1 n 12e Kerstzaalvoetbal >IH3AAHnnA toernooi voor jeugd uit Goes e.o Kees Struik (29) bouwde zijn eigen vliegtuig het $tt$èiipa£e& 300 Wedstrijden met 700 Jeugdspelers in 9dagentijds I 5 28.50 indeling speeldagen DEZE WEEK 'j «df.r r Finales De Bevelander 39.50 22.50 Copy voor de Nieuwjaarskrant zullen we- gaarne van U ontvangen vóór vrijdag 23 december a.s. >iaoi|uajoQ|_|-s joisaaiuiusy uep In Veilinghal, De Poel en sporthal De Zwake pB|q lip UBA Ape UI ishipisaq aiz 2 FLANNEL alle goede modetinten 150 br. FEESTELIJKE - stoffen voor blouses. 28.50 90cm.br. 10. FLUWEEL CREPE GERUWDE STOFFEN jersey - CRÊPE Scheidsrechters Begeleiding --- --Ir IFeESTELYKE 6LOESE Kees Struik bij rijn zelfgebouwde Piper Cub PH CMS uit 1944 .1. Cub”, zegt Kees. beis en draden. Daarna smeer- ï- 28 december 8 00-18 00 Donderdag 29 december I 8 00-14 00 30 december 14 00-1.8 00 Zaterdag 2 januari 3 januari 9 00-18 00 i. Woensdag 4 januari 800-1300 4 januari Woensdag LANGE KERKSI RAA I 44 GOES k De Piper Cub in haff - at'gebouwde staat zonder motor in de neus en zonder vleugels Dacron-vezel, omdat dat mate riaal na behandeling mooi strak PH-CMS vaak het luchtruim vanaf het vliegveld Midden- Toen Kees de Piper-onderde- len 'in huis' kreeg, was de be- Van het enorme 'bouwpakket' was alleen de Rolls Royce mo- Zo kreeg Kees het 'bouwpakket' in handen in onderdelen uit elkaar Deze foto toont het frame van de romp, enkele jaren gelden de de Wolphaartsdijkse vlieg* tuigmecanicien niet minder dan 9 lagen verf ('dope') op de be spanning Dinsdag Donderdag E-pupillen F-pupillên 9 30-16 30 9 30-16 00 2 2 6 2 15 31 16 39 46 13 24 17 C-|un. .1 2 7 5 3 2 20 .4 3 5 3 3 20 25 23 36 24 26 12 147 11 13 29 13 15 8 89 8-fcin. 1 5 6 2 4 2 20 C-jun. 8 13 50 38 25 12 146 12 9 12 13 13 8 67 1 in taft en lurex a a Eft i Maandag Dinsdag Apollo Goes Kloetinge Robur S S V.'65 Wottaartadijk December-ideeën 8 modekleuren Ook in zwart aa cft voor kinderkleding ift in nieuwe pletvrii. aa £A l50cm.br. 40.JU 90cm.br. IV. kleuren I40cm br. JU.OÜ - Aai !50cm:br. 8 00-13 00 8.00-17 30 Vrijdag Vrijdag Omdat de organisatoren van de vliegshow echter niet had ver teld. waar en wanneer de jure ring en de prijsuitreiking (door Prins Bernhard) zouden zijn, miste Kees de prijsuitreiking. "Ik hoorde op een gegeven moment door de luidsprekers om roepen, dat de tweede prijs door Prins Bernhard aan mij VEILINGHALLEN Woensdag Se t/m 20e plaats) A-junioren (plaatsmgswedstr 31 december A-junioren en B-junioren finales te s Gravenpolder D-pupUlen (poulewedstr C-junioren (poulewedstr D-pupillen (plaatsmgswedstr 5e t/m 20e plaats) C-pupillen SPORTHAL VAN HERTUMWEG 27 december 29 december AANTAL SPELERS A-|un. 6 14 38 26 7 14 106 155 AANTAL TEAMS A-jun. 1 2 5 4 1 2 Gom Kloetinge Robur S S V 65 Wolfaartsdijk 18 Was je niet doodsbang tijdens de eerste proefvlucht in je zelf gebouwd vliegtuig? Kees Struik "Welnee Voordat een vliegtuig de lucht ingaat, is er al zoveel gecontroleerd, dat je in elk geval wéét dat hij goed vliegt De allereerste echte vlucht dient dan alleen nog maar als eindcontrole van allé systemen en van de besturing". Een club van vliegtuigfanaten. de Aero Spotters, hebben voor Kees uitgeplozen, dat de Piper Cub en niet Piper Cup. zoals velen ten onrechte schrijven) oorspronkelijk werd gebouwd als een verbindingsvliegtuig was uitgereikt En ik wist van niks!”