LAATSTE LIEFDE. No. 6. Woensdag 22 1914. 30e Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F., DIELEMAA. Buitenland. FEUILLETON. AXELSCHEl COERANT. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Cent; franco per post 60 Cent. Voor Belgis 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITG EVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor elkeD regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaataing 8/2 maal. Advertentiön worden tranen ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. DUITSCHLAND. De Keizer heeft uit Korfoe een dag order aan de marine gezonden, waarin hij den grooten dienst gedenkt, die de kleine Pruisische marine 50 jaar geleden aan het vaderland heeft bewezen. Zij bevond zich des nachts tegenover een sterkeren vijand, maar verzuimde toch geen gelegenheid om hem afbreuk te doen. De 17e April, de dag van Jas- mund, is een eervolle herinneringsdag voor de Pruisische en derhalve voor de Duitsche marine. Het kranige wapenfeit, evenals de moedige houding van de be manning der vloot, dwong den veel ster keren vijand een groot deel van zijn strijdmacht te gebruiken voor de blok kade, waardoor dit niet met de landtroepen kon samenwerken. Maar nog veel grootscher wapenfeit weid bedreven door de mannen, die iu 1864 achter de kanonnen van onze schepen op de commandobrug stónden. Dezen veroverden nog grooter plaats voor de marine in het hart van den Koning van Pruisen en het Duitsche volk. Dezen mannen brengt de Keizer op nieuw zijn dank en hij ziet met vast vertrouwen op de huidige marine, die, met grootere middelen ook meer zal kunnen volbrengen, indien zij nogmaals mocht worden geroepen de wapenen te laten beslissen. Te Swinemünde ziin Vrijdag voor de eerste maal oefeningen van watervlieg tuigen, iand vliegtuigen en ballons op voet van oorlog begonnen. Roman ran Geougb Ohnet. Nadruk verboden.) De markies de Riva, een poitière ter zijde schuivende, die den foyer van de vestibule scheidde, trad glimlachend op de anderen toe en bracht een gewenschte afleiding. Steeds sierlijk in zijn bewegin gen, zijD ondeugende oogen en zijn kne vels opgedraaid als een oud officier, wist hij tot ieder een geestig woord te zeggen. Altijd was hij dienstvaardig en galant jegens dames, vriendschappelijk en hulp vaardig voor de heeren. »Ik denk dat alles goed zal gaan,* zeide hij tot den graaf. Mevrouw de Fontenay heeft mij opgedragen u haar beste wenschen voor den goeden afloop over te brengen.Ah daar eindigt de ouverture. Perducières, 'tis thans uw beurt. Niet zenuwachtig zyn, alles natuurlijk doen en dan zal 't best gaan. Ik ga naar de zaal terug om te kunnen applaudisseeren Armand, die op het tooneel was gegaan wierp door een kier van het decoratief, een blik in de zaal. Onder het schijnsel van het electrisch licht, leverden daar die tweehonderd dames in al haar fraaie Verschillende vliegtuigen zijn er heen. De oefeningen duren tot 24 dezer. De laudvliegtuigen krijgen opdracht, om de uitwerking van het schieten van de kust- batterijen na te gaan, de zeevliegtuigen zullen verkenningen boven zee moeten doen. Ook het luchtschip Z 6 is uit Leipzig naar Swinemünde vertrokken om aan de oefeningen deel te nemen. N. R. Crt. ENGELAND. Bij de groote staking te Dublin is de jammerlijke behuizing van den minderen man daar ter sprake gekomen. Ruim 2Ü.000 gezinnen leven daar nog in wonin- toiletten een aanblik van schoonheid en pracht, van kleurenschikkiDg, die onge ëvenaard was. De diamanten fonkelden, de oogen schitterden, de monden plooiden zich tot een glimlach, de haarspelden straalden op de hoofden de kant golfde zacht om de corsages door de koelte der waaiers, die zich heen en weer bewogeu als de vleugels van verliefde vogels. Een zoete geur vervulde de tucht, die uitging van de bloemen, waarmede deze vrouwen der groote wereld waren getooid «n van de talrijke bouquetten in de zaal. Mevrouw de Fontenay, gezeten te midden van een groepje harer vriendinnen toonde een gelaat van onvergelijkelijke zachtheid. Zij sprak met een bewonde renswaardige tegenwoordigheid van geest, vervulde tegenover allen de rol van gastvrouw, had voor ieder haar liefste woorden, haar bekoorlijkste glimlachjes over. En toch zetelde de wanhoop in haar hart. Te midden van haar vertrou wen, van haar geluk, door de eerste jaloerschheid getroffen, leed zij onbeschrij felijk en moest dat leed verbergen. In haar nabijheid zat by een deur, een grijs aard met krullend haar, scherpen blik, een spotachtigen trek om den mond het was de markies de Villenoisy, de oud gezant, die