aarg. LAATSTE LIEFDE. l oensdaq 2 December 1914. 30e N i eii \vs- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. f. oii:li:m v\ B E R I C H T. FEUILLETON. Buitenland. r van- D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Vnor België 70 Cent Afzonderlijke Nos. 5 Cent DRUKKER—UITGEVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden frtmeo ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. ggsa». Wegens het KERSTFEEST verschijnt aaust. Vrijdag dit blad niet. Aan de abonhé's op bet GEÏLLUS TREERD ZOXDAGSBSLAD de len wij mede, dat wij van de uitgevers van dat blad bericht hebben ontvangen, dat te beginnen 1 Januari aanst. de abonnementsprijs per kwartaal wordt verhoogd met 71/2 cant. De prijs wordt dan 4S COllt franco per post 521/2 cent per 3 maanden. Het voornemen bestaat, behoudens onvoorziene omstandigheden, tegen 1 Januari a. s. het Z O N D A G S B L A D weder in 12 pagina's te doen ver- schijuen. De stijging in de prijzen van grond stoffen, arbeidsloonen, enz. is de oor zaak van de prijsverhooging, die, naar wij vertrouwen, voor de trouwe lezers van het ZONDAGSBLAD, geen bezwaar zal wezen, om abonné te blijven. In vergelijking met andere geïllus treerde bladen, mag toch de prijs van 45 cent, franco per post 5'2V3 cent per kwartaal, zeer laag geuoemd worden. Roman van Geobgr Ohnzt. Nadruk verboden.) Sedert den aanvang van het diner was deze in een zeer opgewekt gesprek met mevrouw Trésorier en nam een bewonderenswaardige houdiug aan. Hij had niettemin de pogingen tot een verhoor van den markies gevolgd en ofschoon hij de bedoeling er van begreep, had hij eeu verwonderlijke geestkracht bewaard zijn gelaat toonde in niets hoezeer hij zich bedwong. Hij glimlachte en zijn oogen hadden een zachte uitdrukking, maar zijn voorhoofd was ongewoon bleek en er parelden kleine zweetdruppels op. Hij hoorde alle woorden, die tusschen Lueie eu de Cravant werden gewisseld, doch deed alsof hij ze niet opgemei kt bad. Hij scheen ongevoelig en zonder eenige zwakheid, eenig ongeduld tetoonen bewees hij als gastheer de eer aan .de aanzittenden. Toen men opstond bood bij mevrouw de Jessac ziju arm en ge leidde haar naar deu salon. De avond was zacht en helder en spoedig verspreid de men zich op het terras. Daar bevond Armand zich tusschen ziju vrouw en deu markies voor eeu groepje, in welks DE OORLOG. Aan de Yser. Een oorlogscorrespoadent van bet „Berliner Tageblad" schrijft „Wie het Yserkanaal heeft gezien, weet dat het onzen rechtervleugel haast onmogelijk is geworden, terrein te win nen. Het is eigenlijk geen „terrein" meer, het is een onafzienbaar meer van grijze modder. Onze stellingen strekken zich aan de kust tot aan den mond van de Yser bij Nieuwpoort uit. Hier steken twee houten pieren iu zee, de oostelijke is in onze handen, de andere in die van de bondgenooten. Het Belgische draad- looze station op een der pieren is kapot geschoten. Onze vooruitgeschoven stellingen zijn slechts langs buitengewoon modderige wegen te bereiken. Als men er gaat graven, vindt men reeds op 30 cM. diepte het grondwater, dat overal in de voren op de akkers staat. Kanonnen en wagens blijven op deze wegen in den mo ider steken, paarden zakken er soms tot den buik toe in. Het Yserkanaal vormt de natuurlijke greus der beide fronten. Op sommige plaatsen liggen de loopgraven maar 120 M. van elkaar, bij Dixmuiden, waar nog overblijfselen