. "Achteraf bleek een goede kennis zich als Kees Struik te hebben voorgedaan Hij vond het zo rottig voor de Prins, dat de nummers 1 en 2 niet op de prijsuitreiking aanwezig waren Hij is een uitstekende stand-in voor me geweest Hij heeft er 's avonds prachtige verhalen over verteld Ja. wat wil je? Je zal van Prins Bernhard een prijs uitge reikt krijgen en je met Kees Struik laten aanspreken, terwijl je Kees Struik helemaal niet bentWé hebben er achteraf veel plezier om ge had"; Kurier een advertentie staan van een Nederlander, die een Piper Cub uit 1944 (in onderde len uit elkaar) te koop aan bood "De man. een kruidenier uit Velp, bleek de Piper achteraf in Duitsland in onderdelen ge kocht te hebben. Hij dacht het vliegtuig wel even in elkaar te gaan zetten. Maar ja, dat doe je niet even op een regenachtige namiddag. Daarom wilde hij hem naar Duitsland terugver kopen. Uiteindelijk kwam hij bij mij terecht". In september jl. werd hij uitge nodigd om zijn aandachttrek kende Piper Cub aan het pu bliek te tonen op de airshow op de luchthaven Beek bij Maas tricht. Prins Bernhard, Martin Schrö der en Frits Philips zouden hem De wedstnjden van de A, B en C junioren zullen geleid worden door scheidsrechters van de K.N.V.B -afd Zeeland Gestreefd wordt naar 3 scheidsrechters per dag. waarbij al jarenlang dezelfde scheidsrechters een deel van hun vrije tijd aan het toernooi be steden De finalewedstrijden worden eveneens door officiële scheidsrechters geleid De resterende wedstrijden worden geleid door leiders en andere verenigingsmensen voor het Amerikaanse leger Het werd verkocht naar Enge land en later naar Duitsland, waar het dienst deed als les toestel op een vliegschool. In een slotopmerking probeert Kees uit te leggen, waarom hij zich (weliswaar onder auspi ciën van een erkend vliegtui- gonderhoudsbedrijf) als een 'kleine Fokker' ontpopte: Het is puur hobbyisme. Een ander bouwt graag zijn huis, of sleu telt graag aan een auto of aan een boot. Wéér een ander gaat postzegels verzamelen. Ik heb ooit een tic gekregen van het luchtvaartbedrijf en dat raak ik nooit meer kwijt". De voetbaljeugd uM Goes en omstreken hoeft komende kerstva kantie niet stil te zitten. Er zal volop actie zijn, want voor do 12e maal wordt het grote Kerstzaalvoetbaltoemooi gehouden. In ne gen dagen tijd» zullen er door ruim 700 junioren en pupillen van verscheidene verenigingen uit Goes e.o. totaal maar liefst 300 wedstrijden worden gespeeld. Dinsdag 27 december gaat het toernooi van start voor do E-puplllen on donderdag 5 januari zul len de laatste finalepartljen voor de C-junioren hun beslag krijgen In de Veilinghal te Goes. Het toernooi speelt zich niet alleen in de Veilinghal af. doch ook sportzaal "De Poel” aan de Goose van Hertumweg en sporthal "De Zwake" in 's-Gravenpolder worden Ingezet. Aan het zaalvoetbattoernooi. dat ongetwijfeld het grootste in zijn soort is binnen onze pro vincie Zeeland, wordt deelge nomen doo. jeugdspelers van de volgende verenigingen Apollö.'Goes. Kloetinge. Robur, SSV'65 en Wolphaartsdijk