triRave triRave "OLYRAVe SPORT k) Bekendmakingen RIOOL- EN REINIGINGSRECHTEN EN DE PRECARIORECHTEN over het jaar 1964 moeten zijn voldaan. Indiening rekeningen over 1964 DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling ONZE VOEDING als we ouder worden. VOORBEELDEN voor de bereiding van smakelijke gerechten. Groentensoep met rijst. Bruine bonensoep. jj het belangrijkste punt bij de huidige bietenteelt is minder handwerk door uitzaai van precisiezaad met hoge eenkiemigheidt E de nieuwste polyploide suikerbiet met vlotte voorjaarsontwikkeling, die een uitstekend rendement geeft. rassen die winst VOETBAL AXEL-DOSKO 2-0 Axel heeft zondag een verdiende overwinning op Dosko weten te behalen. Op een goed bespeelbaar terrein, waar een zeer harde wind schuin in de lengterichting overheen waaide was het zowel mee als tegen wind zeer moeilijk voetballen. Doordat een der spelers van Axel in de mening verkeerde dat de wedstrijd was afgelast was deze niet op het terrein verschenen en speelde Axel de eerste 20 minuten met 10 man, waarna een reserve speler in het veld kwam. Axel trok gesteund door de harde wind direkt in de aanval, maar teweinig werd er geschoten om volop profeit te trekken van dit voordeel. De schaarse tegenaanvallen van Dosko waren zonder gevaar. Toch was Dosko dicht bij een doelpunt toen een der Axelse verdedigers te kort op doelman Ver- poorte terugspeelde, maar met een reuze snoek sprong wist Verpoorte redding te brengen. Axel bleef aanvallen maar door het groot aantal Dosko-spelers dat zich voor eigen doel had terug getrokken was het niet mogelijk er doorheen te komen. In de 20e minuut was het dat Verbunt een indirekte vrije trap kreeg te nemen en via de toppen van de Dosko-doelman trof hij doel 1—0. Nog enkele malen voor de rust deden zich goede kansen voor maar schoten van Van Vugt en Len- sen scheerden de lat. Een mooie omhaal van van den Hout trof de kruising van paal en lat. Zonder verdere doelpunten brak de rust aan. Na de hervatting ging Dosko nu het voordeel van de wind hebbende direkt in de aanval met lange passen, maar hiermee wist de sterke verdediging van Axel wel raad en het eerste kwartier konden zij dan ook niet gevaarlijk worden. Axel kon veel beter tegen de wind inspelen dan dat Dosko dit voor de rust had gedaan en ver schillende malen deden zij gevaarlijke momenten ontstaan voor het Dosko-doel. Er volgde nu een periode van grote druk op de Axelse veste en de verdedigers moesten dan ook hun beste beentje voorzetten en doelman Verpoorte moest menig maal zijn talenten tonen. Axel kon na enige tijd zich uit de druk loswerken en zelf weer in de aanval trekken en de steeds scherp opgestelde midvoor van Vugt kon enkele malen zeer gevaarlijk worden. 5 minuten voor tijd was het dan ook van Vugt die goed achter een dieptepass aanging, plaatste de bal naar de meegekomen en vrijstaande van den Hout die geen fout maakte en goed inschoot 20. Vlak voor tijd moest Verpoorte een hard precies onder de lat geplaatst schot nog tot corner stam pen. Maar met een 20 overwinning floot de goed leidende scheidsrechter A. F. van Luijk het einde van deze bijzonder spannende wedstrijd. WOUDRICHEM-A.Z.V.V. 5-0 Na het oude jaar te hebben afgesloten met een reeks overwinningen en de hoop op een volledig herstel is deze eerste wedstrijd in 1965 welke in een 50 nederlaag uitliep wel een tegenvaller. A.Z.V.V. moest deze wedstrijd spelen met inval lers voor Schieman en Klap op een zeer zwaar terrein. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd waarin na 15 min. spelen Baks de A.Z.V.V.- doelman wist te slaan 1—0. Tot de rust een op en neer gaand spel waarin aan beide zijden enkele goede kansen werden ge mist. De tweede helft was Woudrichem zeker de betere ploeg. In de 5e minuut was het Y. van Straaten die er 20 van maakte. 