OPENBARE VERGADERING Frankering bij abonnement, AXEL ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1965 79e Jaargang No. 46 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN van de gemeenteraad van Axel op dinsdag 17 augustus 1965 des namiddags om 7.00 uur ten stadhuize. AXELSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE ZATERD/ ABONNEMENTSPRIJS: Losse nummers 10 cent. Halfjaar-abonnement: Axel binnen de kom 2,90. Andere plaatsen f 3,90 Buitenland f 4,50 Hoofdredaktie: J. C. VINK Redaktie en Administratie: Axel, Markt 12, tel. 01155-646, postbus 16 Drukker-uitgeefster. FIRMA J. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke reduktie. Ingezonden mededelingen 30 cent per mm. Kleine advertenties 1-10 woorden f 1, elk woord meer 15 cent. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Voorstel op het verzoek van de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbonds om sub sidie ten behoeve van een leerling van de Christelijke Landbouwschool te 's-Heer Arendskerke. 5. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 tot het aanschaffen van leermidde len verkeersonderwijs t.b.v. de Chr. School in de Nieuwstraat. 6. Voorstel tot het vaststellen van de: a. 5e wijziging van de Wachtgeldregeling; b. 6e wijziging van de Uitkeringsverordening. 7. Voorstel tot wijziging van de salarissen van het gemeentepersoneel per 1 januari 1965. S Voorstel tot vaststelling van een aanvulling op de 18e wijziging van de „Salaris- en Loon- verordening 1959". 9. Voorstel tot het vaststellen van een wijzi ging van de verplaatsingskostenverordening. 10. Voorstel tot het vaststellen van de 5e wijzi ging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1965. 11. Voorstel tot het vaststellen van de 14e wijzi ging van het Algemeen Ambtenarenreglement en de 10e wijziging van de Arbeidsovereen komstenverordening. 12. Voorstel tot het vaststellen van de le wijzi ging van de spaarverordening. 13. Voorstel tot aankoop van de panden Oude- wijk 71, 75 en 77 van de heer P. J. van Dron- gelen e.c. te Axel. 14. Voorstel tot verkoop van een perceel tuin grond, gelegen aan de Kanaalkade, aan de heer H. J. Goossens te Axel. 15. Voorstel tot vaststelling van de herziening uitbreidingsplan oost en west 1965. 16. Voorstel tot vaststelling van het „Partieel plan in onderdelen Oost". 17. Voorstel tot vaststelling van de 7e wijziging der gemeentebegroting voor het dienstjaar 1964. 18. Voorstel tot aankoop van het pand Koestraat 35 van de heer C. J. J. Willemsen te Axel. 19. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening van de woningen Hospi taalstraat 23 en 25. 20. Voorstel tot verkoop van een perceel bouw grond gelegen aan de van Middelhovenstraat, aan de heer van der Waa te Zaamslag. 21. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 tot het invoeren van een nieuwe me thode voor het geven van godsdienstonder wijs t.b.v. de R.K. school. 22. Voorstel tot het vaststellen van een bouwkre- dietregeling gemeentepersoneel. 23. Rondvraag. 24. Sluiting. MEDEDELINGEN B. en W. delen in antwoord op de in de raads vergadering van 29 juni 1965 gestelde vragen mede: b. Vraag van de heer Dekker inzake realisering parkeerstrook in de Nieuwstraat. De eventuele realisering van een parkeerstrook in de Nieuwstraat houdt mede verband met de vast stelling van het nieuwe algemene verkeersplan in de bebouwde kom. Zodra over dit plan alle ad viezen zijn ontvangen, zullen wij de situatie in de Nieuwstraat mede in beschouwing nemen. b. Vraag van de heer Dekker inzake realisering dere plaats voor het woonwagenterrein is gevon den. Na hetgeen in uw vergadering