Bidden voor het eten en trouw na eerzien 6 Het geloof en de kerk hebben in Zeeland altijd een grote rol gespeeld. In het begin van de 20ste eeuw was 95 procent van de Zeeuwen gelovig, vijftig jaar geleden - in 1971 - nog altijd zo'n 87 procent. Inmiddels heeft 47 procent geen geloof meer. Bijna overal werd gebeden voor het eten, net als aan het begin en einde van de schooldag op christelijke scholen. En we gingen op zondag trouw naar de kerk. Katholiek en protestant leefden vreedzaam samen, maar heel lang langs elkaar heen. Je ging naar winkels die werden gedreven door mensen van je eigen kerk, was lid van een vereniging die aan een bepaalde religie was gebonden en je vond je partner in eigen kring. Want ,,twee geloven op een kussen, daar slaapt de duivel tussen'', luidde de uitdrukking. Op deze pagina beelden uit die tijd, bijeengebracht door Johan Francke (ZB), Peter Blom (Zeeuws Archief) en Albert Kort. W ZEEUWS Kerkdienst in Zeeland omstreeks 1925-1935 met mannen- en vrouwenbanken. Illustratie: historisch-topografische atlas 'Zelandia Illustrata', KZGW. Nonnen recreëren op het strand van Domburg in 1964. Foto: Jacqueline Midavaine, ZB Beeldbank Zeeland, recordnr. 114452. Het afleggen van belijdenis in een kerk in Oost-Souburg door de heer T Wannee-Dhooge en Floresse. Foto: W.F. Helm, 16 april 1989, ZB Beeldbai Het inrichten van de levende kerststal in 's-Heerenhoek in 1961. Foto: Jacqueline Midavaine, ZB Beeldbank Zeeland, recordnr. 91505.

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2021 | | pagina 6