LMTSTE LIW1IE. No. 21. ff oensdag 17 Juni 1914. 30e Jaar#. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. 11 F. DIELEMAN, AXEL. Buitenland. FEUILLETON.. italie' COURANT. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. A BONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Cent; franco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groot» letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden tranen ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. ii FRANKRIJK. De tribunes waren zeer dicht bezet en alle afgevaardigden aanwezig, toen Ribot Vrijdagmiddag in de Fransche Kamer de ministerieele verklaring voor las. De passus over den driejarigen diensttijd ontlokte aan de uiterste linker zijde geroep van: „Weg met de drie jaren 1" Het werd echter door de rechterzijde, het centrum en een deel der linkerzijde door herhaalde toejui chingen overschreeuwd. Het slot der rede werd door het centrflra en een deel der linkerzijde met bijval opge nomen. Daarna verklaarden Puech, Angag- neur en Dalimier dat zij tegen de Regeering zouden stemmen, omdat die zich niet de medewerking van de groe pen der linkerzijde heelt verzekerd. Nadat de socialist Sembat in een lange rede het Kabinet gecritiseerd had, kwam Dalimier met een motie, waarvoor hij den voorrang vroeg „De Kamer, den onlangs door het algemeen kiesrecht tot uiting gekomen volkswil eerbiedigend, vast besloten slechts vertiouwen te schenken aan een regeering, die in staat is de eenheid der groepen van de linkerzyde te ver wezenlijken, elke verdere toevoeSing afwijzend, gaat over tot de orde van den dag". De Regeering verklaarde de motie onaannemelijk niettemin verleende de Kamer ze met 306 tegen 262 stemmen den voorrang en nam ze daarna met oi 21) Roman van George Ohnet. Nadruk verboden.) HOOFDSTUK III. De nacht die volgde op de ongelukkige ontdekking van dat blauwe stukje papier, scheen der gravin oneindig toe. Het was reeds bijna dag geworden, toen zij besloot zich ter ruste te begeven, maar zij kon niet slapen, 't was alsof een heete koorts haar wakker hield. Zij hoorde de klok elf uur slaan eh telkens weer trachtte zij een oplossing te vinden van 'het raad sel, dat verlies van haar geluk kon ten gevolge hebben. Wie was die vrouw, die zich kortweg Lucie teekende en hem vertrouwelijk sprak van de ziekte harer tante? Zij kende hem bepaald zeer goed. Kon zij niet zijn minnares zyn By die gedachte was het Mina, alsof zij gek zou wordeD. Een diepe smart kwelde haar hart en in de stilte van den Dacht bemerkte zij dat zij hard op in Mch zelve sprak. Wat haar vooral angstig Étemde, was dat, vóór zij dat noodlottige *)apiertje vond, niets achterdocht bij haar tad kunnen opwekken. Niets in Armand's doen en laten, niets op zijn gelaat, had haar verdenking kunnen doen koesteren. 374 tegen 187 stemmen aan. De mi nisters verlieten na deze nederlaag onmiddellijk de zaal en boden president Poincaré hun ontslag aan, dat door dezen werd aanvaard, nadat hij hun hartelijk bedankt had voor hun medewerking en in het bijzonder Ribot voor de moeite, welke hij op zijn leeftijd in zot» bezwaar lijke omstandigheden zich heeft getroost. De ministers zijn daarop heengegaan, behalve Ribot en Bourgeois, die een vrij lang gesprek met den president hebben Honderden menschen, die Vrydag- avond samengeschoold stonden voor de transparanten van de Matin, hebben een betooging gehouden. Sommige groe pen riepen „A bas la calotte 1" (weg met de clericalen), andere antwoordden met „Leve RibotWeg met Caillaux 1" De politie heeft de orde hersteld. Avp. In de Italiaansche Kamer heeft min.