Een arm om een kus de schouder, een knuffel, 8 Weerzien L We kunnen niet zonder vriendschap en liefde. Een arm om de schouder, een knuffel, een kus.je zou na die akelige coronatijd bijna denken dat het strikt verboden handelingen zijn. Maar ze wekken zonder uitzondering gelukshormonen op die goed zijn voor onze gezondheid. Of het nu een fietstocht van vriendinnen is, een innige omstrengeling in de vrije natuur of een romantische huwelijksdag. We worden er vrolijk en gelukkig van. Medewerkers van de ZB Bibliotheek van Zeeland diep ten uit de Beeldbank Zeeland weer een groot scala aan foto’s op. B A ZEEUWS 4 Twee vrijers die elkaar kussen in 1964 in het Vrij Poortje van Zierik- zee. Foto: Jacqueline Midavaine, ZB Beeldbank Zeeland, rec. nr. 119502. 6 Huwelijk van de onderwijzers W. Rauwe (28) en M.H. Labrujère. Leer lingen van beide Vlissingse scholen vormen een erehaag met bogen en bloemen, 15 juli 1959. Fotoarchief PZC, ZB Beeldbank Zeeland, rec. nr. 5137. 2 Een verliefd stel vindt warmte bij elkaar in de strenge winter van 1963 foto: Jacqueline Midavaine, ZB Beeldbank Zeeland, rec. Nr. 106492. 1 Zes vriendinnen maken een fiet stocht naar Dishoek en poseren op de boulevard van Vlissingen op 30 april 1931. Collectie Ten Cate-Zandijk, ZB Beeld bank Zeeland recordnr. 9262. (ingekleurd LM/ZW) 3 Dat is nog eens dierenliefde. Een meisje geeft op dierendag 1958 een worst aan haar hondje in de Lange Noordstraat in Middelburg. Foto: Jacqueline Midavaine, ZB Beeld bank Zeeland, rec. nr. 122388. 5 Zeeland kende en kent een aantal horecagelegenheden met de naam De Vriendschap. In Terneuzen (foto) en Souburg zijn nog café’s met die naam, in Hoofdplaat is een café-res taurant en in Middelburg was tot eind 2021 eveneens een eet- en drinkgelegenheid. De nieuwe eige naars vonden die naam kennelijk te clichématig en doopten Vriendschap om in Café Cliché. Foto Facebook-pa- gina. i

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2023 | | pagina 8