Eerste Toeristisch Vademecum over Oost Zeeuwsch-Vlaanderen officieel uitgereikt. Een dezer dagen heeft de voorzitter van de Contact-commissie der samenwerken de V.V.V.'s in Oost Zeeuwsch-Vlaande ren, de heer J. C. Vink, het eerste exem plaar van het toeristische vademecum over Oost Zeeuwsch-Vlaanderen offici eel uitgereikt aan de directeur van de Provinciale Zeeuwse V.V.V., de heer J. P. de Regt en aan de vertegenwoordi gers van de deelnemende gemeenten. Dit vademecum bevat een schat aan gege vens over de verschillende in Oost Z - Vlaanderen gelegen gemeenten, met name op toeristisch gebied. Zo komen er ge gevens in voor over de bezienswaardighe den, de ontspanningsmogelijkheden, pe riodieke evenementen, klederdrachten en folklore, overnachtingsmogelijkheden, ker ken en erediensten, uren van openstelling van kantoren en banken, adressen van art sen, ziekenhuizen, apothekers, garages- auto-, rijwiel- en bromfietsreparateurs, maar ook de zakelijke gegevens over de verschillende gemeenten, zoals uren van openstelling van de secretarie, aantal in woners van de gemeente, haar ligging en wat dies meer zij. Kortom, hier is door samenwerking een document, een vraagbaak en een naslag werk tot stand gekomen waarvan ieder die gegevens over een of meer gemeenten in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen nodig heeft, een dankbaar gebruik zal maken. De heer Vink toonde zich dan ook bij zonder verheugd, dat na lang en moei zaam werk dit vademecum kon worden uitgereikt. Ook de heer de Regt, directeur van de Provinciale Zeeuwse V.V.V., zwaaide de Contact-commissie lof toe voor het geno men initiatief. Hij wees er op, dat plaat selijke V.V.V.'s in kleinere gemeenten in deze tijd, waarin alles groot en regionaal wordt gezien, moeilijk meer alleen voor zichzelf en op zichzelf kunnen werken. Daarbij komt, dat, wil men iets behoor lijks bereiken, dit zeer veel geld kost. Een breed draagvlak, zoals in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen thans tot stand is gekomen, verdient aanbeveling, zo zei hij. Tevens sprak hij de hoop uit, dat dié gemeenten, welke thans nog geen subsidie verlenen, daartoe nu spoedig zullen overgaan. Gaar ne zou de heer d e Regt zien, dat na het op gang komen van deze samenwerking in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen ook het westelijk deel daaraan zou medewerken om op deze wijze tot één streek-samen- werking voor geheel Zeeuwsch-Vlaande ren te kunnen komen. De heer Hoste, voorzitter van de Con tact-commissie V.V.V.'s in West Zu- Vlaanderen wenste de voorzitter van har te geluk met het bereikte resultaat Hij prees de commissie voor het genomen ini tiatief en sprak de hoop uit, dat binnen afzienbare tijd inderdaad de zo noodza kelijke samenwerking tussen Oost en West Zeeuwsch-Vlaanderen tot stand zou komen. De heer Vink zei de totstandkoming van het vademecum te willen zien als de af ronding van de eerste periode van de streeksamenwerking op toeristisch gebied. Bij dit werk is opnieuw gebleken, dat de toeristische mogelijkheden in dit gebied veel groter zijn dan oppervlakkig wel eens wordt gedacht. De commissie zal niet nalaten te trachten deze mogelijkheden uit te buiten. Ook de Contact-commissie Oost Z. Vlaanderen acht het noodzakelijk te ko men tot een zeer nauwe samenwerking met West Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij is gaarne bereid daaraan ten volle mede te werken. In dit verband wees hij op de verdere plannen die de Contact-commis sie heeft ten aanzien van het uitgeven van een wegenkaart met toeristische rou tes. Men wil hier bijzonder graag samen werken met West Zeeuwsch-Vlaanderen om te komen tot