Aanbesteding. Bloedarmoede Slapte Verval van krachten. Advertentiën. PRINSi MAURITS. Huishoudelijke Schietwedstrijd te toeliomen Ingelegde en gebakken Paling en Biefstuk, bij J. B. DE RIDDER, Openbare Verknoping. Jonge blauwe Weeners, Lotharingers en Hollandsche KONIJNEN. F. DIELEMAN, Drogisterij „Z-Yl. Gaper", AXEL. mannelijke of vrouwelijke Yolontaire, Patrimonium's Chr. Volksbibliotheek I Donderdagavond 7 uur werd er 1 brand ontdekt in bet souaterrein van den gramopboonbandel van den heer M. van Agterberg, in de Hoogstraat te Schiedam. Men slaagde er eerst in bet vuur te blusschen, toen ten brandweer man met een zuurstofapparaat bet paud was binnengedrongen. De inboedel was voor ƒ4000 verzekerd. De schade is nog niet te bepalen. N. 22. Crt. In het Heidenscbap bij Workum is een zevenjarig zoontje van den vee- I houder A. M. door een paard doodge ld slagen. I Op de Waal te Ochten zijn de visschers B. en v. W., uit Druten, aan een ernstig gevaar ontkomen. By het huiswaarts keeren hadden zij hun boot aan het achterste schip van een op- varenden sleep verbonden. Plotseling brak het touw, waardoor de boot omsloeg 1 en onder den vlieger van het schip in de diepte verdween. Een der drenke lingen wist het touw ie grijpen en werd met moeite gered. De andere wist zich aan den vlieger van het schip vast te klampen, waardoor hy werd gered. Anp. In Zelhem bestaat een eeuwen oude traditie van verplicbteroggebroods- levering op Hemelvaartsdag. De eige naren der verschillende boerderijen, waarop deze verplichting rust, bouden als 'tware een wedstrijd, wie het zwaarste brood levert. Dit jaar woog het zwaarste brood niet minder daD 104 pond en werd geleverd door den heer H. J. Hibbink. De brooden wer den beschikbaar gesteld voor de Henge- losche armen, vertelt de A. Crt. Te Boerdonk bij Erp is de land bouwer v. B. door den bliksem gedood. Hy was gehuwd en vader van 5 kinderen. Avp. Maandagmiddag stopte een trein Amsterdam Parys te Zoningen (België). In een eerste klas rijtuig had een rei zigster, ongeveer 30 jaar oud, het leven aan een zoon geschonken. Een geneesheer die zich in den trein bevond, verzorgde, aldus verhaalt het H. v. A moeder en kind. Nadat water was gebracht, noodig voor de genees kundige hulp, kon de trein na zeven minuten reeds vertrekken. Door de zorgeloosheid van deD bestuurder plotte te Triest een automo biel, die, behoorend aan een hotel aldaar, een gast van het station had gehaald, in zee. De laatste, baron Cuoblock, verdronk evenals de portier, die naast den ehauf feur zat, maar deze, die tijdig in zee sprong, werd gered. M. Crt. In de strafgevangenis te Trenton, in den staat New Jersey, heeft een merk waardige huwelijks-voltrekking plaats gevonden. De bruidegom is de Italiaan Rafael Longo, die binnenkort op den electrischen stoel zal worden terdood gebracht. Longo bad jarenlang met een vrouw samengeleefd in de vaste over tuiging dat hij met haar gehuwd was, By onderzoek bleek dat dit huwelijk in den staat New Jersey als niet wettig wordt beschouwd. Thans werd de ter- dood-veroordeelde in de gelegenheid ge steld, het huwelijk ook volgens de wet van New Jersey officieel in orde te laten maken. N. 22. Crt. De Eifeltoren wordt, voor de vyfde maal sedert den bouw, in een nieuw kleed gestoken, van oranjegele kleur. VolgenB de Figaro zyn er dertigduizend riaaj kilogram vert voor noodig en vyftig tn 15 schilders zullen er drie maanden lang wittt mee bezig zijn De kosten beloopen M. 100,000 frs. i van Te Cleveland in Ohio heeft een i hel vervaarlijke