- president Salandra de beweging in de Romagna toegeschreven aan een vooraf beraamd complot. Te Ravenna, Forli en Fabriano zijn de telegraaf- en telefoonlijnen doorge sneden en de spoorwegrails losge schroefd. Naar het schijnt, bestond het plan enkele steden te isoleeren, met name Ravenna. Te Cesenatico heeft een menigte de kerk en het nationale gedenkteeken in brand gestoken. By Napels zijn, aangezien langs de spoorlyn ongeregeldheden zijn voorge vallen, de bewakingstroepen versterkt. Eiken dag was hij dezelfde geweest. Zijn werk had hij nooit gewijzigd, op zijn gewone uren ging hij altijd uit. Altijd was hij gereed geweest met haar uit te gaan, steeds was hij gedienstig, vroolijk, was er een glimlach op zyn gelaat. YVas dal de houding van een ontrouwen echt genoot Zij verdiepte zich dientengevolge in de meest vreemde overpeinzingen. Zij verbeeldde zich dat Armand misschien voor hun huwelijk een natuurlijk kind had gehad, waarover hij haar nooit had willen spreken en dat hij in 't geheim opvoedde. Wanhopig hield zij eenige oogenblikken aan dit denkbeeld vast en die gedachte schonk haar eenige verlich ting. Die dochter, deze Lucie, was zeker reeds groot en had geen moeder meer, daar er alleen sprake was van een tante. Zij zou belang in haar stellen, haar zelfs beminnen, ter wille van Armand. Zij was bereid haar te ontvangen, haar bij zich te houden, haar te behandelen als was het haar eigen kind. Doch daar begon zij weer te twijfelen. Hoe kon haar man, die de oprechtheid zelfs was, daarover tien jaar lang het zwijgen hebben bewaard Zij hadden geen kindeienals, wat zij daareven aannam, waar was, zou Armand het dan niet eerlijk verteld hebben en baar hebben gevraagd de arme kleine aan te nemen als hun kind? Hij kende immers de goedheid van haar hart, de edelmoedigheid De treinenloop is geregeldde trams rijden niet. Studenten, begeleid door een talrijke menigte, hebben een be tooging gehouden voor het leger, den koning en het vaderland. Te Foligno is de treinenloop weer normaal, behalve'naar Ancona. De trein daarheen is bij Fossato aangehouden. Avp. DE BALKAN. De straten van Beiroet, zoo meldt men van daar aan de Köln. Zeitung, wemelen in den laatsten tijd van vluchte lingen uit de oude Turksche provincies, die thans aan de Balkanstaten behooren. Zij bevonden zich zonder uitzondering in een armzaligen toestand. Verschei den van deze vluchtelingen zijn reeds naar Klein Azië en Cilicië doorgereisd om zich daar te vestigen. De St. Petersburgsche Beurscourant publiceert met vette letters een artikel, waarin zij verlangt, dat de prins van Wied onverwijld zal abdiceeren en de Russische diplomatie wordt aangespoord om revisie van de besluiten van Londen te verkrijgen. Servië moet Noordelijk Albanië, Grie kenland moet Zuidelijk Albanië krijgen en daarvoor moeten die twee staten een deel van Macedonië aan Bulgarije terruggeven. Hierdoor zouden al de moeilijkheden worden opgelost. Deze beschouwingen, die niet geheel zonder voorkennis van de Russische diplomatie kuunen zijn openbaar ge maakt, zijn waarschijnlijk als proef ballonnetje te beschouwen. N. R. Crt. van haar ziel. Zij zou Diet geaarzeld hebben dien plicht te vervullen, dit bewijs van zachtheid te geven. Waarom dan tien jaar lang iiaar dit verborgen Neen, neen, er was geen sprake van een kind maar van een minnares 1 Zij voelde het aan de koortsachtige strooming van haar bloed, aan het sidderen van haar leden. Een minnares De gedachte, dat Armand haar zoo zou kunnen bedriegen, was nog nooit bij haar opgekomen. Haar liefde