LAATSTE LIEFDE. r. Zaterdag 18 Juli 1914. 30e Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. DIELEMAN, Buitenland. FEUILLETON. D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. AUVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 8/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE aren. dijk III ALBANIË. De Agenzia Stefaui verneemt 15 dezer uit Durazzo Gisteravond zijn 9 parlementairen Daar de opstandelingen gestuurd met hst voorstel, om óf met de bevolking van Durazzo, óf met de commissie van toezicht, óf met den Mbret te onder handelen. De opstandelingen antwoord den, dat zij den val van Walona af wachtten, alvorens nieuwe beslissingen te nemen. De Herzegowina is hier met 200 vluchtelingen uit Walona, waaronder de prefect van Koritsa, aangekomen. Het Correspondentiebureau meldt Volgens een radiogram uit Durazzo 1 is de toestand aldaar onveranderd. De stemming is gedrukt wegens den val van Berat en Fieri en de ver wachting dat de opstandelingen Walona zullen binnenrukken, dat door kapitein Öuillardi, inmiddels daar aangekomen, zoo goed mogelijk met ongeveer 1000 vrijwilligers zal worden verdedigd. De inneming van de stad door de opstandelingen is niet te verhoeden. Een groot aantal gezinnen is uit Walona gevlucht. Over hun lot ver keert men in het onzekere. De bewegingen van den vijand bij den Rasboel, het voortdurend wisselen van seinen tusschen de vijandelijke stellingen en de stad en de werkzaam heid van de opstandelingen aan stel lingen, waar men duidelijk de kanonnen ziet, die zij op de regeeringstroepen Roman van George Ohnet. Nadruk verboden 30) Toen eerst had hij meer rust. Wonder lijk genoeg had hij de gravin niet over den brief van den heer Bernard Pellier gesprokeu. Den eersten dag deed hij zulks niet omdat hij in de onmogelijkheid verkeerde zijn vrouw zekere mededeelin gen te doen over dien wilden tak aan zijn stamboom. Hij wilde zich niet blootstellen aan vragen, waarop hij niet zou kunnen antwoorden. »Wat! gij hadt een nicht en zeidet daar niets van Zij heet An- drimont en dit is de eerste tijding, die gij omtrent haar krijgt? Wie is zij? Wat doet zij Vanwaar komt zij Waar gaat zij heen Wat hebben wij van haar te.wachten of te vreezen? Een meisje, daf van zoo ver komt Staat gij voor haar zedelijkheid in en zult gij uw armen voor haar openen Hij wilde liever geen ruchtbaarheid aan de zaak geven. Het zou altijd nog tijds genoeg zijn er over te spreken en als hij juffrouw Andrimont zou hebben gezien, met haar zou hehbengesproken, voldoende informaties omtrent haar zou hebben in- gewounen, dan zou hij alles omtrent hebbeD veroverd, veroorzaken voort durend geruchten over plannen van de opstandelingen om aan te vallen, geruchten, die vooral des avonds op winding teweeg brengen. De Mohammedanen in de stad moeten van Sjak vertrouwelijk bericht hebben gekregen, dat de opstandelingen een nachtelijken aanval op de stad in den zin hebben. Aan dit bericht hecht men hier weinig geloof, omdat men overtuigd is, dat de opstandelingen niets zullen onder nemen voordat zij zich hebben ver- eenigd met de strijdkrachten die .voor- Walona opereeren. De Epiroten zijn tot Doekati door- Woensdag was een groote strook lands tusschen Walona eu het strand langs den grooten weg door twaalfduizend vluchtelingen ingenomen, die van Ko ritsa op weg naar Berat waren en uit vrees voor de Epiroten naar de opstan delingen waren overgeloopen. N. R. Crt. ENGELAND. Toen Woensdagochtend McKinnon Wood, de minister van Schotland, uit zijn huis kwam vielen twee kiesrecht- vrouwen hem aan en sloegen hem met de zweep. Zij werden in hechtenis genomen. N. R. Crt. RUSLAND. Te Kroonstad is in tegenwoordigheid van den Tsaar, zijn gemalin en zijn dochters het groote dok voor Dread noughts plechtig ingewijd. Het dok zal haar kunnen vertellen. 's Maandags vertrok hij met den och tendtrein, kwam voor het tweede ontbijt te Parijs en na een paar boodschappen te hebben gedaan, kwam hij precies op het afgesproken uur bij Bernard Pellier. Hij werd daar ontvangen door den eersten klerk, die hem zeide dat zijn patroon iemand bij zich had. »Dat zal misschien juist degene wezen, die ik moet ontmoeten, wees du:s zoo goed mijn kaartje te laten geven, zeide hij. >lk zal het zelf brengenc De met dik -trijp bekleede deur, die de cliënten voor eiken onbescheiden blik beveiligde, was nauwelijks dichtgevallen of zij werd weder geopend en op den drempel verscheen de notaris met een glimlach op het gelaat. Hij stak zijn cliënt de hand toe met de vriendschappelijke gemeenzaamheid van een oud schoolmakker en zeide Mejuffrouw Andrimont is hier.