SPROT. a EEN WOONHUIS SPAABBANK. ZangYereeniging „ORELIO". Wed. G. J. Vrielink-Van Dixhoorn. Land te koop. Bij inschrijving te pachten De Hofstede met Bouw land en Dijk, WEILANDEN, Advertentiën. Christel. Zangvereen. „Hoop op Zegen". PAS ONTVANGEN: Staande Klokken en Wekkers. DAMES-HORLOGES Prachtige Bloedkoralen en Granaten. Gouden en Zilveren Werken Naaimachines, enz. Axel. C. L DE SMIDT. Uit de hand te koop: Opnieuw ontvangen: Firma P. H. VEENHUIZEN, Axel. Mr. P. DIELKMAN, Patrimoniiim's Chr. Volksbibliotheek Wijn-, Bier-, Punch-. Likeur glazen en Karaffen. Waschstsllen, Yazan. Tabak - Sigaren - Sigaretten - Thee. Tandarts MEIER. Brand in. een spoorwegcoupé. Van a sneltrein, die Maandagochtend 8.23 Leeuwarden naar Groningen vertrok, tam nabij Buitenpost in een coupé kl. een dichte rook uit den vloer ;eu. De reizigers besloten 'teerst ig maar eens aau te zien, maar toen rook al dichter en dichter werd, d aan de noodrem getrokken en jt treinpersoneel gewaarschuwd. De iperen verwarmingsplaat werd losge iroefd en men probeerde den rook doen ophouden, wat evenwel niet ilukte. De reizigers waren zeer ont- smd, toen de conducteur desondanks ti, dat ze wel konden blijven zitten protesteerden daartegen en konden len in een anderen wagen overstappen. Ie rookende wagen werd meegenomen. Groningen, waar men met twintig linuten vertraging arriveerde, rookte et nog in de coupé. Een conducteur was in een ander din par timent van den doorloopenden regen achtergebleven, daar de noodrem epot getrokken was en hy dus bij een rentueel erger worden van den rook het uitslaan van de vlammen, den nchinist zou kunnen waarschuwen. Ie reizigers waren van oordeel, dat er liet voldoende materiaal aanwezig was o de zaak grondig in orde te brengen, gt de Pr. Gr. Ct. - Als een droeve bijzonderheid be- reffende 't spoorwegongeluk bij Leiden, lordt gemeld, dat de verongelukte op- ichter-machinist Koelemau, Zondag zijn operen bruiloft zou gevierd hebben. Saterdag kwamen er reeds bloemen en «schenken en Zondagmorgen arriveer- len verschillende familieleden van Iders, die toen het ontzettende nieuws lernamen. Avp. Lastige klanten. Te Dinxperlo een huisgenoot van den tolgaarder 8 Grotenhuis, die van den bewoner ran een woonwagen het tolgeld wilde ontvangst nemen, door dezen ernstig aishandeld. Den jongen werd met een look een gapende hoofdwonde toege- iracht en hy zeeg neer. De politie hrist bloedigei tooneelen te voorkomen. Ie quaestie liep over anderhalven cent. Arp. K, van Zwagerveen, die bij de nilitie moest worden ingelyfd, zag vree- elyk tegen den dienst op. Vandaar lat hij op het denkbeeld is gekomen om den voorsten viDger der rechterhand te kappen. Dit denkbeeld deelde hij «p weg naar Kollura, zijn vriend G. H mede, waarbij hij dezen vroeg het denk beeld uit te voeren. Hoewel aarzelend ?&f H. daaraan gevolg. Op een hek legde K. den vinger. Het mes verscheen hamer viel en weg wierp de ge fvretste het vingerdeel. Om een an leren schyn op de zaak te doen vallen d H. in de jas van K. en K. in die ran H. Nu leek het, alsof zij aange vallen waren. Leeuw. Crt. Gisterenmiddag te halftwee is er te Amsterdam brand ontstaan op de tweede verdieping van perceel Keizer itraat 13, bewoond door de familie Bils nach. De vrouw had, na beddegoed vlak bij een brandenden kachel te heb ben gezet, het huis verlaten het bedde toed heeft daarna, vermoedelijk doordat er vonken op vielen, vuur gevat, en vlammen deelden zich mede aan het geheele vertrek, daarna ook aan de verdieping bewoond door het gezin H. Fransman, en de zolderverdieping. brandweer was de vlammen