één kaart voor de gehele streek. Ook bestaan er ver-gevorderde plannen voor het uitgeven van een toeristische fol der over Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij toont het door de A.N.V.V.nmedewer, de heer R. Bieler, gemaakte bijzonder smaakvolle en artistiéke ontwerp. Het ligt in de bedoeling deze folder nog in de loop van dit jaar te doen verschij nen. Hij betreurt het, dat de beschikbare fi- nancieën niet toelaten alles ineens te doen. Wanneer echter de gemeenten blijven steunen en zij, die nog achterbleven ook gaan medewerken, kan voor de streek nog bijzonder veel op toeristisch gebied wor den gedaan. Wanneer dan straks de krachten in /Oost Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen worden gebundeld tot één geheel, terwijl anderzijds de gemeenten zullen kunnen profiteren van hetgeen door een drachtige samenwerking op toeristisch gebied is bereikt. SPORT Bekendmakingen HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning. Ontheffing sluitingsuur. ben want op het veld heeft hij z'n beste beentje voorgezet. (Gesteund door zijn vrouwelijke weder helft langs het lijntje). Rechtsback de Schepper zei voor de wedstrijd la- koniek dat diegene die de meeste doelpunten zou maken de overwinning zou 'behalen. Hij was de zenuwen vrij vlug de baas geworden. De kersverse mid voor Verberkmoes had hulp ge vonden bij enkele zenuwtabletten. Zijn verloofde mejuffrouw van Esch uit Terneuzen, die vele tra nen huilde na afloop van de wedstrijd tegen Hon- tenisse bleek nu in heel wat vrolijker stemming. Adriaan Riemens ere-lid, in opperbeste stemming, had tijdens de wedstrijd nog een dialoog met een Goese mevrouw, die toen de eindstand was be reikt wonderwel in het voordeel van Riemens werd beslist. Karei Verbunt, aanvoerder en matchwinnaar, vanaf zaterdag vader van een flinke zoon had dus twee gegronde redenen om vreugde uit te stralen. Die doorslaggevende vrije trap was onderwerp van de avond. Tientallen malen moest hij uitleggen hoe het precies in zijn werk was gegaan. We laten hem aan het woord Lensen wilde de vrije trap nemen, ik zeg ga weg Jaap ik zie een gaatje, hij gaat erin." Vijfduizend toeschouwers waren er getuige van hoe hij er in ging. Doelman Verpoorte, als op het veld rustig tussen het feestgewoel, vroegen wij naar z'n mening over de strafschop. Hij voelde zich uiteraard ellendig. Hij had één kans, de strafschopspecialist van Goes pleegt de bal op dezelfde wijze te nemen. Dit deed hij echter niet en overigens was hij onhoudbaar goed genomen. Lensen een man van weinig woor den genoot zichtbaar van de feestvreugde. Sheilds de goalzetter, bescheiden als steeds had onbevangen en zonder zenuwen gespeeld. Prachtig had deze 16-jarige knaap het gevonden een zo belangrijke wedstrijd voor zoveel publiek te hebben mogen spelen. „Onvergetelijk" was het commen taar van deze in het geheel niet over het paard getilde jongeman. Slachtoffer van de toegepaste taktiek qua aanpas sing aan de speltrant van Goes was de sympathieke linksbuiten Piet van den Hout geworden. Geens zins omdat hij de vereiste capaciteiten niet zou hebben maar om zuiver voetbaltechnische redenen. Zo'n klap komt hard aan. Mentaal en fysiek voor bereid. en dan dat betekent een doffe dreun. Niet temin heeft hij, die met vele doelpunten meege- bouwd heeft aan het kampioenschap, zich prachtig, sportief en begrijpend hersteld. Hij hoeft zich geen zorgen te maken dat hij door de talrijke supporters- schare vergeten zou zijn. Stil verheugd was ook Leen Deij, geen man van veel woorden maar intens gelukkig. Jammer ge noeg was hij niet op de huldigingsavond aanwezig gezien hij in Leiden studeert. Maar Leen