LUTSTE LIEFDE. No. 9. Zaterdag 2 Mei 19141. ,'ÏO Jaorij, Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. IHELEMAV, Buitenland. FEUILLETON. Binnenland. AXELSCHEI i COURANT. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groot» letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 8/2 maal. Advertentiön worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- eD Vrijdagnamiddag TWEE uren. Oorlog in Mexico. De Vereenigde Staten hebben in Vera Cruz een civiel bestuur gevestigd, met den Amerikaanschen advocaat Kerr als civielen gouverneur. Peru en Cuba hebben instemming betuigd met de aangeboden bemiddeling door ArgentiDiö, Brazilië en Chili in de Mexicaan8che aangelegenheid. De bemiddelaars hebben Dinsdag be raadslaagd over plannen tot herstel van den vrede. Pas Woensdagochtend in de vroegte werd de vergadering opge broken. Zij hebben zich over de beraad slagingen niet uitgelaten maar allen schenen zy optimistisch gestemd. Het gerucht loopt maar het is nog niet bevestigd dat te Cordova zes Amerikanen uit de gevangenis zijn ge haald en vermoord. Het heet, dat te Cosamalcapan nog een Amerikaan vermoord is. Schout bij nacht Fletcher heeft bericht gezonden, dat Dinsdagavond uit het binnenland te Vera Cruz 109 Ameri kanen en 28 andere buitenlanders zijn aangekomen. Alle buitenlanders uit de buurt van Durango en Torreon hebben het land verlaten. Een extra-trein uit twee deelen be staande, waarvoor alles was in orde gebracht door den Britschen gezant te Mexico (stad) Garden, welke trein de Britsche en Amerikaansche vlag voerde, heeft de hoofdstad met vluchtelingen verlaten. Onderweg zullen er nog 600 worden opgepikt. De trein wordt door 600 man regee- ringstroepen bewaakt. Ook zijn zes Roman van George Ohnet. Nadruk verboden.) Zy zette zich zwijgend neer, als van elkaar door hun gedachten gescheiden. Een oogenblik later wendde de gravin zich tot haar man, die in gepeins verdiept zat »Wat scheelt er aan, Armand?* vroeg zij,* het scheen mij dezen avond toe, dat ge niet waart als anders en op dit oogen blik schijnt ge zelfs verstrooid De graaf hief haastig het hootd op, een glimlach kwam op zijn lippen, en zich tot zijn vrouw buigende, zeide hij »Ik ben wat vermoeid, dat is alles maar er is niets, dat mij hindert, geloof me »lk .geloof dat ge, was er iets dat u hinderde, wel genoeg vertrouwen in me zoudt stellen, om er mij deelgenoote van te maken, niet waar Armand keek de gravid, die deze woorden op ernstigen toon had uitgespro- buitenlandsche diplomaten meegegaan. Een BritRch oorlogsschip te Puerto (Mexico) zal daar de vluchtelingen be schermen, tot Amerikaansche transport schepen daar zullen zijn aangekomen. Een berichtgever in Chihuahua meldt, dat Villa en Carranza zijn overeenge komen, dat de opstandelingen de rol van neutrale toeschouwers zullen be waren in het geschil tusschen Huerta en de Vereenigde Staten, zoolang geen inval wordt gedaan in het gebied, waar de opstandelingen baas zyn. Admiraal Badger heeft het troepen cordon tot buiten Vera Cruz uitgebreid. Krasse maatregelen moest hij nemen tegen de Mexicaansche scherpschutters, die iederen nacht op de Amerikanen schoten. Daar de watertoevoer naar de stad afgesneden is, werd luit.-kolonel Kane met 500 mariniers en watervlieg tuigen naar de waterwerken gezonden, welke 9 myl opwaarts aan de rivier by Tejera liggen. Draadlooze telegrammen uit Vera Cruz melden naar New Orleans, dat de Mexjcaansche generaal Maas 7 Ameri kanen aan samenzwering schuldig be vonden en last gegeven heeft henterecht te stellen. Een bevestiging van dit bericht is nog niet ontvangen. Admiraal Howard meldt van de West kust, dat de Duitsche consul te Matzatlan zijn vriendschappelijke diensten aan geboden heeft om het stoomschip City of Sidney tot het aan boord nemen van vreemdelingen te charteren. Voor het Amerikaansche consulaat zyn betoogingen gehoudende Mexi- caansche commandant heeft echter alle genoegdoening gegeven en een wacht voor het consulaat opgesteld. Laat in den nacht heeft Howard last gekregen ken, strak aan. Een wolk van ongerust heid overschaduwde zijn voorhoofd. Hij schoof sijD fauteuil terug, en terwijl hij den salon op en neer ging loopen, vroeg hy >Wat zou mij kunnen hinderen De gravin glimlachte droevig en zeide zacht >Als u iets hindert, denk ik niet, dat ik er schuld aan heb.