was tot dusverre alles voor hem geweest. Zij had nooit kunnen denken dat een ander haarde plaats naast hem zou kunnen betwisten, en daar voelde zij op eenmaal dat vrees, twijfel, smart zich meester maakten van haar hart. Als een wandelaar, die langs een pad •in het bosch gaande, plotseling staan blijft als een siaog zich opricht in het gras en hem dreigt, had zij de jaloerschheid voelen ontwaken in haar hart en voelde zij er de braudende pijn vad. Een andere vrouw zon den man bezitten, dien zij aanbad.; een ander dan zij zou zijn lief kozingen ontvangen Zij werd er gek onder en alleen in haar kamer, klaar wakker, turende in het licht dat binnen drong langs de kieren der gordijnen, hoorende het geluid der ontwakende be dienden in huis, stopte zij zich de lakens iD den mond om het niet uit te gillen van wanhoop. Door het binnentreden vaD haar kame nier, was zij verplicht zich te herstellen. ALBANIË. Volgens berichten uit Durazzo is Donderdagnacht de haard van den op stand, Tirana, bezet door den vorst toe gedane troepen, zonder dat tegenstand werd geboden. Deze troepen, allen Mohammedanen, zijn de voorhoede der strijdkrachten van Prenk Rib Doda, die de stad liet innemen om een conflict van religieusen aard te vermijden. Prenk rukt thans verder naar het Zuiden tegen de opstandelingen op. Ook uit het Zuiden en Westen trekt men hen tegemoet, teneinde ze te om singelen. Volgens een telegram uit Durazzo aan de Alb. Corr. heeft de ministerraad besloten, den opstandelingen een ulti matum te zenden, waarin hij binnen 24 uur onvoorwaardelijke onderwerping en uitlevering der wapens eischt. Voor het geval de opstandelingen dezen eisch afwijzen, zouden de regeering^troepen hen Zaterdag van drie zijden aanvallen. De moetessarif van Mati en die van Dibra zijn Vrydag te Durazzo aange komen om met den vorst overleg te plegen over de maatregelen om den opstand te dempen en het land tot rust te brengen. Avp. AMERIKA. Donderdag is te Chicago de twee- jaarlijksche byeenkomst geopend van de Amerikaansche „General Federation of Womens Clubs". Juffrouw Jane Addams hield de openingsrede. Een der belangrijkste punten, die op dit congres aan de orde komen is het vraagstuk der vrouwenkleeding. Er Zij deed een krachtige poging kalm te schijnen en dus de slimme oogen te mis leiden van deze vrouw, reeds twintig jaar gewoon haar te helpen. Deze eerste veinzerij scheen haar verfoeilijk. Zij begreep dat zy gedwongen zou worden tegenover haar echtgenoot te veinzen, dat zij zou moeteD spreken, kalm, blijmoedig, terwijl er rouw was in haar hart. Die gedachte drukte haar zoo ter neder, dat zij een oogenblik bewegenloos stond met vertrokken gelaat, kringen om de oogen, door de nachtrust, die zij derfde en bleek, als was zij ernstig ziek. Haar kamenier keek haar ongerust aan en vroeg »Scheelt u iets, mevrouw Waarom vraag je me dat?c vroeg de gravin opgewonden. »Omdat mevrouw er niet zoo goed uit ziet als anders. »Geef mij den handspiegel Zij greep dien, spiegelde er zich in en was zelve verbaasd over de veranderin gen, die deze uren van zedelijke marte ling op haar gelaat hadden gebracht. Die verwrongen gelaatstrekken, die hol staande oogeQ, die rimpels in haar voor hoofd, die loshangende haren, grijs langs deslapen. dat alles verraadde dat de ouderdom zich zegevierend, onverbidde lijk deed gelden. Dit gelaat, dat de onom koopbare spiegel deed zien, was niet dat van eene schoone, beminde, gelukkige vrouw, het was de schim van de doode jeugd, die zich aan haar oogen vertoonde,

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 1