van de brug over het kauaal liggeu, slechts 40 M. Elke poging om het kanaal over te steken, wordt dadelijx met hevig geschutvuur verijdeld. Op vele plaatsen zijn de stellingen midden Paul aan Lucie complimenten maakte, De markies .wees oplhen en zeide »Is zij Diet heerlijk de jeugd te zien Als iets ons kan troosten haar te hebben verloren, zou liet dan niet zijn haar ron* dom zich in anderen te zien bloeien Armand bleef onbewegelijk staan zon der een woord te zeggen. Met de oogen verslond hij haar, die hij tot krankzinnig worden aanbad, terwijl zij met Cravant lachte. Mina, met- het instinkt eener jaloersche vrouw, volgde die.n blik van haar man en zag die gehecht aau dat vroolijke paar. Zij begreep dien blik. Het was dezelfde waarmede zij Armand volgde, als hij bij Lucie was Zij beefde van woede, en onmogelijk haar leed kunnende verbergen zonder te trachten, die te koelen op hem, die haar dit lijden veroorzaakte, zeide zij »0, zij mogen pralen en lachen. Zij hebben er het recht toe. Het aanzoek van den baron is door Lucie aangenomen.* Als een uitdaging richtte zij deze -on- voorzichtige woorden tot haar man, in de verwachting, dat hij ziju kalmte zou verliezeu, verbleekeu, jde vuisten ballen, een lijden toonen als zij ondervond, maar geen spier van Armaud's gelaat vertrok. Zijn oogleden knipten iets sneller, de borst van zijn overhemd werd iets hooger opgeheven door een harder kloppeu van zijn hart, maar, steeds met eeu glimlach op het gelaat toonde hij niet dat de slag onzer tegenstanders beter beschermd dan de ooze, daar de schoeiïng op den westelijken oever van 't kanaal hooger is dan die op den oostelijken oever. Hun loopgraven zijn daardoor droger dan de onze, waarin een voet water staat, zoodat zij dagelijks uitgepompt en leeggehoosd moeten worden. Naar mijn overtuiging kunnen wij onder deze ongunstige omstandigheden op dit deel van het front niet opschieten. Doch onze tegenstanders kunnen om dezelfde redenen al evenmin veel uit richten. Ik ben dan ook van oordeel dat d® strijd in Noord-Vlaanderen op het doode punt staat." N. R. Crt. Een oorlogscorrespondent van de Tijd seiutDe Eugelsche vlieger, die in Breskeus is neergekomen en nog één bom bij zich had, toen hij werd ont wapend, had te voren vier bommen geworpen in de wijk tort-Lapin te Brugge. De aangerichte schade is niet bekend. Als men, van Sluis naar Brugge gaaude, bij die plaats rechtsaf slaat, om het kanaal naar Ostende te volgen, dan komt men ten slotte aan een punt waar dit kanaal de vaart van Zeebrugge opvangt. Hier is de wijk fort-Lapin, en er bevinden zich tweè bassins. Na het bombardement van Zeebrugge is deze wijk streng afgesloten en de be woners, die er zich bevinden, mogen zich uiet met de overige Bruggenaren onderhouden. Sinds genoemden tijd mogen alleen op een bepaald uur de kooplui aan de brug komen, waar ook de bewoners van deze wijk zich dan getroffen had. Een oogen blik later zeide hij bedaard »Ik zal er Paul en juffrouw Andrimont eens over beknorren dat zij er mij niet* van gezegd hebben.