spoedig meester, maar de drie bovenste ver lingen van het huis zijn geheel uitgebrand. De families Büsnach Fransman waren verzekerd, niet echter benedenbewoners, die waterschade hadden. N. R. Crt. De 31 jarige schilder G. W. van Lochem, te Winterswijk is, toen hy bezig was met 't schilderen van de machinekamer der bontwevery „De Batavier", aldaar, door onbekende oor taak van een ladder gevallen. Toen men hem opnam was hy reeds een lyk In de Dominiale mijn te Kerki.ide geraakte de mynwerkcr Dauveren, uit die gemeente afkomstig, onder vallend gesteente. De man werd onmiddellijk gedoog. Avp. De politie te Amsterdam heeft den bekenden kwartjesvinder David V. gearresteerd, verdacht met zekeren Sp. een bedrag van ruim 2000, door dezen laatste op den Heiligenweg aldaar ge stolen, te hebben gedeeld. Sp., die naar Arnhem was vertrokken, is daar door de recherche opgespoord. Avp. Op de Keizersgracht bij de Lelie gracht te Amsterdam beging Woensdag- lag, naar het Hand. meldt, een moeder de onvoorzichtigheid, met een inderwagentje, waarin haar anderhalt- jarig kind gezeten was, zoo dicht by het water te komen, dat dit in de gracht reed. Door een man werd het kind bewusteloos op het droge gebracht. Te Halfweg werd Maandag een auto door de gemeenteveldwachters bekeurd wegens te snel rijden in de kom van het dorp (maximum-snelheid 12 K.M.) en als gewoonlijk het nummer genoteerdby het op de officieele lijst nagaan, aan wien de auto behoorde, bleek hy te zijn van.... het Koninklijke Huis. N. v. d D. Terwijl de moeder Dinsdagochtend even de woning verlaten had om bood schappen te doen, schrijft de Tel., wist de 27g-jarige Cornelis de Wit, wonende in de Willemstraat te Amsterdam, een doosje lucifers te bemachtigen. Het kind speelde er mede en stond in minder dan geen tijd in lichtelaaie. Hoewel de buren spoedig de vlammen doofden, was het kind reeds zoo ernstig gebrand, dat het spoedig overleed. Te Helden-P nningen (Limb.) is Maandag, naar de N. R. Crt. meldt, de alleenwonende 82-jarige weduwe P. Willem8en door het gieten van petro leum in de kachel in brand geraakt. Zij werd geheel verkoold in haar woning gevonden. - De beruchte Hendrik de Jongh, die eenige jaren geleden in verband met den moord op een paar vrouwen zijn eigen vrouw en zekere Marie Schmitz zooveel van zich deed spreken en die door het assizenhot in Oost Vlaanderen wegens den dubbelen moord ter dood was veroordeeld, wordt thans, naar het Hbld. meldt, door de Belgische justitie weer yverig gezocht, verband met een nu te Brussel op een vrouw gepleegden moord. Hij was indertijd naar Zuid Amerika gevlucht, maar men vermoedt, dat hij was terug gekeerd als „Engelschman" en te Brussel verblijf heeft gehouden. De Nederlandsche politie heeft iuder- tijd ook alle moeite gedaan om hem in handen te krijgen. Volgens het Hbld. v. Antw. is aan het parket te Brussel een bericht inge komen dat een buurvrouw in den ver- moedelijken moordenaar van vrouw Sauvin, Henri de Jong meende te her kennen, die in 1899 te Gent in een herberg der Plateaustraat twee vrouwen vermoordde, en die gevlucht zijnde, bij verstek veroordeeld werd. In 1893 was hij te Amsterdam ver dacht geweest, een moord te hebben gepleegd op zijn vrouw, die verdwenen is, zonder dat men ooit haar spoor terugvond. Hij is nu, zegt de buur vrouw, eenigszins flinker geworden, maar nog goed herkenbaar. Men bespeurt het: ontwijfelbaar is de identiteit van den moordenaar als den beruchten Henri de Jong niet vast gesteld. We deelen het dan ook onder voorbehoud mee, al kan de geheugen opfrisschiug geen kwaad, dat dé echte De