TONE EU PLEZIER. Collega's, Onderwijzers! Wed. G. J. Vrielink-Van Dixhoorn. Dntbijt- Tafel- Koffie-Ttieeserviezen. Bekendmaki ngen. Gemeenteraad. Patrimonium's Chr. Volksbibliotheek Advertentien. Brood- en Beschuitbakker Wijn- Bier- Likeurglazen en Karaffen. Waschstellen, Vazen. Tabak - Sigaren - Sigaretten - Thee. Mr. P. DI2LEMAH, De Burgemeester van AXEL verzoekt landbouwers en bewoners der buitenwijken dringend, ingeval vluchtelingen die zij geher bergd hebben zich niet behoorlijk gedragen of brutaal of ongepast optreden hem persoonlijk on verwijld kennis te geven, waarna deze personen onmiddellijk zullen verwijderd worden. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. AXEL, 23 October 1914 V»n de 1600 naar het kamp te Rij» «zonden Belgische soldaten, zijn 600 overgebracht naar Warns (bij Stavoren.) Te Hansweert is Dinsdag; de stoom- jot Stad Zierikzee binnengekomen met ^lgische lanciers aan boord en onge reer 100 paarden, die in Zeeuwsch Vlaanderen waren gevlucht. N. R. Crt. AXEL, 23 October 1914. Dank zij de hulpvaardigheid van het u,*g. Bestuur onzer gemeente, met aan let' hoofd deb onvermoeiden Burge meester, en dank zij ook het plaatselijk iteuncomité voor vluchtelingen en in je derde plaats de gastvrijheid, die onze Axelsche bevolking eigen is, blijkt jl meer en meer, dat de Belgische uit gewekenen en ook die reeds naar hun woonstede zijn teruggekeerd, het tijdens hun verblijf alhier uitstekend naar den tin hadden, al is het dan ook, dat ze het lielst van al weer huiswaarts trokken. Zoo is van het alhier zitting houdend comiteit van Antwerpen het navolgeyd ichrij ven bij den heer L. J. den Hol lander ingekomen .Axel, 23 October 1914. Waarde Heer Burgemeester van Axel. In naam der Antwerpsche vluchte lingen welke te Axel verbleven hebben, gelieve onzen besten dank te aanvaar den voor alle het goede, welke gij voor onze stadgenooten gedaan hebt. Wij kunnen U niet genoeg zeggen welke uitstekende diensten gy ons be wezen hebt, en het is dus daarom dat wij by het terugkeeren naar ons geliefde Antwerpen, U eene algemeens hulde brengen. Gy moogt verzekerd zijn Heer Burge meester, dat wij Uw gul onthaal nooit tullen vergeten en er onze medeburgers hennis zullen van geven. Nogmaals onzen besten dank alsook un uwen gedienstigen Sekretaris. Ontvangt, Heer Burgemeester, de ver- tekering onzer Hoogachting. Namens het Antwerpsch Komiteit De Voorzitter, ALPH. MARINUS." De Burgemeester heeft deze dank betuiging beantwoord met een schrijven waarin Z.EdelAchtb. het op prijs stelt dat door de vluchtelingen met waar deering en erkentelijkheid wordt ge sproken over hetgeen door de Gemeente ambtenaren en de bevolking was ge pre8teerd. Betzelfde Comiteit heeft onderstaand telegram verzonden aau Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden ,De duizende Belgische vluchtelingen, too hartelijk door den Burgemeester en de Axelsche bevolking ontvangen, bie den aller eerbiedigst hunnen inuigen daDk aan Hare Majesteit de Koningin Tan het gastvrijste land der wereld. In eeuwigheid zal Uwe Majesteit en Uk- liefdadig volk geroemd worden." De Voorzitter van het Comiteit (Get.) ALPH. MARINUS Heden is alhier aangekomen een rau Regeeringswege verstrekt en ver plaatsbaar houten gebouw voor onge- reer 200 vluchtelingen. Bedoelde teut wordt geplaatst op het concours-hippique terrein. In deze tent zullen alleen worden toegelaten personen die door byzondere omstandigheden verhinderd zijn voor loopig naar België terug te keeren. - Bij den Burgemeester dezer ge meente is ter kennisgeving ingekomen het volgend schrijven, geteekend door den Consul Generaal der Nederlanden te Antwerpen ,De Consul Generaal der Nederlanden te Antwerpen, bericht hierbij dat volgens syn oordeel de toestand te Antwerpen - volkomen rustig en ordelijk is. Aan niemand wordt eenige overlast wngedaau. Om het dagelyksch leven weder op gewonen gang te brengen is het bepaald noodig, in het belang van de Belgische bevolking, dat de vluchte lingen naar Antwerpen terugkeeren en hunne bezigheden hervatten. De Consul Generaal voornoemd kan naar aanleiding van een onderhoud met den tegenwoordigen keizerlijken Gou verneur der stad Antwerpen, aan het bovenstaande toevoegen, dat hem door genoemde autoriteiten de meest gerust stellende verklaring werd gegeven, te weten, dat Zijne Excellentie zich geheel zal houden aan de Haagsche Conventie, zoodat de belangen beider partyen wor den gediend door bij verdrag bepaalde voorwaarden volgens welke de privaat eigendommen, de persoonlijke vrijheid en de eer van vrouwen en meisjesten volle worden gewaarborgd. Voorts, dat volgens de uitdrukkelijke verzekering der Duitsche autoriteiten, ordelievende jonge lieden die niet tot het leger behooren en burgerwachten kun nen terug keeren. Genoemde autoriteiten denkeu er in het minst niet aan, laatstbedoelde lieden krijgsgevangen