van 27 april j.l. door de voorzitter bij het punt „rondvraag" naar aanleiding van een vraag van de heer Hamelink werd geantwoord, is op het daarbedoelde schrij ven een negatief bericht ontvangen. Daarna heb ben wij getracht de beschikking te verkrijgen over het terrein van de voormalige vuilnisbelt aan de Rondeputten, echter zonder resultaat, aangezien de rechthebbende antwoordde, het terrein zelf no dig te hebben. Wij blijven uitzien naar een bete re tijdelijke oplossing dan de thans bestaande. c. Vraag van de heer P. van Bendegem inzake de onderhoudstoestand van de woningwetwonin gen in de fulianastraat. Volgens de van hogerhand vastgestelde normen mag voor het onderhoud van dit complex 150,- per woning per jaar beschikbaar worden gesteld. Met dit bedrag kunnen slechts de zeer dringende onderhoudswerken worden uitgevoerd. Hiertoe re kenen wij ook het buitenschilderwerk, waarvoor bij de begroting voor 1965 een aanzienlijk bedrag is uitgetrokken. Er dient echter rekening mee te Worden gehouden, dat 30 woningen van dit com plex in het nieuwe saneringsplan vallen. Wij achten het daarom niet verantwoord aan deze woningen, die over enige tijd zullen moeten ver dwijnen, nog veel kosten te besteden. d. Vraag van de heer Maas om maatregelen te treffen tegen vervuiling van de in het uitbreidings plan-Oost bij de Polenstraat en de Chopinstraat aangelegde vijvers en suggestie, deze vijvers te dempen. Zolang de woningbouw in deze omgeving nog in volle gang is, is het praktisch niet te voorkomen dat de jeugd deze vijvers met op het bouwterrein aanwezig materiaal verontreinigt. De plantsoen dienst heeft opdracht gekregen, hieraan speciale aandacht te besteden en de vijvers schoon te hou den. Wij achten het voor de aantrekkelijkheid van deze wijk niet gewenst de vijvers, welke overeenkom stig het uitbreidingsplan zijn aangelegd, te dem pen. OVERIGE MEDEDELINGEN a. Bij ons besluit van 6 juli 1965 is J. Maas te Axel benoemd tot werkman in algemene dienst (opperman) ingaande 2 augustus 1965; b. bij ons besluit van 23 juli 1965 is F. de Braai te Zaamslag benoemd tot straatmaker, met in gang van een nog nader vast te stellen datum. Op verzoek van de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond om subsidie ten behoeve van een leerling van de Christelijke Landbouwschool te 's-Heer Arendskerke. Stellen B. en W., gelet op het reeds eerder in dezen ingenomen standpunt, de Financiële Com missie gehoord, voor, dit verzoek af te wijzen. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs heeft tot de raad het verzoek gericht om op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 medewerking te verle nen tot het aanschaffen van leermiddelen voor het vak verkeersonderwijs. Aangezien aan de wettelijke bepalingen is vol daan, stellen B. en W. de Commissie voor Onder wijs en Culturele Zaken gehoord, voor, de ge vraagde medewerking te verlenen. Voorstel tot het vaststellen van de a. 5e wijziging van de wachtgeldregeling b. 6e wijziging van de uitkeringsverordening. Van het Centraal Bureau inzake gemeenschappe lijke behandeling van gemeentelijke personeels aangelegenheden zijn bij brieven van 25 juni 1963, 22 maart 1965 en 5 april 1965 enkele wijzigin-* gen voorgesteld van de Wachtgeldregeling en de Uitkering s verordening Het betreft de volgende punten: a. door wijziging van art. 10 van de Wachtgeld regeling blijft de korting gehandhaafd wegens inkomsten, die b.v. voortvloeien uit verhoog de werkzaamheid. Inkomsten-vermeerderingen, welke het gevolg zijn van algemene loonsver hogingen, worden echter niet gekort; b. ingaande 1 januari 1965 is de Werkloosheids