steelers Henny Vrienten (ven Doe Maar), een oude vriend ven Keee ven Vredegem. Henry schreef in de jo len 70 el liedjes voor Keee Hij kwam in die tijd vaak bij Keee thuis Zangeree Vanaesa: Ine jas voor de kinderen ven Kees.... Keee op de televisie, te gast bij Tineke in het Veronica-maandag- middagprogramma op 30 januari. van Kevin Village We heoben de naam en de bijbehorende luistermuziek samen ontwik keld. Aan Piet kan ik gewoon alles kwijt. We zitten samen veel in de auto Als ik bijv, een glo bale melodielijn heb. dan leg ik mijn ideeen aan hem uit en hij gooit zijn ideeèn ook op tafel Bovendien "maakt" hij op mijn platen alle stemmetjes op de achtergrond. Kortom: hij is iri muzikaal opzicht mijn steun en toeverlaataldus Kees De meeste teksten voor de lied jes van Kees "Kevin" van Vre- degem zijn van de hand van Willem Zwigtman in Goes. Zo ook het lied Black Widow Lover; Een "black widow", is een zwarte vrouwtjesspin, die man- netjesspinnen in haar web lokt en hen na de paring doodt Wil lem Zwigtman maakte er oen prachtige tekst over "Hoe kómt hij op het onderwerp", zegt Kees "Geen gesprekken voor af Péng. ineens was het er". Komt dan toch tijd goede contacten. Ze heeft zelfs aangeboden, hem in de naaste toekomst te helpen bij een nieuwe opname. met zijn kinderen Glenn en Marvin. Ze mochten een hand tekening van Vanessa hebben, maar dan moesten ze de blonde - zangeres wel een kusje-geven. In dat opzicht brachten zijn kinderen het al verder dan hun vader Óp maandag 30*januari was Kees (als Kevin Village) te gast bij Tineke Vos in het veelbeke ken middagprogramma "Tine ke" van de Veronlca-televisie. Ook daar zong hij zijn liedje, zichzelf begeleidend op de gi taar. Tineke Vos is een oude bekende van hem: héér man Tony produceerde zo'n vijftien jaar geleden de eerste plaatjes van Kees Op donderdag 2 februari liet Frits Spits in zijn NOS-pro- gramma "Avondspits" weten. dat "Black Widow Lover" een Wheel en Gerry Rafferty. "Ja, belangrijke kandidaat was voor dit soort muziek wordt in Ne telt Kees. "Al dat life-gedoe had bijzonder veel tijd en geld op- Hairy maid dressed in disguise you loved to tell me nothing but I lies wonderend why finally I did realize a black widow lover must die softly cry, have to die a black widow lover must die Dat betekent: elke avond ge draaid worden' zeven dagen achtereen. Misschien is de "Minnaar van de Zwarte Wedu we" inmiddels gepromoveerd tot steunplaat. Er is al een televisieoptreden achter de rug. En vermoedelijk zullen er meerdere volgen Het promotiefilmpje ligt in elk geval al klaar voor Toppop, Count down of Spop. Kees van Vredegem (34) is in eens helemaal terug. De grote doorbraak en de (internationa le erkenning lijken eraan te ko men. Wordt het de doorbraak, waarop Kees zo lang gewacht heeft? Met de groepen Dutch Spring, Barnaby en Kees E*- pres en de Postcodes lukte het allemaal net niet. Maar zijn nieuwste solo-single (onder de artiestennaam Kevin Village) begint nu zomaar ineens te lo- ,7 p» Overigens zal de komende uren de oranje kater Frenkel de aan dacht van Kees gaan opeisen Het beest moet naar de dieren arts "Hij heeft pijn onder aan de buik Naweeén van een té vroege castratie". Kees en Frenkel zijn dikke vrienden "Hij is een kat. maar hij gedraagt zich als een hond". Sound Studio in Roosendaal. Ais wij 's middags om half vier aanbellen, is hij nog maar net uit bed "Het was een inspannend nachtje", zegt hij. "Maar alles Er volgden ettelijke tv-optre- dens, bijvoorbeeld in "Haal het doek maar op" (voor de NCRV gepresenteerd door wijlen Louis Neefs). Ze lieten in die tv-finale Anita Meijer en Bolland en Bolland achter zich Met aldus Kees "Als ik uit de nachtdienst thuiskom, staat hij altijd op me te wachten Als ik overdag moet gaan werken, komt hij me wakker maken Hij zoekt me altijd op. Als ik in de huiskamer ben en Ik ga nog niet zitten, dan is hij óók niet op z'n gemak. Ik houd erg veel van dieren. Ik vind het heleméél niet leuk, dat ik zo dadelijk met 'm naar de dierenarts moet". En dat Is dan de andere kant van optimistische Koos: ge voelige Kees. "Ja, Ik trek me gauw Iets aan, vooral als Ik me onrodelijk behandeld voel. Maar dan Is er altijd Ella weer, die me daar weer overheen helpt". - t mee naar de meest ree ontwikkelingen Op zaterdag 28' januari Kees te horen in het lift dioprogramma "Los Vast" Jan Rietman (NCRV), ree treeks vanuit Hulst. Ruim 3 bezoekers luisterden en kc daar naar zijn Engelstt sfeer- en luisterliedje "B Widow Lover" Hij kwam er Kevin Village vergt veel tijd van Kees van Verdegem. Bij de PTT maakt hij in de dag- en avond diensten 40 uur per week vol. "Die baan neem ik verschrikke lijk serieus. Ik zet me er voor 100% voor in Maar al mijn vrije tijd, inclusief snipperdagen, weekends en vakanties, wordt opgesiokt door de muziek. Morgen moeten Kees Expres (nu vertolkt door zijn goede vriend Piet Leendertse uit Krui- i ipgen) en de Postcodes een singié in het Vlaams opnemen. Zo blijft er natuurlijk weinig tijd over voor familie en kennissen en voor een huiselijk levén Maar mijn vrouw, Ella (33). is er gelukkig in meegegroeid Als je in het artiestenvak met als team optreedt, kan je het wel schud den Ik heb eindeloos veel steun van Ella en van Piet" Zonder Piet Leendertse zou Kevin Village niet bestaan staat er keurig op. zoals ik dat wilde. Als het succes aanstaan de lijkt voor "Black Wido Lo ver", moet je toch zorgen, dat er één of twee opvolgers ge reedliggen Wanneer ze uitko men? Pas als Black Widow Lo ver is uitgebloeid. Van mij mag het juni worden". De meest ontróerende ervaring van de afgelopen tijd was de hernieuwde kennismaking met Henny Vrienten (van Doe Maar) Hij kwam hem tegen bij de tv-uitzending van Veronica- Tineke op 30 januari; "Hij heeft vroeger veel liedjes voor me gemaakt Hij kwam in die tijd erg vaak bij ons thuis Dan haalde ik hem altijd met de auto van het station. Hij had (en heeft) geen rijbewijs, dus hij kwam altijd met de trein uit Til burg naar Goes. Negen jaar geleden zag ik hem voor het laatst. En bij Tineke kwamen we elkaar vorige maand weer tegen Dat heeft me echt aan gepakt, vooral omdat hij 9 jaar lang (ondanks al het succes van Doe Maar) dezelfde is geb leven We hebben gezellig wat oude koeien uit de sloot zitten halen Ja. Ik vond dat écht on troerend". Schreef Henny Vrienten vroe ger teksten voor hem. Keee schrijft nu ook zélf veel (mu ziek) voor anderen. "Ik heb als muziekschnjver een vrij breed repertoire Ik kan veel soorten muziek waarderen en ik zet me j dan ook in voor veel stijlvor men Ella valt me dan wel eens bij met de teksten" Kevin Village. Koes van Verde- gem. De meeste Goesenaren kennen hem als de klelnge- bouwde postbode, die altijd driftig voortstapt naast zijn veel te grote flets, alsof hij een achterstand van enkele dagen moet Inhalen. Zijn regenkle ding Is In een bundeltje opge bonden vóór op het stuur. Zijn krullen wapperen vrolijk om zijn hoofd. Nel zo vrolijk als hun baas, die vrijwel altijd In dezelfde, opgeruimde bul ver keert. "Mógge" roepend naar voorbijgangers. Zwaaiend naar bekenden. Effe een vriendelijk woordje voor de mensen, die de post aan de deur moeten aanpakken. "Ik stap altijd vlug Alsof ik haast heb. Dat is mijn hele ma nier van doen Zo loop ik zelfs naar het schuurtje. Maar dat tempo is tegenwoordig hard nodig bij de PTT