de gravin sedert haar geboorte gekend had. Zonder een woord te zeggen zat hij haar aan te kijken, ongerust over den klank van haar stem, het koortsachtig schitteren harer oogen. gen van één vertrek. In Belfast is het heel andersziedaar het verschil tusschen het bewind van nationalisten en unio nisten. Daar had de nationalist T. P. O'Connor iets op af te dingen. Toen in 1840 Dublin zijn eigeD gemeentebestuur kreeg en de zaken van de unionisten overnam was de stad bankroet en waren de koninklijke sieradiën verpand. En later Jaar na jaar is er in het Lagerhuis een wetsont werp aangenomen, waardoor de voor steden van Dublin bij de stad ingelijfd werden en er van de rijkere bewoners dier buitenwijken belasting kon geheven worden. Maar telkens verwierpen de Toen zij lachte, iets luider dan anders, daar zij haar zenuwachtigheid, trots de moeite die zy er toe deed, niet geheel en al kon verbergen, boog hij zich over haar en vroeg met vaderlijke zachtheid »Wat scheelt eraan, Mina? Lijdt ge Ge schijnt mij van avond toe niet te zijn als anders De gravin sloeg de oogen op naar haar ouden vriend en een oogenblik toonden haar trekken de sporen van diepe neer slachtigheid. Tranen kwamen in haar oogen, maar verdwenen dadelijk weer door den koortsachtigen gloed der oogle den. Dadelijk herstelde zij zich, schudde haar schoon hoofd en met een achtelooie beweging met haar waarer, antwoordde zij kalm Mij scheelt niets, mijn waarde markies. Ik ben een weinig vermoeid Maar het genoegen doet alles vergeten.* De oude diplomaat hief met tevreden gelaat het hoofd op. Iu zijn loopbaan had hij de gevvoonte aangenomen altijd de redenen aan te nemen, die men hem gaf, daarby echter aan zijn eigen meening vasthoudende. Hij hield te veel van mevrouw de Fontenay om haar te willen nopen in verklaringen te tredeu, die zy scheen te willen vermyden, maar hy nam zich voor een toestand te bestudeeren die hem niet geheel in den haak scheen. Bovendien, zijn aandacht werd spoedig elders getrokken. Na het laatste accoord van het kleine unionisten in het Hoogerhuis het wets ontwerp. Badford en Birmingham mochten hun grenzen uitzetten, Dublin niet. Behalve het wandelhoofd en paviljoen in de badplaats Yarpaouth, is Vrijdag te Penzance een bioscoop en rolschaatsen- baan afgebrandte Kingston aan de Theems ontstond er in den loop van den nacht brand in een music hallhet tooneel brandde uit. In het groote paviljoen van de renbaan te Kempton Park is een brand nog bijtijds gebluscht. Al deze branden worden aan kiesrecht vrouwen toegeschreven. Een welbestede dag dan N. R. Crt, MEXICO. Het leven van een Mexicaansch presi dent loopt altijd gevaaren meestal ver- toonen de Mexicaanscha staatshoofden zich slechts met gewapend geleide in het openbaar. Huerta maakt een uitzondering op den regel. Hij kent geen vrees en bewees dat verleden week weer eens door zich by een grooten brand in een warenhuis in de hoofdstad vrijelijk onder de menigte te bewegen. De New York World heeft nadere be richten uit El Paso over de overwinning der opstandelingen bij San Pedro, ni9t ver van Torreon. Bij de gevechten, die bijna tien dagen hadden geduurd, zijn 2o00 personen gesneuveld De opstande lingen maakten 3000 man gevangenen. Al de officieren van het regeeringsleger zijn naar gemeld wordt op last van generaal Villa doodgeschoten. N. R. Crt. orchest, dat voor het tooneel zat, was het scherm opgegaan en was Perducières, spoedig door mevrouw Trésorier gevolgd, de dialoog begonnen. Toen was Armand, onder het applaus, dat voor zulk een betrekkelyk klein publiek, zeer levendig was, opgekomen. Van dat oogenblik vergat mevrouw de Fontenay alles, om haar geheele aandacht te wijden aan het wezen dat voor haar op deze wereld alles was. Haar oogen strak op het gelaat van haar man gericht, bestudeerde zij daarop de trekken, zooals de zeeman aan den horizon de teekenen van den naderenden storm zoekt. Geen trillen der lippen, geen rimpel in zijn voorhoofd, geen samentrekken der wenk brauwen mocht haar ontgaan. Daar te midden van deze sierlyke menigte, als een spion in hinderlaag liggende, om eeu geheim van leven of dood teontdekken hing Armand van haar genade af. Zij vond er een wreede vreugde in hem daar te zien in het volle licht, zonder bescherming, zonder eenig middel de aandacht van zich te leiden, alleen, over geleverd aan haar verslindende nieuws gierigheid. Zij rilde bij het hooren van zijn frissche, welluidende stem, bij het aan schouwen van zijn vlugge, sierlijke be wegingen Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 1