wet gewijzigd inzake de afschaffing van de loongrens, verlenging van de uitkeringsduur, wijziging van de vereisten voor 'het recht op uitkering en herziening van de uitkeringsper centages. In de ontwerp-besluiten tot wijziging van de Wachtgeldregeling en de Uitkeringsverordening is de tekst gevolgd, welke gegeven is door voor noemd Bureau. Met de in het Centraal Overleg vertegenwoordigde organisaties van overheids personeel is overeenstemming bereikt, zodat plaat selijk overleg achterwege kan blijven. De onder havige wijzigingen hebben de instemming van de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, hetgeen van belang is voor het verkrijgen van de goedkeuring ex artikel 4, le lid, onder c, der Werkloosheidswet t.b.v. de Uitkeringsverorde ning. De wijzigingen zijn vrij uitgebreid, omdat in beide regelingen een vernummering van de artikelen plaats vindt. B. en W. stellen voor de ontwerp-besluiten tot wijziging van genoemde rechtspositieregelingen, zoals deze bij de stukken ter lezing zijn gelegd, vast te stellen. Voorstel tot wijziging van de salarissen van het gemeentepersoneel per 1 januari 1965 De Minister van Binnenlandse Zaken heeft bij circulaire van 31 december 1964, no. AB 64/U 2431, richtlijnen medegedeeld voor de wijziging van de salarissen per 1 januari 1965. Aan de hand van die richtlijnen is de 17e wijzi ging van de Salaris- en Loonverordening ont worpen. Overeenkomstig de voor het Rijkspersoneel ge troffen maatregel zijn de nieuwe salarissen bij wij ze van voorschot betaald. De plaatselijke commissie van georganiseerd over leg kan zich met het ontwerp verenigen. B. en W. stellen voor de 17e wijziging van de Salaris- en Loonverordening 1959 aldus vast te stellen. Voorstel tot vaststelling van een aanvulling op de 18e wijziging van de Salaris- en Loonveror dening Na de vaststelling van de 18e wijziging van de Salaris- en Loonverordening 1959 is van Gede puteerde Staten van Zeeland een brief ontvan gen, waarin o.m. de maximum salarisnorm per 1 juli 1965-voor de eerste ambtenaar ter secretarie (hoofdcommies) is opgenomen. Deze norm bedraagt 80% van de secretariswed- de en is hoger dan de norm, welke de Minister van Binnenlandse Zaken aanvankelijk heeft mee gedeeld. Overeenkomstig richtlijnen van genoemde Minis ter kunnen dientengevolge de normen voor de twee naastlagere rangen ook iets worden opge trokken. De gewijzigde normen zijn verwerkt in een be sluit tot aanvuling van de 18e wijziging van de Salaris- en Loonverordening 1959. De ambte- narenorganisaties hebben op deze mogelijkheid ook de aandacht gevestigd, zodat aangenomen kan worden dat zij hiermede akkoord gaan. B. en W. stellen voor het ontwerp-besluit tot aanvulling van de 18e wijziging van de Salaris- en Loonverordening 1959 aldus vast te stellen. Voorstel tot het vaststellen van een wijziging van de verplaatsingskostenverordening Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangele genheden geeft enkele wijzigingen van de model- verplaatsingskostenverordening in overweging. Aangezien de gemeentelijke Verplaatsingskosten verordening hierop is afgestemd, moet deze met de model-verordening in overeenstemming worden gebracht. Over de ontwerpen is overeenstemming bereikt met de personeelsorganisaties, zodat plaatselijk overleg achterwege kan blijven. B. en W. stellen voor de Verplaatsingskostenver ordening te wijzigen overeenkomstig het ontwerp besluit. Voorstel tot het vaststellen van de 5e wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1965 Onder verwijzing naar het overgelegde ontwerp voor de 5e wijziging der gemeentebegroting voor het dienstjaar 1965 