Veel werk, maar steeds minder mensen". Het succes van Kevin Village eist momenteel echter de meeste aandacht op. De afge lopen dag en nacht heeft Kees van 's morgens negen uur tot de andere morgen vijf uur wM^u gehad aan studio-opnames vier nieuwe nummers. Ze werxW den opgenomen in de Stone Kees van Verdegem is nu zes jaar in dienst van de PTT. Hij is echter al vierentwintig jaar in. dienst van de muziek. Al op zijn tiende jaar deed hij' met broer Charles en zus Christian mee aan talentenjachten. Dne kin- deren met één gitaar, die de Everly Brothers en Simon en Garfunkel imiteerden Kees en Charles maakten daar na deel uit van diverse jeugd- groepjes en jeugdbandjes. In 1969 namen ze samen bij Ne gram hun eerste plaatje op, "Saturday Morning" Het werd zowaar nog een Top-40-hit óók Ze noemden zich Dutch Spring en hun platen werden gepro duceerd door Tony Vos. Jawel, de man van Tineke Vos. Van daar opbrengst hebben Piet Leen dertse en ik een opnamestudio gebouwd in de kelder van Huize De Villa aan de Van der Spie gelstraat We maakten daar voornamelijk demo-cassettes (proefopnames, die als proeve van bekwaamheid worden aan geboden aan platenmaat schappijen - RED.)." "Twee jaar geleden werd in De Villa ook Kevin Village geboren. Kevin kwam van Kees. Village van De Villa. De distributie maatschappij Pentagonwilde graag een l p met zijn liedjes verspreiden Dat is toen alle maal gebeurd Vorig jaar no vember werd het nummer Black Widow Lover opnieuw opgeno men op Pentagon-label en uit gebracht door Dureco. Het werd soms wel 15 keer in de week op' de radio gedraaid maar een hit werd het niet bij het publiek". "Daarom verraste het me rwi„ enorm, dat januari Joch "Piet is gewoon een onderdeel me wel wat, want Black Widow Lover heeft een bijzondere be tekenis voor me: het was mijn tiende single*’. Tussendoor gaf Kees ook veel van zijn tijd aan een serieuze groep, die als grap begon Kees Expres en de Postcodes Ont staan bij wijze van grap, door gesprekken van een aantal mu zikale PTT "ers tijdens de nacht diensten in Goes. Ook zij haal den radio en tv regelmatig Kees schreef steeds de muziek voor hun liedjes. pen als een trein. Hij kan het zelf eigenlijk nog niet zo best geloven. Aan het begin van het gesprek, In zijn woning In de schaduw van de Goese televisietoren, zegt hij: "Kevin Village Is mijn droom. Er is nu op de plaat oen sound uit de bus gekomen, waar Ik internationaal alles uit wil gaan halen”. V Even later zal hij zeggen: vind hot grandioos, dat de p nu opgepakt wordt door versum". Maar ja, in feite b« nog nergens. Ik sta gew nog maar aan het begin." Maar dat begin is in elk gi Verderop In de {aren "70 vorm de hij de band "Bamby". Er werden twee plaatopnames gemaakt "Rolling on my mlnd" en "How can I high my tear- drops". Halverwege de Bame- by-tijd viel broer Charles (nu 37) af wegens enkele oogope raties. De groep viel halverwe ge de (aren '70 uiteen, na oen. toch wel succesvoile periode mot een tv-optreden (KRO, "BIJ ons Inen veelvuldig ra- dlo-optreden. toen maar ingeruild en van de s 13 de aanwijzing tot steunplaat. derland met gemaaktgeeft lie een gedeelte ven De Bevelander gewijd aen karnaval U treft er namelijk een viertal pagina's in aan. boordevol informatie over do komende kameval van 'Arti''. Houdt deze extra krant bij de hond, want u kunt er veel plezier aan beleven met de karnaval 1984 in het vooruitzicht Wat er in onze contreien te beleven vsh, ie op de voet te volgen, ook ei heeft "Arti" ook dit jaar wéér een welhaaet "on navolgbaar' programma te presenteren VAN UW X&KERHElD VOOR MODE,KWAUT»ir EN PrRFEKTB. MtVORM T' --TT.-aseir niy -f "Ik

Bevelander | 1984 | | pagina 1