9 minuten later was het S. van Straaten die de voorsprong tot 30 vergrootte en in de 32e minuut was het J. van Straaten die de stand 40 deed noteren. 7 minuten voor tijd was het nogmaals Y. van Straaten die doel trof 50. Met deze wel iets geflatteerde stand kwam het einde van deze wedstrijd. RUITERSPORT GENEUGTEN IN HET AXELSE BOS Groot was de belangstelling voor de Oriëntatierit, uitgeschreven door de Axelse en Zaamslagse ruiter- en ponyclubs op zaterdag, 16 januari j.l. Niet minder dan 26 combinaties namen hieraan deel en het was een lust om te zien met welk een bravour, een doorzettingsvermogen en een muur vaste zit in het zadel de deelnemers (sters) zich door de 36 controleposten heenwerkten. Op- en afsprongen, waterpartijen en galops wisselden el kaar af. Ondanks de regen was de stemming opperbest en was het een heerlijke ruitermiddag in een prachtige sportieve sfeer. Minimaal waren soms de verschil len aan de top, maar tenslotte kon de voorzitter de volgende uitslag mededelen van de 3 verschil lende groepen Grote Rijpaarden I. P. Dieleman 119 pnt.2. S. A. den Exter 118 pnt. 3. J. de Gronckel 133 pnt.4. Mej. I. Bolle- man 110 pnt.; 5. Ex aequo: C. A. Dees, A. de FeijterCzn. en Th. van Ecke 108 pnt. 6. E. de Putter en H. Riemens 103 pnt.7. Mej. S. San- derse 100 pnt.8. Iz. de Feijter 97 pnt. 9. Mej. M. Dieleman, 96 pnt.10. Mej. S. de raker 94 pnt; II. Mej. Flory van Poelje, 92 pnt. New Forest en Welshponys 1. Corrie de Feijter Cd. 107 pnt.2. Jaap den Doelder 100 pnt. 3. Christie Esselbrugge 97 pnt. 4. Tiny Scheele 91 pnt.5. Jan den Doelder 90 pnt. 6. Tiny Meijer 89 pnt. Shetland Ponys 1. Jan de Feijter Jzn., 106 pnt.2. ex. aequo Hans Dieleman en Wim de Feijter 104 pnt. 3. Anne- lien de Feijter 102 pnt.4. Ad. Haak 100 p. 5. Johan Scheele, 95 pnt. 6. Cor den Hamer 95 pnt. 7. Adri den Exter 93 pnt. Onder het genot van koffie en gebakjes bleef men nog geruime tijd in „De Bleije Haghe" bijeen, waarbij er maarl onderwerp was: Wanneer or ganiseren we weer zo n dag, want dit is ruitersport op z'n best. BILJARTEN HET AXELSE GEMEENTELIJK BILJART-TOURNOOI VAN START. Maandag j.l. kwam het goed voorbereide K.O.T. tegen het thuis spelende A.B.C., tot een eerste treffen. K.O.T. die tot dusverre in voorgaande tournooien een bescheiden rol heeft gespeeld, wist nu tegen het favoriete A.B.C. op eigen terrein een weliswaar niet verpletterende, maar toch verdiende overwinning te behalen. Tot de voorlaatste partij was A.B.C. nog sterk in het voordeel, doch de K.O.T.speler P. Hoogstraeten schoot op dusdanige wijze uit zijn slof, dat de A.B.C.-speler M. v. d. Have, het onderspit moest delven. De voorutzich- ten van K.O.T. zijn voor dit jaar zeer gunstig. De uitslag was K.O.T. 69.725 punten A.B.C. 69.649 punten K.O.T. winnaar met 0.076 punten. FINALE WEDSTRIJDEN Ie KLASSE LIBRE VAN HET DISTRICT WALCHEREN-ZUID-BEVELAND Zaterdagavond 16 januari te 7 uur werd een aan vang gemaakt met bovenvermeld Kampioenschap in beide lokaliteiten. Na een voorzichtige start van vrijwel alle deel nemers, elkanders krachten en het materiaal ver kennende, zijn deze eerste dag geen spectaculaire wedstrijden te melden. Van de clubgenoten Re- mortel en Buijs, beiden van Koewacht, verloor laatstgenoemde en zou ook de verdere avond en daaropvolgende dag onder de maat blijven. Martens van Hoofdplaat liet zich reeds de eerste partij ken nen als een formidabel bandspeler, maar moest zijn eerste en tot nu toe enige verlies incasseren tegen de jeugdige, maar technisch zeer begaafde Tas uit Sluis. Door onervarenheid zal Tas echter verder wel geen rol van betekenis meer spelen, temeer daar hij het in zijn volgende partijen niet meer tot winst kon brengen. Evenwel voorzien wij voor hem een mooie biljartcarrière. De enige verrassing van de dag was de