LAATSTE LIEFDE. Xo. 12. 30" Janra:. oensdaq 13 Nieuws- en Advertentieblad è\|AÓ voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. DIELEMAN, Buitenland. FEUILLETON. D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrydagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 8/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiteriyk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Oorlog in Mexico. Schout-by nacht Badger heeft aan het departement van buitenlandsche zaken doen weten, dat de Kronprinzessin Cecilie, van de Hamburg—Amerika lijn, te Puerto Mexico is aangekomen met wapenen voor Huerta aan boord. Het is niet bekend, of de Kr. Cecilie haar lading heeft gelost. In ambtenaarskringen te Washington wordt verzekerd, dat de Amerikaansche oorlogsschepen niet zullen trachten, het aan land brengen van munitie door de Kr. Cecilie te beletten. Voor Puerto Mexico zijn er geen Amerikaansche oorlogsbodemsen er zullen er ook geen heen worden ge zonden. De minister van marine heelt ver nomen, dat twee Duitsche schepen met krygsvoorraad, bestemd voor de aan hangers van Huerta, onderweg zijn naar een Mexicaansche haven, waar geen Amerikaansche oorlogsschepen liggen. Het departement van Staat zal nu aan Duitschland vragen, de ontscheping van dat oorlogstuig te beletten. Bij de beraadslaging, in den minister raad te Washington gehouden, over de quaestie, of aan generaal Funston te Vera Cruz versterkingen zullen worden gezonden, openbaarde zich groot verschil van meening. Enkele leden van het kabinet meenden, dat door het zenden van nieuwe troepen het succes van de bemiddeling zou worden in gevaar Roman van Georgb Ohnbt. {Nadruk verboden 19) Toen toonde, onder die Oostenrijkers, die terecht doorgaan voor buitengewone walsers, de bekende leider der bals van den Faubourg Saint Germain een kunst vaardigheid, een bevalligheid, een gemak kelijkheid van bewegingen, dat men te samen drong om hem te zien draaien in het midden der zaal. Hij leidde zijn danseuse zoodanig, dat de slankheid van haar taille en de pracht van haar toilet ge heel tot haar recht kwamen, z'jn optreden was als dat van een jockey, die den volbloed toont, welken den grooten prijs won. Meegesleept door het genot van den wals, de oogen verblind door het licht der lustres, zich medegesleept voelende door een krachtigen arm gaf zich de prinses geheel en al over aan de bedwel King van het gelijkmatig, op de maat der welluidende tonen. Zij keek niet om jzich, zij kon zich dus geen rekenschap geven van de bewonderende blikken, die op haar werden geslagen. Zij walste met hartstocht, gelukkig zich te voelen tin beweging, alles vergetende in deze gebracht. Anderen echter beschouwden het zenden van troepen als een nood zakelijken voorzorgsmaatregel tegen aanvallen langs de spoorlijn en bij de waterleiding. Naar het heet, heeft generaal Funston aan het departement van oorlog te ver staan gegeven, dat zijn posities op ver scheiden punten gemakkelijk kwetsbaar zyn. Eén plotselinge aanval zou ten gevolge hebben, dat troepen zouden moeten worden teruggetrokken uit posities, waar zij onbeschermd waren. Naar het zeggen van Funston zouden 15.000 a 18.000 man noodig zijn om Vera Cruz en de buitenposities te ver dedigen. Vertegenwoordigers te New-York van 60 petroleurn-firma's ol maatschappijen, die belangen hebben in het Tampico- gebied, hebben besloten zichtotpresident Wilson te wenden met het verzoek om de Amerikaansche kanonneerbooten naar Tampico te doen terugkeeren, om daar de petroleum-installaties