komt zaterdag terug om de achterstand van de feest vreugde in te lopen. Unaniem waren allen van mening dat het meeleven van het gemeentebestuur dat bij monde van de burgemeester M. K. van Dijke de spelers voor de wedstrijd nog moed insprak een bijzondere stimu lans is geweest om met volledige inzet de wedstrijd tegemoet te treden. Ook F. Verstraete die tijdens een competitie wedstrijd een kuitbeen brak en voor de rest uitge schakeld werd deelde in de algemene feestvreugde. Ook hij heeft tot het kampioenschap het zijne bij gedragen. Hij is zover hersteld dat hij de voetbal schoenen weer aan kan trekken. VOETBAL DE DERDE ONTMOETING IN DIT SEIZOEN MET GOES BRENGT HET KAMPIOENSCHAP. Sheilds treft 2 maal doel en Verbunt maakt op het kritieke moment het dinnende doelpunt. De zenuwen van spelers en supporters zijn zondag in de beslissingswedstrijd AxelGoes danig op de proef gesteld. Op het begintijdstip half vier bleek de scheids rechter (wiens naam geheim gehouden bleef) niet aanwezig te zijn. Men verkeerde in de mening dat hij door de drukte op de veerboot door de zeer vele Goese suppor ters niet was kunnen overkomen en dat hij een boot later zou arriveren. Maar ook dit bleek niet het geval te zijn. Door Axel, Goes en bestuur van de K.N.V.B. werd toen beraadslaagd, en de scheidsrechter van de K.N.V.B., de heer J. Laneel uit Vlissingen die gekomen was om als toeschouwer de wedstrijd mee te maken, was bereid, onvoorbereid deze be langrijke wedstrijd te leiden. Precies half vijf floot de heer Lancel voor de af trap. Het was Axel dat direkt in de aanval trok met snelle aanvallen over de vleugels en in de 7e mi nuut was het Verberkmoes die voor deze wedstrijd van de backplaats naar de voorhoede was verhuisd gevaarlijk voorzette, maar de Goese doelman Felius kon wegwerken. Het was reeds duidelijk dat Axel beter voetbal speelde dan Goes en de aanvallen van Axel waren zeer gevaarlijk en enkele malen was men kodt bij een doelpunt. Toch duurde het tot in de 28e minuut eer de score werd geopend. Rechtsbuiten Hans Herman plaatste een afgemeten voorzet naar de jeugdige Tonny Sheilds die hard en onhoudbaar inschoot 10. Kort hierna kreeg Hans Herman een goede kans maar zijn schot werd door Felius gekeerd. Tonny Sheilds had pech toen zijn schot de paal trof. Een opmerkelijk verschijnsel in deze wedstrijd was dat in de 33e minuut de eerste hoekschop werd genomen. Deze eer viel Goes te beurt. De druk op het Goese doel werd steeds groter. In de 40e minuut krijgt Lensen een goede kans maar zijn sdhot mislukt. 3 Minuten later wordt een goed genomen corner door Hans Herman door Sheilds overgekopt. 1 Minuut voor rust plaatste Bouchaut goed naar Sheilds maar deze mist. Met een overwicht van Axel brak de rust aan zonder dat Goes tot grote of gevaarlijke aanvallen is gekomen. De gevaarlijke Goese midvoor is niet tot grote dingen gekomen, daar hij in Jan Dieleman steeds zijn meerdere vond. De algemene opinie dat het een Goese overwinning zou worden, was na deze eerste helft wel al ver anderd. Na de hervatting was het weer Axel dat direkt in de aanval trok, maar Goes wist iets meer dan voor de rust in de aanval te komen. In de 4e minuut krijgt Karei Verbunt een vrijetrap te nemen, maar de bal rolt over de deklat achter het doel. 1 Minuut later belandt een mislukt schot van Ver berkmoes bij Hans Herman maar zijn schot gaat over. In de 13e minuut is het Schepper die binnen de 16-meter-lijn M. de Kok onderuit haalt. Scheidsrechter Laneel fluit en wijst naar de witte stip. Stopper J. de Roo plaatst zich achter de bal en schiet hard in 1 1. Door dit doelpunt kreeg het Axelse elftal even een terugslag, maar de verdediger