Purol huirf lilt onze Omgeving Axel 5e prijs in landelijke puzzelwedstrijd Vergadering Axeler Ambacht AUTOBOTSING Zaterdagmiddag rond half zes reed M. H. V. uit Zelzate (B) met zijn personenauto vanaf de Zee straat de kruising met de Zuidsingel—Kanaalkade op. Hier verleende hij geen voorrang aan een per sonenauto bestuurd doof 2ijn landgenoot H. B. uit Berchem, waardoor een botsing ontstond. De béide bestuurders bleven ongedeerd, minder fortuinlijk waren hun echtgenoten, die klaagden over inwendige pijn. Dr. Boor die eerste hulp verleende raadde beide dames aan zich zo spoedig mogelijk naar huis te begeven en zich daar voor een nader onderzoek met hun artsen in verbinding te stellen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. FIETSER BIJ OVERSTEKEN DOOR AUTO GEGREPEN Zondagavond te 10.15 uur keerde K. J. v. D. uit Axel per rijwiel van zijn werk te Sluiskil naar huis. Toen hij van het rijwielpad komende, de rijksweg over wilde steken om de Buthdijk op te rijden, werd hij door een achteropkomende per- sonenauto bestuurd door J. D. uit Axel gegrepen, v. D. werd aan zijn linkervoet gewond en Dr. Boor die spoedig ter plaatse was liet hem per am bulance naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren. OPENING ZWEMBAD Onder een stralende zon en bij een zomerse tem peratuur, werd zaterdag het Axelse zwembad opengesteld. Het zwembad had een goede opknap beurt gekregen. De gebouwen waren waar dit no dig was voorzien van een nieuwe verflaag, af rastering was vernieuwd en alles lag er prachtig bij, de temperatuur van het water was ruim 18°. Ruim een half uur voor de openingstijd 13 uur stonden reeds vele jeugdige zwemlustigen voor het hek te wachten. Ook het Gemeentebestuur bracht een bezoek aan het zwembad, om de zaak gade te slaan en de gang van zaken te bezien. KATH. VROUWENGILDE Donderdagavond kon de presidente, mevrouw Boeding weer vele dames welkom heten op hun bijeenkomst. Na het huishoudelijke programma volgde de koffie pauze, waarin een keus gemaakt werd voor een reisje, als sluitstuk van het seizoen. Dit werd met algemene instemming Brussel. Daarna gaf dhr. Goossens, bosbouwkundig hoofd ambtenaar bij het Staatsbosbeheer een zeer inte ressante uiteenzetting over bossen en recreatie. Aan de hand van cijfers werd duidelijk dat in verge lijking met andere landen, wij Nederlanders per inwoner zeer weinig bosruimte tot onze beschik king hebben. Interessant was het te horen en later ook te zien hoe Staatsbosbeheer te werk gaat om aan de steeds groter wordende behoefte van re creëren te voldoen. Spreker wees op ons eigen Axelse Boys en op het mooie bosgebied in de Braakman. De suggestie van dhr. Goossens om onder deskundige leiding met de dames eens een trip door het recreatiegebied van de Braakman te maken werd bijzonder gewaardeerd en zal door het bestuur zeker niet vergeten worden. De prach tige kleurenfilms vielen bijzonder in de smaak. SCHOOLTENTOONSTELLING VAN DE LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL „HET MOLEN KW ARTIER" Ook dit jaar hield de landbouwhuishoudschool „Het Molenkwartier", weer een schooltentoonstel- ling, die een grote belangstelling trok. Het was zeer interessant te zien wat de leerlingen van deze school zo al weten te maken. Bijzonder de aandacht trok het tekenwerk, de handwerkstukken en de fraaie bloemstukken. Om 3 en 8 uur werd een modeshow gehouden van de vele zelfvervaardigde kledingstukken. De leer lingen ontpopten zich als volwaardige mannequins, en een luid applaus na iedere vertoonde kleding viel hen ten deel. Ieder die deze tentoonstelling heeft bezocht en de show heeft bekeken zal zeker tot de overtuiging zijn gekomen, dat deze vorm van onderwijs bij het publiek meer waardering verdiend. De directrice met haar leerkrachten hebben met deze