stellen B. en W. - de Finan ciële Commissie gehoord - voor deze wijziging vast te stellen conform het concept. Voorstel tot het vaststellen van de 14e wijziging van het algemeen ambtenarenreglement en de 10e wijziging van de arbeidsovereenkomstenverorde ning Naar aanleiding van de door het Centraal Bu reau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden gedane aanbevelingen zijn de 14e wijziging van het Al gemeen Ambtenarenreglement en de 10e wijzi ging van de Adbeidsovereenkomstenverordening ontworpen. Met de personeelsorganisaties, vertegenwoordigd in het Centraal Overleg, is over de wijzigingen overeenstemming bereikt. In hoofdzaak betreft het de volgende punten: a. Artikel 16 A.A.R. wordt gewijzigd i.v.m. af schaffing van de verdienstebeloning (presta tiebeloning) per 1 januari 1964; b. De redactie van de overwerkvergoedingsrege- lingwordt wegens praktische overwegingen na der gepreciseerd (Art. 19 A.A.R. en Art. 19, 21 en 22 A.O.V.); c. De artikelen 23e A.A.R. en 15a A.C.V. wor den toegevoegd wegens het in werking treden van de Kindertoelageregeling Overheidsperso neel; d. Artikel 24 A.A.R. wordt gewijzigd i.v.m. aan passing van de werktijden aan de 5-daagse werkweek voor het gemeentepersoneel; e. Artikel 35 A.O.V. wordt gewijzigd tengevolge van de nieuwe bepalingen in het Burgerlijk Wetboek, regelende het ontslagrecht ingeval één der partijen de dienstbetrekking onredelijk beëindigt; f. De wijziging van artikel 38 A.A.R. en artikel 19 A.O.V. houdt in een verhoging van de uit keringen, welke ambtenaren en arbeidscontrac tanten ontvangen ingeval van ziekte of onge val; g. De wijziging van de artikelen 50, 51, 61a en 75a A.A.R. en artikel 28 A.O.V. betreft aan vulling c.q. wijziging van bepalingen inzake ziekte, lichamelijk letsel, gebruik van motor rijtuigen en schade aan kleding en uitrusting ten gevolge van de uitoefening van de dienst; h. Verruiming van de mogelijkheid om nu ook aan ambtenaren van 25 jaar en ouder toe te staan, zich door studie nader voor de gemeentelijke dienst te bekwamen (Artikel 83 A.A.R.); i. Artikel 110 A.A.R. wordt zodanig gewijzigd dat in geval een ambtenaar op grond van on bekwaamheid of ongeschiktheid wordt ontsla gen, hij in kennis moet worden gesteld van de feiten en achtergronden die tot het ontslag heben geleid. Voorstel tot het vaststellen van de le wijziging van de Spaarverordening Nadat bij raadsbesluit van 15 september 1964 de spaarverordening werd vastgesteld, zijn bij schrijven van 29 september 1964 van het Cen traal Bureau inzake gemeenschappelijke behan deling van gemeentelijke personeelsaangelegenhe den enige tekstcorrecties ontvangen, welke in de spaarverordening moeten worden opgenomen. B. en W. stellen voor de spaarverordening te wijzigen overeenkomstig het ontwerp-besluit Voorstel tot aankoop van de panden Oudewijk 71, 75 en 77 van de heer P. J. van Drongelen e.c. te Axel De heer P. van Drongelen en consorten te Axel zijn bereid de panden Oudewijk 71, 75 en 77, die bij de sanering van de Oudewijk en omgeving betrokken zijn, aan de gemeente te verkopen. Gehoord de Commissie voor Openbare Werken stellen B. en W. voor, ter uitvoering van het saneringsplan Oudewijk en omgeving, van de heer P. J. van Drongelen en consorten te Axel aan te kopen de percelen, kadastraal bekend ge meente Axel, sectie G, nr. 2495, groot 67 m2 (waarvan 14 m2 t.n.v. de gemeente Axel) be staande uit huis en erf Oudewijk 71; nr. 909, groot 17 m2, bestaande uit garage en erf Oude wijk 75; nrs. 3110 en 913, groot 152 m2 (waar van 38 m2 t.n.v. de gemeente Axel) bestaande uit garage, pakhuis en erf Oudewijk 77; nr. 3360, groot 