* Armand sidderde hy naderde de gra vin haastig, nam haar hand in de zijne en zeide op geroerden toon Volstrekt nietGij zijt de beste, liefste der vrouwen en ge weet dat ik evenveel achting als liefde voor u gevoel. Ik zou leed hebben door u Alle geluk en vreugd», die ik kende in mijn leven had ik door u.c iDus is uw hart voor mij nog steeds hetzelfde De jonge man keek haar verbaasd aan. »Wat beteekent die vraag p« vroeg hij zacht. Twijfelt ge er aan Mevrouw de Fontenay nam, zonder te antwoorden op die vraag, de hand van haar echtgenoot in de hare en hem voor den grooten spiegel brengende, die boven den schoorsteenmantel hing, wees zij op de grjjze haren langs haar slapen en om alle» te doen tot bescherming van de Amerikanen en de buitenlander» aan de kust van de Stille Zuidzee. „Deze instructie moet gy thans als de eerste plicht van de vloot beschou wen", zoo eindigde het telegram. Blijkens een ontvangen telegram heeft h*»t pantser-chip Kortenaer, dat sedert 21 April jl. voor Tampico aan de Golf van Mexico ligt, de Nederlandsche kolonie aldaar aan boord genomen, met uitzondering van een zestal personen, die verkozen aan land te blijven. Avp. ENGELAND. Het is niet algemeen bekend, dat er in Engeland tamelijk veel amfioen wordt geschoven. Volgens Wilson, secretaris vau de Vereeniging tot Opheffing van den Amfioen handel, zijn er in Londen, in het Oosteinde, ongeveer veertien amfioenkitcen, gehouden door Chineezen en bijna uitsluitend door Chineezen, bezocht. Engelschen doen er weinig aan, zegt hij. Te Liverpool, Cardiff en in andere havens komen ook amfioen- kitten voor. Geen wet verbiedt in Eugeland den invoer en den verkoop van amfioen. Dat vindt Wilson ver keerd en in stryd met Engeland» politiek in China, waar wij den verkoop en het schuiven van amfioen verbieden. Zoo zei, volgens een verslaggever, de heer Wilson. Maar de lezer weet, dat het de Chiueesche regeering, niet de Engel- sche is, die in China krachtig tegen het amfioenschuiven is opgetreden. De Engelscbe regeering helpt mee, door gaandeweg den invoer uit Engelsch- Indië te beperken. Een telegram uit Beltast meldt, dat het stoomschip Fanny, hetwelk in het begin van le maand in Denemarken van een Duitschen lichter, naar men zeide met een droevigen glimlach »Ik ben oud, mijn beste Armand gij zijt nog jong en elke dag vermeedert de afstaud die uw leeftijd van den mijne scheidt. Hoe verder wij in het leven voortschrijden, des te ouder zal ik worden des te jonger zult gij blijven. Ik kan er niet zonder droefenis aan denken. Helaas de gelaatstrekken veranderen, maar de gevoelens blijven en mijn liefde voor u is dezelfde als voor tien jaar. Dezen avond, toen ik u op het tooneel zag, heb ik gesidderd bij de gedachte dat ge ook tegenover mij komedie zoudt kunnen spelen en dat ik eerst belaehelijk zou zijn en daarna ongelukkig, zoodat ik er van sterven zou.* Armand verbleekte en wilde spreken, maar zij vervolgde met hartstochtelijke heftigheid »0, laat mij spreken Het is thans het uur, waarop ik dus tot u moet spre ken. Ge weet hoe lief ik u heb Welnu, laat mij niet lijden, stel mij niet bloot aan de kwellingen der jaloersch- heid, maak van mij niet een voorwerp van bespotting in onze wereld. Gij zyt mij in eik geval oprechtheid verschuldigd. Denk er om dat ik tegenover u ook altijd oprecht en eerlijk was.* zegt, 70.000 geweren heeft geladen, z\jn lading op verschillende vaartuigen heeft overgebracht en deze de geweren in een aantal havens op de Noordkust van Ierland hebben geland. Inmiddels hiel den de vrij williger» te Belfast en elders parade om de aandacht der autoriteiten af te leiden. Tweehonderd automobielen brachten de geweren verder het land in. N. B. Crt. Asquith heeft in- het Lagerhuis mee gedeeld, dat de Regeering „zonder ver- wyl de noodige «tappen zal doen om naar aanleiding van de ernstige en ongehoorde misdaad (toejuichingen bij de ministerieelen) het gezag van de wet te handhaven, de officieren en die naren van den koning (toejuichingen bij de ministerieelen) by de vervulling van hun plicht te beschermen en Zr. Ms. onderdanen het geflbt van hun wettelijke rechten te verzekeren (toejuichingen.)" Carson was ter vergadering aanwezig. Avp. Prinsesjes verjaardag. Ter gelegenheid van de 5de verjaar dag van Prinses Julian i trad Donderdag in de manege van de Kon. stallen voor de jarige en een aantal kinderen van leden der hofhoudiug en enkele andere familien een specialiteiten-gezelschap op, dat van deu heer Nöggeralh te Amsterdam. De kinderen amuseerden zich uitstekend en de Koninklijke fa milie, die het Prinsesje vergezelde, woonde blijkbaar ook met veel genoegen de vertooning by. Da verjaardag werd overigens zonder eenig uiterlijk vertoon gevierd. Alleen werd op de registers ten paleize druk geteekend. Avp. Bij die woorden, die de een of andere ernstige toespeling bevatten op het ver- ledene, kleurde de graafhij greep de hand zijner vrouw en die drukkende, zeide hij met»zulk een nadruk, die ieder ander, die minder op zijn hoede was, het vertrouwen volkomen zou. hebben teruggegeven »Wees gernst: ge hebt niets van nsij te rreezen. Zat al die slechte gedachten van u. Ik heb u lief met geheel mijn ziel.* Hij stak zijn arm naar den hare, leidde haar naar haar vertrek en op den drempel, zeide hij »Laat ons ter ruste gaan. De slaap zal die dwaasheden verdrijven en morgen zult ge er niet meer aan denken.* Hij omhelsde haar teeder, keek haar met glinsterende oogen aan en den salon doorgaande, ging hij naar zijn kamer. Nauwelijks was hij heengegaan of zij ligt zich in een fauteuil vallen en met ver wrongen gelaat, zich niet langer kunnende bedwingen, gaf de ongelukkige vrouw uiting aan haar smart en door haar snik ken heen, riep zij: Hij liegt 1 Hij liegt!* Toen werd zjj kalmer en begon ernstig na te denken. Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 1