DflWP°bevrijdl GEMEENTERAAD VAN AXEL Van een tot vijf december Frankering bij abonnement, AXEL ZATERDAG 4 DflECEMBER 1965 80e Jaargang no. 10 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR SEEUWSCH-VLAANDEREN Voltallige raad kwam dinsdagavond 30 november '65 bijeen De voorzitter, burgemeester M. K. van Dijke, opende de vergadering met het uit spreken van het ambtsgebed. De notulen van de vergadering van 26 oktober worden onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken en mededelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Bij het ontwerp van de nieuwe verkeers- verordening is gebleken dat ten aanzien van enkele straten nog namen moeten worden vastgesteld c.q. gewijzigd. Vastgesteld werd: a. de verbindingsstraat tussen Westsin gel, Troelstralaan en Groen van P'rin- sterenlaan te noemen Willemsplein; b. het gedeelte van de Zeestraat vanaf het monument in zuidelijke richting tot het kruispunt Zuidsingel-Kanaalkade- Zeestraat-Kinderdijk te wijzigen in Oranjestraat; c. de straat achter het stadhuis noordzij de te noemen Stadhuisstraat; d. de noordelijke rijbaan van Szydlowski- plein vanaf de Noordstraat tot de ge- denkbank op het Szydlowskiplein te noemen Tuinstraat; e. de oostelijke rijbaan van het Szydlows kiplein vanaf de straat achter het stad huis tot de Buitenweg te noemen Szyd- lowskistraat; f. het parkeerterrein, gelegen tussen Oranjestraat en Zuidsingel te noemen Hofplein. De rekening-courant-overeenkomst met de volgende banken werd ingaande 1 janua ri 1966 met een jaar verlengd. De Coöp. Boerenleenbank „Terneuzen" gevestigd te Terneuzen. De N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten, De Boerenleenbank „Ajcel", ge vestigd te Axel. Op 1 januari 1966 zijn als lid van de .Sportstichting Axel" aan de beurt van aftreding uit de groep van vertegenwoor digers der plaatselijke organisaties de vol gende personen: J. Dieleman, vertegenwoordiger van de voetbalvereniging „Axel", Jac. de Feijter vertegenwoordiger van de ruitervereniging „De Oranjeruiters", mevrouw R. M. Sanderse-Jacobs, vertegenwoordigster van de tennisvereniging „Axel". De vertegenwoordigende organisaties wa ren in de gelegenheid gesteld, hun gevoe len kenbaar te maken. De zittingsduur is drie jaar. Met het oog op de verdere ontwikkeling van de gemeente moet worden verwacht, dat binnen afzienbare tijd behoefte zal ontstaan aan nieuwe bouwterreinen. Het college is daarom van oordeel, dat het gewenst is een bestemmingsplan voor te bereiden voor het gebied, dat aansluit aan plan west en gelegen is ten noorden van de spoorlijn. Om te voorkomen, dat dit terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan te geven bestemming, is het noodzakelijk, dat verboden wordt be paalde werken, geen bouwwerken zijnde, en werkzaamheden uit te voeren zonder een z.g. aanlegvergunning. Een bestemmingsplan is in voorbereiding voor dit gebied, voornamelijk begrensd aan de zuidzijde door de Emmastraat, aan de oostzijde door de Nieuwendijk, aan de noordzijde door de Vaartwijk en aan de westzijde door een denkbeeldige lijn, lo pende van het punt waar de Buthstraat de spoorlijn kruist in ongeveer noordelij ke richting. De raad keurde het voorstel goed, echter niet voordat de heer D. J. Oggel (/GPV) had gevraagd hoe lang het nog duren zou eer men tot de aankoop van de grond zal overgaan. Wanneer aan de bezitters van de grond beperkingen worden opgelegd, dan zag de heer Oggel graag dat er aan doorgewerkt werd om verlies te voorko men. De voorzitter antwoordt, dat op de kortst mogelijke termijn een voorstel aan de raad gedaan zal worden. Wanneer tot aankoop overgegaan zal kun nen worden is niet te zeggen, er zal eerst nog een goedkeuring gegeven moeten worden door G.S. Bij het bouwrijp maken zal zo snel moge lijk gewerkt worden en wanneer schade ontstaat zal hiervoor schadeloosstelling ge geven worden. Aan de volgende personen werd bouw grond verkocht: aan gebr. van der Poel N.V. te Terneu zen percelen bouwgrond groot ongeveer 558 m2, gelegen in plan oost, voor