5 m2, bestaande uit erf, ^Voor de prijs en onder de voorwaarden, zoals die zijn genoemd in het ontwerp-besluit. Voorstel tot verkoop van een perceel tuingrond, gelegen aan de Kanaalkade, aan de heer H. Goossens te Axel. De heer H. J. Goossens te Axel wenst van de gemeente te kopen een perceel tuingrond, groot ongeveer 140 m2, gelegen bij zijn woning Ka naalkade 2. Gehoord de Commissie van Openbare Werken stellen B. en W. voor aan adressant te verkopen een perceel tuingrond, gelegen aan de Kanaal kade, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, nr. 1597 ged., groot 140 m2 overeenkomstig het ontwerp-besluit. Voorstel tot vaststelling van de herziening uit breidingsplan oost en west 1965. De vigerende uitbreidingsplannen oost en west voorzien niet voldoende in de realisering van twee belangrijke concrete bouwplannen aan de Hospitaalstraat en de Buitenweg. Voorts zijn B. en W. van mening, dat genoemde uitbreidingsplannen onvoldoende ruimte bieden voor de bouw van kleine bungalows en dat be hoefte bestaat aan uitbreiding van het aantal par- keerterreinnen. Een en ander is aanleiding geweest het Stede bouwkundig Adviesbureau Schut te Middelburg op te dragen een herziening van de uitbreidings- planen oost en west voor te bereiden met betrek king tot de bestemming in onderdelen van gron den gelegen: a. in de omgeving van de Buitenweg en de Po lenstraat; b. ten westen van de Marijkestraat en in de om geving van de Hospitaalstraat, de Burchtlaan en de Oranjestraat. Het bij de stukken overgelegde ontwerp-herzie- ningsplan met bebouwingsvoorschriften heeft van 28 juni 1965 tot en met 26 juli 1965 op de sec retarie voor een ieder ter inzage gelegen. Be zwaarschriften tegen het ontwerp van dit plan met voorschriften zijn niet ingekomen. Gehoord de Commissie voor Openbare Werken, stellen B. en W. voor de ontwerp-herziening uit breidingsplannen oost en west 1965 met daarbij behorende ontwerp-bebouwingsvoorschriften vast te stellen conform het ontwerp-besluit. Voorstel tot vaststelling van het „Partieel plan in onderdelen oost". Met het oog op de vestiging van een bedrijf aan de St. Maartenlaan, achten B. en W. het ge wenst voor de gronden, gelegen tussen de spoor lijn en de rijksweg Axel-Hulst een partieel plan in onderdelen vast te stellen, zulks in aansluiting op het vigerende uitbreidingsplan-oost. Daartoe hebben B. en W. het Stedebouwkundig Advies bureau Schut te Middelburg opgedragen een plan te ontwerpen, regelende de bestemming in onder delen van gronden gelegen ten noorden van ge noemde rijksweg. Zoals uit het bij de stukken gevoegde ontwerp plan blijkt, is met het daar gevestigde bedrijf vol doende rekening gehouden en is voor de „aan kleding" van het bedrijfsterrein een ruime be- plantingsstrook opgenomen. Verder is in het gedeelte, gelegen tussen de spoor lijn en de Liniedijk, een parkeerterrein geprojec teerd, dat aansluit aan het in het vigerende uit breidingsplan-oost opgenomen parkeerterrein. Behoudens wegen, bermen en een perceel volks tuinen, blijft het overige gebied bestemd voor agrarische doeleinden zonder bebouwing. Het ontwerp-plan met bebouwingsvoorschriften heeft van 28 juni 1965 tot en met 26 juli 1965 op de secretarie ter inzage gelegen. Binnen de door de wet gestede termijn zijn geen bezwaarschriften ontvanegn. Onder verwijzing naar de overgelegde stukken stellen B. en W. - gehoord de Commissie voor Openbare Werken - voor het ontwerp van het „Partieel plan in onderdelen oost" met bijbehoren de bebouwingsvoorschriften vast te stellen con form het ontwerp-besluit.

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 1