eerzien Ds. Van den Bosch, Zeeland 8 Woordzoeker 'Geloof' s Puzzel mee en win een prijs Boekenpakket voor winnares door: Mieke van der Jagt Zoek in een oud woordenboek het woord 'dagsluiter' op en je hebt een goede kans dat je dominee Van den Bosch tegenkomt. Hij was decennia lang degene die met een bemoedigend woord de radio-uitzendingen van de NCRV beëindigde. In die tijd - lang voordat een samenwerking tussen KRO en NCRV mogelijk leek - deden de meeste omroepen nog ijverig aan identiteits duiding. De VARA liet rond 12.00 uur De Stem des Volks De Socialistenmars zingen, de KRO zette een priester in en de AVRO had G.B.J. Hiltermann. Alleen de VPRO, hoewel in naam nog vrijzinnig protestants, begon het over een andere boeg te gooien. Ds Van den Bosch was ook predikant in het middeleeuwse hervormde kerkje van Ginneken, het aan Breda vastgegroeide dorp waar ik geboren en getogen ben. Hoewel wij thuis niet heel bijzonder kerks waren, gingen we toch naar de zondags school, een soort dienstje dat vooraf ging aan de echte dienst. Van den Bosch deed een preekje, las een stukje voor (niet noodzakelijk uit de Bijbel) en we zongen de leukere liedjes uit het gezangboek. Hazaël Met Kerst deed de dominee extra zijn best. Dan verzon hij een verhaal over het engeltje Hazaël, dat zich elk jaar op een andere manier in de nesten werkte. Het was altijd spannend en het liep altijd goed af. In 1991 heb ik Van den Bosch voor de PZC een keer gesproken over dat engeltje Hazaël. Hij vertelde dat hij het kerstverhaal nogal afgezaagd vond omdat de kinderen dat al honderd keer op school hadden gehoord. Hij verzon liever een kind met alledaagse gebreken dat toch altijd kon rekenen op de onvoorwaardelijke liefde van God. 'Belachelijk' Bij diezelfde gelegenheid heb ik het met hem ook gehad over een voorval dat mij als tienjarige nogal had verbaasd. Van Den Bosch was erg lang uit de running geweest; met hartklachten in het ziekenhuis. Toen hij weer thuis was moesten wij, de leerlingen van de hervormde Dr de Visserschool, in het plantsoen voor zijn huis staan zingen: 'Dankt, dankt nu allen God met blijde feestgezangen.' Van den Bosch: ,,Ja, dat weet ik nog. Belachelijk!" T S E E F R E K I S F R N K N K P S A L M E N 0 C E R E S A R E I A P 0 0 H P T T R U M T E M P E L R 0 K S N S A E F S K H E I D E N E A T P D E B E G S L I E M I R S E I G R U T I L I 0 A R 0 E N N I S E R 0 D 0 D H P K E A A I N 0 H R I 0 D N E F D M D 0 T D V A P M D E 0 S A 0 T A 0 G K I H I E T B A M S K G M E K K A N 0 S D A A K S I N E D Y L E B A E P R E D I K A N T L E E V I K E E R P E G 0 G A N Y S L Louis Kesteloo Stuur uw oplossing inclusief uw adresgegevensvóór 15 februari naar: puzzel@zeeuwsweerzien.nl of Postbus 33,4350 AA Veere. Onder de goede inzenders verloten wij drie boeken over een Zeeuws thema, ter beschikking gesteld door ZB Bibliotheek van Zeeland. Als unieke hoofdprijs kunt u het boek 'Als een god in Zeeland' winnen: de mooiste jeugdherinneringen aan Zeeland, opgetekend door bekende Nederlandse schrijvers. Zeeuws Weerzien lezeres Marianne Kole (links) stelde een pakket oude kinderboeken ter beschikking aan de winnaar van prijspuzzel nr. 9. Dat werd Anja Lampert uit Gapinge. Zij maakte met liefde 'de oversteek' om in Dreischor de prijs op te halen. Met zeven kleinkinderen komt dit boekenpakket, met onder meer twee klassiekers van W.G. van de Hulst, goed van pas. „Beter een goed boek dan de hele dag achter een computer'', zei de gelukkige winnares. Beide dames hebben als peuter- dan wel kleuterleidster gewerkt. (Foto Hanneke de Vroe). Ais een god in Prijswinnaars puzzel nummer 10 De juiste oplossing van de puzzel is: Platenverzameling. Het boek 'Dichter bij Cats - 400 jaar Sinne- enminne- beelden' (ter beschikking gesteld door ZB Bibliotheek van Zeeland) is aan de volgende goede inzenders gestuurd: Mevr. P. Hanse, Zierikzee; Mevr. v.d. Nouland, Ter Hole; L. van 't Westende, Kwadendamme. De hoofdprijs, het boek 'Aolles wier anders - Zeeland 1950-1975 (Wim van Gorsel)', is gewonnen door de heer J. van der Velde uit Vlissingen. Wij nemen contact met u op voor de overhandiging. W ZEEUWS dé dagsluiter mis Mekka vasten belijdenis hoop preek Boeddha katholiek imam vroom dominee paasfeest kerk diaken pastoor predikant paus geloof psalmen godsdienst Allah heiden ramadan protestant dopen liefde Liedboek christendom gebed Medina liturgie Suikerfeest kerst moskee priester Koran tempel synagoge In het letterveld zitten onderstaande 38 woorden verstopt (horizontaal, verticaal en diagonaal). Na het wegstrepen hiervan blijft een aantal niet- gebruikte letters over. Deze vormen, in de leesrichting, de oplossing. tYTÏ D« mooük wrfcaldn van Hubert Lamfw, Annie M.Q. Schmidt, Willem Brakman, Niljfiin Ytrii en veie anderen.

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2021 | | pagina 8