De Feijters Schoolbroeken. Behangselpapieren, Een Woonhuis, Schuareii Erf, GA S. Een brief uit Noord-Amerika. Advertentiën. de WelEerw. Heer Ds. L. AALDERS, Wegens vertrek naar elders bij inschrijving te koop: Confectie-Magazijn. Groote keuze in: VOORHANDEN FIJNE SIGAREN! VOORHANDEN: met bijpassende RANDEN en ÏRIEZEN. C. B. ANTHEUNIS. Openbare Verkooping. Een Werkmanswoning, J. C. VINK, in den trein loopen van enkele oudere rytuigen. Deze rijtuigen zijn van goede constructie en de deelen waarvan de Iveiligheid aihangt, zijn in even goeden toestand als van nieuwere rijtuigen. In verband daarmede kan niet toe- jgegeveu worden, dat dit ongeval hoe betreurenswaardig ook, tot vermindering kan vertrouwen in het beheer onzer hpoorwegen een gegronde aanleiding iou geven, evenmin als de overige minder ernstige ongevallen van den laatsten tijd. De Asser Crt. verneemt dat de vroe gere spoorwegarbeider R. Stevens, werk- taam geweest op dat gedeelte van de lyn, dezer dagen verteld heeft, dat in de rail aan de zuidkant van het kanaal tusschen de Halerbrug en den overweg langs het kanaal reeds in begin Sep tember een verlagen (verbogen) stuk «ras. De brugwachter aldaar zou vol gens hem welke verklaring hij onder eede wil volhouden het personeel er herhaalde malen op gewezen hebben, dat het veranderd moest worden, daar |er anders nog een ongeluk gebeurde. Doorloopend lag er dan ook een domme (kracht bij, om, als de rail wat te erg jrerbogen was, haar weer zoo goed Imogelijk recht te zetten. De arbeider was ervan overtuigd, dat dezelfde rail er nog inzat op den avond, toen het ongeluk gebeurde, terwyl den volgenden of later dat gedeelte rail zou zyn vervangen. Het was zoo erg, dat, als een ander persoon dienst deed by de brug, hy door den brugwachter werd gewaar schuwd, dat de dommekracht er bij lagals het te slim wordt met de rail moet ge haar. maar weer terecht zetten. Smakelijk eten l Men meldt uit Leiden aan de Avp. Hoe het soms met de bereiding onzer voedingsmiddelen toegaat, blykt weder uit een verslag door de Gezondheids commissie over de zuurkoolfabriek van den heer v. D. uitgebracht. Bij een door de commissie ingesteld onderzoek bleek, dat de vaten met behulp van een zeer vervuild gracht water worden „gereinigd"dat de bodem der werkplaats, noch van een houten vloer is voorzien, maar bestaat uit aarde, welke in modder is veranderd; dat de kool tijdens de bereiding met de bloote voeten wordt gestampt, waarbij de werklieden zich niet ontzien, bloots voets, door de modder loopende, de itraat op te gaan, om daarna met on gereinigde voeten bun arbeid te hervat ten dat de kleeding der arbeiders uit lindelykheidsoogpunt alles te wenschen overlaat, en dat de geheele inrichting een zeer smerigen indruk maakt. Het schandelijkste is nog, dat een persoon met etterende voet- en been wonden aan de boven beschreven be reiding deelnam Bloedvergiftiging. Te Apeldoorn had een 19-jarig jongmensch by hel schaatsenrijden de kleine teen gewond, iloeg daar aanvankelijk geen acht op, tot de pyn zóó hevig werd, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Thans is de jongeman echter aan de gevolgen overleden. Avp. Aangaande de aanhouding van s daders van de in den laatsten tijd inbraken bij goudsmeden in Den Haag, hij wie do spiegelruiten werden inge- ilagen, en de uitstalkast geplunderd, meldt de N. R. Crt. dat de recherche thans de geheele bende in handen heeft. Niet minder dan 6 verdachten zyn ter beschikking van de justitie gesteld. De meesten hunner hebben bekend. Eén waa, toen de recherche op het spoor ran de bende kwam, naar Duitschland «itgewcken, werd daar door een inspec leur van de recherche opgespoord en rond het maar beter, vrijwillig met lien ambtenaar mee naar het vaderland terug te keeren dan daar te worden fcpgesloten in afwachting van zyn uit levering. Een groot deel van het «stolen goud en zilver is in beslag «nomen. Geen diefstal. Men meldt aan de N. R. Crt. dat er van diefstal of verduistering ten aanzien van den ver dwenen postzak, welke een w aarde van duizenden guldens zou bevatten, geen sprake is. Te 's-Gravenhage is nl. bericht ontvangen, dat de bewuste zak, bestemd voor de reis Maastricht Amster dam, in een zak voor Duitschland is gepakt en reeds uit Duitschland naar Nederland is teruggezonden. Dinsdagavond is de 21 jarige Marie Warrink te Stuifzand (Dr.) op laaghar tige wijze mishandeld. Zij ontving daarbij in den rug een snede van meer dan 30 cM. lengte en in haar kleeren waren ook een zestal sneden toegebracht Een geneesheer verleende heelkundige hulp. Twee der vermoedelijke aanran ders zijn gearresteerd De veiligheid in de „binnenlanden" daar, laat nogal te wenschen Tel. Woensdag is een huurauto, waarin vier studenten zaten, tegen de bade van de Smeebrug over de Oude Gracht te Utrecht gereden. De auto plofte op de vier meter lager gelegen werf aan de gracht. Twee der inzittenden sprongen in het water, de anderen gingen met de auto naar beneden. Twee studenten en de autobestuurder liepen niet ernstige verwondingen opzij w erden in de rijksklinieken verbonden De auto was zwaar beschadigd. N. R. Crt. Een ernstige storm woedt sinds eenige dagen in het Kanaal. De „Olym pic" kon de haven van Plymouth niet aandoen en moest direct naar Cherbourg de reis voortzetten. Daardoor konden 250 passagiers, die in Engeland moesten zyn, niet aan wal gezet worden. Avp De Zwitsersche aviateur Parmelin, die Dinsdag over den Mont Blanc vloog, was om halftwee te Genéve opgestegen. Om twee uur vloog hy op 5350 M. hoogte over de toppen van den Mont- Blanc, om vervolgens om kwart over drie uur te Aosta, op Itaiiaansch gebied, te landen. Parmelin verklaarde in een onderhoud, dat de temperatuur, toen hij op 5300 M. hoogte was, tot 32 gr. onder nul daalde. Bloedig familiedrama. Een bloedige daad heeft zich te Saarunion, in het district Zabern, afgespeeld. D 28-jarige schrijver Weiss, werkzaam op de secre tarie te Saarunion, schoot ten huize zijner schoonouders zijn vrouw, zijn driejarig kind, zijn schoonmoeder en ten slotte zichzelf dood. De reden van deze daad moet in familieoneenigheden gezocht worden. Weiss was in een echtscheidingsproces met zijn vrouw gewikkeld. Avp. Te Lodz heeft men een huis van ontucht ontdekt, werwharts Duitsche kinderjuffrouwen werden gelokt. Nadat de meisjes waren onteerd, werden ze aan ontuchtige inrichtingen in het buiten land verkocht. De eigenaar van Ifet huis is gevangen gezet. Evenzoo zekere multimillionair Weichmann, de leider van het heele bedrijfWeichman verzocht tegen borg tocht van 600 000 gld. op vrije voeten te worden gesteld. Dat verzoek is niet ingewilligd, omdat men zijn vlucht vreesde. JV. R. Cl Te Horst bij Hannover hebben drie spelende kinderen een klap van een molenwiek gekregen. Zij zyn met ernstige schedelbreuken in het zieken huis opgenomen. Een van hen is al bezweken, de twee anderen zyn er slecht aan toe. N. R. Ct. Te Eisene, de voorstad van Brussel, is Dinsdag uit het beestenspel van Hagenbeek een koningstijger ontvlucht. Er ontstond een paniek, want het dier stoof een sigarenwinkel binnen toen de juffrouw er achter de toonbank stond. Het doodelyk ontdane mensch wist! in haar achterkamer te komen en gelukkig