Steel, Deij en Schepper weten goed stand te houden en keeper Verpoorte grijpt wanneer dit nodig is rustig in. In de 17e minuut is het Karei Verbunt die weer een vrijetrap neemt. Hij plaatst de bal naar Hans Herman maar deze schiet op doelman Felius. In de 25e minuut is het midvoor Debbaut van Goes die een vrijetrap goed op doel schiet maar ldem- vast plukt Verpoorte de bal. In de 37e minuut is het voor de derde maal dat Verbunt zich achter een vrijetrap plaatst op ruim 20 meter afstand van het doel. Karei ziet een gaatje en meteen een effectvol schot treft hij het doel 2 1. Vele Axelse supporters stromen het veld op om hun blijdschap te uiten. 2 Minuten later is het Sheilds die uit een goed aangegeven bal van Bouchaute buiten bereik van de doelman inschiet. 3 1. Hiermee is het kampioenschap verzekerd. De reste rende tijd levert niet veel vermeldenswaardigs op en wanneer de rustig leidende scheidsrechter Laneel het einde van de wedstrijd fluit stormt de Axelse jeugd het veld op en neemt de overwinnaars op de schouders om ze in triomf naar het kleedlokaal te dragen. Het kampioen- en tweedeklasserschap is bereikt. AXEL AI ZEEUWS-VLAAMS KAMPIOEN. Zaterdag werd op neutraal terrein het kampioen schap van Zeeuws-Vlaanderen betwist tussen de junioren kampioenen van Oost- en West Z.-Vl., Axel en Aardenburg. De wedstrijd greep plaats op het terrein van de voetbalvereniging Biervliet. Hoewel Axel met een paar invallers in het veld verscheen, bleken zij toch overwegend sterker maar ze hadden duidelijk vrouwe fortuna niet aan hun zijde. Toen scheidsrechter Lippens de rust aankondigde wees het scorebord 1 1 aan. Direkt na de aftrap nam Axel A I het initiatief in handen. Na 15 minuten prachtig opbouwend werk van Schonis, die de bal handig doorspeelde naar Dey die op elegante wijze de bal over de ver dediging speelde waar Fiegen klaar stond om de bal met een strak schot in de linker benedenhoek te laten belanden. De vreugde was echter van korte duur want door een grove dekkingsfout gaf, de Aardenburg linksbuiten de bal mooi voor naar zijn rechtsbinnen die zich niet lang bedacht 1 1 Axel kwam overtuigend terug maar zoals reeds aangehaald vrouwe fortuna was niet aan hun zijde. Een schot van Penne sloeg op de deklat, Naaye alleen voor de' doelman wist niet beter te doen dan de bal tegen de doelman op te schieten. Met Axel AI in de meerderheid brak de rust aan. Na rust 't zelfde sp'elbeeld. Axel A I overwegend in de meerderheid. In de 20e minuut een mooie voor zet waar midvoor Fiegen het hoofd onder dacht te zetten maar de spil ontnam hem die kans door de bal met de hand weg te slaan. Pinalty Het eigenaardige feit deed zich nu voor dat doelman Oppeneer van Axel deze strafschop zou gaan ne men. Dit bleek echter geen keeperswerk want hij wist niets anders te doen dan de bal jammerlijk naast te schieten. Vijf minuten later lukte dit beter want een dieptepass van Van der Heijden was het Betrams die mooi doorliep en 'beheerst scoor de (2-1). Weer vijf minuten later werd de eindstand be reikt na een dieptepass van Van Gremberghen waaruit Betrams op vrijwel gelijke wijze het derde doelpunt scoorde (3—1). Maar Aardenburg kwam nog even terug. Hun midvoor lostte een prachtig schot dat beter lot verdiende, maar de deklat stond een doelpunt in de weg. Met deze stand brak het einde van deze belangrijke wedstrijd aan. Het elftal trad aan in de volgende opstelling Doel Oppe neer Achter Lambert, Roose en Schonis. Half- spelers van Gremberghe en Penne Voor Be trams, Naeye, Fiegen, Dey en Van der Heyden. Een pluim op de hoed van de invallers Schonis, Naeye en Van der Heyden die zich bijzonder kra nig hebben geweerd. De volgende wedstrijd heeft plaats te Middelburg voor het kampioenschap van Zeeland. Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Shell Neder land Verkoopmaatschappij N.V., Wassenaarseweg 80, 's-Gravenhage om vergunning tot oprichting van een benzinepompinstallatie en Quick service bedrijf, bestaande uit 3-6000 1 tanks voor benzine, dieselolie en mengsmering en 1-12000 1 tank voor superbenzine, 4 electrische aftappompen en 8 elec- tromotoren met een gezamenlijk vermogen van 3,23 pk. aan de Kanaalkade, gemeente Axel sectie F nummer 1553 ged. Datum van het verzoek 23 no vember 1964. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit ver zoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 10 juni 1965 te 11.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze open bare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft in gebracht. AXEL, 24 mei 1965. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. De Burgemeester van Axel maakt bekend dat al gemene ontheffing van sluitingsuur wordt ver leend aan alle vergunning- en verlofhouders op maandag 7 juni (2e Pinksterdag) en dinsdag 8 juni 1965 tot 1 uur na middernacht. AXEL, 26 mei 1965. De Burgemeester van Axel, M. K. van Dijke. A.Z.V.V.-VOGELWAARDE 0-4 De derde tegenstander in het nederlaag-toumooi van A.Z.V.V. was het elftal van Vogelwaarde dat dit seizoen kampioen van de 4e klasse is ge worden. A.Z.V.V. dat met enkele invallers in het veld ver scheen bleek niet bij machte om grote tegenstand aan het goedspelende Vogelwaarde te bieden. In de 17e minuut was het Ronny Lambert die met een fraai schot de score opende 01. 2 Minuten later was het B. Strooband die goed inschoot 02. Nog enkele goede schoten wisten de voorwaartsen van Vogelwaarde te lossen maar deze wist keeper van de Broeke te stoppen. Met de stand 02 werd gedraaid. 4 Minuten na de hervatting krijgt R. Lambert de bal toegespeeld met de hand weet hij de bal mee te nemen zonder dat de scheidsrechter het opmerkt en schiet onhoudbaar in 03. 5 Minuten voor tijd is het achterspeler Klap die in eigen doel werkt 04. Met deze stand fluit de scheidsrechter het einde van de wedstrijd. KERSVERSE 2e KL ASSER NEEMT HET OP TEGEN R.B.C. Axel nog nauwelijks bekomen van de beslissings wedstrijd tegen Goes, treed 2e Pinksterdag tegen niemand minder dan de eerste divisieclub R.B.C. uit Roosendaal in het veld. Het elftal dat R.B.C. tegen Axel in het veld brengt is ongeveer gelijk aan het elftal dat enkele weken geleden een royale zege op het Zeeuws elftal wist te behalen. Het zal dan voor Axel zeker geen kleine opgave zijn hier een bevredigend resultaat te behalen. Axel staat erom bekend tegen een gedegen tegenstander tot goede prestaties te komen, zodat wij met span ning deze wedstrijd tegemoet zien. De aanvang is op 14.30 uur gesteld. DUIVENSPORT PRIJSVLUCHT UIT CLERMONT De Duivenmaatschappij „De Verwachting" te Axel organiseerde een prijsvlucht uit Clermont, waarvan de uitslag was als volgt Oude duiven Snelheid le duif 951,4 meter; Snelheid laatst prijswinnende duif 804,6 meter. 1. J. Bakker, Zaamslag 2. E. van Dorsselaer 3. J. de Visser4. J. Dieleman 5. 7. A. de Feijter 6 8—10. J. Wieland 9. C. Ver- straeten. Jaarlingen Snelheid le duif 922,3 meter Snelheid laatste prijswinnende duif 904.9 meter. 1. E. van Dorsselaer; 27 A. Lippens; 3. Ch. Tieleman 4—56 K. Deij 8. F. van Ackeren 910 A. Peersman. ZATERDAGVLIEGER VOORWAARTS ZAAMSLAG Snelheid le duif 1018 meter. 136—7910. H. de Feijter, Axel; 2. Joh. van de Voorde, Zaamslag 4. J. Smallegang, Zaamslag 5. K. Hamelink, Zaamslag 8. N. C. Cornelissen, Zaamslag.

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 3