te maken, óp te eischen of naar Duitschland te vervoeren. Het is de oprechte wensch der Duit sche autoriteiten, dat de bevolking van Antwerpen en omliggende plaatsen aan hen haar vertrouwen zal schenken, opdat zij in het belang der burgers zullen werkzaam zijp en rust en orde zullen kunnen verzekeren. Antwerpen, 17 October 1914. De Consul Generaal voornoemd, (geteekend) J. A. VAN DEN BERGH De Regeerings-commissaris voor Belgische en andere vluchtelingen, de heer Jhr. Ruys de Beerenbrouck, heeft in Zeeuwsch-Vlaanderen een bezoek gebracht aan Hontenisse en Hulst. Maandagnamiddag was zekere Z onder de aangrenzende gemeente Ste kene aan het stroopen, toen hij betrapt werd door een Belgischen bosch wachter. Een gevecht ontstond, waarbij Z. gedood werd. Door verschillende vluchtelingen werd verteld, dat Z. door de Duitschers was doodgeschoten, doch dit is beslist onwaar. Tem. crt. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 25 October 1914. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. (Bed. H. Avondm.) Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz (Dankzegging.) Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds Chr. Bruins. Gebouw Stationstraat. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Lees kerk. Nam. 2 ure Leeskerk. 's Av. 51/, ure Leeskerk. Bij deze betuigen onder- geteekenden hunnen harte- lijken dank voor de bewijzen van be langstelling en deelneming ondervonden tydens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder. Axel, October 1914. L. WIEMES. S. J. WIEMES-Oolx en Kinderen. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 24 October Zwakke tot matige Zuidel. tot Zuid westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt Wellicht enkele regenbuien. Dezelfde warmtegraad. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare ver gadering van den Gemeenteraad is be legd, tegen Dinsdag 27 October a. s., des voormiddags 9 ure ten Raadhuize ter behandeling van het volgende 1. /Mededeeling ingekomen stukken 2. Af- en overschrijving van posten op de begrooting voor 1914. 3. Vaststellen premiën voor de vee markt. 4. Benoemen keur-meester» voor de veemarkt. 5. Benoemen lid Alg. Burg. Arm bestuur. 6. Goedkeuring begrooting gasfa briek voor 1915. 7. Vaststellen Gemeente-begrooting voor 1915. 8. Verzoekschrift van den heer A. Kolfeb om ontheffing van school geld. 9. Suppletoir kohier hoofd. Omslag. 10. Reclame in zake hoofd. Omslag. Axel, 23 October 1914. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. i p geopend: eiken Zaterdagavond van 5—61/» uur, in de Consistorie der Geref. Kerk tegenover de Nieuwstraat, alhier. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echt- genoote en Moeder, betuigen wy onzen hnrteltyken dank. H. C. E. WÜSTEFELD. E. M. S. l'ECLUSE. Zutphen, Oct. '14. Ondergeteekende maakt bij deze aan het geachte publiek van AXEL bekend, dat hij is verhuisd van de Kanaalkade (plaatje) naar de Weststraat, waar hy zich by vernieu wing heeft gevestigd als Belovende eene nette bediening, hoopt hy zich het vertrouwen bij voortduring waardig te maken. Minzaam aanbevelend, C. VAN LIERE. Axel, 23 October 1914. Wie Uwer één ot meer leden van een Belgisch Onderwijzers gezin ala gast wil herbergen, geve zoo spoedig mogelijk op hoeveel personen hy wil huisvesten en of ook Fransch-sprekende collega's welkom zijn. Adres E. J. VAM WESEMAEL Nieuw-Namen TE AXEL. Steeds ruim gesorteerd in Lepels - Vorken. Advocaat Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand in het hotel DES PAYS BAS, Nieuwstraat. Nieuw groot Voordraehtenboek voor vrooiyke partyen, bevattende 27 Komische scènes, Vrooiyke Voordrachten, Coupletten, enz. Prijs franco per post ƒ0,55. INHOUD Brief van Nathan Nathans aan zyn lieve memele. Brief aan Nathan Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zijn lieve memele. Brief aan Nathan Nathans van zijn hartlap Rebekka Citroen. - Brief aan Rebekka Citroen van haar beminde Nathanne- gien. Op de bruiloft. Juffrouw Mina. Bedelaarsroem. Zoo zijn er. Een boer op reis. Hupdat bruidspaar is magneflek. Het snug gere boertje. De Serenade. Oom Manus. Op het marktplein. Van een boer die kiespijn had. 't Krop- wolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor den dienst. Brui loftslied. De reis naar Rotterdam. De Pretmaker. St. Nicolaascadeau. De bedroefde Bart. Koopman Levie. Mozes Sinaasappel. Een reis met ongelukken. Dit boek is weder vervaardigd door den beroemden schrijver D. JUNIOR, van wiens hand ook o.a. verschenen De Grappenmaker, Geestig en Luimig, Oolijk en Vroolijk, De Vroolij/ce Guit, euz. Dit beroemde boek wordt na ont vangst van 55 cent in postzegels of per postwissel franco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruilofts- en feestartikelen. J. D. DIJK, Groningen, Oude Kijk-in-'t Jatstraat 66.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3