kwamen er al heel spoedig oppassers van Hagenbeek, die den tyger in een groote kooi dreven. N. R. CL Aan de heeren Van Dam Co., Den Haag. Myne Heeren Onlangj las ik in een Hollandsche courant eene advertentie over uwe Sanguinoseen dewijl ik nog in het vaderland woonde, zoo dacht ik „Komaan, laat ik dat welbeproefde middel eens naar Amerika laten komen!" U moet dan weten dat de Sanguinose van mij een krachtig sterk man gemaakt heeft, terwijl ik een zwak en zenuwachtig persoon was. Dit is tien jaar geleden, en ik ben al die tien j ar flink geweest. Nu is het hier dezen zomer buitengewoon heet geweesten hard werken in de hitte heeft mijn zenuwgestel nog al aangepakt, ik lijd weer wat aan slapeloos heid, en wil daarom myn oude goede middel weer eens nemen. Zend U mij 5 of 6 flesschen, zooveel als er in een postpakket gaan. Hoogachtend, GEO. DIJKSTRA. Grand Rapids, Michigan. 1041 Tamarackstr N.W. Met onze beste wenschen hebben we aan den heer Dijkstra zyn „oude, goede middel" gezonden. Mogen we het U niet ook eens zenden, waarde lezer Wanneer gy lijdt aan zenuwzwakte, slapeloosheid, gebrek aan energie, wanneer gy altijd moe zyt, geen eetlust hebt, nooit echt verkwikt wakker wordt, kortom by al die verschijnselen van arm- bloedigheid of algemeene verslapping, dan is de Sanguinose „het" middel om van een „zwak en zenuwachtig persoon" een „krachtig sterk man" te maken. Probeer het gerust Sanguinose kostBy de twaalf flesschen 1.25 de flesch. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. (70) Te Axel bij Joz. de Fester; Neuzen A. van Overbeeke Leunis. Voor de Afdeeling Axel der Vereeniging tot Chr. verzor ging van Krankzinnigen in Zeeland, stichting „Vrederust", hoopt op Maandag 16 Februari a. s., 's avonds 6 ure, in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Geestelijk verzorger aan genoemde stichting, om eene rede te houden in het belang van bovengen, stichting. Het Bestuur der Afdeeling, Ds. J. H. LAMMERTSMA, Voorz. J. DE KRAKER Cz., Penningm. JOHs. SMIES Secretaris. voor alle doeleinden geschikt. Te bevragen Donderdags en Vrydags bij ondergeteekende. Met toestemming van eigenaar kun nen 23 hectaren of 52 gemeten Bouw- en Weilanden in pacht volgen. Inschrijvingsbiljetten in te zenden vóór den 25 Februari a. s. bij onder geteekende. De inschrijvers kunnen bij de opening der biljetten tegenwoordig zyu, welke zal plaats hebben op Wocns dag 25 Februari a. s„ 's ayonds van 6—7 uur. FERD. VAN TATENHOVE, Axel, 9 Febr. 1914. Landbouwer. LANGE NOORDSTRAAT - AXEL. Axel. F. DIELEMAN. Ondergeteekende houdt zich aanbe volen voor het aanleggen en veranderen van Gasleidingen, enz. A. VAN CRUIJNINGEN. Mr. Smid, Axel. Een ruime sorteering Ook liggen steeds ter inzage ver scheidene STAALBOEKEN van papieren in alle stijl, van de minste tot de fijnste soorten, als van lincruste en imitatie daarvan. Aanbevelend, Schilder, AXEL. De Notaris J. A. Drcgmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven CHRIS TINA DE VISSER, weduwe Jozias Hamelink te Axel, krachtens verleend rechterlijk bevel, ten herberge van Marinus Koole aldaar, op Donderdag den 26 Februari 1914, des namiddags 2 ure, verkoopen waaraan Stal, Oven en Waterput, te Axel-Plaatje, sectie E nummer 723, groot 1 are 19 c.a. of 8 roedén. Aanvaarden by de betaling. Betaling 1 maand na de toewijzing. Grondlasten vanat 1 Januari 1914 voor den kooper. Indien U tegen billijke premie een soliede verzekering wenscht voor Uw personeel, wendt U dan om inlichtingen by ondergeteekende. Aanbevelend, Axel-Zeestraat. in assurantiën.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3