Jong in 1861 te Weesperkarspel geboren werd. Men vermoedt, dat hij behalve zijn vrouw Sara Juett ook een zekere Marie Schmitz om 't leven heeft gebracht. Wegens gebrek aan bewyzen werd hij evenwel op vrye voeten gesteld Zelfmoord uit liefde. Op een ver- I schrikkelijke wijze heeft te Parijs een verliefd paar zelfmoord gepleegd. Een jonge man van 25 jaar en een meisje van 24 jaar wierpen zich in het station Odéon van den ondergrondschen spoor weg voor een binnenkomenden trein. Beiden werden zwaar verminkt en onmiddellijk gedood. De reden van hun daad is, dat de wederzijdsche ouders geen toestemming tot hun huwelijk wilden geven. Avp. Vulkanische uitbarstingen. Op 1 dezer is er weer een vulkanische uitbarsting op het eiland Ambrym, van de Nieuwe Hebriden, geweest. De eene berg na de andere begon vlammen te braken, tot uit tien vulkanen kokende lava stroomde. Van de 2500 inboorlingen dezer streek, zijn er 700 op Malekala, op 12 mijlen afstands gelegen, aange komen, maar meer dan 100 zijn in de stroomen brandende lava omgekomen of met hun booten op de kokende zee vergaan. Het eiland is geheel van ligging en gedaante veranderd. Het zendingshos pitaal ligt nu 13 vaam onder zee en twee mijlen ver strekt zich nu heuvel achtig land uit, waar vroeger zee was. By Kasjima zijn 300 vluchtelingen in een door de aardbevingen in Zuide lijk Japan onstane spleet gestortmen heeft er ongeveer 100 kunnen redden. De vulkaan op Sakoerasjima is nog altyd in werking. Avp. Stoomket'l ontploft. Uit Ottawa wordt geseindIn de Howick-Hall, waar een volksfeest gevierd werd, ont plofte een stoomketel4 personen en 20 paarden werden ge lood. Hijn lijken waren ontzettend verminkt. Vele aan wezigen bekwamen min of meer ernstige verwondingen. Avp. Volgens een telegram uit Murcia zijn in het plaatsje Alzar 80 personen ernstig ziek geworden als gevolg van het gebruik van bedorven worst. De politie stelt een onderzoek in. Avp. voor 10 jaren, ingaande 1 Maart a. s., in de gemeente Ierseke, in den „Sint- Pieterspolder", en in de gemeente Kruiningen, samen groot 64 II.A., 04 A. 10 c.A. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris PILAAR te Goes,alwaar de inschrijvingsbiljetten, met opgaaf van 2 borgen, moeten worden ingeleverd vóór of op den 3den Februari a. s. Bovengenoemde vereeniging hoopt Zondag a. s. om 579 ure een UIT VOERING te geven in de Consistorie der Hervormde Kerk te Axel, ten bate der armen dier gemeente. HET BESTUUR. - BAROMETERS. Gouden en Zilveren Tevens nog prachtige BRILLEN met kristallen glazen, in de pryzen van 75 cent en 1 gulden. Niet goed geld terug, want ik ben geen deskundige. met Schuur, Wagenhuis en Erf, aan de Magrette te Axel. Te bevragen by Notaris DREGMANS. Axel, 17 Jan. 1914. Rentevergoeding 3 inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur. Terugbetalingen zooveel mogeljjk d i r e k t. VAN HEEL Co. Advocaat Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand in het hotel DES PAYS BAS, Nieuwstraat. Bij bovengenoemde vereeniging kun nen eenige mannelijke leden geplaatst worden, mits niet beneden de 16 jaar. HET BESTUUR. i? geopend: eiken Zaterdagavond van 5 -67s uur, in de Vergaderzaal, Nieuw straat, alhier. TE AXEL. Steeds ruim gesorteerd in Oorg-oed, Borden, Schalen. KOPER en NIKKELWERK. Eén groot en eenige kleine perceelen goed LEEMZAND iu Limburg tot zeer aannemelijke prijzen. Fr. br. lett. B 5837 aan ALLERT DE LANGE's Ann. bur., Damrak, Amsterdam. Specialist voor Miond- en Tandziekten, alsook voor valsche Tanden. BAGATTENSTRAAT 36, GENT.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3