verlies- partij van Lampo uit Hulst tegen Martens. In zijn eerste partij kon Lampo kennelijk niet de juiste maat vinden. Deze ervaren routinier kreeg evenwel van de bandspeler Martens soms vrijwel onmoge lijke opgaven voorgeschoteld. Toch ging de strijd Voor de officiële stand zie hieronder tot het einde toe gelijk op tot Martens een vast liggende bal kreeg. De arbiter plaatste de ballen op aquit, echter in verkeerde volgorde. Nu is het zo dat aan spelers voor de aanvang der partij na drukkelijk wordt medegedeeld dat ze met de ge merkte ofwel de ongemerkte bal moeten spelen. Hiervoor zijn zij zelf verantwoordelijk. Van het verkeerde opzetten heeft noch de arbiter noch een der spelers iets gemerkt of gezegd. Pas nu over name door Lampo en wel op zijn zevende ge maakte carambole en notabene in serie Americaine positie, terwijl het einde der partij in zich was, heeft de arbiter de gemaakte fout geconstateerd en... volkomen reglementair Lampo uitgeteld. (Deze bleef ook reglementair in het bezit van de door hem gemaakte punten). Martens heeft van de algemene consternatie geprofiteerd en de partij in zijn voordeel beslist. Een wel enerverend slot van de eerste avond. Zondagmorgen kwamen dan de mannen van „over de Schelde" tegen elkaar in het krijt. In een vrijwel gelijkopgaande strijd wist de Jonge te winnen te gen Westdorp. Deze onopvallende doch zeer con stante speler heeft ook verdere geen enkele partij verloren en moet zeker gerekend worden tot de kanshebbers (zo niet de grootste). Westdorp en v. d. Weele hebben reeds enkele partijen verloren en verhuizen met Tas naar het tweede plan. Van de Remortel die na zaterdag zeker nog meetelde, werd echter Zondagmiddag door een zeer sterk spelende Lampo in 13 beurten van de tafel geveegd. Moyenne van Lampo was in deze partij... 1.38. Deze morele opdoffer kwam Remortel ook des 's avonds niet meer te boven en ook hij verhuisde hierdoor naar de onderste helft. Lampo evenwel herhaalde zijn kunststuk van des 's middags en won in 15 beurten (moyenne van 13.33) tegen Westdorp en bezorgde deze daarmee zijn 2e verliespartij. Ongeslagen blijft dus nog de Jonge, op de voet gevolgd door Martens en Lampo, beiden met 1 ver liespartij. Nog 9 partijen blijven over, dewelke zondagmorgen tp 11 uur werden voortgezet, te weten j R. Buijs—C. Westdorp, 11 uur, De la Paix A. v. d. WeeleTh. Tas, 11 uur, Gentse Vaart R. LampoA. v. d. Weele, 12.30 uur R. Buijs—Th. Tas 12.30 uur, De la Paix. De volgende partijen worden nog nader geregeld R. v. d. Remortel—C. Westdorp LampoTas MartensWestdorp De JongeLampo Martens—de Jonge gesp. gew. 1. C. de Jonge 5 5 2. A. J. Martens 5 4 3. R. Lampo 4 3 4. R. v. d. Remortel 6 3 5. C. Westdorp 4 2 6. Th. Tas 4 1 7. A. v. d. Weele 5 1 8. R. Buijs 5 0 verl. 0 1 1 3 2 3 4 5 remise 0 0 0 0 ■0 '0 0 totale carr. 1000 990 742 1062 654 736 813 731 totale beurt. 142 151 83 187 113 140 169 159 algemeen moyenne 7.04 6.55 8.93 5.67 5.78 5.25 4.81 4.59 punten 10 8 6 6 4 2 2 0 De Gemeente-Ontvanger van Axel herinnert de betrokkenen eraan, dat vóór 31 januari 1965 de aanslagen in de Aangezien het kantoor van de kassier op zater dag gesloten is, is de laatste betaaldag vrijdag 29 januari a.s. Begin februari 1965 zullen de aanmaningen wor den verzonden. AXEL. 15 januari 1965. De Gemeente-ontvanger voornoemd, C. SMIES. Burgemeester en wethouders van Axel verzoeken hen, die over het jaar 1964 nog gelden van de ge meente te vorderen hebben, hun desbetreffende nota's of rekeningen (voor zover zij dit nog niet hebben gedaan), VERGEZELD van de daarop betrekking hebbende BESTELBONNEN vóór 31 januari a.s. in te dienen ter gemeentesecretarie afd. financiën. Latere inlevering kan aanzienlijke vertraging van de betaling tot gevolg hebben. Rekeningen, waarvan de betreffende bestelbonnen ontbreken, kunnen niet worden betaald. De rekeningen kunnen worden gesteld op de achter zijde van de bestelbonnen. AXEL, 7 januari 1965. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester. P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. TERINZAGELEGGING. Ter gemeentesecretarie liggen voor een ieder ter inzage enige uitspraken van de Minister van Defensie gedagtekend 12 en 14 januari 1965 inzake aangevraagde vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige. BEROEP. Tegen elke uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekendmaking in beroep komen. Het beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en bij mij worden ingediend. Mijnerzijds wordt voor de doorzending van het beroepschrift aan de Kroon zorggedragen. De Koningin beslist op het beroep bij een met redenen omkleed besluit, nadat de Raad van Staten afdeling voor de geschillen van bestuur, is gehoord. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met over schrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zodanige over schrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 da gen als onherroepelijk beschouwd. AXEL, 20 januari 1965. De burgemeester der gemeente Axel, M. K. VAN DIJKE. Wij hebben U adviezen gegeven over de samenstel ling van Uw maaltijden en over de bereiding er van. Wij zeiden er niet bij want dat spreekt eigenlijk vanzelf dat die maaltijden zo smakelijk mogelijk moeten zijn. Niet alleen voor hen, die met de eet lust tobben, maar voor iedereen. Om U hierbij te helpen verzamelden we recepten voor 2 personen, die wij hieronder laten volgen 50 g gesneden soepgroenten, een klontje boter of margarine, l water, een eetlepel rijst, selderijgroen, zout. De groenten goed wassen en laten uitlekken. De boter of margarine smelten en de groenten er zachtjes een kwartiertje in verwarmen met het deksel op de pan. Het water, de rijst en iets zout toevoegen. Het geheel aan de kook brengen en ongeveer 20 minuten laten trekken. De soep af maken met zeer fijn gesneden selderijgroen. wanneer geen prei, kool en uien gebruikt mogen worden als soepgroenten worteltjes, bloemkool en 's zomers boontjes nemen. 75 g (een half kopje) bruine bonen, Yl l water, een kleine ui. een half theelepeltje kerriex een klontje boter of margarine, zout. De bonen wassen, utzoeken en een nacht in het water weken. Ze dan gaarkoken en door 'n zeef tot puree wrijven. De ui schoonmaken en snipperen en in een weinig boter of margarine lichtbruin bak ken. De kerrie toevoegen en even meebakken. De bonenpuree met de uien vermengen en onder roeren geleidelijk het bonennat toevoegen. De soep aan de kook brengen en een kwartiertje zachtjes laten trekken. Desgewenst blokjes lichtbruin gebakken brood er bij geven. Wanneer geen scherpe specerijen gebruikt mogen worden, kan de kerrie vervangen worden door een stukje laurierblad of zonder meer weggelaten wor den. Gepaneerd vlees. 150 a 200 g mager kalfs- of varkensvlees, zout, 50 g boter of margarine, beschuitkruim, ci troen. Heit vlees zouten. De boter of margarine in de koekenpan lichtbruin laten worden. Het vlees aan beide kanten door beschuitkruim halen, de over- tollge kruimels afschudden. Het vlees aan beide kaïnten licht bruin bakken en vervolgens ongeveer 20 minuten zachtjes nabakken. Halverwege deze tijd het vlees keren. De lapjes uit de pan nemen. De jus afmaken met water en desgewenst een wei nig citroensap. Op ieder lapje vlees een schijf ci troen leggen, de jus apart geven. d U hebt daartoe de keuze uit onze twee rassen een hybride met hoog aantal triploiden, een fors, gesloten gewas, met zeer grote loof- en suiker-opbrengsten, en opleveren! publicatie van het Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der HAVE n.v. KAPELLE-BIEZELINGE

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 3