te beschermen. Tevens bedanken deze petroleum mannen den Britschen gezant, Sir Spring Rice, voor hetgeen Engeland had gedaan om de neutraal verklaring van het petroleumgebied bij Tampico te ver krijgen. De minister van marine, Daniëls, heeft geautwoord, dat door het terug trekken van de Amerikaansche schepen van Tampico bereikt was, dat alle Amerikanen ongedeerd hadden kunnen ontkomen. Het opnieuw sturen van Amerikaansche schepen naar Tampico zou slechts nieuw bloedvergieten ten gevolge hebben. N. R. Crt. genotvolle oogenblikken. Haar na eenige omgangen op adem wilde laten komen, hield haar cavalier op. Zij zag zich toen, «enigszins tot haar verwondering, in een kring van vrienden, die haar toelachten. Zij bloosde en was op het puot vermoeienis voor te wenden, om haar galant te kunnen bedanken. Een oogen blik voelde zij zich ongerust, als had zij iets gedaan, dat zij niet had moeten doen Doch, was er iets onschuldigers denkbaar Een lichte druk van den graaf op haar arm, was voor haar het teeken om weder te be ginnen. Zij begonnen hun dans weer, doch het was niet meer met dien gloed van daar even. Meu zou gezegd hebben dat de danser, om den indruk, dien hij maakte te verhoegen, thans evenveel elegance wilde toonen als hij in de beginne schit terende bedrevenheid had getoond. Hij bewoog zich thans langzaam en golveud, zijn blik gevestigd op zijne danseres, als wilde hij met zijn blauwe oogön door- dringeu tot in haar hart. Een glimlach was op zijn lippen en het scheen der jonge vrouw toe dat die lippen teedere woorden mompelden. Het was nog geen kwartier sedert zij zich voor de eerste maal tegen over Armand bevond en de indrukken, die zy had verduurd waren toch zoo levendigi dat zij zich niet herinnerde ooit zoodanige te hebben ondervonden. De laatste tonen van den wals stierven weg en de jonge vrouw mengde zich BELGIE. Ter gelegenheid van de feestelijke inwijding van het kanaal en de mari tieme^ inrichtingen van Brussel zal een wedstrijd vau hydravions en hydroplanes gehouden worden. Het volgende programma is door de Belgische A C. opgemaakt Vertrek der hydravions uit Brussel 19 Mei. Zij begeven zich dan naar Nijmegen; 20 naar Dusseldorf21 naar Duisburg; 22 naar Nijmegen; 23 naar Luik; 24 Luik Yvoir, Namen; 25 Namen- Rotterdam 26 naar Brussel terug. De geheele afstand bedraagt 1518 K.M. Er zullen op zijn minst 300.000 francs aan prijzen zijn, waartoe de feestcom missie en de steden Duisburg, Dussel dorf, Namen, Nijmegen en Luiksubsidies hebben verleend. Avp. ENGELAND. Bij het proces tegen de suffragette Lilian Leutoue voor de jury te Leeds, hebben zich ernstige incidenten voor gedaan. De beklaagde noemde den rechter een vlegel en sprak ononder broken door, zoodat deze niet aan het woord kou komen. Zij werd tenslotte wegens brandstichting tot 12 maanden gevangenisstraf' veroordeeld. Bij ae uitspraak maakten de suffra gettes op de galerij schandaal. Ze wierpen met allerlei voorwerpen en overweldigden door haar groot aantal de gerechtsdienaren. Eerst nadat de politie versterking had gekregen kou de rust worden hersteld. Avp. aan den arm v»d haar cavalier onder degenen, die de salons vulden. Hij sprak tot haar en zij hoorde hem met verwondering aan. Zij begreep niet de beteekenis zijner woorden, zij hoorde slechts de klank van zyn stem, die haar zacht en streeleud scheen, Zij door schreden aldus, als in een droom, ver scheidene zalen eu bevonden zich toen voor het buffet, waar lakeien iu de keizerlijke livrei de gasten bedienden. De prinses nam een