* De gravin en de markies keken elkaar aan, verslagen over zooveel vastheid van karakter en terwijl zij zwegen, verliet Armand hen en liep kalm op de jongelui toe. Mevrouw .de Jessac en Firinont hadden zich inmiddels bij Cravant ge vosgd. De graaf maakte van die afleiding gebruikhij naderde Lucie, zonder dat zijn gelaat eeuigszius zijn woede verried en tot haar gebogen zeide hij, zoo kalm, alsof hij haar de eenvoudigste zaak der wereld vertelde »Lucie, ge hebt mij-gisteren bedrogen. Gij zijt het met Cravant eens, men heeft het mij verteld. Ik beu niet iemand die men ongestraft dreigt. Pas dus op als hij u nadert, als hij zacht tot u spreekt, als gij' hem iu 't minste of geringste schijut voor te trekken, zal ik hem in b:jztjn van allen een slag in 't aaagezicht geven.* Verbaasd keek zij hem aan »Zijt gij gek vroeg zij. >Ja, gek,* luidde zijn autwoord, »gek door wanhoop en woede Op hetzelfde oogenblik trad de baron weder op Lueie toe. Zij wierp Armand een blik toe en begreep dat hij tot het ergste in staat was. Toen Cravant een gebiedenden wenk gevende, sprak zij vervoegen om hunne waren te betrek ken. Een eu ander geschiedt uitsluitend onder toizicht der soldaten. 't Is dus duidelijk, dat zich in die wijk iets bijzonders afspeelt; en daar die maatregelen genomen werden, di rect na het bombardement van Zee brugge, ligt de veronderstelling voor de hand, dat daar thans de onderzeeërs liggan en er waarschijnlijk ook gemon teerd worden. Temeer daar zich op dezelfde plaats twee bassins bevinden, waarvan de kleinste uitstekend als werf is te gebruiken. Zeebrugge is een plaats, die de laatste dagen voortdurend op de lippen der Duitschers ligt en niet zonder vrees wordt ze uitgesproken. Als een zeker feit kan ik n.l. melden, dat de Duit schers op het oogenblik ten zeerste bevreesd zijn voor een landing van een Engelsch leger te Zeebrugge, tegen welke mogelijkheid, die ze stellig ver wachten, dan ook talrijke maatregelen genomen zijn. Het aanvoeren van het zwaardere geschut beteekent niet een verweer tegen een eenvoudig eventueel vernieuwd bombardement, maar vooral tegen een lauding. Ook de krachtige bezetting der kust plaatsen is biermede verklaard. Ik scbat het aantal soldaten, dat op het oogenblik langs de kust ligt vau Osceude tot de Hollantische grenzen, op 20,000. In de geheele duineureeks zijn batterijen geplaatst en daarachter liggen lange rijeu loopgraven, parallel met de strand- lyu. Op een K.M. daarachter weer staan verschillende batterijen. Een poging tot landing der Engel- »Biron, wees zoo goed miss Griffith voor mij te roepen, ik heb haar noodig.* De jonge man boog en ging de gezel schapsdame zoeken. Toen, Armand's arm nemende, trok zij hem, bijna met geweld terzijde en bevende vau veront waardiging, sprak zij »Nooit, verstaat gij, zal ik toestaan, aan wien ook, mij te behandelen zooals gij deedt. Ik ben onschuldig aan uw woede eu ik wensch gevrijwaard te zijn voor uw bedreigingen.* Lucie »Het is verfoeilijk ja, verfoeilijk, ver staat ge en die toestand moet ophouden, [k vree3 noch u, noch iemand anders, weet dat welMaar uw optreden is eeu beleediging, waar ik tegen op kom »Luister naar mij, laat ik mij ver klaren.* »Hier? te midden van die menschen om ons, die ons bespieden Welnu dau, bij u dezen avoud »,t Zij zoo eu voor de laatste maal.* Mina, die ongerust was geworden, naderde ben. Lucie trad haastig op baar toe en met koele gestrengheid zeide zij »De graal kwam mij geluk wenschen met mijn voorgewend huwelijk met baron de Cravant. Gij hebt dus uw woord uiet gehouden, gravin, te zullen zwijgen tot morgeu. Daardoor bén ik wederom vrij eu zal ik slechts doen wat mij goed- dunkt.* COURANT. o o

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 1