schooltentoonstelling ongetwijfeld een groot sukses gehad. DE BURGEMEESTER LEVERDE DE BLOEMEN Het drukfoutenduiveltje zorgde er voor dat de slotzin van het bericht over het optreden van Marie-Cécile in de Jeugdherberg „Bleije Hage" onleesbaar werd. Er moest staan de voorzitter de heer Maandag zei in zijn dankwoord „wij zijn er kapot van". Heeft Marie-Cécile in dit opzicht ook zo rijke carrière talrijke anecdotes beleefd op haar volks liederen wereldtochten zo kan er ook eentje uit Axel aan toegevoegd worden. Direkteur Beelaert van de Rijkskweekschool voor onderwijs te Middelburg schrijft„We zaten deer lijk in angst toen we in de pauze tot onze schrik bemerkten dat we bij al onze beslommeringen een bloemetje voor U hadden vergeten. Alle bloemisten van Axel opbellen leverde geen resultaat op, van daar dat mijnheer Maandag en ik te laat waren voor uw optreden na de pauze. De jeugdherbergvader in zijn jeugdige overmoed wist raad „Ik bel de burgemeester En ja hoor De burgemeester die geweldig veel voelt voor der gelijke waardevolle evenementen voor de jeugd, riep door de telefoon„Kom en pluk in mijn tuin wat je nodig hebt" GESLAAGD Te Amsterdam slaagde voor het Staatsexamen Eerste gedeelte Akte Ns„ onze stadgenote Mej. Ineke Kuiper. KONINKLIJKE LUCHTMACHT OP Z.LM.-TENTOONSTELLING AANWEZIG Naast de honderden stands op agrarisch gebied, zal de Koninklijke Luchtmacht van de Vliegbasis Woensdrecht eveneens met een stand op de Z.L.M.- Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Axel op 1, 2 en 3 juli vertegenwoordigd zijn. Zowel in overdekte ruimte als in de open lucht zal een overzicht gegeven worden van hetgeen voor de veiligheid van de vliegers wordt gedaan en op dit moment ter beschikking staat. Een unieke kollektie vliegtuigmodellen zal te be zichtigen zijn, terwijl ook enkele lesvliegtuigen zul len worden opgesteld. ALGEMENE VERGADERING CHR. OPENBARE LEESBIBLIOTHEEK De Chr. Openbare Leesbibliotheek heeft haar al gemene ledenvergadering gehouden in de grote ruimte van haar gebouw. Nadat de voorzitter op Christelijke wijze de ver- gadering had geopend, was het de secretaris de heer J. J. de Ridder die een uitgebreid jaarover zicht gaf Hieruit bleek dat het afgelopen jaar grote vooruit gang was geboekt. Het boekenbezit steeg met 1137 banden tot een totaal van 7605. Het aantal tijdschriften is nu 108. Het ledental is thans 772, hetgeen een groei be tekent van bijna 100 leden. Het jeugdledental steeg met 50 tot 298. Het aantal uitgeleende boeken bedroeg 40 403 te genover 26.327 in 1963. Een hoogtepunt in het jaar was het bezoek van de staatssecretaris van het ministerie van Onderwijs- Kunsten- en Wetenschappen Drs. van Laar, met de Commissaris der Koningin en het Gemeente- bestuur. De staatssecretaris sprak zijn voldoening uit over de goed ingerichte en ruim voorziene bibliotheek. Besloten werd ook om te Zaamslag een filiaal te stichten, hiervoor werd het pand Rozemarijnstr. 1 aangekocht. Men hoopt op 1 september hier te kunnen starten. Als voorzitter werd Ds. Heemskerk gekozen, die de heer A. de Regt opvolgt. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer W. de Feijter, werd de heer J. Wieles gekozen. De heer J. J. de Ridder sloot met gebed deze ver gadering. verspreid wordt door de bij haar aangesloten Raiffeisenbanken met o.a. als doel het aanmoe digen van het sparen door de jeugd. De 5e prijs bestond uit een draagbaar transistor- radiotoestel, dat uitgereikt werd aan de glunde rende winnares NELLIE VAN DE WEGE, Buitenweg 9 te Axel. Op het kantoor te Axel, Noordstraat 6 van de Coöp. Boerenleenbank „Terneuzen" Raiffeisen- bank vond op 20 mei de uitreiking plaats van de 5e prijs der jeugdpuzzelwedstrijd uit het maart nummer van „Bankpraet". Dit is een periodiek verschijnend propagandablad dat uitgegeven wordt door de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht en dat over het gehele land OUDER-PRAA T-A VOND DER CHR. U.L.O.