tros druiven en een glas champagne. De graaf, die naast haar stond, zag, telkens als haar rozen- roode lippen zich opeudeu om een druif in haar mond te steken, haar parelwitte tanden. Hy was zich zelf niel meer, nooit te voren voelde hij zich tot een vrouw aangetrokken. Hij zou zijn leven hebben gegeven, om de prinses in zijn armen te nemen, haar lippen te bedekken met hartstoehtelyke kussea. Eiu onver klaarbare outroeriug kneep hem de keel dicht, eeu siddering beving hem eu hy werd zoo bleek, dat de jonge vrouw hem ongerust aanzag en vroeg: »Wat scheelt u? Hebt gij pijn? Het is hier vreeselijk warmc Hij had wilskrac it genoeg om te glim lachen en te antwoorden »Het is niets; ik had een oogenblik een duizeling, maar de hitte is er schuld van. Thans is 't weer voorbij.* Zij verkeerden beiden in zulk een bijzonderen geestestoestand, iat niets ITALIË. Vrijdagavond is een aardschok waar genomen in den omtrek van Acireale. Verscheiden huizen zyn onbewoonbaar geworden. Naar luid van de berichten uit onder scheiden streken, welke door de aard beving zyn geteisterd, zijn er 30 doodeD en 120 gewonden uit de puiuhoopen te voorschijn gebracht. Men vreest dat het aantal dooden meer dan 100 bedraagt. In het dorp Bongiardo in het district Zafferauo zijn 10 dooden en20gewonden. Aardschokken werden gevoeld 's avonds om 7 uur in de dorpen Guardia, Man- gano, Pisana, Zafiferano, Bourgades en Linera, welke dorpen byna geheel zyn verwoest. Het aantal slachtoffers is nog niet met zekerheid bekend. In het hospitaal te Acireale zyn 7 gewonden binnengebracht. Anderen zullen volgen. Te Bourgades, Santa Veuerina, Santa Maria degli Ammalato, Guardia, Santa Maria Bergiue, Consentini eu Penisi is enkel materieele schade veroorzaakt. De spoorwegverbinding Acireale—Guar dia is door instorting van een tunnel verbroken. Aldeelingen van het Roode Kruis zyn in allerijl naar het geteisterd gebied vertrokken. A'. R. Crt. DE BALKAN. Parysche bladen meenen te weten, welke schikking de intern, commissie van toezicht over Albanië aan Zografos, den leider der beweging in Ëpirus, zal voorstellen. Epirus zal in de districten Koritsa en Argirokastro worden verdeeld. In beide zal de bevolking een raad van hem onbelangrijk kon toeschijnen. De prinses vond in die gewone woorden van de Fontenay een verborgen zin, zoodat zij er een hartstochtelijke waarde aan hechtte. Zij bleef het stilzwijgen bewaren als zou zij in Armands ziel kunnen lezen wat zijn gedachten waien. Hij gaf zich rekenschap van dien indruk en de jonge vrouw gerust willende stellen, nam hij een zoo onverschillig mogelyke uitdruk king aan en haar opnieuw den arm bie dende, vroeg hij haar »Priases, waar zal ik u heeu geleiden »Ik wensoh niet meer naar de balzaal terug te keeren, ik beu vermoeid en ga naar huis.* Zij begaven zich naar de kleine wacht kamer, die bij de statietrap was en Ar mand hoorde roepeu >Het rijtuig van mevrouw de Prinses Schwarzburg.* Een oogenblik later verschenen twee lakeien, die een ba! sortie droegen, met grijs bont gevoerd en een kap, di»n zij over naar hoofd sloeg. Toen '.ij de trap af zou gaan, keerde zij zich tot Armand en knikte hem bevallig toa. Hij maakte een buiging eu vroeg nog »Zal het mij vergund zijn, mevrouw, u te komen bezoeken iMiju vrienden vinden mij dagelijks om vijf uur thuis,* antwoordde zij. Nogmaals lachte zy hem toe en toen daalde zij langzaam en statig, door haar lakeien gevolgd, de trap af. Hij, gelukkig, als had zij hem haar

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 1