Lesstof voor het leven 8 Weerzien F Niet alle herinneringen zijn zoet. Zweten op lesstof die maar niet in je hoofd wilde blijven zitten, een leerkracht die minder aardig was, pestkoppen die je het leven zuur maakten... Daarmee omgaan is ook lesstof voor het leven. Veel mensen denken met weemoed terug aan hun schooltijd. De tijd die ons voor een deel gevormd heeft tot wie en wat we zijn. Je kwam er niet alleen om kennis op te doen, maar zeker ook om je sociale vaardigheden te ontwikkelen. Om respect voor de leerkracht te hebben, om gedisciplineerd te werken, om ontspannen te spelen, om kinderen te ontmoeten uit alle lagen van de samenleving. Met dat inzicht blijven de goede herinneringen over. Beelden die ZB Bibliotheek van Zeeland opdook in de Beeldbank Zeeland en oude krantenartikeltjes en attributen uit het Museum Schooltijd in Terneuzen, gefotografeerd door Peter Verdurmen, brengen die nostalgische gevoelens weer in ons boven. 4 ‘iin Uit het kleuterklasje, Muse um Schooltijd Foto: Peter Verdurmen Met de schoolbus door de sneeuw naar de rooms-katholieke lagere school in Oostburg in 1964, Foto: Oscar de Milliano, ZB Beeldbank Zeeland, recordnr. FO084498. B A ZEEUWS Les op de Amerikaanse school in Terneuzen, opgericht voor kinderen van DOW-employees, ca. 1964. Foto: Jacqueline Mi- davaine, ZB Beeldbank Zeeland, recordnr. FO107274. Schoolreisje van de Christelijke lagere school van Hoedekenskerke naar de Efteling, ca. 1964. Bovenste rij vanlinks naar rechts: meester Heikoop, hoofd van de school, Rinus Nieu- wenhuijze (ouder, vrijwilliger) Trui Nijsse (ouder, vrijwilliger), meester Reitsma, Jan de Bart (ouder, vrijwilliger), Jan la Grand (ouder, vrijwilliger) tweede rij van links naar rechts: Mart Louisse, Ko de Visser, Gerrie de Jager, Leo de Pree, Lineke Smallegange, Anita Steijn, Sjaan Otte, Hannie Otte, Max la Grand, Adrie Marijs,Lia de Wolf, Hannie de Bart, Maja Hundersmark, Suzan de Bart, de volgende rij van links naar rechts: Elly Lindhout, Lucy van de Ree, Lukasse, Lia va Doeselaar, Jan den Dekker, Jan Scheele, Jan Lukasse. Onderste rij: Rene van Doorn,en Piet Louisse. Foto ZB Beeldbank Zeeland, recordnr. FO156597. v uu r -«KJ ,|i* 1

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2022 | | pagina 8