-AXEL Enkele dagen geleden heeft het personeel een praatavond georganiseerd voor de ouders van de tweede klas. De bedoeling was de ouders een soort voorlichting te geven over de keuze die de 1.1. straks moeten maken in verband met hun toekomstige beroep. Het hoofd der school hield een kort referaat over de mogelijkheden, die de huidige U.l.o. biedt en bovendien over die mogelijkheden, die straks in Axel komen, als de toekomstige Mammouth-wet zal worden ingevoerd. Na dit referaat werden verschillende vragen ge steld in verband met de huidige U.l.o. en de toe komstige Mavo. Aan het eind van de geanimeerde bespreking ga ven enkele leden van het personeel aan de ouders enkele adviezen over hun kinderen, terwijl andere personeelsleden nadere toelichting en inlichtingen gaven over de diverse beroepen, die genomen kun nen worden met een U.l.o.-diploma. OPBRENGST SIMAVI-KOLLEKTE De in Axel gehouden kollekte voor Simavi heeft opgebracht 407,59. KRO-opnamen van schoolconcert in school te Hulst KR O-radio zal dinsdagavond in de aula van het Hulster Janseniuslyceum opnamen maken van uit voeringen door het koor van het lyceum o.l.v. Jo Ivens met medewerking van het schoolorkest van het Terneuzense Petrus Hondiuslyceum, dat onder leiding staat van Jan Wisse. Uitgevoerd zullen worden bewerkingen van volks liedjes van Jo Ivens, werkjes van Mozart en Von Weber en de Cantate Heer Schimmelpennick van Jan van Dijk. Het koor zal nog enkele a capelle- werkjes zingen- De opnamen zijn bestemd voor het jeugdprogram ma „Studio 2 dat op alle zaterdagmiddagen voor de KRO wordt uitgezonden. Het is nog niet be kend op welke zaterdagmiddag de jeugd de op- namen zal kunnen beluisteren. Het schoolkoor en -orkest concerteerden onlangs samen in het Hulster bioscoopgebouw. Twee „ent housiaste" vertegenwoordigers van de KRO-radio woonden het concert bij. Seizoensluitingsbijeenkomst Plattelandsvrouwen Woensdagmiddag hielden de Plattelandsvrouwen onder leiding van de presidente mevr. van Dijke- van Dijk in restaurant „Zomerlust" de laatste bij eenkomst van dit seizoen. Na het afwerken van een korte huishoudelijke agenda, waar onder andere werd besloten het zo- merreisje naar Amsterdam te houden, hield de journalist de heer P. van Deckum uit Alkmaar een zeer interessante lezing over de journalistiek en het werk van de krant. Met volle aandacht beluisterden de dames de heer van Deckum, waardoor zij een beter inzicht kre gen van het mooie maar soms zeer moeilijk werk wat verricht moet worden om dagelijks het nieuws te brengen. Hierna werd door mevr. R. Sanderse-Jacobs het gedicht „De tekening" van de bekende schrijfster mevr. Marga Minco, op smaakvolle en kundige wijze voorgedragen. Mevrouw van Dijke dankte mevr. Sanderse en de heer van Deckum voor hun medewerking aan deze geslaagde en goed bezochte laatste bijeen komst van het seizoen. vervolg van pagina 1 District II ongebouwd en gebouwd in het gebied van de voormalige Zaamslagpol- derde heer de Koeijer. ongebouwd en gebouwdin het overige gebied de heer de Kubber. District I en IIzaken betreffende de zeewering de heer Dekker. District III ongebouwdin het gebied van de voorma lige Polder Beoosten-en-be- westen-Blij de heer de Regt. ongebouwdin het gebied van de voor malige Polders Beoosten-Blij- benoorden en Catharinade* heer IJsebaert. ongebouwdin het gebied van de voor malige Polders Noord-bij-Axel, Buth, Oud-Eglantier, Visschers en Capelle de heer Koster. gebouwdde heren IJsebaert en Koster. District IV ongebouwdde heer Govaert. gebouwdde heer van Haelst. District V ongebouwd en gebouwdwestelijk gedeelte tot de oostelijke grens van de voormalige Polder