de bouw van autoboxen; aan de heer J. Krottje te Marssum een perceel bouwgrond groot ongeveer 334 m2 gelegen in plan west. aan de heren B, J. V. Bonte te Terneu zen, J. A. H. Brunee te Brugge (België) A. J. O. Tuytens te Brugge (België) en de N.V. Horok te Bergen op Zoom ieder voor zich, een oppervlakte bouwgrond voor de bouw van in totaal 20 autoboxen gelegen aan de Spoorstraat, groot respec tievelijk ongeveer 190 m2, 152 m2, 19 m2 en 19 m2. aan gebr. van der Poel N.V. te Terneu zen, twee percelen bouwgrond, samen groot ongeveer 1178 m2, gelegen aan de Thorbeckelaan. De heer P. J. van Bendegem (QHU) vraagt waarom dit voorstel wordt terug genomen. Pe voorzitter antwoordt dat het college het nuttig acht zich in deze nog eens te beraden. De heer A. de Feijter te Axel was bereid zijn perceel weiland, gelegen aan de Lan geweg, groot 2.59.90 ha aan de gemeen te te verkopen. Dit perceel is bij het ge meentelijk recreatieterrein gelegen en maakt deel uit van de gronden, waarmee het recreatieterrein binnen afzienbare tijd zal moeten worden uitgebreid. Een en ander zal nader bij een bestem mingsplan behoren te worden geregeld. De raad keurde deze aankoop goed. Uit een onderzoek dat dit jaar is inge steld naar het optreden van voehtplekken in de plafonds van de openbare kleuter school „Roodkapje" is gebleken dat deze veroorzaakt worden door condensvocht tussen de plafonds en het dak. Als gevolg van het feit, dat de aange brachte isolerende laag en de ijzeren bal ken tussen plafond en dak een afdoende circulatie en daardoor het afvoeren van het condensvocht verhinderen, zijn het dakbeschot, de balken en plafonds aan getast en zullen voor zoveel nodig dienen te worden vernieuwd. De kosten van dit werk, dat zo spoedig mogelijk moet wor den uitgevoerd, zullen voor de gemeente naar raming 15.000,bedragen. De heer Maas (KVP) zegt niet technisch te zijn, maar het is toch wel goed even bij dit voorstel stil te staan. Wat nu ge beurt aan de openbare gebouwen is zeker niet omdat bij de houw het bëste materi aal gebruikt is, daarom zag ik gaarne dat bij bouwwerken een goed toezicht werd gehouden om zeker te zijn dat alles be hoorlijk wordt uitgevoerd. De heer P. J. van Bendegem zegt dat wan neer het nodig is, dit werk moet worden uitgevoerd, maar om dat in regie te laten doen, daar ben ik tegen. Met regiewerk hebben ,we al meer narigheid ondervonden. De heer A. de Waard (AR) vraagt of dit een voorlopig crediet is, daar hij het bedrag laag vindt. De voorzitter antwoordt de heer de Waard dat het dak van de Uloschool een geval is van slecht materiaal, maar dit was door de schoolinspectie voorgeschreven. Bij de deugdelijk of slecht materiaal, dit is een deugdelijk o fslecht materiaal, dit is een constructiefout. Door de bijzonder goede kwaliteit isola tiemateriaal kan het condensvocht niet weg. Het toezicht is hier goed geweest, was hier slordigere uitvoering aan het bestek dan zou dit niet zijn voorgekomen. Het standpunt van de heer P. J. van Bendegem kan ik respecteren, ook wij zijn niet voor regiewerk. Hier kan het moei lijk anders worden uitgevoerd, men weet hier niet precies waar men voor komt te staan, het kan tegen- maar ook meeval len. Wanneer we dit zouden uitbesteden zou het zeker meer gaan kosten. Met dit antwoord is zeker ook reeds ten dele de vraag van de heer de Waard beantwoord. We weten niet wat het zal kosten, maar we hopen met dit bedrag toe te komen. Hierna wordt dit voorstel met de stem van de heer P. J. van Bendegem tegen, aangenomen. neus, keel en borst van vastzittend: slQm De heer P. Dekker (CHU) zegt dat de huwelijken worden gesloten in de fraaie raadzaal. Het was voor een paar dat in het huwelijk trad dan ook een ontgooche ling toen men hiervoor in de kelderzaal werd gebracht. Wanneer dit weer moet gebeuren zag hij gaarne dat hiervan tijdig kennis werd ge geven en vroeg of in zo'n geval een spe ciaal tarief berekend moet worden. De heer E. Maas vraagt of er niet een soepeler beleid gevoerd kan worden wan neer er aanvragen zijn om een t.v.