Organisatie De laatste jaren is de organisa tie van het toernooi in handen A-junioren (poulewedstr B-junioren (poulewedstr Naastbet feit dat er ca. 718 spelers in aktie komen, zijn er verdeeld over de wedstrijddagen ook ca. 125 verenigingaleiders aanwezig om op te treden als begeleider van een team Voor deze mensen betekent dit vaak dat ze vrije dagen moeten opnemen om aanwezig (Van een onzer redacteu ren) WOPHAARTSDIJK/LEWE- DORP - Een paar jaar gele den was het nog een hoop onderdelen. Nu vliegt die stapel onderdelen vrijwel wekelijks door de lucht in de vorm van een Piper Cub. Die Piper Cub stamt uit het jaar 1944 en is dus in zijn soort bijna 'antiek'. Kees Struik (29) heeft uit de grote hoeveelheid onder delen eigenhandig een prachtig vliegtuigje gemaakt. Het was één van de eerste zelfgebouw de, old-timer Piper Cubs van ons land. De Rijksluchtvaart dienst gaf zonder bezwaar een bewijs van luchtwaardigheid af. De Piper van Kees behoort bovendien tot de oudste in zijn soort. De 65 pk motor beschikt niet over een startmotor. De motor moet dus nog via de pro peller met de hand worden aangezwengeld Bovendien kent de Piper uit 1944 geen omtrekverlichting. Enkele maanden geleden zou Prins Bernhard op de luchtha ven Beek aan Kees een onder scheiding uitreiken als waarde ring voor diens zelfbouw-activi- teiten. Die ontmoeting met de Prins liep Kees echter mis, op een wel héél bijzondere ma nier Een goede kennis heeft zich toen maar voorgedaan als Kees Struik. Zo kwamen de prijzen uiteindelijk tóch terecht in Kees' woning in de Blauwe Wijk, een buurtschap tussen Goes en Wolphaartsdijk. De kanariegele Piper Cub draagt de toepasselijke regis- tratieletters PH-CMS. De aan duiding PH staat op elk Neder lands vliegtuig. De letters CMS zijn de initialen van Comelis Marinus Struik. "Je bent vrij om de reigstratie- letters aan te vragen, die je hebben wjlt. De letters mogen echter nooit eerder door een ander gebruikt zijn en ze mogen ook geen onwelvoeglijk woord vormen. Daarom vlieg ik rond met mijn eigen initialen", aldus Kees, die op vliegveld Midden- tor min of meer direct bruik- Zeeland te Lewedorp werk- baar Voor het overige moest de zaam is als vliegtuigmonteur bij Piper Cub volledig vanaf het frame opnieuw worden opge bouwd Drie jaar lang heeft Zaterdag 31 december worden 's morgens finalewedstrijden ge speeld voor de A- en B-junioren in sporthal "De Zwake" te 's Gravenpolder Voor de D-pupillen en C-junioren zijn donderdag 5 januari de finalewedstrijden in de Veilinghal. De finalewedstrijden zijn in het jaar 1980 voor het eerst ingevoerd. De reden hiervoor was om een afsluiting te geven voor de ver schillende groepen Dit is altijd een groot succes geweest, zodat men dit jaar weer finales zullen spelen Dit alles, ondanks het feit dat het toernooi een uiterst recreatief karakter heeft Géén beker, géén prijzen Doelstelling is om alle, bij de onderhavige verenigin gen aangesloten jeugdleden zoveel mogeiijk te laten voetballen D-pup. E-pup. F-pup. laf I 78 111 211 127 120 71 718 van een orqanisatiecommité. samengesteld uit de leden van de jeugdcommissies van de Apollo deelnemende verenigingen Het orgamsatiecommité staat onder voorzitterschap van de heer