monDML mOUERS Fotografie en uitvaart Woningontruiming met zorg! 0118-612669 info@vogel-verhuizingen.nl Wij zijn er voor u Monuta W Adrienne Klein 1 svrz Herinneringen Livestream Uitvaartfotografie Je kunt ook hulp inschakelen van een uitvaartfotograaf Gerrit Klein zorgt in zeeland T. 0900-7879777 zorglijn@svrz.nl www.svrz.nl Bij uitvaarten voegen foto's vaak veel toe. We bekijken ze tijdens muziek, of ze illustreren een verhaal. Je merkt hoe foto's reacties oproepen bij de aanwezigen, een lach en een traan. Hoe herkenbaar is de overledene op de foto: zo keek hij, dat was haar houding, zo lachte hij altijd. leven. De kring wordt groter ondanks de beperkingen. Ook nu de coronamaatregelen niet meer gelden, kan voor mensen van ver, of ouderen, een livestream een uitkomst zijn. Je bent er toch een beetje bij. Leegruimen van woning of verzorgingskamer Alle werkzaamheden conform opleveringseisen Verwijderen vloerbedekking Tijdelijke opslag inventarisgoederen en/of persoonlijke spullen Afvoeren inventarisgoederen op milieuverantwoorde wijze Eindschoonmaak het verdriet, de erehaag voor je geliefde, de sfeer rondom het graf, de reactie van een kind. Hij/zij maakt een album om in te bladeren, en je krijgt de foto's digitaal. Zo voeg je aan je eigen herinneringen en de verhalen beelden toe. Ook over tien of twintig jaar zullen deze beelden je vertellen hoe het was om samen afscheid te nemen. In Middelburg, Veere en Vlissingen www.monutaadrienneklein.nl Foto's en video's bewaren herinneringen. Weer op een heel andere manier dan verhalen. Foto's voegen beelden toe. Je ziet weer hoe mensen er vroeger uitzagen: hun kleding, hun haardracht, de stijl van het interieur. Ik ben zelf geboren in de jaren zeventig van de vorige eeuw, en verbaas me telkens weer over hoe wij er toen uitzagen. Kleurrijk, bont, zowel in kleding als bijvoorbeeld de kleur van de zitbank (fel oranje!). En mijn vader had nog haar... Een nieuw fenomeen, vooral opgekomen in de coronatijd, toen slechts een beperkt aantal mensen bij een uitvaart aanwezig mocht zijn, is de livestream. Een camera zendt via internet rechtstreeks de bijeenkomst uit, zodat de mensen die er helaas niet bij mogen of kunnen zijn, toch mee kunnen De uitvaart zelf is ook een moment dat het waard is om te bewaren in foto's. Het overlijden en de week voorafgaand aan de dag van de uitvaart trouwens ook. Om te beginnen om een heel praktische reden. Iedereen die een overlijden meemaakte, weet dat er zoveel op je afkomt, dat je veel vergeet. Hoe zag de kamer eruit waar iemand was opgebaard? Hoe de bloemen op de kist? Om niet te vergeten, kun je beter een foto maken. Mag dat? vragen mensen vaak. Tuurlijk. Je kunt het zelf doen. Iedereen heeft tegenwoordig een camera op de mobiele telefoon. Een uitvaartfotograaf is een professionele fotograaf die op verzoek van de familie bij de uitvaart kan zijn. Hij of zij zal - door ervaring onopvallend - aanwezig zijn en de uitvaart in beeld weten te vatten. De verbondenheid in en hulp- nabestaanden De steun bij ieder afscheid. zorgt in 2 Wist u dat Mondial Vogel Verhuizingen ook zorgvuldige woningontruimingen verzorgt voor ouderen, mindervaliden behoevenden na hun verhuizing en voor na een overlijden? Goede zorg begint met een verhaal

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2022 | | pagina 2