Moerspui de heer Termote. ongebouwd en gebouwd overige gebied de heer Dierick. d. dat het Dagelijks Bestuur een voorlopige op dracht heeft verstrekt aan de Kon. Ned. Heide Maatschappij voor het vervaardigen van ka dastrale kaarten en een kadastrale legger, die nodig zijn voor de kohieren gebouwd en onge bouwd, kiezerslijsten enz. De kosten, die ge raamd zijn op 45.000,—, kunnen in een aantal jaren worden afgeschreven. Bij de be groting zullen nadere voorstellen dienaangaan de worden gedaan. Benoeming Griffier Ingevolge artikel 157 van het Reglement voor het Waterschap Axeler Ambacht wordt de Griffier benoemd door de Algemene vergadering uit een voordracht van tenminste twee personen, door ons op te maken. De benoeming behoeft de goedkeuring van Gede puteerde Staten van Zeeland. Een oproep van sollicitanten werd geplaatst in „De Gemeentestem", „Waterschapsbelangen" en de dagbladen „DE STEM" en de Prov. Zeeuwse Courant. Er kwamen 14 sollicitaties binnen. Na een vóór selectie door een Commissie uit het Dagelijks Be stuur zijn 4 sollicitanten opgeroepen voor kennis making. Daarna is de volgende voordracht opgemaakt 1. J. W. Kusee Gemeente-secretaris, wonende te Zaamslag. 2. J. Traas Hoofd-commies-A bij het Waterschap „Het Vrije van Sluis", wonende te Oostburg. Benoeming Hoofd van de technische dienst. De oproep van sollicitanten voor de funktie van Hoofd van de Technische dienst werd, behalve in de onder Agendapunt 5 vermelde bladen, geplaatst in het „Polytechnisch Tijdschrift". Er kwamen 44 sollicitaties binnen. Na een vóór selectie door een Commissie uit het Dagelijks Be stuur zijn 4 sollicitanten opgeroepen voor kennis making. Daarna is de volgende voordracht opgemaakt 1. G. v. d. Waa Waterbouwkundig ambtenaar bij de Wa terkering Ser Lippens c.a., wonende te Zaamslag. 2. R. Bos Hoofd van de technische dienst bij het Wa terschap „Het Ommer kanaal", wonende te Dedemsvaart. Voorstel inzake vaststelling presentiegelden. Voorgesteld wordt a. het presentiegeld, vast te stellen op 25,— per hoofdingeland, per vergadering b. het presentiegeld als lid van een commissie, vast te stellen op 15,per lid, per verga dering. Voorstel inzake aanwijzing deskundige voor con trole geldelijk beheer. Voorgesteld wordt als deskundige aan te wijzen het Centraal Bu reau voor verificatie en financiële adviezen der Verniging van Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage en de controle éénmaal per half jaar te laten verrichten. Voorstel tot uitvoering van werken. Voorgesteld wordt I. te besluiten tot het aanbrengen van een teerslijt- laag op een aantal wegen in het Waterschap nl. District I Dijk van de Zuidland- en St. Annapolder Dijk van de Sparkspolder District II Zaamslagsche dijk Weg in de Hellegatpolder Dijk van de Van lijndenpolder Dijk van de Eendragtpolder Schenkeldijk Dijk van de Margarethapolder District III Lange weg (oostelijk Drie Schouwen) Oude Zeedijk Dijk van de Catharinapolder Pouckestraat In totaal 56270 m2. De oppervlaktebehandeling bestaat uit V/i kg. wegenteer met 15 kg. Ned. steenslag 8 12 mm per m2. De meest gunstige periode voor de uitvoering van de werken is de maand juni. II. te besluiten tot verbetering van een gedeelte van de Hoogendijk, no. 70 van de wegenlegger der gemeente Terneuzen, ter lengte van 480 m. In verband met de zeer slechte toestand van dit gedeelte Hoogendijk, gelegen in de Oude- Zevenaarpolder, vanaf de Lange Rek tot aan het zogenaamde Ferlemanstraatje is verbetering noodzakelijk. De bestaande verharding bestaat over een lengte van 300 m uit een oude keibestrating, welke aan de zuidzijde van de dijk is gelegen, terwijl het overige gedeelte, ter lengte van 180 m. op de dijk is gelegen en uit een asfalt- verharding bestaat.

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 2