brand tal van gebouwen tocht verwoest en een schade aangericht, op neefri 31/, millioen gulden begroot, jpen, De brand moet door landloopers in ,peen opslagplaats van hout zijn gesticht. In Duitschland is de kinemato 1 graphie nu ook dienstbaar gemaakt aan i de africhting van'den troep in het" schieten. Het legerbestuur heeft een nieuw toestel, dat .levende doelen" heet, aangekocht en Dinsdag heeft de Keizer te Döberitz de nieuwe inrichting zelf met eeuige schoten ingewijd. Het toe stel zal ook in verschillende schiet scholen en op het opleidingsschip Irene geplaatst worden. Het toestel is heel eenvoudig. Op een projectiescherm van papier ver schijnen kinematografische beelden, die bewegingen in natuurlijke snelheid weergeven ruiters die over hindernis sen springen, auto's in volle vaart, een koppel honden of meer zuiver militaire doelen marcbeerende infanterie, cava rie in drat of in galop, vliegtuigen in de lucht. H' t projectie vlak wordt beschoten. Op het oogenblik waarop een projectiel indringt, wordt, met behulp van een bijzondere inrichting, de plaats waar dit scherm treft, schel verlicht. Men ziet die plaats dan als een schitterend punt blinken en tegelijk wordt het afrollen van het kinemato grafische beeld ongeveer een seconde tot stilstand gebracht. Die seconde is voldoende om uit te maken, of de lichte stip in het voorwerp zit, waar de schutter op gemikt heett is dus het schot een treffer pf bevindt de lichte stip zich links, rechts, voor of achter het doel Een secoDde later kan men daar de film verder afrolt, een nieuw beweeglijk doel uitzoeken en beschieten. Men verwacht, dat ae schutters zich bij deze schietoeleningen de tegenwoor digheid van geest zullen leeren eigen maken, die bij het beschieten van een werkelyken vyand noodig is. En het toestel stelt de leiders in staat, om na te gaan, hoe de man tegenover een doel, dat zich snel verplaatst, van zijn munitie partij zal kunnen trekken. Te St. Petersburg maakten giste reu zeven jongelui van aanzienlijke familie een boottochtje met een plezier jacht in de Fiusche Golf. Door den hevigen wind sloeg het vaartuig om, zoodat allen te water geraakten. Ze wisten zich aan het bootje vast te klemmen, doch er was geen hulp in de nabijheid. Zes moesten het opgeven, en kwamen jammerlijk in de golven om. De zevende werd den anderen morgen gered door een visscher. Tusschen Wellington en Auckland (Nieuw Zeeland) is een sneltrein op een goederentrein geloopen. Twee pas sagiers zijn gedood, zeven zwaar gekwetst. In New-York is een proces aan den gang dat zeer de aandacht trekt. Zekere juffrouw May Sullivan heeft den zoon van den schatrijken fabrikant van drukpersen, Hoe in rechten aange sproken wegens verbreking van trouw belofte, De jonge Hoe had vroeger omgang gehad met dit meisje en haar ook beloften gedaan. Siuds dien was hij getrouwd met een andere dame. Juffrouw Sullivan schijnt van alles te hebben geprobeerd om alsnog een voor- deelige fiuancieele regeling te treffen met Hoe; Daartoe moet zij ook ver werpelijke middelen hebben gebezigd, o. a. zou zij hebben gesimuleerd moeder te wezen, en tot dat doel het kind van een van haar vriendinnen hebben ge huurd en als het hare vertoond. De teleurgestelde juffrouw heeft een schadeloosstelling van een 1/s millioen gulden gevraagd. A'. 22. frt. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 31 Mei Zwakke tot matige, meest Noordelijke I tot Westelyke wind. Zwaar bewolkt, j met tijdelijke opklaring. Wellicht enkele regenbuien. Zelfde warmtegraad. Mejuffrouw C. ROCKWITZ, geb. BOONSTOPPEL, Dor drecht, Houttuinen 4, schrijfj; ons eene dankbetuiging we gens de Sanguinose. „Ik ben lijdende geweest aan bloedarmoede en verval van krachten, maar door de Sanguinose ben ik weer ge heel beter geworden en thans weer zoo gezond en frisch als voorheen. Al bij gebruik van de eerste flesch kon ik beterschap bespeuren. U moogt dit gerust publiek makenik hoop dat nog velen hier nota van zullen nemen". Wanneer gij lijdt aau bloed armoede, zwakte ofalgemeene verslapping, doe wat de schrijf ster van bovenstaanden brief gedaan beeft en probeer ook de Sanguinose. Eiken dag breidt de kring zich uit waar de Sanguinose met succes genomen wordteen groot aantal geneesheeren en leeken bevonden de Sanguinose „een beproefd middel bij bloed armoede, zenuwzwakte en algemeene verslapping". Bij alle Apothekers en goede Drogisten. Sanguinose kost per flacon van ruim 300 gram f 1,50, de 6 fl. ƒ8, 12 fl. 15. WACHT UVOÖR NAMAAK. VAN DAM Co., Den Haag. De Riemerstraat 2c/4. Te Axel bij Joz. de Feyter Neuzen A. van Overbeeke— Leunis. (50) Mijn harteiyken dank aan familie en kennissen voor de talrijke gelukwenschen op mijn 70sten verjaardag. ABR. KOSTER. Axel, 27 Mei 1914. SCHIETVEREENIGING op Woensdag 3 Juni a. s., van des voormiddags 10 —12 uur en des namiddags 1— 6 uur. De Secretaris, J. CORNELISSE. Ondergeteekende zal op Woensdag 10 Juni 1914, des namiddags 5 uur ten verzoeke van mej. de wed. DUIJM in het café „De Reisduif' bij den heer F. Dieleman, trachten aan te besteden Het bouwen en verbouwen van een WOONHUIS aan de Walstraat te AXEL, in drie perceclen, a. metselwerk, b. timmerwerk en c. schilder- en glaswerk. Bestek en teekening van af heden ter inzage in voornoemd café, alwaar plaatselijke aanwijs zal geschieden op Maandag 8 Juni, des namiddags 4 uur. Axel, 29 Mei 1914. C. VAN DEN BROEKE Bouwkundige. AXEL, Kaaiwal. P.S. Tevens bergplaats voor fietsen. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer J. VAN BENDEGEM, landbouwer te Hengstdyk, in het café van Sal. Dieleman Wz. te Axel, op Donderdag II Juni 1954, in plaats van op Vrijdag 5 Juni 1914, zooals eerst was geannonceerd, des namiddags 2 ure, verkoopen Schuur en Erf, tot alle doeleinden geschikt, aan den Nieuwendijk te Axel, kadastraal aldaar bekend in sectie G, nommer 2445, groot 2 aren 19 centiaren. Het huis met erf en de schuur zullen afzonderiyk en in massa worden geveild. Aanvaarden bij de betaling, zynde 2 maanden na de toewijzing. TE OOFt Bekroond te Roermond en Deventer met bronzen medaille. Axel. E. VAN RIJN. NIEUW. NIEUW. ALA-OOLA. Drinkt steeds Ala-Cola, een heerlijke verfrisschende drank Ook voorhanden de fijnste soorten LIMONADES. Aanbevelend, GEVRAAGD ten kantore Rijksontvanger, een bij voorkeur uit Axel, een hand schrijvende en liefst boven de 17 jaar. van Oostburg, Opticien en Juwelier, bericht het geachte publiek van Axel en Omstreken, dat van af heden alle boodschappen voor hem in ontvangst genomen wor den bij den heer J. B. DE RIDDER, Kaaiwal te Axel, en alle Gouden en Zilveren Werken enz. aldaar verkrijgbaar zyn. Aanbevelend, Axel—Oostbnrg. is geopend: eiken Zaterdagavond van 5—67i uur, in de Vergaderzaal, Nieuw- straat, alhier. Particulier Kapitaal beschikb. tot elk bedrag en voor alle doeleind. Ook zonder borgen (naar om- standigh.) Hoogst bill, rente en voorw. Zeer geraakk. afloss. Strenge geheimh. Br. Ir. postz. v. antwoord No. 9106 Alg. Ned. Adv. Bur. Naaldwijksche str. 53, 's-Gravenhage. (8)

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3