-mast te plaatsen op een ratio-woning. Verder vraagt de heer Maas of het mo gelijk is achter de Bizetstraat een verhar de brandgang aan te leggen, de bejwoners hebben veel last van water. Ook vraagt spreker: Wanneer een teke ning voor de bouw van een garage is in gediend en deze is door bouw- en woning toezicht goedgekeurd, kan men dan een vergunning krijgen om deze garage te bouwen bij een woningwetwoning? De heer J. C. van Luijk (AR) vraagt de convocaties voor vergaderingen in een aparte enveloppe te versturen. Het kan voorkomen dat de convocatie tussen an dere stukken zit zodat deze te laat ont dekt wordt, waardoor men niet op een vergadering aanwezig kan zijn. De voorzitter antwoordt de heer van Luijk dat zijn vraag in overweging zal worden genomen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering met dankgebed. AXELSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE ZATERDA' ABONNEMENTSPRIJS: Losse nummers 10 cent. Halfjaar-abonnement Axel binnen de kom f 2,90. Andere plaatsen f 3,90 Buitenland f 4,50 Hoofdredaktie: J. C. VINK Redaktie en Administratie: Axel, Markt 12, tel. 01155-646, postbus 16 Drukker-uitgeefster FIRMA J. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke reoluktie. Ingezonden mededelingen 30 cent per mm. Kleine advertenties 1-10 woorden f 1^- elk woord meer 15 cent. Wijziging straatnamen Verlenging Rekening-Courant-overeenkomst Benoeming leden van het bestuur der „Sportstichting Axel" Vaststelling van de wet op de Ruimtelijke Ordening tot voorbereiding van het bestemmingsplan Noord I Verkoop perceel bouwgrond Het voorstel tot het voteren van een krediet voor het uitgeven van een boekwerk over Axel werd door B. en W. teruggenomen Aankoop van een perceel weiland, gelegen aan de Langeweg, van de heer A. de Feijter te Axel Voorstel tot het verstrekken van een krediet voor het herstel van het dak en de plafonds van de openbare kleuterschool „Roodkapje" Rondvraag Toen ik een kleine jongen was, toen zette ik mijn schoen, daar mocht ik dan een wortel en een beetje hooi in doen. En bij de schoorsteen zong ik dan een lied voor Sinterklaas en... dacht intussen bangelijk aan zwarte Pieterbaas. Want o, ik wist, ik was heus niet zo braaf als 'k wel moest zijn. Hoe vaak deed 'k vader geen verdriet, hoe dikwijls moeder pijn als ik te laat aan tafel kwam of natte schoenen haa', bij 't klimmen over prikkeldraad mijn broek beschadigd had, als ik op 't ijs me had gewaagd terwijl het lang reeds smolt, wanneer ik met mijn goeie pak gestoeid had en gehold. Mijn zieltje was dan zó bezwaard... bevreesd zong ik het lied van hem die alles zag en wist: de slimme Zwarte Piet. Die hoorde door de schoorsteen toe en noemde aan de Sint, die daar hoog op zijn schimmel zat, de naam van ieder kind, dat heel veel op zijn kerfstok had. En Sint schreef in zijn boek en zei: „Die kinders krijgen straks gêen lekkers en geen koek." En bevend zong ik bij de schouw, mij wetend boos en slecht: „Och Sinterklaasje, kom dan toch hier binnen met je knecht." Die knecht, dat hoorde er zo bij, maar 't was toch wel zo, dat ik vogr die kroeskop met zijn zak 't meest in mijn piepzak zat. Zodra het één december was, werd ik angstvallig zoet. Zo zoet, dat moeder angstig vroeg: „Kind, voel je je wel goed?" Vier dagen restten mij dan no^ vóór die fatale dag, om goed te maken al het kwaad, dat Sint héél 't jaar door zag. Vier dagen voor dat héle jaar, dat ik me had misdragen en waarvoor Sint mij heel gewis straks rekenschap zou vragen. En dan, dan kwam de grote dag. De dag van elks verlangen. Onder een hoedje was ik dan die hele dag te vangen. Maar... eindelijk! Daar kwam de mand, de mand met de kadootjes. Ik gaf de Sint een klamme hand en bakte zoete broodjes. Daarna ging 't leven weer zijn gang; driehonderdzestig dagen leefde ik blij en onbezorgd, kon ik 't er weer op wagen. Genoot ik van mijn blijde jeugd, met onbeklemd gemoed. Tot het weer één december was. En dan werd ik weer zoet

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 1