« Graaf Armand trad eenigszins verwon derd het groote vertrek binnen, gestof feerd met meubels van gesneden peeren- boomhout en stoelen met groen-fluweelen zittingen en zag in de schaduw bij het raam een jong meisje in een fauteuil zitten. Wat hem van haar het eerst opyiel was de gouden glans harer lokken waarop een herfstzonnestraal viel, en haar kleine ooren, die in het licht doorschij nend en rosachtig schenen. den naam van den troonopvolger Alexis dragen. Ook de Nederlandsche matrozen woonden de plechtigheid bij. Na de plechtigheid scheepte de keizer lijke familie zich in aan boord van het jacht Standard, om een reis naar de Finsche scheren te ondernemen. N. R. Crt. NOORWEGEN. Er dreigt te Kristiania een staking aan de tram. Met de tentoonstelling is het verkeer en daarmede het werk van het personeel aanmerkelijk toege nomen. Dit verlangt daarvoor opslag van loon en aanvulling. De directie houdt het personeel echter aan het arbeidscontract, dat tot 1917 geldt. Naar wij lezen, zal nu de staking waarschijnlijk morgen beginnen. N. R. Crt. AMERIKA. In de Vereenigde Staten althans in het Westen dreigt een groote spoorwegstaking. De vertegenwoordigers van 55.000 machinisten en stokers van spoorwegmaatschappijen in het Westen zijn te Chicago bijeen en hebben onder handelingen aangeknoopt met de spoor wegdirecties. De spoorwegmannen wil len loonsverhooging en ook andere con cessies. Zij weigeren bemiddeling te aanvaarden want reeds vóór de onder handelingen geopend waren hadden 97 pet. van de machinisten en 99 pet. van de stokers zich vóór. staken verklaard. Echter hopen de voormannen der spoor* weglieden de staking nog te kunnen voorkomen.' N. R. CH. Hij groette haar, zonder een woord te spreken en keek haar nieuwsgierig aan. Zij stond op. Hy zag toen dat zij was van middelbare lengte en daar zij zich een weinig omgekeerd had, kon hij op merken, dat zij bepaald een schoon meisje was. Ouder dan twintig jaar kon zij niet wezen, en toch had haar gelaat iets ernstigs, dat haar veel ouder deed schy nen. Terwijl de graaf haar groette boog zij het hoofd en klaarde haar gezicht op als was zij thans voldaan. Men zou gezegd hebben dat zij, voor 't eerst Armand ziende, dat>ois hij ?oo Ik ben tevreden, hij is zooals ik hem ge- wenscht-heb.« Maar zij liet haar stem niet hooren, zelfs niet toen de notaris haar den jongen man voorstelde met de woorden »Mejuffrouw, graaf de. Fontenay, uw neef dien u gewenscht hebt teontmoeten.» Zij boog weder het hoofd en hief, niets gemaakt, een kleine, geganteerde hand op. Hij nam beleefd tegenover haar plaats, vlak bij de schrijftafel van den notaris, en zeide toen op zachten toon, dat hij gelukkig was te harer beschikking te zijn, als hij haar in 'teen of ander zou kunnen helpen. Een oogenblik bewaarde zy het stilzwijgen, toen, met een welluidende stem, niet geheel vrij van een uitheemsch accent, dankte zij hem zeer voor den spoed, waarmee hij aan haar verzoek had voldaan en begon zij hem haar toestand bloot te leggen. MEXICO. De kans, dat de crisis in Mexico een ontknooping nadert, wordt met het uur grooter. Wij lezen, dat de familieleden en de naaste vrienden van Huerta en Blanquet, de beide generaals die indertijd met Felix Diaz den staatsgreep tegen Madero hadden geleid, in een trein met gewapend geleide de hoofdstad van Mexico hebben verlaten. Men mag aannemen het althans voor waar schijnlijk houden, dat Huerta en Blan quet zelf spoedig nu het nog tijd is dit voorbeeld zullen volgen en zullen trachten, veilig in Vera Cruz en aan boord van een buitenlandsch schip te komen. De Köln. Ztg. verneemt uit Mazatlan, aan de Westkust van Mexico, dat de opstandelingen vrijwel overal aan die kust meester zijn van den toestand. De steden worden er door de regeerings troepen ontruimd. Op tal van plaatsen hebben opstandelingen en regeerings troepen wapenstilstand gesloten en wor den de gevangenen van beide partijen tegen elkaar uitgewisseld. Te Santa Rosalia hebben regeeringstroepen en opstandelingen zich verzoend. Eerst- genoemden hebben zich bij Carranza aangesloten. In Guayamas is een wapen stilstand gesloten, die tot 20 Juli van kracht zal zyo. Intusschen geven vier Mexicaansche schepen voor Guayamas aan de regeeringstroepen aldaar gelegen heid, zich in te schepen om de plaats te verlaten: N. R. Crt. Zij kwam uit Canada, waar haar ouders 25 jaar hadden gewoond in de buurt van Québec, op een landbouwonderne ming, die langen tijd gebloeid had. Haar vader, van Hollandsche afkomst, was voo? ongeveer drie jaren het slacht offer geworden eener epidemie, die de bevolking gedecimeerd had. Haar moeder uitgeput door de oppassing, hem dagen nacht gegeven, en ondermijnd door ver driet over zijn afsterven, was hem een jaar later in den dood gevolgd en het jonge meisje was alleen overgebleven met een oude bloedverwante van vaders kant, die eens door hen uit ellende was geholpen en die zich hartstochtelijk aan haar gehecht had. Twee jaar lang had het jonge meisje getracht de zaken van haar vader te liquideeren, maar bedrogen door de mannen van zaken, die gebruik maakten van haar onwetendheid, had zij tegen lagen prijs de groote bezitting moeten van de hand zetten en, metafkeer bezield voor het land, waar zij was ge boren, maar waar zij zooveel verdriet had gekend, was zij naar Frankrijk terugge keerd met het voornemen er te blijven. Terwijl Lucie dit verhaal deed, eenvoudig en met een juistheid van inzicht, die toonde een vastberaden en ontwikkelden geest, nam de graaf haar goed op en geraakte hij langzamerhand onder den invloed van haar behoorlijk- beid. Wordt vervolgd

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 1