Drie vlekjes op de hiel H EEUWS Nr 11, derde jaargang - december 2021 De GRATIS krant vol herinneringen Stichting Zeeuws Weerzien Pagina 3 Kosters en kosteressen Pagina 8 Dominee van de dagsluiting Pagina 4 Jokken in de biechtstoel Dit decembernummer van Zeeuws Weerzien gaat over geloof. En ongeloof, natuurlijk. Want zonder wit geen zwart, zonder ongeloof geen geloof. De engeltjes hangen in de kerstboom, de drie koningen moeten van stal gehaald. We wensen u een ongelooflijke mooie feestmaand. door: Jan van Damme et was het verhaal van de zondvloed dat het 'm deed. De illustraties waren bijna te mooi om waar te zijn. Noach die werkelijk een hele dierentuin in zijn ark uitnodigde. En meer dan dat. Want ik had nog nooit mieren, mollen en mussen in Blijdorp gezien. En toch mochten die ook mee. Het vervolg op het verhaal over de wereldwijde watersnood bezorgde me half doorwaakte, met knetterende dromen gevulde nachten. Mijn meester in Groede kon nogal beeldend vertellen. Of ik had een fantasie die ruim bemeten was. In elk geval, de met duistere stem gedane voorspelling dat de wereld een volgende keer niet door water maar door vuur zou vergaan, bezorgde me kippenvel. Angsten Als ik door het raam van mijn klas naar buiten keek, zag ik aan het eind van de Schuitvlotstraat, bijna op de Markt, al de eerste rookpluimen opstijgen. Loeiende vlammenzuilen zouden er zo door de straat blazen, onze adem zou worden afgesneden, we zouden geschoeperd worden net als het varken dat ik door een kier van de deur in de slagers winkel had zien hangen. Thuisgekomen vertelde ik over mijn bange voorgevoelens. Mijn moeder probeerde mijn in inktzwarte rook gehulde angsten weg te nemen. Ze vertelde dat het heel lang had geduurd voor er een zondvloed was. En dat het nog veel langer zou duren voor de aarde in een zinderende vuurbal zou veranderen. Kerststal Toen ik even later een brandend kaarsje in de kerststal zette om Jezus in zijn eerste uren wat warmte en licht te gunnen, vatte het op het dak van de stal verspreide engelenhaar bijna vlam. Het brandde niet, het smolt en stonk ongenaakbaar. Niet slim, kreeg ik te horen. Niet dat de wereld meteen in brand zou vliegen, maar de kerststal, dat zou met zo'n kaars in de kribbe best kunnen. Mijn ziel Ik had op de Antoniusschool in Groede een wat weifelend begin van mijn gelovige leven. Dezelfde meester van de vuurzee vertelde in nauwe samenspraak met de pastoor van de naast gelegen kerk dat alle mensen een ziel hadden. Alle mensen, ook ik. En datje op die ziel vlekjes kreeg als je foute, stoute dingen deed. Ook dat verhaal maakte diepe indruk. Alleen was het begrip ziel voor mij kennelijk nog zo moeilijk, dat ik er 'hiel' van maakte. Dat klopte immers ook, we hadden allemaal een hiel, twee nog wel. Stout konijn Weer thuis keek ik in de nieuwste Donald Duck. Daarin stond altijd een verhaal van Broer Konijn. Ik mocht hem wel. Deze keer zag ik echter dat hij drie stippen had op de onderkant van zijn voet. Of poot. Ik riep het nogal hard door de kamer: Broer Konijn is stout geweest, hij heeft vlekjes op zijn hiel! Geloof het of niet, ik vertel het nu tegen u, maar ik hoor nog altijd de smadelijke lach van het gezin om me heen. Vlekjes op zijn hiel! Broer Konijn heeft sindsdien voor mij afgedaan. Nummer elf Lentenum mer over muziek Het lentenummer van Zeeuws Weerzien, dat in maart verschijnt, gaat over muziek. Wie was er lid van een koor, speelde in een harmonie of een bandje? Wie had er thuis een grammofoon of zong k^dens de amwa s? Hoe ging de muziekles er aan roe en welke instmmenten bespeolden we? Mondharmonica, accordeon, piano, viool of ghaar? Zeeuws Weereien nummer 12 moet als muziek in onze oren klinken. Reacties kunt hl sturen naai: redactie@zeeuwsweerzien.nl w eerzien Kerstmis in een Walchers gezin omstreeks 1950. De kaarsjes in de met engelenhaar versierde kerstboom zijn aangestoken. Op tafel flakkert temidden van de lege koffiekopjes van het zondagse servies een kaars in een zilveren kandelaar. Vader, hoofd van het gezin, leest voor uit de imposante Statenbijbel, terwijl de gezinsleden aandachtig luisteren. Fotograaf onbekend,ZB Beeldbank Zeeland, recordnr. 57068 Disney: Broer konijn, Een nieuwe Zeeuws Weerzien. De gratis herinneringskrant waar u elk kwartaal naar uitkijkt. Nummer 1 1 alweer. Neem een extra exemplaar mee voor een oudere bij u in de buurt! Juist nu de coronamaatregelen weer worden aangescherpt, zorgt de krant voor wat extra warmte en aandacht.Voor de actuele lijst van afhaalpunten zie onze website www.zeeuwsweerzien.nl We horen uw verhalen graag!

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2021 | | pagina 1