J Woord, oud-jeugdvoor- zitter van de S.V Robur De huidige manier van werken waarborgt een goede en des kundige voorbereiding, temeer daar de meeste leden al jaren met dit (voetbal)bij!tje hakken Het organisatiecommité komt 3 a 4 maal bijeen in vergadering om programma's, reglementen en verdere organisatie uit te werken D-pup. E-pup. F-pup. 2 1 2 8 00-18.00 30 december - B-junioren (plaatsmgswedstr Van Beek's Luchtvaartbedrijf. Hoe komt iemand tot het initla- Kees daaraan zijn vrije tijd ge- tief een vliegtuig te gaan bou- spendeerd, maar nu kiest de wen? Kees kan het ontkiemen van dat idee eigenlijk niet uit leggen. "Ik had in mijn jeugd Zeeland niet méér belangstelling voor het luchtvaartbedrijf dan mijn leeftijdsgenoten. Maar toen ik spanning volledig aan vernieu- vliegtuigmonteur werd bij Van wing toe. De vleugels waren tot Beek ben ik betrokken geraakt op de ribben uitgekleed. De bij het (onder toezicht) in elkaar originele houten dragers zaten zetten van een Piper Super er nog in. Kees heeft die ver- Cub". vangen door metalen dragers. "Toen al kreeg ik zin, om zelf Het frame werd bespannen met eens wat te gaan bouwen. Ik kocht wat onderdelen, zoals roeren, propellors en vleugels, gaat zitten. De houten propeller Maar op een goed moment zag werd vernieuwd, alsook alle ka- ik in het Duitse maandblad Aero hels en draden. Daarna smeer- Die stapel onderdelen vliegt door de lucht Achteraf blijkt hij bijzonder goed geslaagd te zijn in het na bouwen van de originele Pippr Cub uit 1944. Daarvan getuigen de prijzen, die hij op tentoon stellingen en vliegshows krijgt toegekend Op het vliegfeest van Ldtyeted (vorig jaar mei) won hij de eer ste prijs In de categorie 'oldti mers'. De jury prees hem van wege de nauwkeurige uitrus ting en afwerking: "Deze Piper daar weer een eerste prijs heb- Cub zag er 40 jaar geleden in ben toegekend bij de oldtimers werkelijkheid inderdaag zó uit” maar het zat hem niet mee In augustus scoorde hij in Diest Door het ontbreken van een (België) alweer, nu tijdens het verbandkistje en een brand- vliegfeest van de -'veterane blusser aan boord, werd hij uit- vliegclub'. "Ze vonden daar, eindelijk tweede Drie puntjes dat ik niet het mooiste vliegtuig achter nummer één. Nummer had, maar wél de mooistePiper drie volgde op zestig punten 10 Donderdag 1900-17 30. 15 10 100 D-pupillen (finales in 5 januari C-juntoren (de Veilinghal) jPOEPEL. VALLENDE Bij de 0-pupiHen neemt ook een meisjesteam deel, ditmaal 1 eKtal afkomstig van de v.v. Apollo. waar dit learn ook deelneemt aan de huidige competitie. worden in de regio en stad Goes weer nieuwe zaken geo pend In De Bevelander kunnen we trouwens de laatste tijd vrij regelmatig openmgen van nieuwe bedrijven en winkets aankondigen. In Goes wordt vrijdag a.s. aan de Grote Markt het rueuwe districtskantoor van de Verenigde Spaarbank geopend Zowel in onze redactie- ais adver tentiekolommen wordt daar aandacht aan besteed Voorts aandacht voor de onlangs ia het winkelcentrum De Wijn gaard aan de Kotveniershof geopend Potterie en in 's Heer Arendskerke wordt vrijdag met een receptie een nieuwe schoenenzaak van de familie Van den Berg geopend VAH-. CtoVAKHi

Bevelander | 1983 | | pagina 1