Taartenbakster wordt zorgheld Een beschermde leefomgeving, speciaal voor mensen met dementie zorgt in zeeland Esther Dijks hing haar journalistieke carrière heel bewust in de wilgen toen ze moeder werd. Ze koos ervoor om fulltime voor haar zwaar gehandicapte dochtertje te gaan zorgen. Toen haar meisje na tien jaar onverwacht stierf, wilde Esther wel weer aan het werk, maar ze koos ervoor om lekker met haar handen te gaan werken. Ze kreeg een job bij La Place in Hulst en maakte met veel plezier de lekkerste taarten. Tot de coronapandemie uitbrak. Esther kwam thuis te zitten en had nu alle tijd om na te denken wat ze verder wilde. Het voelde als thuiskomen Werken is geen moeten meer, maar mogen De aandacht voor de cliënt staat voorop Meer informatie Wil jij ook, net als Esther, de opleiding tot verzorgende IG/maatschappelijke zorg gaan volgen? Kijk voor meer informatie op www.werkenbijsvrz.nl en solliciteer! We komen graag met jou in gesprek. Je kunt ook contact opnemen met SVRZ JobCare, tel. 088-8871010. Martha Flora Goes is allesbehalve een gewoon verzorgingshuis. Wij bieden de meest persoonlijke, gespecialiseer de dementiezorg wanneer u niet meer thuis kunt wonen. Bij ons vindt u vol op leefruimte. U bewoont een eigen, comfortabele studio en daarbuiten beweegt u zich in een beschermde sa menleving, de Meander. De 7 kwaliteiten van Martha Flora Martha Flora biedt gespecialiseerde zorg aan mensen met de ziekte van Alzheimer of een andere vorm van dementie. Zorg die gebaseerd is op wetenschappelijk onderzoek en veel ervaring. Wij hebben ons verdiept in wat mensen met dementie nodig hebben als thuis wonen niet meer mogelijk is. Wij werken niet vanuit de beperkingen van het zorgstelsel, maar bieden dementiezorg zoals die moet zijn. Daarom krijgt u bij Martha Flora de meest persoonlijke dementiezorg die er in Nederland te vinden is. Zorg die wordt gekenmerkt door zeven kwaliteiten. Ontdek Martha Flora! Gespecialiseerd in dementiezorg Dementie is een complexe, progressieve ziekte. En bij elk mens met dementie is het ziekteverloop weer anders. Daarom is goede dementiezorg altijd gespecialiseerde zorg. Je doet het er niet even bij. Echte aandacht Aandacht is tijd. Tijd om een echte, persoonlijke relatie met iemand aan te gaan. Dankzij onze hogere personele bezetting hebben onze mensen daadwerkelijk de tijd om met u en uw naasten een goede relatie op te bouwen. Privacy, ook met uw familie Privacy is een belangrijke levens behoefte. En dat geldt helemaal als er sprake is van dementie. Bij Martha Flora vindt u altijd de privacy die u nodig heeft wanneer u en uw familie daar behoefte aan hebben! Volop leefruimte Martha Flora biedt volop leefruimte in een beschermde samenleving. In uw eigen appartement en in de Meander, de gemeenschappelijke leefomgeving waar u altijd op uw gemak bent. Waar u naar buiten kan. En waar dat ook echt gebeurt. Activiteiten op maat Een standaard dag- of weekprogramma is helaas geen aanbeveling. Wij ontwikkelen activiteiten met als vertrekpunt: uw interesses, uw voorkeuren, uw leven. En dat doen we elke dag opnieuw. Nooit meer verhuizen De zorgbehoefte wordt naarmate de ziekte voortschrijdt steeds ingewikkelder. Nóg een keer moeten verhuizen is dan wel het laatste wat u wilt. Bij Martha Flora kunt u tot het einde verblijven. Geen zorgen meer Mantelzorg geven aan een geliefd persoon met dementie is loodzwaar. Bovendien komt er veel regelwerk en administratie bij kijken. Wij nemen dat van u over, zodat u zich met de waardevolle dingen van het leven kunt bezighouden. Martha Flora Goes is gevestigd in een prachtig pand aan de Nieuwstraat, met een ruime tuin en net buiten het centrum van Goes. Ons hoofd kantoor vertelt u graag hoe wij de allerbeste dementiezorg in de praktijk organiseren. Voor meer informatie en/of een rond leiding kunt u contact opnemen via ons mailadres: info@marthaflora.nl. Meer informatie over Martha Flora Goes: https://www.marthaflora.nl/goes/ "Toen ik thuis zat, tijdens die lockdown, werd er toch weer een vlammetje aangewakkerd", vertelt Esther. "Ik had jarenlang intensief voor mijn dochtertje gezorgd en dat bracht me op het idee om te gaan onderzoeken of een baan in de zorg iets voor mij zou zijn." Ze kon aan de slag als medewerker wonen bij SVRZ. In deze functie ondersteunde ze de bewoners en zorgcollega's met de huishoudelijke taken, zoals schoonmaken en eten koken. "Ik was gelijk helemaal om. Het voelde als thuiskomen. Ik vond het zo fijn om mensen te helpen." Tegelijkertijd merkte Esther dat je als medewerker wonen veel voor de cliënten kunt betekenen, maar tegelijk ook een beetje beperkt wordt, omdat je niet alle zorgtaken uit mag voeren. "Die stap wilde ik graag maken. Ik wilde echt voor mensen gaan zorgen en daarom besloot ik te solliciteren, zodat ik de opleiding Verzorgende IG/ maatschappelijke zorg kon gaan doen." cliënt voorop. Mensen hebben een heel leven geleefd en doen sommige dingen al heel hun leven op een bepaalde manier. Bij SVRZ is daar écht respect voor en dat vind ik heel mooi. Er wordt echt geprobeerd om, zover dat kan, mensen zoveel mogelijk de eigen regie over hun leven te laten houden. Daarnaast wordt er ook altijd rekening mee gehouden dat wij ons werk op een prettige en veilige manier kunnen uitvoeren. Ik heb fijne collega's en als ik ergens mee zit, is er altijd een luisterend oor." "Ik ben nog maar net begonnen, maar ik ben zo enthousiast. Werken is geen moeten meer, maar mogen. Ik ben helemaal om, maar ik kan me voorstellen dat mensen twijfelen of een baan in de zorg wel bij hen past. Tegen die mensen zou ik willen zeggen: kom gewoon eens meekijken. Laat je informeren over de mogelijkheden." In september startte Esther met de opleiding en wanneer ze over haar werk begint te vertellen, wordt ze steeds enthousiaster. "Ik ga nu één dag in de week naar school en werk 24 uur op een woning voor cliënten met dementie in Ter Schorre in Terneuzen, een locatie van SVRZ. Dat is zo'n fijne organisatie om voor te werken. Hier staat echt de aandacht voor de

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2021 | | pagina 12